Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

petulka_1
5. júl 2010

@sunnygirl Obcas mi trosku stvrdlo, ale nie velmi. Ano boli sme nakupit pre maleho

lenkaaninka
5. júl 2010

ja mám zasa poslov silných alebo čo to je sem tam po 7 min. sem tam po pol hodke ale od včera poobedia už mám toho plné zuby kurnik ani teplá sprcha nepomáha...a mm išiel na hríby ani raz sa nespýtal ako mi je ani nezavolal až teraz zobral deti ani pri mne nebol ako sila som sa nasrala ako pes...
konečne som sa najedla dva rožky so salamou a syrom lebo pomaly nič som nejedla som sa bála že už pôjdem ale vidím že to sa bude vlieeeeecť minimálne týžden a mna tu j...e. 😠 😠

lenka23
5. júl 2010

@alllexa tomu tvojmu bábätku sa u teba teda musí páčiť... ja mám termím 14.7. a hovorím, že keby idem zajtra tak som rada... kde budeš rodiť, v ktorej nemocnici?
To sono v 30 tt sa aj mne zdá nejako neskoro. Ja som mala sono ešte aj v 37 tt, kde kontrolovali znovu aj prietoky, váhu...

petulka_1
5. júl 2010

@alllexa Vtedy mal 1800g (som zle napisala prvy krat) a tiez bol o tyzden vacsi. Tak mozes ratat ze pribralo okolo 1,5 kila, teda aspon ja si tak myslim podla seba....

sunnygirl
5. júl 2010

@petulka_1 som kukla albumík, ale nemáš tam fotky 😅

alica26
5. júl 2010

...no ja ani polov nemám a ani som nikdy nemala. 😝 Sem tam mi stvdne bruško, ale inak sa nič nedeje. Vo štvrtok ideme do poradne, tak dúfam, že som sa už aspon otvárať začala, lebo posledne som vobec nebola... 😖 Okrem toho ma ešte začalo bolieť hrdlo a dnes mi aj kašel nastúpil, tak dúfam, že to prejde, lebo ma švihne...sa bojím o malého aby ho ten zápal nejako neohrozil... ☹
Na dôvažok som sa až dnes dozvedela, že na odber pupočníkovej krvi sa musím zaregistrovať dopredu, popodpisovať zmluvy a tak a to máme 5 dní do pôrodu, tak som zvedavá či to stihneme... Hlavná vec, že sestrička mi tvrdila, žeto až pri príjme!!! 😠

petulka_1
5. júl 2010

@sunnygirl Som nepridavala, daako sa mi nechcelo aj ked uz som sa chystala....

sunnygirl
5. júl 2010

@petulka_1 škoda ........... 😀 , a mm máš odkiaľ, tiež s Cinobane?

monline
5. júl 2010

dnes

lenkaaninka
5. júl 2010

@monline 😵 😵

lenkaaninka
5. júl 2010

inak mne riadne popukalo brucho ale dosť ☹ ☹

alllexa
5. júl 2010

@lenka23 - chodim do Ruzinova. Skoda, ze predpisane su v podstate len tri ultrazvuky (10., 20., 30. tyzden), i ked vacsina z vas tu malo ultrazvuk aj na konci. A kde budes rodit Ty?

@petulka_1 - toto som nasla na nete - priemerne hodnoty:
30. tyzden - 40cm - 1320g
31. tyzden - 41cm - 1500g
32. tyzden - 42.5cm - 1700g
Tak ale ako sa hovori, moze tam byt aj chyba v merani, je to len odhad. Hlavne som sa bala, aby nebolo teraz uz moc velke... Aj to si myslim, ze to Tvoje moze byt v skutocnosti vacsie - dokonca chlapci su obycajne vacsi ako dievcatka... Ja ani neviem, co to bude, tak to neviem ani odhadnut.

petulka_1
5. júl 2010

@sunnygirl No zato ty mas peknu zbierku v albume. Ja som nemusela vela novych veciciek kupovat, lebo sestra mi dala po jej malom, tak len zopar novych sme dokupili aj ked tym drobnym vecickam sa tak tazko odolava

monline
5. júl 2010

@lenkaaninka skúšali sme vyrobiť pekné fotky..náš darček...ja som fotila, nika držala malého, Daniel ju najskôr okakal, potom aj ocikal..tak sme rýchlo skončili 😀

petulka_1
5. júl 2010

@monline krasne

monline
5. júl 2010

@petulka_1 dakujem 🙂

sunnygirl
5. júl 2010

@monline ...................... 😀 😀 😀 😀 ........milé

petulka_1
5. júl 2010

@lenkaaninka no brucho popukalo strasne aj mne. Az hroza si predstavit ako to bude vyzerat po porode

sunnygirl
5. júl 2010

@petulka_1 ďakujem 😀

aalexis007
5. júl 2010

ahojte, aj mne dnes odtiekla hlienova zatka - bola spociatku taka ruzovkasta a teraz je az tak do ruzovo-hneda. A od rana mi aj castejsie tvrdne brusko a bolia krize. Dnes mame aj termin, ale az zajtra ideme na kontrolu, tak som zvedava co nam povedia. Naposledy som bola uplne uzatvorena a Dr. povedala ze to vidí aj na prenásanie. Ja to uz chcem mat za sebou..... 😉

monline
5. júl 2010

@aalexis007 zajtra o takomto čase to budeš mať za sebou 🙂

tutifruti
5. júl 2010

@lenkaaninka chlap nedochapne.... kľudne sa najedz... ved v pôrodke to vyriešia 😀

@monline krásna fotka... a ešte lepší zážitok z fotenia 😅
@alica26 odber pupočníkovej ti urobia aj ked to nahlásiš pri pôrode... ale ak zajtra zavoláš, na druhý max. tretí den más zmluvu doma.... záloha sa platit nemusí, takze v poho

sunnygirl
5. júl 2010

@aalexis007 držím palce 🙂

petulka_1
5. júl 2010

@sunnygirl nie mm je z Lucenca, ale ani ja nepochadzam z Cinobane ale chodila som na navstevu ku sestre co sa sem vydala a potom som si tu nasla podnajom po skole a tak sme si uz s muzom kupili tu byt, lebo tu boli ovela lacnejsie ako v LC

aalexis007
5. júl 2010

@monline - myslis? - bodaj by si mala pravdu

lenka23
5. júl 2010

@alllexa no, ja som bola na ultrazvuku v 20tt, 30 tt a v 38 tt. Naposledy mal malý 3100 g. Rodiť budem na Antolskej.
Nepovedali ti, že ak to nebude do konca týždňa tak si ťa tam už nechajú?

sunnygirl
5. júl 2010

@petulka_1 tak vy lučenčania a odkiaľ konkrétne?

sunnygirl
5. júl 2010

@petulka_1 inak včera sme sa na gardenperty akurát rozprávali, že aké pekné mesto to bolo, no akosi ho nechali schátrať 😖

petulka_1
5. júl 2010

Mm byval na Bernolakovej ul. a ja som z Kurtana, to je pri Filakove. Potom sme sa zoznamili v robote a tak to uz slo.

petulka_1
5. júl 2010

@sunnygirl a ty si kde byvala v LC?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre