Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

lutsine
12. aug 2010

@lulu1983 aj mne sa nas zda zachripnuty a ma sopliky v nose, tiez som uvazovala ci neskocim za doktorkou, poradnu mame az 25teho.

oacka
12. aug 2010

@ericica ja odpadnem eri, ty budeš nevesta! to je aká paráda! tak to bude svadba či krst?
to s očkami má aj moja kamoškin malý, má pol roka a nemá otvorené slzné kanáliky,tak mu to budú prepichovať. tiež má karpinky stále. chúdence.
my asi zajtra iddeme prepichovať ušká.. revú pri tom kočky veľmi? je to potom náročné na ošetrovanie? máme ešte počkať?

katty17
12. aug 2010

ahojte babule 🙂 tak my uz vazime 3900 g. a trosku nam pohrozili ze sme vela pribrali. z porodky sme odchadzali 2650 g. ved malinka to musela predsa dobehnut, no nie? kolko vazili asi vase babtka ked mali cca mesiac? doktorka povedala ze by mala priberat tyzdenne cca 150 - 200 g.
ozaj, baby z BA a okolia, kde ste boli na vysetreni klbikov? @mirka285, @adelaine, @kafoditka, @allexa, @noemarta... vy ste kde boli na klbiky?

mirka285
12. aug 2010

@katty17 Kati ja som bola v Karlovke,ale objednavala som pred mesiacom uz...
@oacka minule sme sa bavili o tych nausnickach,najlepsie je nastrelit,nie prepichnut,a asi tak v troch mesiacoch ked uz mala bude mat za senou povinne ockovania...ja by som pockala na tvojom mieste,ja sa uz tiez neviem dockat kedy dam malej nausnicky ale pockam radsej 🙂

noemarta
12. aug 2010

@katty17 ahoj kati, my ideme na klbiky do pezinku, tam nas doporucila lekarka, ze inde sa caka velmi dlho....
nooo, som zvedava, co nam povie v pondelok lekarka, lebo mi uz mame 4150 g a pozajtra mame tri tyzdne a z nemocnici sme odchadzali z 3520 gramamy...

miki060707
12. aug 2010

@lulu1983 no inak aj môj malý sem tam potiahne,jak keby ma sopel, ja som kupila libenar, tak to som mu dala do nošteka a skusili sme aj odsať a žádny sople, len nekedy ked dýcha, tak jak keby sople mal, ale to len občas......
a nešli sme doktorke...

miki060707
12. aug 2010

@katty17 no mi sme mali 3kg a odchádzali sme 2820tušim a mali sme pred týždnom 3820, tiež som zírala, ale ak mu nič neni, tak je to v pohode....

lutsine
12. aug 2010

katy17 mliecko sa ti uz zastavilo,tablety zabrali?

miki060707
12. aug 2010

@ericica no eriiii, to je supeeeer,
super, že si duriho prehovorila, lebo nám by farár nepokrstil, keby sme neni zosobášený v kostole...vy máte asi lepšieho, ked rebi bola krstená.....

už by som mala aj ja zbehnuť, ale tu nechcem, lebo nemám dobré skusenosti, ale ešte musime krstných, alebo krstného vybaviť...

miki060707
12. aug 2010

@mirka285 ja si myslim, že sa nám očko polepšilo, lebo je čisté a neslzí, ale nekedy sa mu spravia karpinky, a teraz neviem, či dávam tej masti málo, či čo, lebo sa mi mrví, asi už ví, že čo idem robiť, tak nekedy aj vedla dám 🙂

susedina malá ich mala hnisavé v 4 mesiacoch, a jej to pekne prešlo.....tak hadam aj nám

jaruska8
12. aug 2010

Ahojte baby, my sa stále trápime s tým bruškom. Poobede skoro 100% každé papanie prebieha ako jeden veľký boj, plač, potom utišovanie, Pupík, cvičenie s nožičkami a zase papanie. malá je z toho celá Nesvoja a ja tiež. Včera večer sme takto ,,jedli" 2 hodiny, zaspala okolo pol 11. Ja už ani neviem, koľkokrát som tie prsníky vystriedala, lebo ona akoby od bolesti prsník odmietala, nevie sa akoby prisať, tak jej skúsim dať druhý, ten prijme, ale len na chvíľu a potom odznova. Pritom mlieka je dosť, to len akoby vymýšľa, chúďa. Ale nie je to tak vždy, len keď ju chytia tie kŕče, najviac je to večer. Ja už ani neviem, čo mám jesť. Sú lepšie a horšie dni, ale včera bol kritický, to teda fakt. Inak, po tom večernom jedení mi spala 4,5 hod a už sme mali aj 7 hodín.

pepppe
12. aug 2010

@miki060707 my sme mali hned po porode zapal ocka,vraj ako isiel z porodnych ciest,,,,mal to strasne,karpave cele ocko,dali nam kvapky antibiotika,bolo tak az take zle,,a preslo to len teraz,,,ustupovalo to hned ale asi potom dostal prievan a mali sme to dalej,, ☹ teraz klop klop mame pekne ocko 🙂

pepppe
12. aug 2010

@katty17 my vazime uz 5200g ,,,a z nemocky sme odchadzali 5800g,,tiez sa imn to moc nepacilo,ale to mam z umeleho mlieka,preto je taky bucko

meruska
12. aug 2010

to akych papkacov mate?
my ideme do poradne v utorok ale my urcite tak nepriberame ako vy, v utorok bude mat presne 4 tyzdne tak som zvedava kolko mame....

my sme na pohlad stale dlhy a chudy ako spagetka 😀

kafoditka
12. aug 2010

@katty17 ahoj, ja som bola na klbiky s malym v sukromnom centre na Teslovej ulici, to je za Billou na Bajkalskej, objednas sa presne na hodinu, je tam taky mlady super lekar, urobil nam sono klbikov a sam je ortoped, takze maleho aj pozrel.. stoji to 14eur, ale vybavena si za 10 minut a necakas ani chvilku..

lulu1983
12. aug 2010

inak babulky,

ako sa spravaju vasi manzelia, teraz par tyzdnov po porode? Ja mam pocit, ze mm coraz viac veci nechava na mna, ked maly place, akoby sa ho to ani netykalo. Zeby mi v noci pomohol aspon prebalit, ale kdeze! Vsetkeho spolu sa malemu venuje rano pol hodinu, ktoru mam vyhradenu pre seba a aj to sa caka, ze za tu polhodinu prichystam ranajky obom aj macke, zbalim mu obed, osprchujem sa a kopec dalsich veci. Neviem, mozno si to len namyslam.. 😔

luminkasp
12. aug 2010

ja vobec neviem kolko teraz vazime a ani kedy sa dostanem k pediatrovi, kedze maleho este stale nemam zapisaneho na matrike 😖

luminkasp
12. aug 2010

@lulu1983 , netrap sa, moj muz tiez ani nekupe, ani neprebaluje, ale vobec mi to nevadi, ono proste su muzi, co na toto moc nie su a maju strach, ze by tym babatkam nieco urobili. Ale malej sa uz venuje velmi, chodi s nou na kupko, boli v babkom divadle, vcera mu pomahala s pracou 😉

kafoditka
12. aug 2010

baby teda moj manzel keby mohol, tak maleho aj nakoji 😉 nema problem vstat v noci k malemu, prebalit ho, nakrmit - niekedy ma necha spat a postara sa o maleho sam.. a ked ideme spolu von, tak mi ani kocikovat neda 😀 😀 co sa v tom tak vyziva..

lulu1983
12. aug 2010

@kafoditka : kafko, to je super... mm sa na maleho velmi tesil a vzdy sa obzeral za inymi babatkami, takze som od neho cakala skor zaujem a take reakcie ako ma tm. Ale mozno je teraz len sklamany, kedze maly pre problemy s bruskom byva nervozny, placlivy a malo spi, mozno len caka na fazu, kym bude maly "dobre" dieta, zatial sa sprava tak, ze je to len "moje" dieta.

nina88
12. aug 2010

Ahojte, nasla som pani v BA, ktora vysiva mena na kosielky na krst, tak sa tesim z toho... 😉
Inak noc bola tentokrat na prd, asi som nieco zjedla, maly stale kaka... 😨

kafoditka
12. aug 2010

@lulu1983 lulu, uvidis, ze bude lepsie, ked bude maly vacsi.. ked bude rozpravat a oslovovat ho tatino 😉 Nebud smutna, ono sa to zmeni, uvidis.. alebo sa skus s manzelom porozpravat, mozno aj to pomoze..

alllexa
12. aug 2010

@lulu1983 - no ten moj ide po praci kocikovat a potom maleho okupe, takze to je fajn. A obcas aj v noci vstane, ked neviem maleho utisit a dlho to trva...

@kafoditka - no to mas super🙂 V tom je vyhoda UM, ze zena si moze aj pospat a manzel ju moze kedykolvek zastupit...
Dalo by sa to riesit aj tak, ze by som si mlieko odstriekala, ale to by som potom aj v noci musela, lebo by mi tieklo...

vierkaha
12. aug 2010

Ahojte kočky, tak sa hlásim ako posledná júlovka ( alebo skôr augustovka 😀 )
Maťko sa narodil 7.8. 9 dní po termíne o 16: 35 vážil 3600 g a meral 52 cm. Od včera sme doma tak sa zatiaľ udomácňujeme potom prihodím aj nejaké foto . Idem prebehnúť čo máte nové.

robika
12. aug 2010

ahojte, tak tusim rozoberate manzelov, tak ten mm... kupeme vzdy spolu a vecer po praci sa malemu venuje, obcas prebali, ale kedze je velky spachtos, tak v noci sa mu nechce vstavat, ked maly uz velmi place zdvihne hlavu, opyta sa ci je vsetko ok a spi dalej, ale on je taky ked vie, ze som hore a o maleho je postarane, nevstane, ale keby vedel ze sa nezobudim, alebo nie som izbe tak hned skace...

kafoditka
12. aug 2010

@alllexa ale moj maly neni na UM, ja si podstivo odsavam a davam mu potom ohriate moje mliecko. Len 2x som mu zatial dala nutrilon, ked sa mi nestihlo mliecko vytvorit..

kafoditka
12. aug 2010

@vierkaha gratulka k Matkovi 😉

robika
12. aug 2010

@vierkaha gratulujem k syncekovi a prajem vela zdravicka a nech poslucha a pekne papka 🙂

mirka285
12. aug 2010

@robika tak u nas je to napodobne,zdvihne hlavu ci je vseko v poriadku a spi dalej 😀 ale nasa Linda v noci spi,raz mala noc ze plakala dlhsie,tak mu to nedalo,vstal a ucicikal ju...inak mi len napusta a vypusta vanicku a chodi so mnou na prechadzky ked je doma..inak nic,ja mu totizto nic viac nedovolim 😝 a ked pride vecer z roboty najprv si vsima malu az potom mna 😠

jaruska8
12. aug 2010

U nás je to podobne ako u Mirky, len s tým rozdielom, že mňa si manžel všimne ako prvú, lebo v podstate celý deň chodím naostro, lebo sa mi cicíky vetrajú. 😀 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre