Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

bellablonde
18. jan 2010

ahojte 🙂
stani, ja podobne ako ty som zaplatila vysoky rocny poplatok, to uz by bolo ake zdieranie pytat aj za foto prasule. dr. mi vzdy jednu vytlaci, ked mi robi uzv

vitaminy, pred otehu aj do 3 mesiaca som brala kys. listovu, teraz si davam calibrum. Nie kazdy den, len vtedy ked si spomeniem 🙂 a zelezo mam kvoli anemii.

boze, uz musim bezat, drobcek sa zobudil, idemem papat a von do snehu 😀 😀
kikus, gratulka k dobrym vysledkom a mat tak blizko dokiho je na nezaplatenie 😎 😎 😎

yoda_
18. jan 2010

Cavte, ja tiez neplatim za foto nic. Chodim do GPN v Ba, je tam vsetko pokope, necakam, s doktorom som spokojna, takze ten rocny poplatok, co som platila nelutujem vobec.

Inac zhanam nejake jednoduche svadobne saty, ktore ani nemusia byt az take svadobne, staci ze budu pekne, jednoduche a biele. Nemate nejaky tip? hladala som uz kade tade ale stale nic.

rybaanka
18. jan 2010

Caute tehule 🙂

zatial fotku z ultrazvuku nemam, takze ani neviem ci sa plati, ale moja dr. ma len ten ultrazvuk, ktory sa robi od spodu a ten mi uz naposledy ani nerobila, takze fotku si mozno vypytam az na tom morfologickom, alebo si pockam na to 3D. 😅

doteraz som brala femibion, ale uz ho cca tyzden neberiem, ale zacala som papat viac ovocia, aj zeleninky, takze nemam potrebu uz pchat do seba tie "akoze" vitaminy 😝

u nas stale snezi, tak cakam, ked sa krpec zobudi a pojdem ho trosku posuchat na boby, dnes donesie mangel aj tu opierku na sanky, takze uz budu potom aj sanky k dispozicii, pretoze v stredu odchadzame na donovaly, mangel si ide zasnowboardovat a ja sa z malym posankujem, idu aj kamosi s nami co maju 9mesacnu dcerku, tak sa tesim, ze vypadneme z BA konecne 😎 😵

tinaaa
18. jan 2010

Ahojte,

dnes som bola na ultrazvuku a doktor mi povedal ze to vyzera na chlapca. Mate niektora skusenosti s tym, ze je to vidno uz takto skoro?

Inak co sa tyka fotiek tak za fotku z 2D sona som platila 3,30 a dnes som dostala fotku z 3D a za tu som platila 6,60.

dendulik1
18. jan 2010

ahojte,tak my budeme tiez julovy ked vsetko pojde ako ma...a je to moje prve... a veelmi sa tesiim 🙂

lucka_o
18. jan 2010

vitaj dendulik 🙂
ja som ziadne vitaminy nebrala ani neberiem jem ovocie a zeleninu.....kolko sa len da... 🙂 🙂 🙂

vierkaha
18. jan 2010

Ja som brala calibrum baby plan a teraz beriem calibrum mami - teda keď si spomeniem 😀 .
Ahoj dendulik aj ja čakám prvé mimi a tiež sa véééľmi teším bo sme na nášho cvrčka dlho čakali 😀 😀

mojalili
18. jan 2010

Ahojte kocky, konecne doma, dnes boli deti velmi zleeeeeee 😠 😠 😠 nasrali ma 😠 😀

Ja beriem Calibrum pre 2. a 3. trimester, ale len ked si zmyslim, stale zabudam 😎 Za fotky neplatim nic, ani za video, pretoze mam predplatne rocne u sukromneho lekara (20 krokov od mojho domu 😉 , velka vyhoda)

miki060707
18. jan 2010

mojLILI, to ti závidim, že máš tak blízo lekára, ja docham a to si vždy musi niekto zobrať dovolenku, dnes si zobral otec, aby bol s malou, lebo sme vyrazilo o pol 6 a manžel ma viezol, aby som dostala dobré čislo, mala som 3 a o 9 sme išli odtial, takže celkom v pohode,
prvú krvičku som mala ok, brali mi na AFP, mam si zavolať, juuuuj, len aby to dopadlo v poriadku a mam dojsť o mesiac, to mi spravi ten ultrazvuk v 20tt
a ja platim za foto 4eura a ultrazvuk 3x si platim počas tehu 10eur jeden
a inak neberiem žiadne vitamíny a nebrala som,
no ozaaj, ja som lekáravi povedala, že som cítila v dec. pohyby a on, že to nemôže byť pravda, to určite pohyby su neni, že na sto % to pohyby neboli, že to sa mi tam hýbe črevo, či čo, ale šak ja som to totál cítila, no šak ja viem, či su to vetry, či pohyb, ale nechcela som sa hádam a inak sa mam už dobre, už nevraciam a žlčník. záchvat sa neprejavil, ...a inak mam na nohe kurie oko a sem tam som si to natrela takým roztokom na kurie oká, ale som sa zlakla, či to môžem a jasne, že nemôžem, že nič, žiadne lieky, homeopatika, maste, niič, mám vydržať....
u nás pekne nasnežilo .... 🙂

dugyna
18. jan 2010

no ja som zacala brat kyselinu listovu este pred otehotnenim..a tu beriem doteraz....bavila som sa s dr, a to staci..lebo z tych vit.doplnkov pre tehu sa rodia velke detick..
a nam vytlacila dr.fotku z ultrazvuku v pohode sme ju poprosili a nic mse neplatili..ale ja mam rocny polplatok u dr.80eur..a za starostlivost v tehu sme este platili 50eur

no akurat na tom 3d/4D budeme platit za to cd s fotkami a videami..proste za to vysetrenie

v BA uz dlho nebolo tolko snehu co dnes..a stale pada.. 😉

dugyna
18. jan 2010

vierka..ked to hodis do google tak najdes co ta caka..odbery na krvyny obraz, potom 11-12tt meranie NT/rozmer nosova kosticka a koze do 3 je to ok/-skrinig sa robi koli down a inym ochoreniam vtedy toí vezme aj krv- hcg,PAPPa..potom v 15-16tt dalsie sono tam pomera cele babetko a zoberie ti krv na AFP- vysledky pridu spolu stymi PAPP..ak by boli zle odporuci ti amniocentezu-odber plodovej vody..inak ides dalej okolo 20tt sa robi morfolog.sono-prezeraju sa vsetky organy babetka ci su tam neni nejake vyvojove chyby-atrezie,ochorenia oblicky srdiecka a ine..okolo 25tt ides na OGTT test na tehotensku cukrovku..odmeraju ti cukor nalacno a po vypiti sladkej vody, potom je dalsie sono kde sa meria hlavicky brusko hrudnicek,a stehenny kost a prietoky v pupocniku a v mozg cievach-ci je babetko dobre okyslicine
vzdy na poradnu budes musiet doniest ranny moc. a v I. a III. trimestri ti budu robit EKG..
snad som nic nezabudla..

tinna my sme boli v poradni minuly tyzden a tiez nam povodela ze mozno je to chlapcek-ze bude to bol pipik alebo pupocnik medzi nozkami..a potom sa uz malinky nechcel ukazat..takze o
pockame do stvrtka na 3Dú4D

tinaaa
18. jan 2010

dugyna Ty uz ides na 4D? Ved to sa tusim robi az po 23 tyzdni nie?
No nase malicke malo cely cas prekrizene nohy, ani sa nepohlo tak neviem ako to mohol vidiet ale doktor to snad vie rozoznat.
A dnes som bola aj na AFP testy a ked mi sestricka zobrala krv tak povedala ze ved ja som este len v 15 tt a ze to mi mali robit az buduci tyzden takze vysledky mi vyjdu urcite zle. Ale na nete som zase citala ze sa to moze robit od 15 tt tak ja uz naozaj neviem.

vierkaha
18. jan 2010

Dugyna , ďakujem za info. fúha ale toho bude, ale nech len nech je zdravé, ja vdržím. Ja už som tie prvé testy mala 8.1. len ma torošku zaskočilo, že zajtra idem zase a na triple testy je ešte skoro -tak som nevedela a stresovala - to som celá ja 😀

yoda_
18. jan 2010

Vierka, to vysetrenie nic nebude, na ultrazvuku uvidis ako sa ti male v bruchu zabava - teda aspon pre mna to bol sok, cakala som, ze si tam bude iba tak lezat a vegetit, a ono to skakalo, hybalo sa, no proste, pre mna to bola sila riadna. Doktor mu zatial, kym sa budes vytesovat zmera veci, potom pojdes na krv a hotovo.

dugyna
18. jan 2010

tina v GynFive robie prve 3d do 17tt a druhe po 20-23 tt takze mi ideme na obe tam vyjde to dokopy 64eur
a nestresuj a pozdrav tu tapu sestricku..ked si 15+ niejaky den uz si akoby 16tt a ked sedia rozmery babetka ktore robil lekar na sone predtym tak potom sa v poho mohli zobrat AFP mne tiez brali v 15tt a aj v tehu knizke tam mas tapisane ze v 15tt-16tt

vierka asi ides len na poradnu 😉
a aj to nase babetko tam vymyslalo len som kukala a s drahym sme sa smiali 😉

miki060707
18. jan 2010

tinaa, ja som dnes 14plus1 a to že je už 15 a dnes mi brali krv na AFP, takže tie je to skoro, ale ževraj keď prejdeš 14tt, tak už si v 15 a to sa robí od 15 tie krv. testy
dugyna, super si to napísala, tak v skrátke, ale jasno

vierkaha
18. jan 2010

Dúfam, že už sa bude hýbať aj to moje 😀 ja už sa neviem dočkať 😀

ericica
18. jan 2010

hojte 😉
mali sme navstevu tak som nedala malu ani spat,akurat sme sa napapali a asi skocim do obchodu 😉
miki tesim sa ze je vsetko ok,ja idem zajtra na krvicku som zvedava aj na krpca 😵 😵 😵

sunnygirl
18. jan 2010

Ahojte,
vítam všetky nové tehuľky. 🙂

Tak ako som písala skoro ráno, ten náš svah je už skoro zodratý a je tam toľko detičiek ako, že už nie je miesto 😀 😀 😀

sunnygirl
18. jan 2010

Mám strašnúúúúúúú chuť na langoše, už od obeda 😀 .

Od kolegyne som si vypýtala recept a prvý kvások už išiel do dresu ☹ . Druhý musel urobiť manžel, tak už cesto kysne, hurááááááá 😅 🙂 😀
Musím sa priznať od kedy som tehotná, zabudla som variť 😨 Necháááápem 🙄

kafoditka
18. jan 2010

zdravim vas dievcata,
DUGYNA ahoj, pozeram, ze aj ty si z BA, mame podobny termin, uz vies, kde budes rodit? Mozno by sme sa stretli v porodnici 🙂 😉

katkaking
18. jan 2010

Ahojte tehulky, pripajam sa do debaty...termin mame tiez na zaciatok jula. Uz mame dve fotecky, babo je v poriadku...a verim ze aj bude. O tyzden v pondelok sa chystame na krivcku, tak hadam bude vsetko ok.
Som dost prekvapena, ze tak skoro vam vedeli povedat pohlavie. Mne v prvom tehu ani v 20tt nevedel povedat, ale mala bola otocena chrbatikom, tak nebolo to iste ani do porodu.
Uvidime, ako je chrobacik otoceny a mozno aj nam uz povie co to bude 😉
drzkajte sa a davajte si pozor v tejto smyklavici 😀 😀 😀

silvia.vesela
18. jan 2010

Ahojte tehulky! 🙂
Chcem sa aj ja k Vam pridat, je to moje prve tehotenstvo, z ktoreho sa velmi tesim.
Ale samozrejme si aj vela namyslam, ked ma niekde pichne alebo zaboli...zajtra mam mat vysledky tripple testu, tak som zvedava, dufam, ze to bude ok.
Aspon tu na tejto stranke sa trosku uvolnim. 🙂

mojalili
18. jan 2010

Silvi vitaj, aj KAtkaking - silvi, uzivaj si pekne tehotenstvo, lebo ubehne ako voda, nepozoruj sa.
JA som mala dnes taaaake krce, fakt som premyslala, lebo som nemohla sa ani vyrovnat a postavit. NO nebolo to asi gynekologicke nic, skor creva...ach jo.

MIKI - aj ja som povedala, ze som mala pohyby v 15.tt, a nepovedal mi nic na to...nech si trhne ten tvoj, ajtak si myslim, ze im to nic nepovie, len my sa musime pekne sledovat, ci sa ozyva raz za cas... 😉

Uz som si objednala pasy kocky, 2 bez potlace, biely a cierny na www.bess.sk Mam tam ucet uz, tak som si to zobrala tam.

silvia.vesela
18. jan 2010

mojalili, dakujem za privitanie. 🙂
Viem, namyslanie je to najhorsie. Len je to moje prve tehotenstvo a kamosky este ani jedna nema babo, tak mi nevedia poradit. 🙂 Musim si to preskakat a potom im budem radit ja. 🙂
Inac mne sa zda, ze som tiez citila nieco take ako pohyby, take velmi jemne,no a kamoska ma hned zrusila, ze to boli vetry! 😀

ericica
18. jan 2010

ahojte nove tehulky vitam vas 🙂
sunny u nas hned oproti nam pecu fajnove langose mam to k nim na par krokov a sme aj kamosi s majitelmi takze ked mam chut len brnknem ci ma cerstve a uz aj utekam 🙂
miki podla mna ma mojalili pravdu aj ja si myslim ze sme mohli citit pohyby vsak viem co su vetry....
kocky idem off a dam malu spat bo my nespala poobede...zajtra idem na poradnu 9:15...drzte palce .....

silvia.vesela
18. jan 2010

Drzim palce na zajtra! Nech vsetko dobre dopadne. 😉
Ja volam zajtra kvoli vysledkom tripple testu..tak dufam, ze budem zajtra vesela. 🙂
Pekny vecer vsetkym tehulkam. Zajtra som tu zas, uz sa ma nezbavite. 🙂

mirka285
18. jan 2010

ahojte 🙂 vitam vsetky nove julovky 😉 tak ja som dnes vyupratovala cely byt,poprezliekala postele a poobede som isla k nasim odhrnat sneh,maju rodinny dom,tak som chcela ze kym pride mamina z roboty,bude mat odpratane..no a teraz ma tak bolia krize,ze sa ani postavit zo sedacky nedokazem ☹ ja tiez neberiem vitaminy,jem ovocie a zeleninu..v stvrtok idem na Kramare ako dopadli tie opakovane testy,tak stale na to myslim,snad to bude dobre a nebudem musiet ist na tu amniocentezu..baby nemate niaky link na tie pasy ale ne take bez tych obrazkou?ja som ich niekde videla,take ze ruzovy,zeleny,cerveny a teraz to neviem najst...

rybaanka
18. jan 2010

Caute 😎

ja som sa dnes premohla a bola som s krpcom az 2 hodky vonku, najprv som ho tlacila na boboch, potom sme kukali ako sa decka sankuju, ale on sa nechcel pustit ani za svet, potom som ho naspat odtlacila domov a doma sme este odhrnali sneh spred domu, no ale uz ked ma zacali bolet krize jak svina, tak som to vzdala 😢 tie moje krize to je hroza, len trosku nieco spravim a hned ich citim 😒 si niekedy pripadam ako 100rocna babka 🙄
inak aj ja som citila pohyby uz hrozne skoro v15tt a pri prvom tehu uz v 17tt, tak ked nahodou bude niekedy tretie tak ja neviem, asi uz pri pocati budem citit ako kope 😀 😀 😀

inak vitajte nove julovky,ale nas tu pribudlo 😉

kafoditka aj ja mam podobny termin, kam sa chystas v BA rodit?

stanka33
18. jan 2010

ahojte...

tusim nam zasa pribudli nove baby.....
silvia ja som tiez pri prvom bola prva z kamosiek co som bola tehotna,potom sa mi priznala jedna muzova kamoska ze aj ona je tak sme bacovali spolu....a teraz v lete vsetky kamosky rodili a ja som uz mala rocneho drobca a bol to super pocit, ze ja uz mam trosku vacsie ako oni...no a teraz som ich zasa predbehla pri druhom..... 😀 😀 😀

rybanka aj tvoj malyje tak hotovy zo snehu, nas jurko ani za svet ist dovnutra...
a prosim ta kde ste zohnali to operadlo my tiez surne potrebujeme a nikde nemaju.... ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre