Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

noemarta
30. okt 2010

ja mam dnes s mojim mm taku rypaciu naladu,(ako v dobrom to myslim, sranda) sa tu len podrypaveme, som zvedava ako to skonci, hi hi 😀 😀 😀
tak preto rypem miri.... 🙂

noemarta
30. okt 2010

@monline veru veru , boli supis, habera ako vzdy nesklamal so svojim komentarom 😎

merikac
30. okt 2010

@monline a to nehovorim o prospechu,,ja len ziram ake znamky zacal nosit,,a nejako mu neviem dohovorit, ze nech sa spamata, ze ved sa rozhoduje o jeho osude a strednej skole,,,ako keby som hrach na stenu hadzala

mirka285
30. okt 2010

@noemarta alo coby na balkon 😀 vsak moji rodicia byvaju 5 minut odomna v rodinnom dome...ja som cele leto tam predsa,a otec nam slubil ze kupi vnucatam aj smyklavku a preliezky 🙂

monline
30. okt 2010

@merikac my sme mali na návšteve svokrovcov, stretli sa aj s našimi u nás a viete si predstaviť ako začali mudrovať, že teraz deti vychováva internet, predtým deti zjedli všetko a nič im nebolo a teraz prečo malému nedám na obed polievku, prečo mu nedám cviklu, uvarený špenát, no a čo, že z kravského mlieka a že suseda vravela môjmu otcovi, že jej vnučka zje všetko atd.atd...tak som ich zrušila!! som im povedala, že majú šťastie, že ich deti majú dobré trávenie a nemali žiaden problém ani alergiu a do toho kedy a čo ja dám malému, si nenechám hovoriť..tak stíchli obe, otec mi držal stranu, ten im povedal, že ja najlepšie viem čo mám dať malému, svokor bol radšej ticho 🙂...však malý papá mrkvu, zemiak, patizón, brokolicu, chlebovú kôrku, vývarom zo sliepky zalievam tú zeleninu..papá jablkovú výživu (z nej ho striasa, ale otvára pusu 😀), aj marhuľovú výživu mal..čo je na slížoch z polievky tak dobré, že by ich mal už jesť?? 🙂

noemarta
30. okt 2010

@mirka285 aj som si myslela, len som si chcela rypnut, hi hi
aj my malej chceme na leto spravit preliezky, bazen, smyklavku, pstrosaaaa..... 😀 😀 baby mne harasiiiii, mame tu mierne harasenie s mojim mm.... 😀 😀 😀 😎

mirka285
30. okt 2010

@merikac ten moj nemal knihu v ruke snad nikdy v zivote,absolutne sa neuci,ma jedine stastie,ze mu to celkom pali...ale dovliekol mi 5 z nemciny lebo to je predmet co sa treba ucit,lebo moze byt akokolvek mudry ale casovanie slovies sa mu do hlavy samo nenaleje,ale na frajerky,nato ma rozum 😠

mirka285
30. okt 2010

@noemarta mal by ta dobre pretiahnut!!! 😝 myslim manzel

noemarta
30. okt 2010

@mirka285 noooo ved na to cakaaam 😀 😀 😀

mirka285
30. okt 2010

@noemarta tak neoxiduj na konovi a chod ho radsej trosku navnadit 😵

noemarta
30. okt 2010

@mirka285 no ved uz idem, akurat som sa chcela rozlucit, ze nie dobruuuu ale majte sa. paaaaaaaaaa 😉

monline
30. okt 2010

@merikac poznám...aj ja som nike dohovárala..devinu skončila s dvomi dvojkami, čiže fajn, na zš mala jednotky a len jednu dve dvojky, ale monitor mala napísaný iba priemerne, práve monitor je rozhodujúci pri prijímačkách, hlásila sa na dve gymnáziá, ale neprijali ju..až posunutím poradia (lebo nie všetky decká sa aj zapísali) sa dostala na výborné BA gymnázium, vedela, že sa musí učiť, že to nie je sranda, že ako sa zapíše, tak si ju učitelia zaškatuľkujú a nezmení to..samozrejme, že sa vysrala na učenie, otázka- čo sa máš učiť? vždy končila- nič, ale ked boli písomky, nestíhala sa naučiť štvrťročné učivo za jeden večer, tak mala zlé známky..a na vysvečku sedaciu súpravu..ževraj si to na konci roka opraví, neopravila, tak som ju nechala prestúpiť na inú školu, kde zase začala prvým ročníkom, ale - našťastie- tu sa cíti dobre, baví ju to a nosí jednotky...teraz chodí na polygrafickú, grafik digitálnych médií, veľa kreslia a robia veci na pc
podľa mňa deti v puberte vždy budú skúšať našu trpezlivosť a posúvať jej hranice ďalej a ďalej

monline
30. okt 2010

@noemarta užite si večer 🙂))

merikac
30. okt 2010

@monline ja som dnes emme pre nedostatok casu( doobeda som vychytavala mm do prace- piekla, smazila- po obede sme sli na tiez hroby) dala tu kupovanu zeleninku z tesky, vy tych vyzivovych poharikoch a bol to grc 😠 😠 - teda vela mi nezjedla,,,ale ked sme obedovali na prirodno kuracie prsia,,tak som jej davala z maska - len trosku, som jej rozzuzlala--tak jej smakovala, az mnam, mnam, hovorila pri jedeni 😀 - a ked som jej dala ryzu, tak tu povypluvala bosorka,,,tak hadam jej uz zacnem aj masko pridavat.....A tiez mi nechce vyzivy,,teda skusala som roztlaceny banan s jablcom,,,ta striasa ju pri tom,,tak ako pri tej dnesnej kupovanej zelenine

merikac
30. okt 2010

@monline ked ja som si s nim chcela zachovat taku kamaratsku rovinu,,ale to nejde,,,, ☹ ..evidentne rozpravanie a vysvetlovanie nezabera,,aj ked sa tak tvari, ze ho tomrzi, aj pokecame, ze ozaj to prehnal * provie,,aj pekne svoj nazor, ze co a ako sa vidi dalej,,ale su to len reci ako ma zmanipulovat asi a utisit,,aby som tolko nekybicovala,,,

monline
30. okt 2010

@merikac ja chcem tiež mäsko dať zo zajtrajšej polievky...dnes mal mrkvu s brokolicou a on sa vždy tak naje a taký ostane spokojný, že dokáže aj sám zaspať..dnes zaspal pod hrazdou na tej detskej deke, na koberci na zemi..bolo mi hlúpe nechať ho spať na zemi, tak som ho preložila do postieľky, ale to už sa prebral a musela som ho uspať na rukách

kafoditka
30. okt 2010

@merikac
@monline a vy uz davate aj masko aj vyzivy? Ja som stale na mrkvicke, dnes mal aj so zemiakom. Planujem aspon mesiac byt na zelenine a potom prejst na ovocie + masko. Robim to spravne? Neviem, vy uz predsa mate starsie deti... Nevadi to detickam, ked maju toho naraz tak vela a doteraz mali iba mliecko?

monline
30. okt 2010

@merikac aj my máme kamarátske debaty, ale asi s deťmi nemôžeme byť kamošky, musia vidieť kto je šéf 😎 ..lebo to využijú, zneužijú

merikac
30. okt 2010

@monline aj emma zostane ,tak spokojna,,az taka uvelebena, ked jej smakuje a napapa sa,,ale vzdy si este z mojho mliecka,,,a ona nezaspi nikde inde, len v postielke alebo v posteli prikryta perinkou,,alebo pri vychadzke v kociariku,,alebo v sedacke v aute,,ale pravda len vtedy ked jej treba spat,,a neznasa cicikanie a hojdanie a hladenie,,,,v tomto som uuplne spokojna aka je ukazkova,,len keby chcela viac spinkat

monline
30. okt 2010

@kafoditka podľa mňa nevadí, výživu (kupovanú) som dala vtedy, ked som v rýchlosti nestíhala uvariť zeleninu, riadim sa zhruba tým, čo tu raz dala meruska ako odporúčanie od lekárky, pošlem ti to?

tutifruti
30. okt 2010

K tomu bazénu... suseda nad mojou mamou mala v lete na balkóne...a slušne vyoblievala z 5.poschodia prádlo ľudom.... 😠
Booooze baby... vy uz prikrmujete? To znie pre mna ako sci fi..... 😅 Ale uz sa teším... jedna lyžica dnu.... 3 von.... 😀

@monline @mirka285
@merikac tých pubertiakov nezavidím.... ja uz mam teraz dost... a ked príde ku mne kamoska... co ma deti 14,12,5.... tak len počúvam.... Sme sa minule smiali, že či jej ich vychovám, ked ich zabije a ona pôjde do basy... 😀

merikac
30. okt 2010

@kafoditka my uz cca mesiac davame zeleninku, zakazdym som pridaval nieco nove k mrkvicke- zemiak, brokolicu, spenat,,,,a masko som dala len dnes 1x okostovat,,z toho sa veru nenajedla,,a ono ked uz zacnes prikrmovat,tak potom to ide tak rychlo,,je dovolis, oliznut to, ci ono,,,,lebo uz chape, ze ked nieco papam, ze je to na jedenie, tak pozera s tym, ze chce okostovat,,tak dam na jazyk jej opacit,,

monline
30. okt 2010

@merikac mne malý asi 3x po príkrme nechcel mlieko, asi som mu dala veľa kaše..keď ale on tak nedočkavo otvára pusu kedy mu dám..🙂 zdá sa mi, že v poslednom týždni menej pije..resp. menej často, ťažko odhadnem koľko z prsníka vytiahne

adelaine
30. okt 2010

@maxara Maxi, kazdemu babu zaberie ine, my sme v amb. odporucali Mundisal,
na trhu je toho strasna spusta, len je pravidlom, ze nic nie je dobre z tychto
pripravkov pouzivat dlhodobo...
na prerezavanie zabera aj vychladene hryzatko, aebo aj vyvarena nova plocha varecha 😀
dokina to odporuca, zubky sa prerezavaju jedna radost 😀

merikac
30. okt 2010

@monline tak ale aj tak mi je luto, ze mi nedoveruje a robi veci za mojim chrbtom,,akosi sa asi neviem vyrovnat s tym, ze mi to je syn a nie bratov 😀 - lebo brative decka mi vzdy hovorili vsetko,,,,

merikac
30. okt 2010

@monline presne aj ja mam ten pocit, ze uz menej pije,,,,ale zato zacina len tak pocuckavat

kafoditka
30. okt 2010

@monline mozes, dakujem 😉
@merikac dnes som jedla jablko a maly tak na mna kukal uprene, tak som mu dala oliznut a asi mu chutilo lebo chytil svojimi rukami tu moju a jablko keby mohol tak aj pokuše 😀

monline
30. okt 2010

tak tento s pohármi bol skvelý 🙂

monline
30. okt 2010

@merikac možno tvoj bude všetko hovoriť tvojmu bratovi, či niekomu, s kým to ľahšie preberie...ani deti to nemajú ľahké, asi vedia, aké reakcie môžu od nás za svoje výčiny očakávať, tak sa tomu snažia predísť a mlčia

mirka285
30. okt 2010

ja som si kupila v Rakusku tie Bio hipp a aj sme to s Gabom ochutnali a vam poviem ze nam to chutilo...ale kupili sme len tie masove a lososove,cistu zeleninku zatial varim nasu....dnes bola mrkva s cukinou..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre