Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

mirka285
21. aug 2010

@kafoditka presne viem o com hovoris 😀
@cigaretka5 nasi maju poschodovy a mne to pride nevyuzite priestory,oni sa totizto zdrziavaju len dolu nakolko sa im nechce po schodoch a neskor mozno ani vladat nebudu,takze ja chcem preto prizemny dom....najviac sa tesim ze konecne budem pit rannu kavu na terase v plavkach..to mi strasne chyba,na to som bola u nasich zvyknuta,v lete som vlastne cely den pobehovala v plavkach 🙂

bambola
22. aug 2010

kde su tie casy ked som sa stazovala len na jedno ranne vstavanie 😉
bre ranko

cigaretka5
22. aug 2010

Ahojte dievcata, tak minporadte. Dnes ráno kukam na malú a vidím pri ľavom spánku Modra čistá až ku vlasom. Vyzerá ako by si to otlacila na tycke od postielky, má to pekne Modre. Nechápem

oacka
22. aug 2010

@cigaretka5 to ťažko takto povedať.. syn našich známych mal po narodení modrú čiaru cez celé telo uprostred, vraj to je normál a zmizlo mu to.. 😅
jej kočky, vidím,že ste objavili prodom, my sme odtiaľ chceli tento: http://prodom.sk/?p=projekty&project=258 ale teraz sme stavanie stopli,lebo si chceme užiť malú a začínajú sa nám páčiť tie moderné nízkoenergetické kocky... inak pri bungalowoch za tie isté metre štvorcové zaplatíte viac ako pri poschodových a okrem toho potrebujete väčší pozemok. neviem prečo je to s tou cenou tak. preto sme sa napokon rozhodli pre poschodový, ale ešte nevieme aký...
volala som minule laktačnej, tak ma super povzbudila, povedala,že mäkké prsia sú dobré prsia,lebo nebudem zápaly a problémy a že keď malá sa odťahuje od prsníka mám ho stláčať. ja som stláčala aj predtým,ale zle!!!! ja tepša! teraz stláčam ďalej od dvorca mliečko strieka jedna radosť!!!!! tak ešte chvíľu s tým dojčením hádam vydržím.

cigaretka5
22. aug 2010

@oacka Len ja neviem malej sa to objavilo dnes ráno........ Neviem či neist k lekarke

oacka
22. aug 2010

@cigaretka5 a nemizne? ja to ako modrina? alebo žila?

cigaretka5
22. aug 2010

No je to príliš sumerne na zilu skôr je to ako modrina tak neviem , objavila somto dnes ráno takze zagial nemizne

alllexa
22. aug 2010

Ako davkujete SabSimplex? Mne doki povedala, ze to mam davat mesiac a pri kazdom kojeni, len ma trochu zmiatol letacik, kde pisu, ze len 3 dni... A davam len 15 kvapiek raz denne.

denisse
22. aug 2010

@alllexa
ja davam len vecer pred spanim, cca 8-10 kvapiek .. davam kazdy den ... lekarka hovorila, ze sa moze aj dlhodobo .. letacik pise tri dni, ked si to sama kupis a s nikym sa neporadis ... to asi len pre istotu ... a dokonca pisu tri dni, ale 15 kvapiek pred kazdym kojenim ...

alllexa
22. aug 2010

@denisse - aha, dakujem! Sa mi to nezdalo, ze tak vela, maly sa krci a vypluva uz pri jednej davke🙂

Dievcata, davali ste si vyplnat tlacivo do prace - "POTVRDENIE na pre ucely naroku na rodicovsky prispevok"?
Lebo stale neviem, ci to treba - my sme to tlacivo dostali na matrike, ale na neviem, ci to nie je len pre specificky pripad - ked napr. ta zena popri materskej aj pracuje.

tinka349
22. aug 2010

@alllexa aj na infacole pise ze len 3-4 dni uzivat, a ja davam malej skoro pred kazdym kojenim .....

tinka349
22. aug 2010

babule newete mi poradit? ja som totiz mimo z toho slovenskeho cislovania oblecenia.... aku velkost potrebuje moja mala ked ma 61 cm a 5 kil? a aku dlzku pancuchacov? dakujeeeem 😅

mirka285
22. aug 2010

@oacka no vidis,a bud rada ze nemas zatvrdnute prsia 🙂 a jasne ze na poschodovy treba mensi pozemok,preto chceme aspon 10 arov,na ten sa nam pekne krasne bungalow v pohodicke zmesti 😉 starsi clovek po schodoch nevyjde,videla som to u mojej babky,tak mi preto rozmyslame aj do buducna,ved dom je na cely zivot...
@cigaretka5 nebude to predsa len zila?moj Tomas to mal ked bol babo...

katty17
22. aug 2010

@alllexa - sasi mas na mysli to tlacivo ktore sa presne vola "ziadost o rodicovsky prispevok" ? alebo iny?

mirka285
22. aug 2010

@tinka349 malo by to byt oznacene3-6 mesiacov

katty17
22. aug 2010

@tinka349 - je to velkost pre cca 3-6 mesiacov 🙂

katty17
22. aug 2010

@mirka285 , @kafoditka - presne ste opisali moju predstavu domceku 🙂 bungalov a hlavne kuchynu s dresom pred ktorym bude okno s vyhladom na dvor nech vsetko vidim. hlavne ako sa deturence hraju na dvore 🙂. mozno raz 🙂 a vobec by mi nevadilo byvat v Zalesi 😉

kafoditka
22. aug 2010

@katty17 Zalesie? Veruze peknu lokalitku si si vybrala.. 😀

zrzulka
22. aug 2010

ani nepiste o domoch, tiez by som brala hned ale u nas nehrozi najblizsich 17 rokov a potom na stare kolena sa uz nebudeme trepat do domu alebo zeby predsa????kvoli vnucatam 😉 😉 😉 domceky ste vybrali krasne, podobny stavia sesterka s muzom .... resp. stavaju im

lutsine
22. aug 2010

pekny den.

katty17
22. aug 2010

@kafoditka to je moja srdcovecka niekolko rokov. tak mozno raz si tento snicek naplnime 🙂 mate aj vy nejaku srdcovku na lokalitku?

kafoditka
22. aug 2010

@mirka285 tak sme sa bavili vcera o nasich snoch - domcekoch - a mne sa stebou celu noc snivalo.. ze sme sedeli v tom tvojom na terase a ty si mi vravela, ze mas pani, ktora ti zehli plienky a dalsiu, ktora ti upratuje, ale asi ju vyhodis a zoberes inu, lebo nezmyla dobre podlahy... 😀 😀 😀 😀 a mala si ratanove krasne sedenie na terase a popijali sme šampus...(o tom som tu vcera basnila ja 😀 )

mirka285
22. aug 2010

@katty17 v Zalesi byva jeden moj byvaly kolega s ktorym sa nemusim 😀 ale niekde v okoli BA s tym suhlasim,keby tu u nas v Devinskej neboli tak strasne drahe pozemnky tak tu ostaneme 😒 zatial u mna vedie ten Senec,je pekne vybudovany a Slnecne jazera a Aquapark tiez neni na zahodenie 😉

kafoditka
22. aug 2010

@katty17 ani nie... niekde v okoli BA ale nie daleko... v podstate keby som mala vlastne auto tak to nejak neriesim, ale o tom Zalesi by som tazko uvazovala.. 😉

zrzulka
22. aug 2010

@kafoditka jaky sen 😉 a moj muz vzdy hovori ze ked dom tak len so sluzobnictvom co potvrdzujem aj ja lebo otrokom rozhodne byt nemienim ..... ked si predstavim jak sa mi nechcu zmyvat podlahy a utierat prach kazdy tyzden v nasom dvojizbaku tak co potom v dome... ufff to by som umyvala a utierala asi raz za mesiac 😀 😀 😀

zrzulka
22. aug 2010

@mirka285 veru a ako obyvatelka senca by si mala este aj 20% zlavu do aquaparku 😀 😀 😀 muz tam chodi cez vikend s malou...

mirka285
22. aug 2010

@kafoditka to sa ti dobre snivalo,ja ked nebudem stihat si veru aj niaku pani zabezpecim na vypomoc pri upratovani a sampus alebo aspon Proseco tiez mam rada 😀 no vsak neboj,ak zacneme na jar stavat tak coskoro na tej teraske budeme sediet 😉

zrzulka
22. aug 2010

kde je zalesie ked ho tak ospevujete?? ktory smer?ja by som kludne aj tu v Pk ostala... tu sa byva sqele. ..... o mesiac mame vinobranie... nepridete ?

katty17
22. aug 2010

@zrzulka zalesie je ako je ivanka pri dunaji 🙂

kafoditka
22. aug 2010

@zrzulka smer senec, pri Ivanke pri Dunaji

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre