Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

meruska
8. apr 2010

oacka na ktoru ides buduci tyzden? ja na 12...zasa sa minieme? alebo nebodaj bude zmena?

nika23t
8. apr 2010

Ahoj dievcata 🙂

Tak dnes sme konecne vsetko dobalili, lebo to posielame domov, a v 4 krabiciach mame viac ako neuveritelnych 100 kg! Ked sme to spocitali, ani sa mi verit nechcelo. Ale tak aj kociar dost vazi, cestovna postielka viac ako 10 kg. Ale aj tak... Teraz to manzel siel odviezt soferovi, tak som zvedava, ze kolko za to zacvakame. Ci sa nam to vobec kvoli setreniu oplatilo tu kupovat 😀

No a idem Vas pocitat, ze co nove mate.

robika
8. apr 2010

Mojalili: aj ja nosim obtiahnute veci, skusala som si dat nejake volnejsie tricka ale velmi zle som sa citila, radsej mam take kde je pekne vidiet brusko, ved musime byt na to hrde, ze nosime nase babatka blizko pri srdiecku 🙂
Mna klby nebolia, ale funim tiez dost, k veceru je to horsie, to mam naozaj pocit, ako keby som bola naozaj ako velryba...
Tinka: ja tiez este nemam postielku, moj otec na nej maka, prave som s nim volala, ze postielka za chvilu bude, aj s prebalovacim pultikom, ktory je ako komoda... postielku som chcela dole s uloznym priestorom na hracky, lebo nemame vela miesta...

meruska
8. apr 2010

aj ja nosim rada obtiahnute tricka, kde pekne ukaze rastuce brusko 🙂
a dnes som mala v skole tricko sa napisom...nechytat, kopem !!! s dvoma nozickami.....a malo velky uspech 🙂
ja teda brusko v ziadnom pripade neskryvam

nika23t
8. apr 2010

Mojalili, mne sa napriklad velmi pacia tehulky v obtiahnutom. A co pocuvam od kamosiek, tak aj im, takze neries, budes kocka, uvidis 😀

Postielku este nemame, ale hned, ked dojdeme domov, tak to ideme riesit. A co sa tyka oblecenia pre drobca, ja mam take najmensie asi len 2 dupacky a asi 10 bodiciek. Mne normalne ze sibe z tych bod (neviem, ako to sklonovat, mojalili-hmmm?) A ani neviem, kolko toho nakupit v tej velkosti 56... Dajte rady, neviem, ako rychlo z toho mimi vyrastie. Ale ja kupujem vsetko tak do roka.

dugyna
8. apr 2010

ahoj bellablonde 🙂 no ja sa rozhodujem medzi antolskou a kramarmi...antolsku mam asi tak ako ty.. 😉 ale tam nemoze malinku moj manzelik drzat..az ked pojdeme domov..a na kramaroch je udajne nejaka miestnost kam mozu chodit navsetvy a tam sa daju zobrat aj deticky
kdezto na antolskej su navsetvy na chodbe a tam malinku nemozes zobrat..a vidiet ju mozu len cez sklo.. ☹

inak bella kde byvas? mozno okolo seba chodime 🙂

katarinka a ked nahodou mas vyvesene pradlo vonku to muselo naozaj nastvat 😒

mojalili myslis ze tie buchty by sa dali aj zamrazit este pred naparenim..ale radsej po napareni?

achojka ty kokso v noci malovali? vau..to su teda riadny..de...li

cigaretka nehnevam sa na teba v pohode. oni kupili ten byt a prerabaju im ho mladych rodicia..takze peniaze tam nie su urcite problem..vyzeraju "zazobane" pardon ..a ten novy majitel roby v nejakej reklamnej ci akej agenture...takze urcite to neni problem...
a oni dali oznam ze budu prerabat cc 14 dni.. vies..a prerabaju 6 tyzdnov co je vela naozaj..
keby sme neprerabali tak ako oni tak som ticho....a nerobili sme to 6 tyzdnov..
to bude este zabava ked im dojdu vrtat kuchynsku linku a vstavane skrine....keby sa chcelo urcite to ide rychlesie..len to by niekto musel nad tymi robosmi stat..
u nas si nedovolili sa flakat..lebo vzdy som bola doma ja alebo muz alebo spolu..takze u nas sa zacalo o 8 h kavou..a koncilo o 18h pivkom

a niekto tu pisal ze este teraz ked som tehu...presne ste to vystihli..som haklivesjia na taketo veci...a viete co je este horsie..malinkej to vrtanie uz zacina vadit..dnes ma tak neprijemne zortvacne kopkala vnutri bruska-akoby mala krcik ci ako to nazvat v nozicke...vzdy ked vratali..tak strasne zotrvacne..tak som isla s havom vonku..a preslo to..a aj pes dnes uz knucal.. ☹ takze som moc diplomovku nenapisala ☹
a kocky nie som s cukru ..dnes im uz volala aj susedka z prveho ze to je otras..a aj susedia hore sa stazuju....
ja asi skor porodim ako to oni dokoncia..

mirka uplne ta chapem...predtym nad nami byvali mlady so 4 detmi..namladsie asi 2 rocne...takze asi tak..a tiez som im musela raz uz povedat lebo sa to nedalo vydrzat...ale tiez neviem co bude robit nasa malinka 😉

lukmaj ja som bola rozhodnuta o antolskej a teraz som na pochybach 😒

dugyna
8. apr 2010

no postielku uz mame len ju treba poskladat, a najprv musime malej upratat izbicku 😉

katarina7777
8. apr 2010

oacka ja som sa tu prihlasila na predporodnu pripravu,lebo vsak ked mi budu nieco odborne pri porode hovorit aby som im rozumela a nemala zbytocne stresy, tu to je v nemocnici zadara , malo by to byt nejakych 10 stretnuti, celkom sa tesim lebo aspon povytahujem info od ostatnych tehu co sa tyka pediatrov a pod.... plus moja povaha je taka ze chcem byt na vsetko co najlepsie pripravena a mat vsetko nastudovane... niekedy je to na nervy 😒

montinka
8. apr 2010

ahojte.mozem sa pripojit? Aj my cakame mimco v juli.

tinka349
8. apr 2010

oacka - az najdes toho dokliho , mtak daj vediet aj mne 😀

robika - no miesto nemam ani ja, zatial som u rodicov, a byt mam len 1 a polku tak nic moc, a postielka sa mi paci presne taka co nema ulozny prisetor 😠

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7636492&tab=0

tinka349
8. apr 2010

montinka vitaj - jak ti to pekne vyslo ze prve dievcatkoa druhy bude chlapcek 😀

robika
8. apr 2010

ja som sa dnes zrovna pytala sestricky na nejaku pripravku, lenze tu s tym budem mat asi problem,... lebo vraj to aj skusali robit, ale ze neboj o to velky zaujem, tak to aj skoncilo, ale doporucila mi nejake centrum, ze sa mam spytat, ale neverim, ze take nieco tam bude... v nemocnici robia tu pripravku, lenze co som citala letak, tak to bolo orientovane prevazne na romsku (s prepacenim) mensinu, ze aby sa naucili ako sa spravne starat o babatko, no a nechcem jednoducho ist niekam, kde bude vela romiek... nie som rasista, ale niekedy alebo v niecom to jednoducho nemam rada... ☹

tinka349
8. apr 2010

katarina7777 - no ja newem ci sa dokopem na nejaku predpripravu 😖 chcela som chodit aj niekam cvicit a nejak neviiiidalo 😕 a doma mam dve fitlopty, hlavne ze sfuknute a aj tak newem ziadne cviky na to 😒

montinka
8. apr 2010

tinka dakujem no a oba skoro rovnaky termin chlapcek by mal byt o den skor ako Tamy.😀

mojalili
8. apr 2010

Dugy - po napareni a vychladnuti ich zamraz a uvidis, ked ich das opet rozmrazit a na paru, tak budu ako cerstvo urobene. 😉

tinka349
8. apr 2010

robika a kde si sa na to pytala ?

robika
8. apr 2010

tinka: ta je krasnucka... ja som si dala urobit iba taku obycajnu, ktora tiez nemala ulozny priestor, ale kedze otec je stolar, tak som mu povedala, ze co vsetko chcem a on to skombinuje... 🙂

nika23t
8. apr 2010

No mne zatial nikto nic o ziadnej priprave nevravel a ani som nepocula, ze sa take nieco robi u nas v He.... Ale ja sa nechcem pripravovat, aspon sa nebudem bat. Aj tak uz neexistuje stranka ohladom tehotenstva na nete, ktoru by som neprecitala 😀 Uz tie pripravy mozem robit sama pre buduce maminy.

tinka349
8. apr 2010

montinka- no u man to vyslo nahodou,a teraz mi davali termin porodu na 21.7. a ja soms a narodila 22.7. takze tak to vyzera ze na moje 25.narodky budem v nemocke 😀

montinka
8. apr 2010

no ale tinka dostanes najkrajsi darcek.😀

tinka349
8. apr 2010

robika - no aj cena sa mi pacila - s postovnym okolo 70 eur , ale hlavne mi slo o tu zirafku, lebo ked sa mala narodi uz bude mala zirafka nakolko ja mam 181 cm 😀

robika
8. apr 2010

pytala som sa u gynekologa jeho sestricky, ved ta by mala byt presne informovana 🙂 ... ale teda ma nepotesila. Ja mam cviky, ale este ich mam iba pripravene a zatial som nemala cas, preto by som chcela niekam chodit, lebo inak sa nedonutim...

dugyna
8. apr 2010

montinka vitaj 🙂

kocky a kam sa prihlasite na pripravku v BA..aj ja by som sa asi mala

baby kuknite www.drobcekovia.sk a dajte si tam vyhladat zasobnik na plienky 🙂 a mamina mi to usije ale take-aby sa to dalo dat na okraj postielky- a tam to pekne zaviazem snurkami 🙂

tinka349
8. apr 2010

montinka - no to teda 😀 na stvrtstorocnicu taky darcek, lepsie som si ani nemohla priat 😝 a pozeram ze s tamarkou si mala jake paradne brusko 🙂 to ja s mojim sa mozem teraz skryt 😅

dugyna
8. apr 2010

mojalili dakujem 😉 vies u nas viacej veri manzelik je to jeho konicek 😉

montinka
8. apr 2010

no tinka vsak tolko aj mala vazila.🙂 a potom som mala a aj mam super problemy s bruchom. 😒 ale to nevadi hlavne ze mam drobceka zdraveho no nie?🙂 inak baby vsak tlak 115/75 nie je nizky?

tinka349
8. apr 2010

ja zvyknem mat 130 / 75, a mne sa zda normalny, co ja viem? a 120/80 je vraj uplne ze normal, tak 115/75 je fayn

meruska
8. apr 2010

montinka....115/75 nizky? ja mavam na poradni 115/60

montinka
8. apr 2010

fajn lebo moja mati vzdy hysterci ze ho mam nizky.

katarina7777
8. apr 2010

tinka krasna postielka pre malu zirafku 😀 ja idem na tu predpripravu hlavne kvoli tomu aby som pochytala nejake slovicka v taliancine co sa tyka porodu, lebo v tom sa zatial moc nevyznam a tiez tam budu vsetky baby co chodime na aqua cvicenie takze by to mala byt zabava.... a ked obcas nejaku prednasku vynecham tiez sa nic nestane (uz rozmyslam nad tym ako sa budem ulievat) a hlavne chcem vidiet porodnu salu a vzdycharen aby som sa definitivne rozhodla ci tam chcem rodit.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre