Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

katkaking
25. feb 2010

tutifruti, nech vsetko dopadne dobre, aj mne nedavno pchali hadicu do zaludka...

katkaking
25. feb 2010

nooo, vidim ze som tu uz sama...uz som vas konecne docitala tak si idem lahnut. dobru noc.

dugyna
25. feb 2010

caute kocky citam co pisete..
ivka 85 fenikel sa v tehu nesmie moze sposobit predcasne kontrakcie maternice

mne pomaha sa vzy poprechadzat a skrcit sa trosku polezakat a vypit caj po troskach ale taky teply..a celkovo acidko a slivky susene..

dugyna
25. feb 2010

sunny ano sobota sa blizi a velmi sa uz tesime 🙂

dugyna
25. feb 2010

oacka upozorni koznu ze si tehu...opatrne lebo niektore maste sa v tehu nemozu..

dugyna
25. feb 2010

mirka citala som tvoju story..ja by som tu dr poslala do ...pip...normalne ma to nasraalo..ja by som si to nenechala pacit..sak to ako moze.. 😠

dugyna
25. feb 2010

ocaka tak tu tvoju dr by som tiez niekam posalala..
mirka oacka ja by som si to urcite nenechala pacit ..by som im dobre vynadala..ak len to..
jejda baby normalne som sa vytocila..a mam z toho vyrazene poistky

maxi suhlasim s tebou..vystihla si to s tym ako je to v porodnici..mne sa to nepaci..a urcite nebudem ukazovat vlozku pred tym celym ansablom lekarov a medikov ked pojdu rano na vizitu..ak treba nech sa pozrie osetrujuci lekar/ka ale jeden a hotovo.. a nie 50..co som ja nejaka krava alebo co aby mi kukali vsetci medzi nohy 😠 ...to je urcite nemienit akceptovat...

dugyna
25. feb 2010

tutifrtuti gratulujem ze je vsetko ok 🙂

meruska budem na teba zajtra mysliet vsetko bude ok

dugyna
25. feb 2010

maxi ja som mala dr aj chlapov..a teraz mam dr zenu..a je uplne v pohode..
ty chces ist ordit na tie kramare? ja ze by sme spravili osvetu proti ukazovaniu vlozky pred vsetkymi spolu 😉

dugyna
25. feb 2010

oacka opravim ta zapas mysli ze bude v so 3.25 h cize zase v noci

dugyna
26. feb 2010

lucka_o nie ak sa zamestans na dva mesiace absolutne ti to nepomoze..a opravim ta pokial si doteraz nepracovala vobec /nemyslim birgady ale hlavny alebo vdlasji pracovny pomer/ nedostanes bohuzial ziadnu matersku..

matersku dostanes len v pripade ak mas do socialnej poistovne odvedene za 270 dni z vyplaty peniaze..alebo pokial si si minumalne 270 dni platila mesascne sama nemocenske....
ak pises o tej zvysenej materskej...na tu mas narok ak si do socialnej poistovne priplacas...mne to poradila moja dr...cize este pred otehotnenim som si zacal priplacat ..zase tam musis mat minimalne tych 270 dni

cize ak si studentka a nepracovala si a neodvadzala si peniezky do socialnej poistovne ako samoplatca..bohuzial matersku nedostanes ziadnu...

mala by si dost ten prispevok pri narodeni dietata...a az rodicovsky prispevok, ale ten nizsi cize tych 164 eur/myslim ze tolko to je ale nie som si ista/ ten vyssi rodicovksy dostanu len zeny ktore predtym odrobilli minimalne 270 dni..

tie dni su myslim 270 alebo 290 teraz som si neni ista..ale podstata celeho je rovnaka

dugyna
26. feb 2010

katkaking 🙂 dakujem uz sa velmi tesime

skus na tie vetry zmenit polohu trosku sa poprechdazat alebo stat mne to pomaha..

janka256 to je dr dobre odporucila..je to naozaj uz nebezpecne keby si oatala nahodou 4 krat tehu.. ☹

dugyna
26. feb 2010

akne sa mi robi..ale na ramenach.. ☹ tak nejak vydrzime..mne na to najviac pomohlo more a slnko 😉 😉 vtedy nic

no kocky uz som vas docitala..idem si lazkat a spat 😉 tak prenechavam pristor pre sunny ktora nas vsetky rano uvita
prajem vam vsetkym dorbu noc aj bruskam 🙂

sunnygirl
26. feb 2010

dobré ráno bábiky,
tak preberám štafetu opäť po dugyne. No dugyna, ty máš teda výdrž....... 😅

No ja sa chválim, včera som išla spať o 9:15, uf ekord...a dôvod, mali sme včera návštevu, tak som nato ani nemyslela, že chcem ísť spať.... 🙂 Bol tu švagor zo švagrinou z Prahy na pár dní na Slovensku a doniesli nám takú krásnu súpravičku, keď odišli tak som ju stále prevracala a pozerala a hladkala a maličkému ukazovala.... 😀 😀 😀 nes idú do BA, švagrinej sestra čaká dvojičky, má termín o mesiac skôr ako ja, ale pri dvojičkách to bude ešte skôr.

Tak ja som si dala včera ten fenyklový čajík, bola som si ho kúpiť v lekárni, tak mi dali ten aj pre bábätka, granulový, tak hádam raz začas, v utorok sa uja Dr. opýtam, či je to OK.

Dnes idem na to echo o desiatej a v utorok do poradne už som veľmi zvedavá na maličké a či sa ukáže. Beriem aj mm.

Inak moja švagriná je Dr. tak sme včera riadne pokecali.....................som ju spovedala ako v spovednici 😀 😀 😀

Tak vám prajem pekné písanie a všetkým držím palčeky, pohyby sa ešte nedostavili 😕 .......stále čakám... 😉

zrzulka
26. feb 2010

Jani a preco si za kazde mala sekciu???
Co sa tyka pohybov tak aj ja citim drobca velmi malo. tiez mam placentu vpredu. Drobcek ju ma ako vankusik .... Vacisnou citim len ked kopne do mechura.... Citim pohyby kazdy den i ked nie tak intenzivne... Ale ani pri malej som necitila riadne kopance pocas celeho tehu....Vzdy to boli len take stuchanceky alebo ked stikutala tak som citila ako sa mi v pravidelnom rytme nadvihuje brucho 😀

karinnka
26. feb 2010

Ahojte...

oacka neboj sa cisarskeho ani tych hadiciek....Po cisarskom si unavena a vsetko Ta boli,tak si rada,ze nemusis stavat na wcko,ja som to cievkovanie vobec necitila...to bolo najmenej....Mna najviac s cisaraku hnevalo,ze som tam musela byt 10dni po...volakedy tam tak dlho museli mamicky byt.....TTeraz uz pustaju aj skor...
a Tebe odporucaju cisarak?

Meruska drzim palce....
Vitam nove julovky

mirka285
26. feb 2010

ranko 🙂 ja uz som tiez hore,idem si k obvodakovi pre pn ku a potom iem pokocikovat sestre maleho..tak zatial piste pekne 😉

tutifruti
26. feb 2010

Lenkaninka, dik fak si ma upokojila... ja som myslela, že ma včera vystrie....Fak mi bolo zle 😝
To búšenie srdca je príšerné....

Janka aj ja budem mať tretiu sekciu... Aj mne doporučila dr. sterilizáciu... My sme chceli vždy štyri detičky... Ale som rada, že budeme mať aj tri... 🙂 Človek si zváži či bude zbytočne riskovať... Veď už teraz som na rizikovom a dr. mi povedala, že posledné mesiace si zrejme poležím v nemocnici...

maxara
26. feb 2010

Dobre ranko babulky zabulky,
dnes som hore uz od 6:34... drahy ma zobudil a potom si este lahol spat a chraaapal. Ja som isla cikat a odvtedy ma tak boleli vetry, ze sa mi teda vobec nedalo spat... Dala som si teply kupel, co mi vzdy zabralo a dnes nic... ani prdik ☹ ☹ ☹ uz neviem co so sebou... teraz som dala acidko, vcera samu zeleninu a varene kuracie prsko, takze dieta, asi tri jablka, kavu... nc nepomohlo... ☹ som ja ale nestastnica

dugy- ja asi pojdem na tie Kramare, mala by som tam mat zajednaneho doktora, ktory ma fakt dobre meno, takze asi pojdem tam... ved cim viac nemocnic pociti vzburu, tym lepsie 😉 ... a v noci nech ta tu nevidim, nech nemas zajtra na svadobnych fotkach kruhy pod ocami... 🙂 boooze asi si viem predstavit, ako moc sa tesiiiis 🙂

katarina7777
26. feb 2010

Bre rano, tu straaaaasne prsi, ostavam doma lebo mi neni dobre z toho pocasia...strasne ma taha jazva ked je skaredo ☹ sa citim jak stara babka 😠

Tutifruti suhlasim s tebou, ze netreba prilis riskovat, ved mat tri deticky je krasne a treba mysliet aj na nich 🙂 tvoje dievcata ti urcite budu so vsetkym okolo babetka pomahat, ja to vidim u mojich neterkach 🙂

Karinnka to cievkovanie bolo super, ja som uprosila sestricku nech mi necha cievku o den dlhsie co som nevladala vstat bez pomoci z postele... bola to moja kabelka 😀

Zrzulka za tymi silnymi kopancami od drobca ti nemusi byt az tak smutno, mne uz teraz dava dost silne a som zvedava co este pride 😉 mi narobi modriny na bruchu ...

meruska daj hned vediet ako si dopadla, myslime na teba.

katarina7777
26. feb 2010

maxi skus si sadnut na zachod a pokrcene nohy si na nieco vyloz (na nizsiu stolicku alebo bidet) a uvidis ze sa ti pohnu... mne to funguje aj na zapchu ze sa lahsie vyprazdnim... som to videla v telke ako to jedna lekarka radila zenam co mali problemy so zapchou.

karinnka
26. feb 2010

Dievcence ma napadlo,cvicite niektora?Som silnejsiaa zacinam pocitovat,ze spodna cast brucha sa mi akosi zacina uvolnovat ked sa mi zvecsuje brusko 😝 Zatial som nepribrala vela asi len 2-3kg,chcem zacat plavat teraz,len ci nepoznate nejake cviky...dakujem 🙂

jaruska8
26. feb 2010

Ahojte baby, som sa riadne nasmiala, že fazuľa, si dobre zabila Maxara!! Ja som sa prestala hanbiť pred lekármi, keď som mala 18, bola som po operácii chrbtice, mala som po nej problémy s dýchaním (pneumothorax) a museli mi odsať tekutinu z pľúc, no a keď mi tú mini ranku zašívali, po vybratí hadičky, tak som na celom zadku a na chrbte mala červené fľaky od alergie. A lekárka, čo ma zašívala (bola som úplne nahá a otočená tým červeným zadkom) hovorí:""Jéj, aká opička!!" No a keďže to bola fakultná nemocnica, tak tam bolo asi desať medikov!! Takže už sa viac v živote asi hanbiť nemôžem!! 😀 😀 😀 😀 😀

oacka
26. feb 2010

čaute, kočky! ja mám za sebou návštevu lekára aj mojej "milovanej" práce. bola som odniesť tú prechodku, že ostávam aj ďalší mesiac PN.
dugy, sunny, to je rozkošné ako si predávate štafetu. tak dugy sa zajtra vydáva, wau, to bude deň s veľkým D!
baby, včera jeden profesor hovoril v tom ženskom magazíne,že dnes už počet cisárskych u jednej ženy nie je obmedzený ako voľakedy, ale že čím ďalej tým rizikovejšie.
A v ordinácii v ružovej záhrade ma vystrašil debil Maštalír, lebo oznamoval pacientke, že má myóm takým hlasom, akoby na druhý deň mala umrieť. šak myóm neni nič strašne, aspoň mne to každý hovorí.
Karinnka,, ten cisársky ešte nemám na 100%, na to je ešte skoro, hovorí moj doktor, ale že je tam tá možnosť, kvoli myómu. ja si myslím,že to bude cisársky.

katkaking
26. feb 2010

ahojte babulky, tu straaaasne prsi, asi dnes nebudeme moct ist von s nasou princeznou... ☹
ja som sa opat zobudila so strasnou bolestou chrbta...to seknute ma tusim viac boli ako vcera...ale snad to trochu povoli cez den, lebo inak neviem...
tak pekné písanie... 🙂

oacka
26. feb 2010

u nás padá taký dorbný hnusný dážď. myslíš si,že ti ani dáždnik netreba a o 5 min si komplet mokrá.

jaruska8
26. feb 2010

Chudák doktor Maštalír, jemu tej pacientky bolo asi ľúto, kvôli tomu, že jej hrozilo, že príde o maternicu. 😒 Aj Victoria Beckhamová mal tri cisárske a v pohode je, no nie??? Aj ja budem mať cisársky, ale neva, hlavne, nech všetko dobre odpadne. 😉

oacka
26. feb 2010

jaruš, a ty už vieš naisto,že cisársky?

kenan
26. feb 2010

dobre ranko

tak a zasa marodime ☹
maly mi vcera zacal hnackovat , zvracat a v noci teplotovat.............ked ho tak vidim trapit sa ☹to je fakt to najhorsie co moze byt.

prajem vam pekny den, ja sa idem venovat malemu

oacka
26. feb 2010

držíme malému Kenanovi palce, nech rýchlo vyzdravie! 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre