Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

luminkasp
20. mar 2011

baby, celozrnny chlieb davate? ja by som sa asi bala, davam normalny, no a jogurty sa uz mozu? mne sa zda, ze este nie, ani maslo 😒

tinaki1275
20. mar 2011

@luminkasp jogurty sa mozu od 8 mesiaca..samozrejme bud tie specialne detske (teda mi tu take mame)alebo potom activia napr...aj hipp ma napr.jogurtovy dezert a uz myslim od 6.mesiaca..maslo si nie som ista ,ale neverim ze v malom mnozstve sposobi 9 mesacnemu babetku nejaky problem,myslim ze na ozivenie s chlebikom je ok ..

tinaki1275
20. mar 2011

@luminkasp ty este kojis? vtedy sa netreba vraj s jogurtmi ponahlat ..asi aby dieta neodmietalo mlieko ..

gabika41
20. mar 2011

@monline ...neviem,ci nie je nahodou na predpis,je to taky prasok do vody.....v rodine mm frci,lebo do 15 minut ucinkuje.....je na vsetky zapaly a bolesti v tele.... 🙂

strasska
20. mar 2011

ahojte, fotky zo stretka krasne 🙂
ako citam, tak viacere mate spanky naprd, noci uz ani neriesim, ale dodrbal sa nam aj denny spanok, kazde suchnutie ju zobudi ☹
a pozeram, ze z fora vymizli viacere stalice 😕 a ani vychodnarky sa nejako neukazuju? co sa deje? 😕 😨

tatianka.g
20. mar 2011

baby dakujem za vase nazory, u nas je kocik problem vyskusat, kedze tu ziadne taketo obchody nemame 😠

gabika41
20. mar 2011

@strasska ...veru tak kde je zbytok vychodu............? 🙂 Tebe sa aspon v diete dari,mne uz ani to...... 😝

michaelabj
20. mar 2011

Dobrý deň, prepáčte že Vám tu leziem - mám synčeka o 2 mesiace mladšieho od vašich detičiek.

Je tu prosím nejaká mamička, čo má dieťatko - ekzematika? Potrebovala by som sa s niečím poradiť a hľadám bábo v podobnom veku. Ak áno, ozvite sa prosím, ďakujem veľmi pekne!

mirka285
20. mar 2011

@gabika41
@vierkaha chlebik moze ale urcite nie celozrnny...celozrnny chlieb by deti vobec nemali je pre ne tazko stravitelny...nechcem mudrovat,nedavno bol o tom clanok v nejakom casopise,tak preto viem...

noemarta
20. mar 2011

@mirka285 ale no vitaj, 😉 😉 😉 😉
my sme akurat dosli z oslavy, bolo super, super jedlo, super dieta mame, bola uplne ze spolocenska 😉 aj som si s nou presla drazdiak, tak si hodku pospala, no superne dieta mame.
Ja davam chlieb aj s maslom, aj so syrom, ale len tak z lahka potriem.... A jogurty tiez uz davam, a pohoda, kojenie mi neodmieta 😉 , zalezi asi od dietata.

kafoditka
20. mar 2011

@mirka285 jeeeej 🙂 🙂
@noemarta Maci, mohla si sa ozvat, ja som trajdala dohlupa vonku skoro 2 hodiny sama, na Drazdiak to mam 15min. peso 😉

mirka285
20. mar 2011

@noemarta no nazdis,ja som bola tiez s malou na spacirke a teraz som si spravila uz druhu kavu,co sa mi tak papula otvara...no nedalo mi nereagovat na ten celozrnny chlieb,lebo viem,ze ho dava detom viac mamiciek v dobrej viere,ako zdravo krmi svoje dieta....ja som bola tiez prekvapena ze celozzrnny chlieb sa nema davat detom,ale ja ani nedavam,normalny chlieb jej ide lepsie dole hrdlom 🙂

kafoditka
20. mar 2011

@mirka285 Miri co si zaradila noveho malej do jedalnicka? ja uz niekedy neviem, co mu mam dat na ranajky alebo olovrant aby stale nejedol to iste dookola..

noemarta
20. mar 2011

@mirka285 ja tiez davam obycajny, zemiakovy, kukuricny...
@kafoditka, to som len na minut vybehla z restiky,uspala malu a sup ho za stol... a a a a a ja nemam na teba los mobilos.... 😝

mirka285
20. mar 2011

@kafoditka veru nic nove nedavam,na desiate je t vzdy ovocie a na olovrant,chlebik,kasu,jogurt...ved obedy ma pestre,kazdy den ma nieco ine...

tinaki1275
20. mar 2011

@mirka285 jaj vitaj ..chybala si tu .. 😉
baby dostala som kralika od mm stryka ,ja osobne sa nanho nemozem ani pozerat 😒 ,ale mm ho zboznuje tak ho chcem nejako jednoducho urobit ..poradite nejaky odskusany recept? a malej chcem tiez nejako z neho odobrat ,uvarit jej jednoducho napr.nohy vo vode a potom to masko obrat ?

bambola
20. mar 2011

Ahojte 🙂
tak my dve sme dnes boli celyyyy den vonku 😉
rano sme isli do nemocnice, ocko nam vybavil klbiky, potom sme rovno ostali v meste a trajdali sme sa po starom meste pomedzi turistov a uzivali si slniecka 🙂 potom sme dosli domov na obed a poobede zase von, kde mala zase spinkala 😵 konecne ked je mm v praci tak sa nemusim prechadzat sama 😀

kafoditka
20. mar 2011

@noemarta Maci, no to musime napravit 😉 ip

katarina7777
20. mar 2011

caute babule,
tak nam sa k bolavym dasnam pridal soplik a zapalene ocko, zajtra idem k pedine tak som zvedava co mi povie ☹
jaaj vecer ma caka mega zehlenie, asi 6 praciek, takze dufam ze maly skoro zaspi a do polnoci to mam z krku.
inak ja davam malemu pecivo ake mam prave doma, niekedy aj celozrne ale vacsinou biele... maslo som este malemu nedavala lebo ani mne tu maslo nechuti.

zuzik1983
20. mar 2011

ahojte,my sme dnes boli tiez cely den prec,najskor u mojich rodicov,potom u svokrovcov,pred chvilou sme sa vratili.som sa chcela spytat,ako davate detom chlebik?este im mixujete papanie?dakujem

katarina7777
20. mar 2011

@mirka285 miri uz bolo po tebe vyhlasene celokonikove patranie 😀

katarina7777
20. mar 2011

@zuzik1983 ja este mixujem ale nie uplne do hladka.

zuzik1983
20. mar 2011

@katarina7777 a to pecivo?len tak do ruky alebo nadrobis ndo mliecka ci caju?

bambola
20. mar 2011

@tatianka.g asi ti baby uz poradili, ale kedze si ma spominala tak ti poviem 😀 podla parametrov kocik vyzera velmi dobre 🙂 uz len vidiet a odskusat ci sedi malemu, ci neni labilny a ci ti vyhovuje celkovo pri chodzi atd.... inac na pohlad vyzera velmi podobne ako ma maxi 🙂

inac co som spominala, ze sa moje dieta na podlahe ani nehne ale zdvihne ruky a nohy a zacne ziapat tak to uz nie je pravda 😠

baby neviem kto to chcel vediet, ale zda sa mi, ze isto @zrzulka a vsak aj ostatne precitate 😀
boli sme dnes na kontrolu na klbiky (mimochodom vsetko tak ako ma byt 😉 ) a pytala som sa doktora na tie topanky ked sa dieta zacne stavat a pohybovat popri nabytku. sam povedal, ze to sa stale meni. zhodou okolnosti ma syna o dva tyzdne starsieho ako nasa Mata 🙂 povedal, ze detska nozka je labilna a ma tendenciu "padat dovnutra" cize on odporuca topanocky na clenok, hlavne co sa tyka parkiet, podlah, kobercov a inych tvrdych povrchov. specialne som sa ho pytala na to, ze sa na nete pise , ze detska noha by si mala vypestovat stabilitu a teda , ze by decka mali chodit bose, na to samozrejme povedal, ze ano ALE na nestabilnych povrchoch ako je strk, piesok, trava.... tam deti bose.
povedal, ze ked sa zacne jeho syn stavat na nohy tak mu clenkove topanocky urcite da. este aj dodal, ze hlavne ked mate v rodine "capate nohy" (dal nato odborny nazov ktory si nepamatam 😅 ), no proste ak vam pada klenba a clenok, tak vtedy tie topanocky isto, da sa tejto predispozicii predist.
takze som napisala co mi povedal a ja pojdem podla tohto 🙂

katarina7777
20. mar 2011

@zuzik1983 ja mu davam kusok striedky do pusiny, lebo ked som mu dala do ruky tak sa mi uz par krat s chlebom drhol, lebo este nema zubky.

katarina7777
20. mar 2011

@bambola je normalne ze tu sa na klbiky vooobec nechodi?

zuzik1983
20. mar 2011

@katarina7777 dakujem
@bambola super vysvetlene,aj ja sa budem podla toho riadit

bambola
20. mar 2011

@katarina7777 kati to je "typicke" pre slovanske narody to s tymi klbmi, tusim som vedela aj preco sa v minulosti vyskytol taky casty problem s nimi ale uz si nepamatam. ale viem, ze na "zapade" sa to nerobi. ono tento doktor mi povedal, ze ked sme boli na kontrole ked mala 2 mesiace a vsetko je ok tak kontrola je zbytocna ale ja som chcela ist k nemu hlavne kvoli tym topankam 😉 ak chces mat dusicku na mieste tak ked pridete do NR tak to zbehni dat Leovi niekde odkontrolovat 🙂

bambola
20. mar 2011

@zuzik1983 napisala som len co mi povedal a celkom logicky to vysvetlil. ale on sam priznal, ze je v tom teraz hokej. dost na mna zaposobilo aj to, ze povedal, ze on to pri svojom dietati tiez tak urobi 😀 (jedno starsie uz ma 😉 )

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre