Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

tinka349
9. júl 2010

@lutsine ty kde sa obehujeees ? 😀 😀 😀 😀 ty mas este caaaas, pockaj na mna a iziru 😝

izira
9. júl 2010

@tinka349 🙂 ale tak mi daj vediet 😀 😀 😀 nech to nejako zosynchronizujeme 🙂
a my byvame na druhom poschodi v starom dome, kde nie je vytah...cize na mna uz tie schody nezaberaju vobec...je to vlastne skoro tretie - lebo stropy su vyssie nez normalne...
musim poriesit nejaku alternativu k tym schodom

alllexa
9. júl 2010

@izira - ano, mam zazmluvneneho Dr. Papcuna.

izira
9. júl 2010

@alllexa nuz to meno mi nic nehovori...mozno keby som ho videla.. 🙂 predsa len su to uz tri roky, co som tam bola...drzim ti prsty, aby bolo vsetko v poriadku 🙂 inak mas uz nieco nove? ci zatial vas este nechavaju rast ? 😉

alllexa
9. júl 2010

@izira - ani by ma nenapadlo, ze si rodila v BA, kedze si z Kosic🙂 To si sa tam potom prestahovala?
Dakujem, o pol druhej mam kontrolu, tak uz sa snad nieco konkretneho dozviem... A velkost babatka zatial neviem...

petrap001
9. júl 2010

baby,ja som dnes mala termin porodu 😀 no nevyslo 😝

petzi
9. júl 2010

@petrap001
jaaaj si ty ale vtipalek...ja som ako na trnoch .... 😅

alllexa
9. júl 2010

@petrap001 - neprovokuj!!🙂

izira
9. júl 2010

@alllexa velkost neviem ani ja... nerobili mi uzv po 30.tyzdni....myslim, ze mi to ani nechyba, zatial je vsetko v poriadku...a vahou sa necham prekvapit... 😉 maly Dusko mal 3.620 a narodil sa tyzden pred...takze druhe babo bude asi nejako podobne veliky 🙂
A ano v Ba.. pat rokov sme tam s manzelom zili. Nakoniec nam obom umoznili pokracovat v praci z Ke odkial pochadzame, tak sme sa presunuli nazad 🙂 mame tu obaja rodinu, tak je to teraz jednoduchsie...i ked zas na druhej strane mi je niekedy luto za blavou, mali sme tam vacsi pokoj a nikto sa nam tam do nicoho nemiesal... 😝
Potom nam daj vediet ako si dopadla...snad sa to pomaly pohne...po prvy krat som ani nevedela, ze uz som zacala rodit, tak mozno to bude take spontanne aj u teba 🙂

petzi
9. júl 2010

Dobre ranko, ci uz vlastne dobru chut k obedu mozem priat....
Ja som dnes skusila vinko cervene, ale kedze nie som na vina ,tak som si dala dva
hlty a ono ma to prehnalo....ktora s vas si mysli,ze to pomoze k porodu? Ked ja neviem,
co mam robit...maly ma uz tlaci asi uplne vsade,ale inak som upne fit....

alllexa
9. júl 2010

@izira - tak ale to je vyhoda byt pri rodine, potom Ti aj s malym pomozu... Ja teraz byvam 10 min. od nasich a som rada, ze to budem mat k nim blizko.
A to si pri prvom porode necitila kontrakcie? Ci boli zo zaciatku take slabe? Ako si potom vedela, ze mas ist do nemocnice?

@petzi - to vinko by som si dala, ale najviac mam chut na portske, co som mm kupila este na narodky🙂 Pomaha aj portske k porodu?

lenkamarkusova
9. júl 2010

ahojte.toto bola asi najhorsia noc.vecer som mala bolesti.bolelo ma vsetko-križe,brucho ma tlačilo všade.a male som citila dole strašne.akoby mi išlo vypadnut.myslim ze sa asi uz viac a viac otvaram.trapilo ma to asi 3 hodky kym som zaspala.rano mi uz bolo lepsie.len sa zas obavam toho večera...večer to byva vždy najhoršie.aj vas to tak dolu strašne tlačí?akoby ste stale potrebovali cikat?lebo vcera večer som z toho mala riadny strach...diky

lenkamarkusova
9. júl 2010

@alllexa tak ti držim palce na poradni dnes.

alllexa
9. júl 2010

@lenkamarkusova - dakujem!
Tie bolesti, co opisujes - mna tiez boli brucho hlavne vecer, ale stale si myslim, ze je to tymi pohybmi maleho, lebo vtedy ma strasne kope a vtedy citim aj najvacsie tlaky...

izira
9. júl 2010

@alllexa mala som len velmi slabe kontrakcie, ktore ma ale otvorili na niekolko cm...lekar mi to povedal, ked som prisla na poradnu. Ale nakolko som bola prvorodicka, tak to este chvilku trvalo kym sa maly narodil. Plodova voda mi neodtiekla, museli nakoniec prepichnut obaly a az potom to islo rychlo... 😉
Vtedy to bolo fakt vtipne...som sa priviezla do nemocnice z pracovneho stretnutia - este som troska pracovala a povedala som obchodnym partnerom, nech ma cakaju s obedom, na ktory som sa uz nedostavila 🙂

maxara
9. júl 2010

Baby, mozu sa babatka fotit s bleskom? Asi nie, ze?

petzi
9. júl 2010

@alllexa ja neviem ake ja ma Zweigeld...tiez dobre, suche, ale teda ma s neho prehnalo,ale este tu mam
na par hltov...ja si myslim, hlavne nech je cervene,nie??? 😒
@maxara
ahoj maxi,radsej bez blesku preistotu...denne svetko tiez asi nie je nejak extra prijemne prve dni, no neviem,
mne ale priserne vadi ostre svetko, ako keby mi oci rezali...

zrzulka
9. júl 2010

@alllexa deti by sa nemali natierat ziadnymi opalovacimi kremikmi. inak ten zoznam, co ja viem, ja mam akurat cipky proti teplote keby nahodou, panadol a este na cistenie nosteka ampulky. ved kdyby neco tak muz vybehne tolko do lekarne... ja som pri malej tiez ponakupovala a vyhodila po exipracii. A na nas take ako pupik a podobne veci nezaberali. Ten SS je dost slaby na brusko. ovela lepsi je infacol ten zaberal okamzite pri kolike a je aj na prirodnej baze. i ked ten co sme mali my bol s pomarancovou prichutou ....

zrzulka
9. júl 2010

@maxara ja uz som robila aj take fotky ale len ked mal zavrete ocka.... Na porodnej sale sme fotili bez blesku a co fotim ked nespinka tak tiez bez....

izira
9. júl 2010

baby pozrite co som nasla: http://baby-web.topky.sk/Clanky/a2924-Tehulka-L...
myslim, ze to bola fanka?

alllexa
9. júl 2010

@izira - no to je podarene, partneri museli mat zazitok!🙂 Ja som bola pred tyzdnom u zubarky a ta sa desila, ze budem rodit. Ze vraj mala pacientku, ktora z jej ordinacie zisla rovno dole do nemocnice a sla rodit - v Ruzinove🙂.

@zrzulka - no a ako by s amali chranit pred slnkom? Lebo aj v tieni opaluje...
Dobre, ze pises pripomienky, lebo ja fakt nic neviem, len co vycitam z casakov a z netu.

@petzi - dnes otvaram flasu🙂 Ale dam si len trosicku, lebo portske je silnejsie ako obycajne.
A v case dojcenia uz nebudem moct asi vobec, ten jedalnicek je asi este prisnejsi ako pocas tehotenstva.

alllexa
9. júl 2010

@izira - ano, to je ona!🙂 Tak tiez uz to ma za sebou. A nie som si ista, ci dokonca nerodila v Ruzinove...

petzi
9. júl 2010

@izira no chuda sa potrapili ale malinky je pekny vsak? a aky velky chlap 😵

izira
9. júl 2010

@alllexa ja sa teda teraz k zubarke nechystam, mala by som take stresy, ze by sa mi porod spustil uz v cakarni🙂

petzi
9. júl 2010

@alllexa
no len si daj, deci zevraj staci....tak ved na zachod dobehnes,keby nieco ,ako aj ja 😀 a dopijam to
deci ale ved tusim pojdem zase.no potom si dam teplu sprchu a ked pride mm tak bude znasilnovacka,
tak uz do kelu snad neco bude....
nohy mi opuchli, tak ale fungujem normalne...
a pi to pomali Alex, ked je take teplo, nech sa ti hlava netoci...

izira
9. júl 2010

@alllexa @petzi ak by to maxi nahodou prehliadla, tak jej to mozte pripomenut neskor 🙂 a ano malinky vyzera vazne k svetu...vyzera, ze jej ten porod vyvolavali...ale hlavne je, ze sa maju dobre 😎
takze mame dalsie nove babatko 😀 😀 😀

petzi
9. júl 2010

@izira a ty sa ako citis? ja sa tu davkujem,ale ved teda citim sa super, maly sa prebral,
celu noc sa nepohol,tak som sa chystala do porodky,ale uz je zase v pohybe,ale nic sa
nedeje....tebe sa uz deje?? 😒

lenkamarkusova
9. júl 2010

@alllexa no aj mna kope vecer najviac.takze tak si tie bolesti vysvetlujem aj ja.tak sa drz.papa

zrzulka
9. júl 2010

@alllexa ved to ani mne nie je jasne, lebo ked som kupovala pre malu prvy opalovaci krem a sla sa poradit do lekarne ze aky by mi odporucili tak na mna pozerali ako na krkavciu matku ze co to po nich chcem.... a to mala mala uz pol rok 😝 ja som nakoniec kupila tento:
http://www.mojalekaren.sk/microsun-baby-spf-30-... Neviem asi aj malmu ho budem natierat lebo je sice vsade pisane ze male deti by nemali byt vystavene priamemu slnku ale ked ho vyberies z kocika???? Ved to sa neda dodrziavat. vsak jasne ze nebudes ho vystavovat priamemu slnku ale ked niekedy sa to fakt neda....

achojka
9. júl 2010

@zrzulka Tento som pouzivala aj ja pre maleho. V lekarni mi ho poradily, ze je pre uplne malinke babetka, lebo je bez parfumov a farbiv.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre