Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

miki060707
18. júl 2010

ahojte,
tak ja si musim kupiť novú odsávačku, mam chicco balonkovú, ale je na prd, no ja ako nemám mlieko, len tak kvapka ide pri stláčaní, ale reku, či by tá druhá odsávačka nebola lepšia, radšej by som si odsala a to mliečko dala,....ale zas ked ozaj nemám mlieko, tak vyhodené love zbytočné, neviem sa rozhodnuť, no malý teraz zaspal, supeer, mi pôjdeme spať a on bude vstávať... 🙂

oacka
18. júl 2010

ako vám je dobre, západniarky, že máte chládko, u nás síce pod mrakom,aj pršalo,ale ešte furt dosť dusno... hádam sa to zajtra zlepší. no dnes sme tedamali deň! Malá nič nespala a v kuse,,doslova v kuse je na cicke... myslím,že mám málo mlieka... neviete mi poradiť,ako prikrmovať? koľko? kedy? ešte to chvíľu budem skúšať,ale už zvažujem aj možnosž UM... nemôže cicať dve hodiny a aj tak sa pučí... a pritom grcá...neviem,kde je problém....

mirka285
18. júl 2010

@miki060707 pozicaj si radsej od niakej kamoskyja som si odsavala tiez s takou obyc rucnou a potom mi kamoska pozicala elektricku lebo som myslela ze odsajem viac a prd,neodsala som skoro nic.

mirka285
18. júl 2010

@oacka podla mna ked grca tak by si nemala mat malo..skus zavolat laktacnej sestre,oni poradia

oacka
18. júl 2010

ona grcá poležiačky tak trošku bokom, vygrcá sa a hne´d na to otvára ústa a pučí sa,lebo chce cicať ďalej... tak neviem,či sa prsníkom ukľudňuje...lebo je dosť v strese, hocikedy aj v spánku rozhadzuje rukami a vzdychá..... a pocicá 5 minut a už prevracia očami a spí... uvažujem aj nad tou laktačnou...

mirka285
18. júl 2010

@oacka ja by som jej urcite zavolala a oni vedia dobre poradit,ved zato nic nedas...

kristip
18. júl 2010

ahojte - ja mam dnes termin, takze po dlhom rizikovom tehotenstve sme to takto pekne dotiahli a zeby zaciname prenasat??? 🙂 Dnes som si dala prechadzku po schodoch na nase 12. poschodie, aj teply kupel, aj pikantny gulasik, tak uvidime, ci sa nieco udeje do rana... 😀

nina88
18. júl 2010

Ahojte, vcera nas pustili domov, mame doma hotoveho anjelika, len papa a spinka, este som ho nepocula ani raz plakat, len mrnkne ked sa zobudi, to je vsetko, som ta najstastnejsia mamina pod slnkom... 😉 Horsie je to uz s Laurinkou, strasne ziarli, je to nezvladnutelne, chudatko, pracujem na tom, aby sa to zmenilo, drzte mi palce... 😉

meruska
18. júl 2010

tak ja ani dnes nic 😉 hadam zajtra...

meruska
18. júl 2010

@karinnka super ze ste uz doma, ale z tvojich viet vela pozitivneho nesrsalo, teda ja som to tak pochopila ☹ hadam Emka vam to vsetko vynahradi 😵 cakame foto 😉

meruska
18. júl 2010

@karinnka jeeej uz som objavila foto 🙂 krasna princezna 😵 😵 😵

tinka349
18. júl 2010

ahojte krasavice,

ja som si hodinu a pol odlakovavala a pilnikovala nechty, potom som hodinu stravila v sprche aj s holenim vsetkeho mozneho a teraz som si polhodku lakovala nechty a som pripravena ist do nemocky 😀 kto dohovori mojej malej ze uz ma ist von?

a zajtra kontrola tak som zvedava 😎

cigaretka5
18. júl 2010

@oacka No moja mala hodinu cicala a furt chudla v porodke, tak sme ju pred a po kojeni odvazili a zistili že za hodinu na cicke schrumne až 10 ml mlieka...... Tak sme začali s um , od braska mám váhu tak pred a po kojeni odvazim a dokrmim z fľaše umelou. V porodke jej davali bevy tak s nou pokracujeme.
Idem ale bud tyzden volat laktacnej a skonzultujem ako docielit to any si maka viac Cucla, kedže po kojeni odstriekam už 50 ml ...... A to dom sa v porodke tesía keď som odstrekls 10 ml

tinka349
18. júl 2010

dnes idem aj ja skor spinkat, zajtra vstavam na kontrolu, tak dobruuu

janka_michal
19. júl 2010

ahojte babule..bre ranko vam prajem,dufam ze ste mali lepsiu noc ako ja :( aj ked pocasie uz je fajn na spanie..no my sme si vcera premiestnili nabytok v spalni amam uz kolisku pri sebe..(doteraz to nemal kto premiestnit :D) a kym si zase zvyknem spat na druhej strane postele a pod...tinka349 budem na teba silno mysiet a drzat ti palceky nech sa uz dohodnete na termine, kedze sa malickej ocividne na svet nechce..a idem si vas pomalicky precitat...
este co si myslite o vyvolavanom porode??mala som sa s dr dohodnut na termine.no mamina mi vcra vravi,ze by to nerobila lebo ze mam este cas prvy termin mam v nedelu a druhy mam az buduci tyzden..ze ked bude mala pripravena ist na svet tak to pojde, ze to je priroda a nie nasilu nejak to vyvolavat..co si o tom myslite vy??lebo ja som tiez nad tym takto uvazovala no neviem sa teraz rozhodnut

bambola
19. júl 2010

@janka_michal ja som tiez chcela ist prirodzene ale na monitore zistili, ze ma mala zle odozvy srdiecka uz sa jej v brusku asi moc nepaci 😒 takk sme porod vyvolali. nechala by som si poradit. ak sa naozaj v brusku neciti dobre tak radsej vyvolat ale ak chce vyvolavat len aby mu to sadlo do sluzby alebo tak..... 😖

tutifruti
19. júl 2010

Dobré ránko.... tak ja som po dnešnej strašnej noci pripravená íst do nemocky... .Keby ste vedeli čo sa mne všetko stihlo snívať.... no jeden sen väčšia blbosť ako druhý.... Dnes idem na krv, pre tie opuchy co mám a uvidím, či ma už v nemocke nechajú... tak mi držte palce, aby sme to mali čo najskôr úspešne za sebou....

lulu1983
19. júl 2010

Ahoj maminky a este chvilu bruska 🙂,

tehulkam posielam vela energie, nech este chvilu vydrzia, dietky vedia, kedy maju prist na svet, aj ked to cakanie je na nerv... o chvilu uz budu pri vas a na velmi dlhu dobu 🙂

ja hlasim, ze po hororovom dni, ked maly spal dokopy hodinku, mozno dve, vecer o osmej zaspal a spal az do rana. Po rannajsom kojeni zaspal a teraz spi nejaku hodinku a pol zase, tak verim, ze budeme mat dnes lepsi den, aj ked maly sa stale prehadzuje a mrnci. Bratislavcanky, v tomto pocasi nechavate babatka stale oblecene v kratkom body, ci uz radsej obliect nieco teplejsie? Myslite, ze ked mal maly vcera tyzden, mohli by sme ho dnes, ked pocasie dovoli, uz zobrat v kociku na kratku prechadzku?

lenkaaninka
19. júl 2010

Ahojte tehulky...už sa vám to blíži ochvilku to budete mať za sebou...
@tutifruti
@tinka349

ja mám zlatunke babatko ludia normálne tomu neverim tak chodíme von okolo piatej o pol osmej večer sa kupkame a potom sa napapká a spinkať ide okolo desiatej včera o deviatej a potom okolo jednej druhej sa zobudí na papanie a spinká do rána piatej šiestej a potom zasa a aj teraz spinká ja som si práčku pustila kávičku urobila deti opatrila..

a vydrží aj 5a pol hodinky spinkať...

baby čo kojíte chcela som sa spýtať na jednej bradavke nie že ranu mám ale také brutál červené a odrate a vycucané čo si mám na to dať ani tie mastičky nepomáhajú aj bepanthen som skúšala aj tu z dm na bradavky a nič. a brutálne to bolí....

oacka
19. júl 2010

dobré ránko! my sme mali včera blbý deň a večer ani po kúpaní nevedela zaspať, nevedela sa dojesť... ale zaspala o pol jedenástej a vstala o tretej ráno,tak som si pospala aj ja. a naučila som sa kojiť v leže!!! takže ráno sme si ešte pospali. musím ju povážiť pred a po kojení,stále zabudnem....

oacka
19. júl 2010

@lenkaaninka laktačné poradkyne odporúčajú nechať na bradavke materské mlieko, vraj to najviac pomáha... mne zatiaľ zaberá bepanthen, ale zas moja neťahá ako divá,iba decentne,jej ani grgať netreba,lebo nenaťahá vzduch.

lenkaaninka
19. júl 2010

@tutifruti daj vedieť ako si dopadla...no baby naše stále je posratý? nespi? čo robí? aha ako leží kukni mama ....a proste stále sa vytešujú ale už je to po týždni kludnejšie prvý týžden boli stále ako sa vraví za zadkom som sa bála že ich pristupim ale sme sa dojednali že Paťko je malinky potrebuje viacej kludu a nie aby niekto furt tu poskakoval no Lenuška je taký kriklun a hlučná dosť tak sem tam napomínať musím že tichšie a tak..ale ked potrebujem tak pomožu ...podajú plienočku natočia kolotoč a tak ich zamestnávam aby sa necítili odstrčené...

lenkaaninka
19. júl 2010

@oacka on ani nie že divoko ťahá vieš čo to ešte z porodky ked som mlieko nemala lebo sa mi dostavilo na 4 den tak vlastne ked naprázdno ťahal ako ked máš brutál zošúchanú kožu....skúsim repíkom alebo čo..
sranda ani môj negrgá iba raz som ho počula on ani na pleci nechce byť... 😀 😀
bože aked prvý krát potiahne medzi dasná prelisuje mi ju normálne sa idem zbesniť...auuuu...nuž musím vydržať ale ani chytiť ....

pepppe
19. júl 2010

ahojte babulky,,,mi si pomalicky na seba zvykame,,zatial papame kazde dve hodky,niekedy kazde tri,,,,bolo by dobre keby aj dlhsie vydrzal,uvidime 😉 baby co si mliecko odsavate a davate cez flasku kolko by mal spapat??lebo on uz zmakne aj 70ml zjest,,,tak neviem ci je to vela alebo malo,dnes knam dojde dr tak sa jej popytame ,,,,teraz pekne spinkame,a prdkame si ak divy 😀 je strasne zlatucky,take ksichtiky co niekedy hadze 🙂

naty1976
19. júl 2010

@lenkaaninka - ak mozem poradit na bradavku odporucaju teraz masticku na bradavky z DM Babylove, je dobra a je na prirodnej baze takze si bradavku pred kojenim nemusis ani umyvat...

naty1976
19. júl 2010

@lenkaaninka - a hlavne ked si natries mastickou bradavky maju byt volne je lepsie nedavat si podprsenku ktora sa ti o bradavku sucha a este viac ju drazdi, ja vobec nemam kojenecku mne sa teraz najviac osvedcila taka vystuzena vyzera ako pusapka, a prsia tam mam ako v nadobe, ktora pekne vetra.
🙂

naty1976
19. júl 2010

aha ay teraz som si vsimla ze masticku z DM si uz pouzivala...no mne zabrala ☹

lenkaaninka
19. júl 2010

@naty1976 vidíš to je nápad lebo ja doma len tričko nosím ale aj to sa šúcha najradšej by som holá od pol pása hore ako mm by neprostestoval ale čo sa budem otrčať a večer zalahnem cicky von a tak ležím 😀 😀

lenkaaninka
19. júl 2010

jéééj baby kolké ste porodili gratulujjeeeeeeeeeeemmmmmmmmmmmm novým maminkám...akosik to tu nestíham 😕 🤐

malý vrčí ako tigrík asi ide papkať...a inak najradšej sa poserie do čistej plienky a mm sa smial ved počkaj ja ti tu posranu dam späť ked to budeš robiť 😀 😀 už mi malý spinká 4 a pol hodky kavička dopita ale ešte prídem mám uvarené len prebehnem podlahu ale neviem ako povysávať skúsim dať pomalšie vysavač aby nehučal lebo chcem aj umyť...

ericica
19. júl 2010

@oacka oacka mozno mas len tu laktacnu krizu....skus kupit nutrilon a len obcas dokrm ono sa ti to casom upravi a budes kojit dalej...pi vela tekutin 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre