Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

oacka
27. aug 2010

@vierkaha čo to je úplný ľah? ak myslíš,že má bábo rovno chrbát,tak to sa nedá, je to kvázi ľah, ale v takej priehlbinke.

merikac
27. aug 2010

@meruska jaaaj aka skoda, ze si tenlink nehodila skor,,akurat dnes mi pride hrazda z babatkova,,bola by som si hned tam supla aj to zrkadielko a usetrila by som na kurierovi ☹ 😉

oacka
27. aug 2010

@merikac uspávacia finta, fungujúca už tretí deň: kočíkujem malú cez prechodovú lištu medzi plávajúcou podlahou a dlažbou. 😀 😀 😀 nadskakuje v kočíku a monotónne to hrká. keď je unavená,uspí ju to... zatiaľ.

vierkaha
27. aug 2010

@oacka a nie je tam malá nejaká pokrčená ? Alebo inak sa opýtam je to z tvojho pohľadu pre ňu pohodlnejšie ako v autosedačke ? Lebo Maťkovi sa v sedačke najlepšie ukľudnuje a zaspáva, len ho tam nechcem veľmi dávať, aby sa mu nejako nekrivila chrbtica 😕 tak som chcela, že mu kúpim toto lehátko.
Ešte som sa chcela opýtať Maťo má strašne suché pery čím mu ich môžem natrieť ?

Inak pridávam konečne nejaké foto z pôrodnice 😀

merikac
27. aug 2010

@oacka 😀 😀 ,,tak toto ja robim vonku,,lebo mne mala nechce byt v kociku a ked sme vonku a chcem pokrajat hriby, ci vyvesat pradlo,,,tak takto isto ju uspavam

oacka
27. aug 2010

@vierkaha je tam určite viac v ľahu ako v sedačke, teda menej pokrčená. lenn má riťku v priehlbinke,čo môže byť celkom pohodlné... no každopádne moja tam byť nechce, len chvíľku. a žeby tam zaspala,tak to už vobec. ale tvoj ke´d zaspí v autosedačke,tak asi ajj tam sa mu bude páčiť. krásne foto,rozkošný trpaslík s čiapočkkou! 😀

oacka
27. aug 2010

@merikac ja som na to prišla u našich na brutálnej štrkovej ceste, hegalo ju tam nenormálne a strašne to škrípalo a ona spala jak dudek, normálne nedokázala držať oči otvorené... 🙂 len doma nemám štrk,tak musí stačiť lišta. spí už skoro dve hodiny!!!!! a ja si lakujem nechty! namáhavá materská 😀 😀 😀 😀

denisse
27. aug 2010

@oacka
dufam, ze aj ja sa dozijem dlhsieho spanku cez den .. my sme stale na pol hodinkach, max hodina, ked trhne rekord ...

vierkaha
27. aug 2010

@oacka no veď aj ja si myslím. To lehátko sa mi zdalo pohodlnejšie a asi je aj viac priedušné - v sedačke sa Maťo strašne potí- idem ho hneď objednať. U nás sa uspáva buď v sedačke alebo u mamy na rukách 😀.

A ten trpaslík to je hneď po pôrode ako ho umyli - to v trnavskej pôrodnici dávajú takéto super čiapky - tie zažili určite aj mňa 😀

oacka
27. aug 2010

@vierkaha len v lehátku je taký viac odkrytý do priestoru, ja myslím,že to sa mojej nepáči. deti majú radi,keď sú spučené. vieš,ako to myslím? že v sedačke akoby bol objatý maminou, no v lehátku je len tak navoľno. aj v kočíku je viac taká ukrytá, mám také bezpečie.

robika
27. aug 2010

@vierkaha my mame toto lehatko, ale do uplneho lahu sa dat neda.

oacka
27. aug 2010

@denisse to sa stále mení,tvoja je ešte malá. naša posledné dva týždne spí viac.... bodaj by jej to zostalo!!!!! a aj menej plače. alebo ja ju viem skôr utíšiť. už sa z toho tak nestresujem. minule sda budila presne každú hodinu v noci, a mne to ani nevadilo, aspoň sa najedla, ke´d je taká malá.

oacka
27. aug 2010

@denisse a Nela spala viac?

denisse
27. aug 2010

@oacka
mne sa zda ze nela spala viac ... resp. az neskor jej zacalo nespave obdobie ... nela dostala koliku ked mala 2,5 mesiaca a potom aj horsie spala, okolo 5 mesiaca zacali zuby, tak sme z nespania dllllho nevysli

meruska
27. aug 2010

@oacka ja som este unho nebola, mne este neskoncilo 6 tyzdnov..ale asi sa uz obejdnam ak sa tak super caka 🙂

vierkaha
27. aug 2010

@oacka viem ako to myslíš no veď vyskúšame a uvidíme

mojalili
27. aug 2010

Ahojte kočky, prosím vás, poradte mi, v noci ,a skolila brusna viroza, prehana ma, vracala som. Teraz mam 37,2 a boli ma cele telo,
mozem si dar Smectu? a co kojenie, nedaa sa to do mliecka????
Citim sa strasne, navyse moje ruky su upet vobec nefunkcne, opet sa mi vratil zapal karpalneho tunelu 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

tanyja
27. aug 2010

@mojalili Indikácie
Akútne a chronické hnačky u detí a dospelých, vrátane tehotných a dojčiacich žien.
Symptomatická liečba dyspeptických ťažkostí a bolestí spojených s ochorením pažeráka, žalúdka, dvanástnika a čriev.
smectu si môžeš dať, našla som ti ti na nete a môžeš aj kojiť

tanyja
27. aug 2010

@mojalili prikladám stránku, kde som to našla http://www.magister.sk/produkt/detail/produkty-...

mojalili
27. aug 2010

@tanyja dakujem, este doplazit sa k umyvadlu a dat si ju 😒

bambola
27. aug 2010

@mojalili baby ale smecta sluzi prave na to aby sa (s prepacenim) vysrala 😅 ked ta prehana nevidim zmysel v brani smecty, to prave keby si sa nemohla

mirka285
27. aug 2010

@meruska ty si poklad,hned si ho idem objednat,dakujem 🙂 tak ja som sa dotrepala z upsvar,dobre ma tam vytocili a nakoniec som nestihla ani to pasove odelenie...tak si predstavte ze na upsvar mi dali dalsie tlacivo ziadost o rodicovsky prispevok,ale k tomu treba vyplnit dalsie tlacivo o poberani materskeho,ktore mam ist dat potvrdit na socialnu poistovnu...tak oni si myslia ze nemam co robit len hore dole behat po Bratislave s deckom 😠 tak som volala segre ze ci to aj od nej pytali,tak ta mi zase povedala ze pytali tak sa trepala do socialky aby jej to teda potvrdili a vraj na socialke jej povedali ze staci ked im na upsvare odovzda kopiu rozhodnutia o materskej,ze to im musi stacit....a ze nechapu naco ju prehanaju...no mam dost,vacsi bordel ako je na uradoch neni snad nikde....takze v pondelok im odnesiem len tu kopiu a som zvedava co mi povedia....a to som chcela ist este do Tesca ale tka som dosla upachtena,upotena ze idem do cukrarne na kavicku pekne..tak som sa vam vykecala a hned mi je lepsie

monline
27. aug 2010

@vierkaha My lehátko využívame, malý sa dokáže hrať s hračkami na hrazdičke, rád pozerá v ňom telku a aj v ňom zaspí..to vibrovanie pod zadkom sa mu páči, aj hojdanie

monline
27. aug 2010

@mirka285 ja som bola najskôr na upsvar-e po tlačivá, našťastie som im vysvetlila čo všetko potrebujem, lebo mi dávala len polovicu..potom som vybehala razítka u gynekológa a pediatra a šla na sociálnu poisťovňu, povypisovala všetko a šla na upsvar, odtiaľ ma dokonca poslali pre potvrdenie od zamestnávateľa o zostatku dovolenky, a ževraj tak už to je kompletné...všade som nechávala kópiu rodného listu a dnes mi zo sociálnej poisťovne prišlo vyžiadanie dokladov- kópiu rodného listu chcú!

tutifruti
27. aug 2010

Caute baby... My sme uz tretí den bez tata... zatial v poho... dnes sa ma vratit, tak sa tesím... neviem ci viac na neho, alebo na to, že bude trocha s detmi 😀
Baby poslúchajú a pomáhajú super... Šimonko je v poho, aj ked dnes je akýsi umrncanejsí.... Ale včera mi prišla šatka, tak som si ho uviazala a teraz tu pri mne čusí, tak mám čas aj na net....
Konečne malého plne kojím.... už 2 týžden, takže naše trápenie stálo za to.... Teším sa z toho, lebo už som rozmýšlala, že prejdem na UM... lebo pri troch detoch sa nedá kojit, odsávat a ešte aj dokrmovat....

miki060707
27. aug 2010

ahojte
tak ja budem teraz vybavovať úrady, ked pôjdem na rodičovsku, tak si to vychutnávam, lebo nám hned dali papiere na rodičovsku a potvr., že kolko som poberala matersku....tak najskôr to si vybavim, ale poštou, ako u Soni a potom pôjdem do práce, tam si vypíšem žiadosť, že chcem zostať na rodičovskej /tiež u soni som tak písala/ pozrem sa kolko mam dovolenky, asi ju vyberem, a zamest. tiež mi musi napísať, že mám, či nemám dovolenku...a potom na úrad odniesť papiere s kopiou rodného listu....ale to ma čas, tak v okt. to budem vybavovať...

dnes je horko, čo? vonku sa mi suší prádlo, aspon nato tej hic je dobrý, inak sa tešim na chladnejšie dni....
a vo štvr. soňa do škôlky, ja som takááá zvedava, musime nachystať papučky, xi

teraz som jej objednala taký tanečný koberec/v bazari za facku/ a to som jej chcela dať na sviatok, ale nemá, reku na vianoce, ale dovtedy by som nevedela čakať, tak jej to dám, že aby zvládla dobre škôlku a tak

tutifruti
27. aug 2010

@miki060707 My sme včera absolvovali nákupy papučiek, pyžám a zubných kefiek 😀 Naše baby sa už nevedia dočkať.... tak som zvedavá hlavne na Dorotku, lebo tá chodila len mesiac do škôlky /v apríli mala 3 roky/ , či nebude kríza...

liluu
27. aug 2010

ahojte baby, ja som na zdochnutie celé dni som sama a mladý už 3 dni spí cez deň, len po 10 minút, aj to ho musím ukecať v hojdalke, šatke alebo na rukách.A to je prosím pekne od 6 rána hore.. 😝

Nemáte niektorá lupinky vo vlasoch??? no nie vy ale vaše dietky...čo na to dávate

A ešte nejaký receptík na mlieko,skúšala som homeo, mam aj gravitmilk, pijem vodu aj vineu,ale aj tak musím občas Filkovi nutrilonik ☹

lutsine
27. aug 2010

@oacka ja som uz bola na kontrole po sestonedeli ,bolo to uplne v poho, vysetrenie nebolelo....staci sa len uvolnit a mysliet pozitivne. vysetril zospodu rukou, zobral stery na cytologiu a pozrel vaginalnym ultrazvukom ci je vsetko ok a aj bolo, stehy zahojene. tak sa tesim.

oacka
27. aug 2010

@liluu čítala som,že na lupinky treba olejček a jemne vyčesávať.
na dnešný deň budem dlho spomínať, moja kráska celý boží deň spííííííííííííí!!!!!! od osmej rána! iba polhodinu o jedenástej bola hore a na kojenie sa tak trolinku preberie a na cicke zas zaspí! som zvedavá aké ródeo bude v noci....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre