Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

denisse
24. mar 2011

@tinaki1275
a tiez si myslim, ze som si sama na vine ... ale neviem, ako inak to robit 😒

luludi
24. mar 2011

@tinaki1275 uff, nepochybujem, ze je to narocne, pamatam sama na seba, ako som par krat s placom volala mm domov, lebo som nevedala, co so sebou.. davaj pozor na seba, posielame vela sil, verim, ze sa to skoro upravi

tinaki1275
24. mar 2011

@denisse toto ja opakujem Leii dookola uz len chvilku ,dokoncim a ideme sa hrat..a vsetko robim na 10x..teraz mam nacistenu polku zeleniny v kuchyni na obed a nestiham docistit druhu ..spala az 25 minut.. 😒len co msom stihla vybrat mycku a ocistit cast zeleniny .. ano aj ja si myslim ze ja som na vine..len neviem kde je chyba..a to ma sere najviac.. ☹

maxara
24. mar 2011

Larinecka tyzden pred ocakavanym touchdownom a Ninka, ako jej je strasne smiesne, ze ma spat

maxara
24. mar 2011

@denisse @tinaki1275 pocujte a co robia vase decka, ked su najedene, vyspate a prebalene a vy sa im nevenujete? Ako sa to prejavuje, revu? kricia? lebo pokial viem, ze jej nic nechyba iba spolocnost, tak ja si presuniem ohradku do kuchyne trebars, ked varim a tam sa spolu rozpravame.. resp ja jej tam hovorim basnicky, komentujem co robim, obcas jej urobim kukuk.. dam jej netecuci poharik s cajom, s tym sa hra aj pol hodinu. Ked sme v kupelke, resp, umyvam ju, alebo idem vesat pradlo, tak ju tam usadim na deku s dvoma hrkalkami a ked davam prat, tak zapnem pracku a aj potom rozprestieram pradlo, co som si vopred vytiahla z predoslej varky z pracky na kopu. Umyvam sprchac umyvadla, skrinku.. a proste je so mnou a zaroven nie je.. a keby kricala, tak nech si chvilku poplace, ved ja viem na sto percent, ze to nie je hladom, smadom ani mokrou plienkou..

katarina7777
24. mar 2011

@patatina83 kde byvas v Ita? ja som pri benatkach 🙂

katarina7777
24. mar 2011

@maxara ja zabavam maleho ked varim tym ze ho dam do stolicky a dam mu surovu mrkvu, aspon 4-5 kusov, lebo mlady lubi hadzat veci na zem a vzdy sa mi aspon pol hodku prehra... a tiez mu rozpravam ako maxi.
@maxara vaznu tehulku mate doma 😀

katarina7777
24. mar 2011

ten prvy odkas bol pre @denisse a @tinaki1275 😉

zrzulka
24. mar 2011

@bellablonde no uvidime, my pojdeme na tu 10 a mozno sa stretneme.... 😉

@tinaki1275 tinka u nas je to velmi podobne tomu co opisujes, ja som ho dnes nechala revat uz pretoze som vyprazdnovala valaci vak a to som netusila ze tie blbe gulicky z neho budu uplne vsade. co som mala robit musela som to spratat lebo boli v celom byte. cize kym som to spratavala tak vrestal. jemu sa nestaci prihovarat on ked nejde na ruky tak dovtedy vresti...tiez som z neho kolkokrat na prasky, vecer nehrozi ze by som sem nakukla lebo mlady pan spi iba vtedy ked som pri nom, inak sa budi kazdych 20 minut.... ked je doma miska tak to je fajn, ona ho zabavi tak co to stihnem aky paradox ze s 2 stihnem viac ako ked som len s patom....

tinaki1275
24. mar 2011

@maxara ona sa mi cez den pohraje aj v ohradke nejaku tu polhodinku sama ,mam ju vzdy v kuchyni pri mne napr.a vyberma mycku a pripravujem jedlo ..ale strasne rychlo sa nudi ..potom ju dam na koberes a puzzle v obyvacke ,mame to preppjene s kuchynou ale nevidim nanu lebo kuchyna je v takom L..a kukam kazdy minutku len aby sa nepresuvala na dlazbu ..ma cca 15 m stvorc...a ona si lozi a hraje sa ale toi vydrzi tiez max 15 minut sama....pracky sa boji a zacala nenavidiet behatko ...neviem preco nechce tam byt..ona je celkovo nenormalne ziva cez den n\ koberci mala dnes t takych krabic detskyh s hrackami a ju bavi ich vypradznovat ..za 15 minut ich stihla vsetky vyprazdnit 2x....ju moje spievanie a rozpravanie evidentne nudi ,ona je kludna jedine vonku ale to ani nepipne..aj keby som ju tahala 5 hodin po meste bude spokojna..ale to sa neda.. 😒 ja inac nemam [problem ze je cez den hyperaktivna ..mna doraizli teraz tie vecery a noci ..ked si vobec nestihnem odpocinut.. 😒
@katarina7777 moja v stolicke uz vyse tyzdna odmieta sediet ..pripomina jej to papanie a to ona nechce..tak ju krmim tam kde je v ohradke alebo ked sa hra na zemi ..tak aspon daco spapa..dr.mi povedala ze nech necham stolicku aspon tyzdne tak nech akoze zabudne na nu a skusim zas po urictej dobe..
@zrzulka to poznam ked vresti tak ju musim zobrat na ruky ,inac neprestane..a vacsinou je to preto ze sa uz nudi ..dobre ze mas aspon misku ,za chvilu sa ti uz budu v pohode hrat ..

tinaki1275
24. mar 2011

no zaspala tak dufam ze ma necha aspon polhodku pospat ..

denisse
24. mar 2011

@maxara
presne takto to robim aj ja ... uplne presne ... a na miesta, kde ju nemam kam polozit na zem, ju beriem so sebou v stolicke na jedenie 😀
rozdiel je asi v tom, ze vacsinou jej nestaci, ze jej rozpravam, spievam, recitujem, komentujem a v rukach menim hracky ... proste mravci a kvika ... a ja ju samozrejme necham, lebo viem, ze jej nic nechyba ... a potrebujem si porobit .. ale ide mi to na nervy a to je to, o com hovorim .. ze vlastne nic nerobim v klude 🙂

denisse
24. mar 2011

@zrzulka
ked mam nelu doma, tak som vecer uplne vystavena, ale mas pravdu, ze barunku mi zabavi .. uz len tym ze sa tu hraje, ze sa hybe a ona ju pozoruje ... 😀

denisse
24. mar 2011

inak nam sa stale predlzuje cas, co dokaze byt hore ... aktualne je to minimalne tri a pol az 4 hodiny ...
uz by som bola celkom rada, keby nam tie dva spanky splynuli v jeden a hotovo ... 😀

denisse
24. mar 2011

@tinaki1275
@maxara
ja mam dojem, ze jednak su deti a deti .. teda take spokojnucke s jednou hrkalkou aj hodinu a take co im nestacia vsetky hracky sveta ... to je jedna stranka veci .. a okrem toho je tu vnimanie dospeleho .. a myslim si, ze ja (a mozno aj @tinaki1275) to horsie vnimame a viac nam to vadi aj preto, ze sme furt same (a samozrejme v tom hraje ulohu aj povaha cloveka) .. rodinu mame daleko, muzov v praci ... a proste ma nema kto ani na chvilocku pri barunke vystriedat, aby som mohla uplne vypnut ... a takto je to uz mesiace ... takze mozno (ja neviem) ninka mravci uplne rovnako ako moja bara, ale tvoja povaha v kombinacii s tym, ze mas aj inu spolocnost okrem ninky robi svoje a ty to tak zle nevnimas .. ja neviem 🙂

tinaki1275
24. mar 2011

@denisse uplne suhlasim ..asi je to aj nase vnimanie skutocnosti ,teda moje urcite a aj samota...ja som za 8,5 mesiaca bola niekde bez malej sama asi 4x..a to po dvoch hodinach ( z toho 1x u kadernicky a 1x u lekara,zvysok bol kava s kamoskou )..a s mm sme boli spolu asi 3x vecer na hodinu ked tu bola moja mama v septembri..terad sa nad tym zamyslam ma napada ze toto je hlavny problem,nemam sancu vypnut....a toto ale zmenit neviem ..tak ako ty asi kym mala nepojde do nejakej skolky tak to neporiesim .. 😒

denisse
24. mar 2011

@tinaki1275
tak to ja som bez barunky este nebola nikdy ... asi dvakrat na pol hodiny v lidli a raz pol hodinu na poste 😀

denisse
24. mar 2011

napriklad teraz si tu lezie po zemi, tlaci pri tom do plienky a smeje sa ... ale ja striehnem, kde co na seba stiahne alebo si privrie prsty do suflika ... takze ju kazdu chvilu prekladam do bezpecia 😀

zrzulka
24. mar 2011

baby ja tiez bez maleho som bola len 2 krat. 1 krat na kurze fotografovania. to bol s nim muz a druhy krat sme si isli s miskou len my dve zahopsat (aj to sivtedy usta rozbila chudatko) buduci tyzden idem tiez na kurz tak to bude vlastne treti krat co od neho odchadzam... Ale to bude trojdenny kurz takze trosku vypnem. My s muzom nechodime bez deti von vobec... tak si viete predstavit aky mame momentalny vztah 😝 Tiez nemame kde dat deti... Misku si zoberu nasi ale patko je este maly, ten potrebujem mat mamu nablizku.
@denisse ja som tiez vecer obvykle vyflusnuta. Vsak preto som aj malokedy tu na nete. to vacsinou spim s detmi ...cerpam sily na dalsi den. Ale mne nastastie deti vstavaju o 8 takze aspon ze tak...

zrzulka
24. mar 2011

@denisse ... pato si tu zuzle papuce 😝 a kafre mi tu do klavesnice takze padam ... mozem netovat len ked spi inak sa neda

tinaki1275
24. mar 2011

@denisse tak to mas este horsie ako ja ..akurat ze si omnoho silnejsia..to ja by som sa uz scvokla..

denisse
24. mar 2011

@tinaki1275
nemam to horsie ... minimalne sa castejsie vidim s nasimi, kedze su blizsie ... teda ... asi 4-5 krat do roka v pripade ze cestujeme aj my tam aj oni sem, obcas sa stretavame iba v blave akoze na pol ceste ... ale ja som v PO nebola uz viac ako rok ... a chystame sa o tyzden, sa az bojim tesit, ze to nevyjde ...

tinaki1275
24. mar 2011

mne by stacilo keby bol mm aspon jedno popoludnie v tyzdni s nami doma..ani by sme nemuseli nikam ist ..ale toto co zazivam odkedy sme prisli zo svk je proste privela..teraz ostal doma po praci a zaspal o pol piatej a este nevstal...ale aspon je tu na gauci niekto vedla mna.. 😒 to to je prvykrat po mesiaci...

denisse
24. mar 2011

@tinaki1275
u nas sa uz deju aj take cudnosti, ze mi mama "strazi" barunku cez skype ... ja ju tu posadim do jediacej stolicky a na obidvoch stranach su zapnute kamery ... a mama na nu robi ksichty, sa jej prihovara a ja mozem ist v klude na zachod 😀

strasska
24. mar 2011

@denisse
@tinaki1275
@zrzulka
z duse mi pisete 😔 dakujem, velmi ste mi pomohli 🙂
a drzim nam vsetkym palce, aby sa to uz zmenilo k lepsiemu 😉

zrzulka
24. mar 2011

@denisse denis preco nechodite castejsie na sr ved z prahy to nemate daleko...ci???

@strasska 😉
@tinaki1275 byt bez muza je o hubu, tiez som cele dni "sama" akurat cez vikendy sme spolu. tie patria len nam ...je to o drzku tieto dnesne "modely rodin" tiez mi to velmi nevyhovuje ale co narobime ked treba platit ucty a z niecoho zit? 😒

denisse
24. mar 2011

@zrzulka
je to 650 km k nasim ... to je 10 hodin cesty ... s malymi detmi katastrofa 🙂
s barunkou sme este neboli ... ale uz sa chystame ... a mam strach, ona ani v aute velmi nespi ... 😝

zrzulka
24. mar 2011

@denisse uff tak to je teda dost tych 10 hodin, netusila som ze je to az taka dialka...ty si z vychodu? neviem preco som si myslela ze z blavy...asi preto ze sestra byva v ba 😉

katarina7777
24. mar 2011

@denisse aj mne nasi zabavaju maleho cez skype, dneska mi dosla pomoct mamina a on ju hned spoznal, len ked pocuje ze vytacam cez skype tak je hned v pozore ze bude zabava 🙂 inak aj ja by som mala ovela lahsi zivot keby tu mam nasich a segru ale co uz, vsetko ma svoje plusy a minusy.

inak dneska som citala novu maminu a tam bol taky kviz o prikrmoch a pisali ze je lepsie davat detom celozrnny chleba lebo je zdravsi... tak si mozeme vybrat comu verit. 😒

maxara
24. mar 2011

@denisse @tinaki1275 v prvom rade, ten moj prispevok nebol mysleny nejako proti vam, alebo tak.. len ma to zaujimalo, ze cim presne sa tie nase deti odlisuju.. a tusim denisse trafila klinec po hlavicke. Akoze nechcem mudrovat a ani nejako dehonestovat alebo tak.. proste tak ako nam vraveli polku tehu, ako sme si tu my vraveli, ze mame byt kludne a pokojne, aby aj nase brusko bolo pokojne a kludne a tak ako sme si tu navzajom kazdych 5 minut pripominali, ze nestresovat, lebo dieta citi nasu nervozitu.. tak to zrejme fakt plati aj teraz baby. Ja vas chapem, ze ste osamele a ze vam ide prasknut hlava z toho ustavicneho mrncania a kvikania, plakania.. usudzujem, ze moja Nina je asi rovnaka ako vase decka, mozno trosku menej rozlietana , resp viac sustredena.. ale kazdopadne, tiez byva nervozna, tiez jej idu zuby, tiez mrnci, reve, chce spolocnost, bucha hrackami, zapina donemoty kacicku co kaka kocky a kvaka melodiu.. a tiez som s nou cele dni sama a ked mm pride, tak sa naje, ide si lahnut, potom vstane, sekundu sa pohra a potom si ide zacvicit.. a potom ju idem okupat, uspat.. tiez som na nu sama dost casto, ale potom samozrejme, teraz ma mm v robote take hluchejsie obdobie, cize moze byt teraz castejsie wfh, takze robi z domu. Ale zachvilku bude mat roboty viac ako kedykolvek doteraz, cize aj mne skoncia zlate casy.. proste treba vyuzit cas s deckom tak, aby sme porelaxovali aj my, aby sme aj co to porobili, prisli na ine myslienky.. CIZE ja to robim tak, ze chodim medzi ludi, napr ku kamoskam, ktore nemaju deti, tie sa s Ninou rady natahuju.. alebo sa idem prejst niekam von.. alebo zachvilku sa bude dat isto ist niekam do prirody, kde nam babo zaspi v kociku a my si precitame knizku na lavicke alebo na deke.. Kazdopadne, budme rady, ze mame taketo krasne zdrave babatka, nech su aj hyperaktivne, ale nech su zdrave

@katarina7777 ano Larinecka je riadna tehulka, zachvilku vlastne za tyzden tu budem mat malinke cerviky krasne 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre