Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

carrie84
8. apr 2010

Caute babule 🙂

Ja nenavidim, ked pri mne niekto chrape ... neskutocne som nato citliva. Nastastie ten moj chrape, len ak je nachladnuty alebo ma vypite 😀 Ale cez vysku som bola na izbe s holkou, kt. chrapala ako drevorubac a jedine, co zaberalo, bolo to, ze som ju musela trosku udriet - esteze sme spali na manzelskej posteli 😀 😀 Ale keby ste ju videli - take krasne, drobne ziena .... nikto mi to nechcel verit ... hehe

Moj chlap mi zase na margo tehotenstva stale hovori, ze komu je lepsie ako mne .... uplne, ze bez komentara! Som mu navrhla, ze si to vymenime a moze maleho aj odrodit a nech si vyskusa bolest krizov, aj lezat, aj zapchy a ostatne podobne "vymozenosti" .... odmietol - nechapem preco! 😉

maxara
8. apr 2010

mirka ja som tak uvazovala, ze ja by som sa do panelaku uz vratit nechcela.. na dobre sa rychlo zvyka, co? uz som rozmaznana asi.. aj ked mam straaasne vela upratovania a roboty okolo domu a teraz cez sviatky som zavidela Kafkovi, ze ide upratat izbu.. ked si predstavim, ze co sme byvali v petrzke v 4izbaku, tak tu plochu som nikdy neupratovala, lebo sak ja len svoju izbu a max obyvacku a raz za mesiac na mna vysla chodba s kuchynou, olizat podlahu. Zachod a podobne to robila mama nejako ani neviem kedy.. a teraz mam mozno 2krat tolko a robim to dost casto pri dvoch psoch a vlastne nemam ziaden koberec, vsetko dlazba, parkety, tak len umyvam a umyvam a zametam, nech nemam chuchvalce.. no poraza ma.. okien mam namiesto 5 rovnych 20... no otrasne.. ALEE nechcem ist s5

sunnygirl
8. apr 2010

inak k tomu pusteniu si sadnúť....sa mi raz stalo, že prišla do ordinácie žena, korá predčasne porodila a prišla si pre prechodku z mesiaca na mesiac (poslali ju z nemocnice, nechápem), deň pred tým rodila, ženy ju tam ponúkali, že nech si sadne, ona očividne ešte vystresovaná z predchádzajúceho dňa odmietala, že si nevie sadnúť. ....sestrička otvorila dvere a tá pacientka jej povedala, že čo chce a čo je vo veci.....sestrička jej povedala, že bohužiaľ si bude musieť počkať na poradie....to nás tam bolo asi dobrých 15 žien, čo sme čakali a zabuchla jej dvere. Ona sa chúďa rozplakala, tak sme zaklopali na dvere my pacientky, že nech ju láskavo zoberiem že mi určite počkáme a ani nás to nezabije, takže tak. ....... 🤐

maxara
8. apr 2010

drievko - aj ja potrebujem castejsie vetrat a vymenit vzduch.. tiez mam pocit niekedy, ze je vzduch taky akoby hustejsi.
carrie - no to ani ja nechapem 😀 ved tehu je predsa malina.. no ale ja som momentalne fit a som uuplne spokojna, ziadne problemy nemam, ziadne bolesti, malinka kopka, takze viem, ze tam je.. boze normalne si zavidim, aka som spokojna.. inak takuto supis naladu mam odvtedy, co som sa rozhodla ist na ten skorsi termin materskej (mirka, to ja som asi bola, co o tom pisala. Teda neviem, ci si mozem vybrat, ale mne dr povedal, nech popremyslam a poviem mu datum hocikedy medzi 20.5. a 3.6., takze nemam o com a sup ho tam 20.5. 🙂 )

sunnygirl
8. apr 2010

maxi: ja som vyrastala v dome a teraz bývam v paneláku ale dusím sa tam 🙄

lenkaaninka
8. apr 2010

jasné že o tej panve to neplatí globálne ale od prípadu ale tu v Tn nemocnici mám známych a vraveli že pôrodník sa pozrie a povie či je uzka či široká porodí tak či tak...a tie kamošky mali také problémy že nemohli babo vytlačiť a tiež jedna mala široku panvu a tá zasa mala s malým problémy lebo mal zlomenú klučnu kosť ale to na porodke berú ako za bežný jav 😒
ale zasa bolo bábo velké....tak ako vravím záleží aj dosť od prípadu...

ako baby včera na tom sone sa doktor pýta že čo máte doma a ja že dve dievčatká a s nami bola mm segra kt. má 17 rokov a on na mna že táto je vaša ???? 😔 no ako ma nasral čo by som ju mala v 10 rokoch alebo vyzeram tak staro ??

hlavne že on vyzeral ako ten čo hral v tej rozprávke káčerovo ten dúfus s tými okuliarmi ale v chudšom vydaní

sunnygirl
8. apr 2010

lenkaaninka: tak chlapček? GRATULUJEM. To budete mať pekné spestrenie 😵

lenkaaninka
8. apr 2010

ja mám v poslednej dobe také debilné sny až to v zadku štípe

sa mi dneska snívalo že stále všetci chlapček chlapček a že sa narodila dievčina a ráno som hned vytiahla fotku a čumela a sama pre seba ukludnujúco že fuuuu je to tam 😉

maxi ti závidím že sa tak dobre cítiš....ja som ako prejdená parným valcom....furt mi je horko atd....

😝

lenkaaninka
8. apr 2010

sunny ja som hned povedala to bude maznáčik môj to priznávam baby su už velké to je o niečom inom a ked si uvedomim že naše posledné baby tak neni o čom 😉

carrie84
8. apr 2010

Maxi - mamicka (kraaaasne oslovenie ... hehe) si urcuje, kedy nastupi na matersku - ci 8, 7 alebo 6 tyzdnov pred terminom porodu.
Ja som za veziu velky byt s obrovskuo terasou ... ale tato varianta bola u nas doma zavrhnuta. Tak staviame - ale budeme mat aspon bungalov 🙂

sunnygirl
8. apr 2010

lenkaaninka: to už také 5,6 ročné deti sa veľmi nemojinkujú???

lenkaaninka
8. apr 2010

mladšia hej ale staršia už ani nie že mama ale čo si už stačí.... 😀

lenkaaninka
8. apr 2010

konečne som ich na dvor vystrnadila a idem urobiť bryndzáky ....stále mama ja sa nudím...mama toto mama hento....

sunnygirl
8. apr 2010

lenkaaninka: fííííííííííííha, tak ja som takto hovorila keď som mala 12, no darmo, deti sú teraz rýchlejšie dospelé 😅

maxara
8. apr 2010

sunny ??? 😕 coze?? ty vole to aka krava ta sestricka.. toto je to, co nechapem na sestrickach a uradnikoch a postarkach a pod. ten ludsky pristup a to rozdelovanie, kedy je ten pripad na preskocenie poradia a kedy nie.. mne raz na urade zaprotestoval taky pan podnikatel, ze ved nech si pocka, tak ako on, tak som sa ho spytala, ci ho to zabije, ked vezmem buducu mamicku vo vysokom stadiu tehu, v lete na nevyvetratelnej chodbe, kde je dusno a teplo.. a iba ocervenel a drzal fekal.. a potom som sa vzdy pytala ludi, ci by im nevadilo, keby som vybavila prednostne tehulku a potom uz nikto nikdy nenamietal. Ved ked bola tak ze druha, tak zase som ju nedrala dopredu. U mojej predoslej lekarky sestricka bola taka laskava, ze vzdy zobrala babky, ze si prisli len pre recept a pod.. a tak sa jej to vymklo z ruk, ze ked mala dr natresk, ja som vtedy prisla ako 27ma do cakarne, sedela som tam hodinu a stale som bola 27ma.. to ma uz nasralo, ale fakt seriozne.. bolo nas tam viac nasratych uz.. no a ked prisla dalsia zenska, ze len po recept a zmizla v ambulancii na 20 min, tak som vstala, oslovila som tu, co bola na rade, ze ked nepojde dnu alebo pusti dalsieho, tak najblizsie idem ja.. ze uz hodinu som nepostupila ani o kus cloveka.. no potom dosla dalsia po recept a tej som vynadala, ze ja si idem iba na vysetrenie, tak nech sa paci za posledneho.. a normalne sa potom zacali ozyvat ti ludia a vsetci sme sestricke povedali, nech ich neberie, ze sa to neposuva a ona ze si len myslela, ze sme ich pustili.. 😕

sunnygirl
8. apr 2010

idem obedovať, pá

mirka285
8. apr 2010

maxi aj mne povedala dr ze mozem ist na matersku kedy chcem,tak snad je to tak vsade...koceny idem varit,vcera mal Tomas na obed zapecenu bagetu ktoru si isiel kupit a povedal ze z udeneho a majonezoveho salatu sa mu zdviha zakudok len co otvori chladnicku ☹ tak si rozkazal na dnes francuzaky 😉 to lubim aj ja,hlavne k tomu tie alma papriky plnene kyslou kapustou z Madarska 😝 tak hodim sprchu a idem na to..Maxi j chcem iba taky maly domcek 4 izbovy,to zvladnem upratovat,a na dvore len travnicek,preliezacky pre malu,hojdacka a kvetinky...mam to dobre vymyslene,ze?snad sa dockam 😔

sunnygirl
8. apr 2010

A ešte bonbónik: moju známu vo vysokom štádiu tehotenstva posielali z úradu práce po pečiatku aj keď sa objavilo volné pracovné miesto tak ju normálne poslali na konkurz, tak NO COMENT 😕

maxara
8. apr 2010

carrie to fakt? ja som myslela, ze ta 8 tyzdnov je zo zdravotnych dovodov.. ze to by mal akoze dr odporucit, no ale je mi to vlastne jedno, kedze on by ma vypisal aj hned kvoli vysokemu tlaku, ibaze ja ho mam vysoky len u neho.. doma mam kruhy pod ocami vecer, co som nikdy nemavala.. a po obede v robote zaspavam, ked mam vsetku krv v zaludku..
sunny ved to, ze vratit sa do panelaku z RD si neviem predstavit.. ta volnost, ze otvorim si dvere na terasu a vencim psov aj seba..

maxara
8. apr 2010

mirka veru dobre si si to vymyslela.. aj my sme chceli mensi, ale museli sme si vybrat z troch moznych projektov a len prisposobit si ho.. a potom ked sme to tak spravili, tak sme si to mohli este inak a este inak, a tak nas dom nema nic spolocne s povodnym projektom a je raz tak velky, lebo svokra stale hovorila, ze maly nenafuknes a tak oni potom mm zlomili, nech ho este rozsirime.. no teda.. je fakt dost velky

maxara
8. apr 2010

sunny 😀 😀 to su kravy, to si mysleli ze co ako? 😀

tutifruti
8. apr 2010

Tak som vcera bola v poradni a na hemato a všetko je Ok tak sa teším... Dnes na ráno som si však našla fľak na ruke, tak sa teraz pozorujem, či sa mi nerobia ďalšie.... ☹
Dnes som bola na reumatológii a teda ani reumu nemám....

Bola som si v utorok dohodnúť čas na to 3D sono a doktor ma preobjednal na budúci týždeň na piatok.... som sa tam skoro rozrevala.... tie hormóny sú svine.... 😅 Ale už som bola taká pripravená, že konečne uvidím bábenko.... manžel si vybavil v práci voľno.... no nič..... vydržíme.... Maxi ja budem asi posledná, ktorú budeš doplnať do tab.....

maxara
8. apr 2010

tuti no ja som teda sklamana z toho posunuteho terminu minimalne rovnako ako ty.. ☹ uz mi pisali viacere babulky, nech ich doplnim, a vsetkym som napisala, ze cakam na teba 😉 tak neva, urobim ju zajtra a nahodim a teba dopisem buduci tyzden..

tutifruti
8. apr 2010

A to ma este mm nasral.... Dnes odchádzal do Brna a ja na tú reumatológiu.... Poobliekané deti... Alžbetka do škôlky, Dorotka k mojej mame a ja nemôžem nájsť kľúče od svojho auta.... Všetko som prehľadala, celá spotená... Do toho naša Dory: Maminka jejda mne treba kakať...., ma skoro vystrelo.... Volám mužovi či náhodou mi nezhrabol kľúče a on pozrel, že sory, že hej..... 😠 Tak som mu tresla telefónom.... Tak som sa trepala pešo, od našich som si už volala Taxi... som sa skoro rozrevala.... ☹

tutifruti
8. apr 2010

Dnes mám záťažový stupeň 10... 😠

maxara
8. apr 2010

tuti ty chudatko... ☹ dufam, ze sa ti to zlepsi, lebo vonku je tak pekne, ze je skoda tento den preplakat a prenervacit 😉 tak sup usmev na tvar a vsetko hod za hlavu, ved babuliatko v brusku tam bude aj o tyzden, pohlavie sa mu nezmeni a dr dopadol dobre, tak nakoniec aky problem.. mozes byt rada, ze Dory aspon nema zapchu 😀

tinka349
8. apr 2010

bre ranko prajem , ja som pred chvilou vstavala, aspon niektore dni sa vyspim do ruzova, ked ine dni vstavam do skoly 😝 dnes to vyzera na krasny dnik, asi si povyrazim niekam do mesta, ci mi nieco nepadne do oka pre malinku 😀

tutifruti
8. apr 2010

No ti poviem, jej načasovanie je väčšinou dokonalé....

cigaretka5
8. apr 2010

cau dievcata, nebola niektora z vas vcera cvict u zory? doporucujem bolo zasa raz famozne. Inak zajtra idem na cukor do procare ? neviete ako to tam prebieha? nebola ste tam niektora? mam z toho celkom des, pre istotu uz tyzden bez sladkosti nech mi to zajtra nepride az take nechutne

lenkaaninka
8. apr 2010

halušky urobené ....a na palci jeden zárez 😅

nám donesie kurier dneska nejaké jahody a kvety na sadenie ráno sms a čakám ako debil lebo nikoho neni doma...ani nikde nemôžem isť musím čakať na mamu kým príde a vypadnem niekde kamoške na kafčo...

na stv jedna ide že vraj teraz ten dámsky magazín a niečo o chlapčenských pipíkoch čo a ako 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre