Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

mirka285
26. aug 2010

@monline neviem,ale snad pojde niaky film,tak sa idem ulozit do obyvacky pred telku...sa mi nechce ist spat,som neni unavena,bo ja spim do deviatej s tou mojou spachtoskou 😀

tanyja
26. aug 2010

@merikac no možno to tak bolo predtým, neviem, ale dám, za málo 😀

monline
26. aug 2010

@mirka285 ja mám aspoň takto večer pocit, že som "voľná"..malý spí a bude spať asi do pol druhej až tretej, ako kedy..preto sa snažím robiť veci ako predtým..chatovať na nete, čítať si, prípadne robiť návrhy do roboty..čas pre mňa

tanyja
26. aug 2010

no idem aj ja, akosi sa mi oči zatvárajú 😲 , a ráno to moje dieťa spalo do 9.54hod !!! som chodila pozerať, či dýcha !!! o siedmej scucol mlieko a spal ďalej, spachtoš 😵
tak pá pá 😵

ericica
26. aug 2010

no ten predosly bol rovnaky....keby si pocula aku kazen na rozpraval ked sme za nim s mm boli nech pokrsti malu....ze aky ste vy krestania ze mate vsetky tri sviatosti a neni ste sobaseny v kostole a proste silou mocou chcel vediet preco sme sa tam nesobasili....potom na sice mlu pokrstil ale s tym dodatkom ze ked budeme mat druhe dieta ze sa mam pred krstom zosobasit 😝 a tento fararko je v pohode....celkom sympos....zajtra ideme na nauku k nemu tak som zvedava co povie....krst mame 18.9 😉

strasska
26. aug 2010

@mirka285 ja som minule videla v nejakom auticku vajicko vzadu a na zadnom sedadle bola prevesena taka latka s takym "zrkadlom" v strede, aby videl sofer co robi babo.
Tak to teraz hladam po nete, lebo my tiez nevieme vypnut airbag.
Baby nevideli ste to niekde?

kafoditka
26. aug 2010

Inak baby, ina farnost - ine pravidla..kedze manzel nema okrem krstu ziadnu inu sviatost a chceli sme sa brat v kostole, tak nam jeden farar tu v BA zapotil, ze potrebuje zvlastnu vynimku od biskupa, aby sme sa mohli vziat v kostole.. 😲 😲 pricom ja mam sviatosti vsetky. A ked sme vybavovali sobas u nas v CA, tak farar uplne pohodovy, nerobil ziadne problemy.. Takze tak.. 🙄

monline
26. aug 2010

dnes som tu čítala o novej zamknutej téme a obnovenej starej téme..inak- je paradox, že túto tému založila kočka, ktorá ani nie je júlovka..to tehotenstvo sa jej najskôr asi nepotvrdilo a má len 1,5 ročné dieťa

cigaretka5
26. aug 2010

dievcata no neviem ako to robite stihate pomaly kazda dve deti, domacnost a este aj chat. U nas je to tak ze pri malej neurobim nic, dokonca pporiadne ani nevarim, v dome bordel ako v tanku a unavena som ako kon, a to este potrebujem niekedy aj nieco do prace zamakat. Nemate nejaky tip ako to robite?

monline
26. aug 2010

@cigaretka5 ja mám doma aupairku 🙂 povaruje keď potrebujem niečo spraviť, prípadne pomôže upratať..s varením si ťažkú hlavu nerobím, u nás sa varia minútky 🙂 len keď som tu mala skoro tri týždne murárov a robili nám kúpeľku, vtedy som denne varila a snažila sa mať obed o 12tej hotový..ale zvyčajne vstávame s malým aj Nikou okolo desiatej, raňajky, káva na terase..treba si materskú užívať a nie sa naháňať 🙂

cigaretka5
26. aug 2010

@monline no aupairku by som brala aj ja lenze v tomto zaopadakove to je problem, ja som hladala niekoho kto by nam prisiel kompletne upratat, kedze osoba co to robila sa odstahovala a to je big problem, pol dedniy na podpore ale privyrobit si ani za svet

monline
26. aug 2010

@cigaretka5 ja som na aupairku čakala 16 rokov, až podrastie 😀...nejaká študentka by sa tam u vás nenašla? šikovná, zodpovedná? tá moja dcéra je spoľahlivá, dokáže sa o malého veľmi dobre postarať...ale lenivááááá je 🙂) upratovať sa jej nechce, ani žehliť, varenia sa bojí, lebo jej prská z panvíc a bojí sa popálenia...🙂

cigaretka5
26. aug 2010

@monline studentiek by tu bolo ale lenive su kozy radsej nahjanat chlapcov a vysedavat na terase a snivat o princovi na bielom koni

monline
26. aug 2010

@cigaretka5 možno by si mohla skúsiť vylepiť ponuku na nejaký obchod u vás, vždy sa nájde aj jedna šikovná, čo si váži peniaze a nemá ich príliš a je ochotná pre to niečo spraviť

monline
26. aug 2010

odchádzam k telke i ja, dobrú noc vám všetkým prajem

bellablonde
27. aug 2010

caute kocky, dobre ranko
ja uz som pri telke 😀
ranajky za nami, petko vybaveny, cakam kedy sa zobudi princezna a hlava rodiny 😀 😀

jo nas fararisko je tiez nejaky divny,, idem mu dnes volat ohladom krstu a veru som zvedava ako to dopadne. My sme sice vsetci "vzorni krestania", mame krsty, birmovky, ale zase on je neochotny vyjst v ustrety co sa tyka terminov a casov

Nasa svadba dopadla tak, ze si zabudol zapisat, ze chceme aj obrad s omsou a nakoniec sme museli volat nasho kamarata knaza, aby nas oddal, pretoze farar nemohol ,,, no proste kocurkovo
Hlavne, ze sa cadra kade tade, hra hokej, chodi na splavy, ale zeby si urobil poriadok v kalendari... skoda slov

@cigaretka5 ja to mam tiez o drzku, ale vzdy si poviem, ze sa musim zmobilizovat, inak zahynieme od hladu a spiny
teraz ku mne chodi jedna kocka vyslovene zabavat petka 3x do tyzdna po 3 hodiny doobeda
za ten cas si aspon stihnem upratat a varit 😔

bellablonde
27. aug 2010

tu baba co ku nam chodi sa starat o petka, dobre poznam,,, je sakra problem najst normalnu, milu, schopnu mladu zabu, na ktoru sa da spolahnut 🤐
ja si zas upratujem radsej vsetko sama, neviem, ci by som si zvykla, ze mi tu niekto cudzi beha s mopom 😀

maxara
27. aug 2010

Dobre ranko zabulky
ja mam dnes perny den, uz som po ranajkach a sprche, Ninka dospava, dufam, ze aspon do 9tej. Musim trosku upratat v kuchyni, potom utekam do BA po tehotnu sesternicu, ideme do WENICE, strasne tam chcela ist, tak jej plnim prianie a odtial potom do velkeho tesca na zlate piesky a odtial pre mm do roboty a sup sa sestre na oslavu narodiek. Uz teraz som z teho vypluta, ked si to predstavujem.. ☹ ale snad to dobre dopadne.. a snad mi tam neporodi, termin ma o tyzden a strasne by chcela, aby to bolo dnes, lebo jej muz ma dnes narodky, takze by dostal super darcek.

@merikac 😲 to fakt? si neviem predstavit mat takeho strycka. Aj ked moj otec ma bratranca a oni mali dve autisticke deti. Syn bol brutalne moc postihnuty, az tak, ze bol v ustave, ked uz bol vacsi a zomrel mlady, nejak 18rocny (sa zadusil pomarancom). A ta dcera ma teraz vyse 50 rokov, je tak na urovni 10 rocneho decka, mozno menej. A je to strasne, ked sa jej spytame, ako sa ma, tak skloni hlavu a povie, ze dobre, ale zase neposluchala, tak na nu ocko krical.. ☹ skratka do tohoto sa vcitit neviem..
A inak, ak nosis protismernu autosedacku (vajco) vpredu a nemas vypnuty airbag, porusujes zakon. Nesmie sa to kvoli bezpecnosti, ked airbag vybuchne, tak to babatko plesti o operadlo stolicky. Radsej ju nos vzadu alebo si to daj vypnut.

@strasska moja sestra nosila vzadu, lebo vtedy sa vpredu este nemohlo a mala vzadu namontovane normalne spatne zrkadielko. 🙂 mala dve, jedno vpredu v strede a druhe vzadu, to si nastavila a bolo..

@cigaretka5 no ja malu necham aj plakat, ked treba nieco surne dokoncit. Ale bezne varim na viackrat. Zaspi na minutu, osupem zeleninu, potom nakojim, pokecame, zaspi, nakrajam, podusim, podlejem, nakojim, zaspi atd... a ostatne veci si delim na casti po 10 minut.. a samozrejme kolko casti stihnem, tolko stihnem.. Ninka vie, ze som pri nej, beriem ju so sebou aj do kuchyne aj vsade, v kociku. Tak nemam problem..

mirka285
27. aug 2010

@strasska presne take nieco by som chcela som o tomtiez pocula,ak to nejdes,nezabudni na mna a hod link 🙂 inak dobre ranko,tak ja uz som hore,oblecena,namalovana aspon mihalnice,kava uvarena a cakam kym sa Lundusa zobudi,idem ju dat zapisat do tohopasu...neviem dokedy chce drichmat herecka,lebo sa musi este najest a dnes su tam len doobeda 😒

mirka285
27. aug 2010

@cigaretka5 a kde to byvate vlastne?

oacka
27. aug 2010

@mirka285 šťastní rodičia! ja som hore od 5:30... ale malá zas chrápe,tak aspoň to. v´daka bohu za tú PN počas tehu,vtedy som sa vyspala do zásoby...teraz mám aspoň na čo spomínať. 😀 😀 😀 😀 ja už žerem druhé raňajky, strašne sa neviem dožrať.....

meruska
27. aug 2010

dobre ranko..moj este tiez drichme..a ja som sa uz i najedla, pozmyvala dlazky, utrela prach , nachystala sunkovu misu lebo cakam navstevu ...a teraz len cakam kedy sa grof vyspi a bude papat 🙂

merikac
27. aug 2010

dobre ranko babulky,,,prosim, neviee o takomto cosi na Sk?? ja sa stym poliakom neviem dohovorit ani po anglicky........ www.martello.pl

merikac
27. aug 2010

@meruska moooooooooreeee, ty si to kedy stihla,,,tak toto nech sa nedozvie moj mm, lebo ma vymeni 😀 😀

lutsine
27. aug 2010

takze stara tema funguje?

vierkaha
27. aug 2010

Dobré ránko,
my sme už tiež všetci obriadení , Maťko napapaný, pes tiež, ja už mám kávu hotovú a teraz čučkáme na gauči - keby nás tak videl tatino 😀
Baby viem že ste tu dávnejšie preberali lehátka, máte niektorá lehátko Fisher Price - viď foto - dá sa dať do úplného ľahu ? Túto info som na nete nikde nenašla. Ďakujem.

meruska
27. aug 2010

@merikac ja vacsinu veci robim rano lebo viem ze vtedy ma zarucene tvrdi spanok 🙂 a spi od 7 do 9, niekdy do 10-tej..

oacka
27. aug 2010

@meruska 4.8. mi skončilo šestonedelie,tak reku objednám sa k Hoppanovi, akurát mal dovolenku,tak som volala trochu neskôr a objednal ma PREDNOSTNE na 30.8.!!!!! ty si už bola?

merikac
27. aug 2010

@meruska no tak to aj moja,,ale ja ten jej tvrdy spanok vyuzijem na moj spanok 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre