Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

maxara
14. apr 2011

@katarina7777 @mirka285 baby ja len na rychlo, takze zajtra predpokladam, ze sa dovalim na chalupu okolo 10tej, pol 11tej. Hned zakurime v krbe, aby sme mali teplucko. Takze do dvoch hodin bude vnutri velmi prijemne. A vonku by malo byt 13-17 stupnov s obcasnymi prehankami.. ale tazko povedat, lebo tam je vzdy trosku chladnejsie. Ale urcite bude vonku vatra, nech nam tam buble gulasik a pod strechou zase gril, takze myslim, ze bude nam supisne. A samozrejme, teplaky, ale urcite aj nejaky hrubsi sveter alebo bundu. Ja odporucam.
@bellablonde Belinka, ty sa tiez z toho vyspi a zajtra vsetko stihni do druhej, zavolaj tej operke, nech pride a ty dojdi aspon na chvilku po 14tej

@denisse Deni, nie som pri kompe, len NTB, cize ak mozes, hod mi to do IP, ak si nahodou nehodila, este som nekukla.

@noemarta ak dovolis, tak aj ja pridem aj s Ninusou a Miskom, a este Gabo Mirkin a Adel pride tiez aj s Jozkom. Takze az tak malo nas nebude. A podla mna nieco sa ugrilovat musi, tak aj klobasky treba, ale tak s mierou @bambola

maxara
14. apr 2011

a ten chleba mal kto doniest? niekto kto nejde? nech viem, ci sa mam zastavit rano po chleba alebo ako.. ha?????

maxara
14. apr 2011

no baby, dufam, ze vsetkym je vsetko jasne, nechcem uz tu vidiet ziadne negativisticke poznamky a pekne sa na zajtra tesime. Ked nie vonku tak vnutri no booooze. Chlapi budu minimalne trjaa, takze oni nam uvaria gulas a my im zatial mozeme nieco ugrilovat. Ja mam teraz navstevu, takze packo a volame si. Transparenty NEBUDU, tak hadam trafite, lebo neviem, kam som ich drbla. A @monline dufam, ze sa ti do rana polepsi a prides aj ty 😉 @noemarta toto je tvoja bojova uloha 😉

tutifruti
14. apr 2011

@maxara júúúúj ako vám závidím.... ☹ Ja sama s chorými detmi a ešte ma tu Roman deptá posielaním MMS ako sa kúpe v bazéne.... pod palmou 😠

tutifruti
14. apr 2011

Baby... večerná otázka našej Dorotky: Mami a ty ked si bola mladá si bola pekná?.... A ja vtipná.... "Najkrajšia".... Dorotka:"Neverím!".... 😅

mirka285
14. apr 2011

@maxara Peti chlieb kup ty prosim ta,lebo ten mala doniest Mon a ona nejde ☹ @noemarta a ty ani neuvazuj,zeby si nedosla 😠 a este pride aj Katty,takze nebude nas tak malo,dobre bude...a dufam,ze si da niekto so mnou vino 😝 no idem kukat telku,tak zajtra sa vidime 😉
@tutifruti sto bodov 😀

katarina7777
14. apr 2011

@mirka285 ja si dam s tebou vinko ale len kapku lebo tam inak zaspiiiim 😉

@maxara vsak keby nieco chyba tak behneme kupit, su tam niekde na blizku potraviny?

tinaki1275
14. apr 2011

Babule tak nech vam to zajtra pekne vyjde a poslite mi postou trochu gulasiku .. 🙂 ja budem mat zajtra hnusny den,ockovanie malej (ak mi ju teda s tymi zubkami zaockuje) a vecer po l siedmej zase zubar 😖 hadam nebude chciet zase nieco trhat .. 😕

katarina7777
14. apr 2011

@tinaki1275 budeme na vas zajtra mysliet a daj adresu posleme ti gulas UPS alebo ti ho donesie Maxinka 😀

adelaine
14. apr 2011

@mirka285 co si sisi, ja sa dovalim urcite, ved mam tasku zeleniny, co to necham doma zhnit? 😀 😀
aj sa sa velmi na vas vsetky tesim 😉

katarina7777
14. apr 2011

@tutifruti ta vasa Dorotka je pekne cislo, urcite sa s nou nenudite 😀

tutifruti
14. apr 2011

@katarina7777 No to áno... a hlavne si neviem predstavit, že by sa volala inak... to meno je pre nu šité na mieru.... 🙂

robika
14. apr 2011

Baby, prajem vam super stretko...

@denisse moj Filipko si tiez este nesadol sam, ani stvornozkovat zatial nevie a ak bude po mne, tak sa na to uplne vykasle 😀, ja som vraj stvornozkovat nikdy nevedela...

maxara
15. apr 2011

Ranko damy,
takze ja som otrasne vypluta po vcerajsku, mam normlane zahu 😕 😀 ale nalada je celkom vysoko nad bodom mrazu, takze v pohode, Maxi, ja idem 😀 . Planujem byt na chalupe okolo 10, pol 11 🙂
Pocasie vyzera celkom ze da sa. Momentalne svieti slniecko, ale su aj mraky na druhej strane, takze tazko povedat. Ale teraz pozeram pocko a na Modru hlasi 13 stupnov s moznou prehankou, z coho usudzujem, ze NEBUDE urcite prsat 😉
@mirka285 dobre draha, chleba beriem
@tutifruti poklaaad, ako si vedela, ze Dorotka bude takato bohovska, ked su ju pomenovavala 🙂 alebo zeby NOMEN OMEN?
@katarina7777 nooo, tam na blizku nie je nic 😅

maxara
15. apr 2011

chcela som vam sem hodit aj mapu, ale ... nie som v stave, takze si volame 😉

bambola
15. apr 2011

dobre ranko 🙂

mata sa zobudila o siestej rano zla ako sto certov ale nevadiiiiiiiiiiiiii, nevadiiiiiiiiiiiii, ja sa na dnes tesim 😀 a aj keby mi na hlavu srali tak mi naladu nepokazia 😉
zrejme prideme s katty a nasimi kraskami posledne tak nas moc neohovarajte a vsetky super prihody a pikosky nech nas pockaju 😉

noemarta
15. apr 2011

@maxara ked chces ja kupim ten chleba, nerob si starosti, joooo!!!!
Inac ze dobre ranko, ze aky krasny den sa rysuje, supeeeer.

noemarta
15. apr 2011

@bambola kedy chcete dojst???

zuzik1983
15. apr 2011

baby normalne vam zavidim.tak si to tam uzite.vyzera ,ze vam aj pocasie vyjde 🙂

bambola
15. apr 2011

@noemarta maci zavisi ako prideme z BB ale pred 13h to isto nebude kym dojdeme na chatu, ratam, ze tak pred obedom budeme v BA a uvidim ci budem este malu krmit a tak 🙂

leanax
15. apr 2011

Ahojte. Mojej malej ide prvý zúbok, má teploty, hnačky a stále je uplakaná ☹ Na teplotu jej dávam Panadol Baby, ale vraj ho môžem dávať len 3 dni. Moja doktorka mi povedala, že môžem dávať aj nadalej, alebo striedať s Nurofenom. Ako dlho trvala vašim drobcom teplota pri prvých zúbkov? Aké máte skúsenosti?

maxara
15. apr 2011

@noemarta Noe chleba uz je kupeny, tak nekupuj, dobreeee_ 😅

mirka285
15. apr 2011

@maxara Peti a dufam,ze cibule mas vela na ten gulas,pozerala som vcera nejake recepty a vsaede inak pisu ze kolko masa tolko cibule,potom cesnak,gulasove korenie,cervena paprika,drvena rasca,majoran,zemiaky......a inak pekne slnieckove ranko,my sme spali az doteraz 😕

maxara
15. apr 2011

@mirka285 jasneeeee, keby som varila ja, tak bez receptu a lizes sa za usami. 😉 Ale asi vari niekto ini (chlapi) takze... Nina mi zaspala, idem nas nachystat a packooo. O hodinku dve sa vidime 😉 Miri, ty nepresvihni pls tu odbocku. Zatiiiim

tutifruti
15. apr 2011

Dobre ránko... tak nech vám počasie praje... a guláš sa vydarí....
🙂
U nás je riadne hnusne... sychravo, akoby malo zasa snežiť.... 😠 Ale dnes aspon na anglinu konečne ideme, lebo celý týžden sme zatvorené doma... Už mi to ide pekne na nervy.... a detom ani nehovorím... 😠

Baby v schránke sme mali taký leták z dráčiku, tak som dala našej Dorotke, aby si pozrela, čo by chcela na narodky.... V utorok má štyri roky.... A ona si vybrala bublifuk Hello Kity.... 😀 A šťastná ako blcha... A ja ved si vyber ešte niečo... tak si vybralal lopatky a kýblik do piesku 😀

tutifruti
15. apr 2011

@robika @denisse náš Šimon sa konečne nedávno začal pretáčať.... 😅 Takže sám posadiť... a štvornožkovať, o tom ešte nechyrujeme.... Baby chodili ako 10-mesačné.... Šimonko nehrozí

tinaki1275
15. apr 2011

@gabika41 no gabi tak ja mam za sebou podobne soky ako ty predvcerom ☹ mala sa mi o druhej zobudila a napapala a nechcela vobec spat ,samozrejme idu zuby tak sa mi to ani nezdalo divne ,ale posledne dve noci mi pekne po viburcole spala..o stvrtej uz sme boli s mm fest unaveni a tak ze ju dame do hojdacej siete nech sa ukludni,vzdy to zabera..podriemkala asi 20 minut a potom pocujem taky akoby prud vody ,hned mi doslo ...rychlo som ju vytiahla..a po ceste do kupelne sa dozvracala tak ze sme boli obe komplet mokre..chuda sa normalne triasla ako osika.. ☹ este aj kasu od siedmej vecera mala nestravenu .. 😒 kym som ju prezliekla polo pat...to uz bola hladna ale dala som jej caj a ona nervacila este asi 40 minut kedze bola hladna tak som jej dala trosku mlieka vypila 40 ml a pospala az 3 hodiny ..takze my dnes mame uzasny den..teraz sa normalne naranajkovala a nevyzera zeby mala nejaky problem alev noci som skoro zosivela ked zvracala..este aj nos som jej musela odsat co bol plny mlieka.. 😖 ale myslim ze my tym hojdanim sme jej to privodili ,aj ked je zvyknuta ale kasa jej vecer nesadla.. dufam ze bude dnes ok a to sme mali ockovat ...

adelaine
15. apr 2011

dobre ranko, vyzera to na pekny den, aspon zatial... 🙂
risina som ulozila spat, tak hadam sa dobre vyspi, aby na gulasovici nebol mrzut 😀

@leanax nas trapili teploty a hnacky 4 dni, dobre robis, ze striedas panadol a nurofen,
ja som to robila tiez tak.
a na pribalovych letak preto pisu, ze podavat 3 dni, aby sa rodicia vedeli zmobilizovat,
ze ejha teplota trva uz vyse troch dni, treba nieco ine robit ako dopovat dieta antipyretikami,
treba ist asi k lekarovi 😉

leanax
15. apr 2011

@adelaine ahoj. Ja som dnes volala hned ráno našej doktorke, povedala som jej čo je vo veci a ona hned , že to zúbky. Dnes ráno a ani teraz teplotu nemala. Doktorka robí dnes len do 10.30h potom má ambulanciu v inde. Vraj ak dostane teplotu do 10.00h tak mám prísť. Nešla som, lebo teplotu nemá a aj zaspinkala. Síce s plačom a ťakšie, ale podarilo sa. Ak to cez víkend neprejde v pondelok som prvá v ambulancii. Mne išlo hlavne o to podávanie tých sirupov.

katka55
15. apr 2011

ahojte. u nas nic nove, len vrtajuci sused, ktory nechce prestat 😠 nech sa vam gulasik vydari a uzite si stretko. v dobrom zavidim 😉 nuz ale ked my mame dnes ine stretko... take rodinne... a viete co? vcera som sa definitivne rozhodla, ze si dam "opravit" oci laserom. konecne po 6 rokoch som sa odhodlala 😝

@leanax my sme mali zvysenu teplotu len raz, aj to len 1 den, takze ti neporadim 😒 ale urcite by som robila to iste, co vy s adelaine 😉 nurofen sa dava nad 38,5? uz som zabudla 😅

leanax
15. apr 2011

@katka55 No teraz si ma zaskočila, naozaj neviem či sa dáva Nurofen nad 38,5. Mne povedala doktorka, že sirup Panadol dávať iba ak je teplota vyššia ako 38. do vtedy nie. Ešte som jej nurofen nedala, ale ak bude treba tak už jej dám a budeme striedať. Lenže mám z toho hokej, lebo neviem intervali striedania. 3 dni panadol a 3 dni nurofen? No v každom prípade v ak to neprejde v pondelok ideme ku doktorke. Dúfam, že tie teploty už cez víkend nebudú.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre