Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

adka1311
2. apr 2010

😀
babulky, prajem krasne sviatky....
ja som rada, ze vas stiham citam...k pisaniu sa dostanem naozaj zriedkavo. Nas 4-rocny Lukasko je teraz uz druhy tyzden doma chory, tak mam o zabavu postarane, do toho este aj praca, tak akosi nestiham....
Zrzi, tuti - s tyi plienkami a flaskami mate pravdu - do puberty sa toho decka zrieknu same.....tak na co ich umelo tlacit....
ja zastavm rovnaky nazor aj co sa tyka detskej izby - teda neviem si predstavit, ze by som maleho nasilu odsunula zo spalne prec, lebo to vyhovuje nam.... nas Luki si sam rozhodol, ked mal dva a tristvrte roka, ze chce spat vo vlastnej izbe, tak sme tuto spravu s nadsenim prijali a rychlo sme mu /za jeden den/ urobili izbicku.....je v nej spokojny doteraz....
myslimm si, ze mnohe tieto veci treba nechat na babo....

adka1311
2. apr 2010

Porodu sa trosku zacinam obavat...ale skor toho, aby som zasa nemala predcasny ako pri malom...samotny porod zatial neriesim....snazim sa hlavne mysliet na to, ako v pohode vydrzat 2 v1 aspon do 36teho tyzdna....este 10 tyzdnov 😲
nohy mi neopuchaju /nastastie/, vahovy prirastok cca 4 kg, a le straaasne mi tvrdne brucho...takze od 17teho tyzdna beriem magnerot 3-6 tabliet denne....

aalexis007
2. apr 2010

ahojky 🙂
Práve som dovarila perky lekvárové s tvarohom 😵 mňam, ako som sa napapala. MM ešte búva po nočnej, tak mám chvíľu čas dočítať čo som nestihla. 😉

aalexis007
2. apr 2010

A prajem Vám všetkým príjemné Veľkonočné sviatky.... 😉

adka1311
2. apr 2010

maxi, miri - gratulujem k porodnikom....
dugyna -vitam ta tu po dlhsej dobe, drzim palce pri dalsich skuskach a pridavam sa k cakatelkam na fotky zo svadby 😀

vsetkym tehulkam, co ste chore, drzte sa, babule a nedovolte nejakej nadchce, aby vas premohla....ja som mala nadchu a zapal dutin v prvom trimestri 8 tzdnov v kuse....
nic nepomahalo, poctivo som lezala a cajickovala, ked som mala teplotu, tak paralen...kvapky mi lekar zakazal, tak len vyplachy nosa slanou vodou, ktore nemali ziaden ucinok...stale som brala SINUPRET /ten sa v tehu moze/...ale ako hovorim, 0 bodov, az som sa raz nastvala a povedala som si, ze to budem ignorovat...vyskocila som z postele, pekne som sa obliekla a isla som do prace...a do dvoch dni bola choroba prec 😉

meruska
2. apr 2010

ahojte......
krasne sviatky, vela slniecka, pohody, vzdy dobrej nalady 🙂

silvia.vesela
2. apr 2010

Ahojte, aj ja vam zelam krasne sviatky, hlavne vela rodinnej pohody! 🙂

adka1311
2. apr 2010

😀
babule, prave som zistila, ze uz je aj tema december 2010.... 😀 😀 😀
to je sila, co ako rychlo to uteka, ked si spomeniem, ze pred par mesiacmi som s malou dusickou hladala jul 2010...a teraz uz december, ved my naozaj zachvilu rodime...a tiez obcas nakuknem k babam z aprila a tam uz maju kopec deti narodenych v marci 🙂
tak som zvedava kolke z nas bude junovky a kolke naozaj julovky.....

liluu
2. apr 2010

adka, no mne sa nezdá že by mi to utekalo.Pr 😒 e mňa je to večnosť, lebo ja som taký nedočkavec.Ke 🙂 by som mohla tak už aj zajtra idem na porodnu sálu. Ale sa nedá nič robiť.

mirka285
2. apr 2010

babule mne sa ta bolest zo vcera zase vratila 😢 vybehli sme iba do Auparku kupit par drobnosti do potravim,potom sme sa zastavili na obede a hned po obede ma to zacalo boliet zase...je to presne ta bolest ako vcera,a k tomu rano mi nic nebolo..ja to nechapem,uz mam aj obavy vyse mesiaca ma nepozerala doktorka odspodu tak stale chodim na zachod pozerat ci je vsetko v poriadku..v utorok idem nastastie na poradnu...Maxi ked si mala tie vetry bolelo ta to v kuse tri dni alebo ti to tiez obcas preslo a potom opat?

katy1979
2. apr 2010

mirka zavisi aka to je bolest. Ak mas len pocit ze ta boli cely podvozok a ze neprides po svojich nohach ani par metrov tak to je ok. Ak ti tvrdne brucho tak zavisi ako dlho a ako casto.
mne sa stalo ze mi tvrdlo brucho kazde 3minuty a viac ako 3 hodiny potom som zaspala. hold krcok sa zacal otvarat ale neskracuje sa, akurat keksik nebude teda musi byt pauza a ak sa to objavi v takejto forme zasa tak abstinencia az do porodu.

nika23t
2. apr 2010

Mirka, prave citam, ze mas bolesti a ze Ta vyse mesiaca dr nekontrolovala. Tak mna este nekontroloval ani jediny raz! Len raz, kvoli vytoku, aj to len mi vzal vyter a dost, ziadna prehliadka, absolutne nic. Poradne mam zlozene z dvoch otazok, ktore polozim, a pri dr sa zdrzim asi tak cca 2 min. To je vsetko. Kazda ste mali prehliadku???

Len dufam, ze sa Ti to zlepsi a ze to nebude nic vazne.

mirka285
2. apr 2010

nie Katty netvrdne mi brucho,boli ma to na pravej strane uplne dole az tak ze ani chodit neviem poriadne,hlavne ta prava noha ma neudrzi..ale ked lezim a najdem si polohu tak ma to skoro vobec neboli,ale ked sa chcem otocit v posteli na druhy bok alebo nedajboze postavit,tak to uz idem umret od bolesti ☹

nika23t
2. apr 2010

Mirka, mozno by si mala ist k lekarovi uz dnes...

liluu
2. apr 2010

mirka, ja som včera čítala v knižke o bolesti oblého väzu. Vyskytuje sa okolo 27tt Je to ostrá bolesť na jednej alebo oboch stranách podbrušia.zosilnie pri rýchlej zmene polohy.

mirka285
2. apr 2010

Nika to fakt?mna od tretieho mesiaca kontroluje n kazdej poradni,len teraz ma dovolenku uz dva tyzdne tak preto mam taku dlhu pauzu medzi poradnami..ale uz by sa na teba veru mohla pozriet aj zo spodu,ci je vsetko ako ma byt...je normalne povedz 😖

mirka285
2. apr 2010

lillu mozno ze to mam..lebo presne ma to boli strasne ked sa chcem hybat alebo chodit..pokial lezim v jednej poze,tak je to v pohode..a co o tom pisu?

nika23t
2. apr 2010

No tak teraz to poviem urcite. Ja som sa aj pytala, ale mne sestricka povedala, ze ked nemam ziadne problemy, tak to nie je potrebne. Aj sa mi to zdalo divne, ale tak som si hovorila, ze nebudem predsa poucovat dr, ze co ma robit. Ale zacal sa mi 26 tt a vravim Ti, ani jediny raz ma neprezrel. Este aj ked som sa mu na svrbenie stazovala, tak mi dal mast len tak, bez vsetkeho.

katy1979
2. apr 2010

nika viem ze niektorí lekari neprezeraju ak nemas tazkosti. mozno raz max. dvakrat.

mirka jaaaj tak to fakt moze byt ten obly vaz, popr. nejaky cvaknuty nerv. sestricka mi raz hovorila o jednej babe co uz v 9.mesiaci kvoli tomu nemohla ani chodit a postavit sa. porodila a vsetko je ok. drobci su uz velkí a tazkí a tlacia na vsetko okolo. povedz to lekarke v utorok nech najdu pricinu ze preco a co sa deje.

mirka285
2. apr 2010

Nika tak to sa dozaduj vysetrenia,povedz ze sa budes citit kludnejsia 😉

liluu
2. apr 2010

mirka, no že ti len maternica tlačí na ten sval a on sa rozťahuje. zvyčajne po týždni bolesť vymizne. A máš oddychovať s vyloženými nohami 🙂

mirka285
2. apr 2010

poviem jej veru,do utorka vydrzim,nebudem moc pobehovat ,mala kopka stale tak dufam ze to nebude nic vazne..dakujem vam 🙂

nika23t
2. apr 2010

Nas drobcek dnes tak veselo kope 🙂 Dokonca aj manzel rano s uchom na bruchu lezal a este sa chvalil, ze ja nikdy nebudem pocut ani citit drobca tak ako on 🙂 A to vravi, aj ked mi da pusu na brusko. No nezdvihne to naladu?

Mirka, ja len dufam, ze Ti to prejde tak rychlo, ako to zacalo. Podla seba viem, ako viem stresovat pre malickosti trvajuce par sekund. Tak si viem predstavvit, co sa deje v Tebe...

emanuel22
2. apr 2010

Mirka, snáď to čím skôr prejde.
Mňa pozerá dr. na každej poradni. Aj kontroluje bábätko sonom či mu bije srdiečko, len pár sekúnd to trvá, no hneď som pokojnejšia, že je všetko ako má byť. Hlavne som to ocenila vtedy, keď som ešte necítila pohyby.
Náš drobček mal práve včera taký kopkací deň 🙂 Dnes je kľud, asi spinká, ani sa mu nečudujem, v takom počasí, aj mne sa oči zatvárajú... 😉
Čo dnes porábate inak? Ako sviatkujete?

zrzulka
2. apr 2010

Adka vdaka, ja to tiez tak beriem ze ved dcera dospeje do stavu ked sama nebude chciet... Ona inak vela pochyti od deti. my chodime na rozne detske akcie, snazim sa ju bravat co najviac medzi deticky...(aj ked nie vzdy sa mi chce) Ono sa jej tie suvislosti nejako spoja v hlavicke a bude to.... I ked musim sa priznat ze z niektorych reci byvam smutna 😒 ja som taky typ cloveka co si vsetko hned berie k srdcu i ked ten druhy to nemusi mysliet zle.... Ale snazim sa s tym bojovat, trosku sa aj dari....
A izbicku riesime prave v tychto dnoch pre malu i ked nutit ju nebudeme. uvidime ci sa jej bude pacit spavat vo svojej velkej posteli....

Mirka dufam ze ti tieto neprijemne stavy prejdu cim skor. ja som zacala preventivne davat magnezko na tie moje krce... magnezko neberies????

ja som si dnes kupila take peknucke saticky tak sa z nich vytesujem..... A este prebalovaciu tasku na kocik so zabkou....(milujem zabicky)

mojalili
2. apr 2010

Fuu,ale ste toho popisali. JA som uz aj napiekla - isla som svokre pre plnu tacku zakuskov 😀 😀 😀 , napiekla som slane nieco, rizoto-manzel ma sprdal, ze dnes je najvacsi post za cely rok...tak to bude jest len LILI.
MIRKA - myslim, ze to su tie prdiky...mne to preslo, ale musim sa snazit kazdy den 😀

adelaine
2. apr 2010

ahojte babenky,
mozem sa pridat?
aj ja cakam babo v juli...a citam, ze mam rovnake problemy ako pisete vyssie 😒
lenze mne ako prvorodicke sa tazko rozlisuje natahovanie vazov maternice a tvrdnutie bruska....
tiez svojho casu uzivm Magnerot tbl., ked sa neciim dobre....niekedy mam totiz pocit,
ze mi brusko pukne, nemozem ani chodit ani sediet....len ma to vsetko tlaci a tlaci,
inokedy mam bolesti v podbrusko akokeby pred menstruaciou 😒 no vyber si 😀

nika23t
2. apr 2010

Este sa chcem opytat, ci ste niektora uvazovali o zmrazeni pupocnikovej krvi. Prave o tom s manzelom debatujeme, lebo v poslednej dobre je tato otazka dost v kurze a ja by som chcela vediet Vase nazory na to. Dakujem

katarina7777
2. apr 2010

ahojte babiky, dneska som bola prvy krat cvicit v bazene s inymi tehulkami a bolo supeeeer...uz sa tesim na dalsiu hodinu.

No a teraz vas idem s plnym bruskom citat, kolko stran ste zapisali dneska? 😉

tutifruti
2. apr 2010

Mirka drz sa 🙂
adelaine vitaj medzi nami 🙂
Nika ano, davali sme si aj pri Dory a dufam, že to budu najlepsie "vyhodené" peniaze v našom živote....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre