Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

merikac
21. mar 2011

@macik27 zlata je,,ale ake male puciatko mate v skupine,, 😀

merikac
21. mar 2011

@gabika41 no vidis,,,mohla si zabrdnut na ulicu brazdila by som s tebou🙂

jaruska8
21. mar 2011

Ahojte baby, jaj, naša malá sa dnes sama postavila, tak sa teším, v stredu minulý týždeň sa sama posadila, takže iný pokrok, ono to už asi naozaj pôjde rýchlo. 😉 Ale stále sa len plazí, lebo naša podlaha je ako ľad, ona si už takto zvykla, na štyri sa dá, len keď si ide sadnúť. 😀 Uvidíme, čo bude nasledovať a ako, lebo u nás v byte veľa možností o čo sa chytiť nie je, tak musí malá niečo vymyslieť, ako sa do stoja pritiahnuť. 😉

tinaki1275
21. mar 2011

no som v koncoch,okrem toho ze mi mala nespala poobede len polhodku ,uz 1,5 hodiny proste reve vzdy ked sa ju pokusam ulozit do postielky .. 😒 uz nechapem..ved musi byt unavena..ale ked ju mam na gauci v obyvacke tak je vysmiata jak slniecko ..ja neviem na com to dieta slape...

vierkaha
21. mar 2011

Ahojte, tak bilancia dnešného dňa je ani glg mlieka ☹ Maťo chytí hysák už len keď ma vidí ísť s fľašou, dnes jedol naposledyo 17:00 a odvtedy vypil len trošku čaju 😖 ako keď toto má trvať nejakú dlhšiu dobu tak budem s Peťou suseda 😒

zrzulka
21. mar 2011

@mirka285 kde si nasla ten clanok o celozrnnych chleboch? ja davam patovi klasicky psenicno razny , zemiakovy (ten co jeme aj my) ja celozrnny nekupujem lebo nam nechuti ale dnes som zrovna kupila 5 zrnne vlocky (chjcem dat do jedla) myslis ze ani tie sa nemozu davat detom? ja som z toho jelen. Ovsene nemali tak reku kupim tieto...
@bambola dakujem za info ohladom topanociek a aku maju amt podrazku? mozu to byt aj tenisky ked clenkove? asi lepsie ako nechat dieta naboso ze?

zrzulka
21. mar 2011

@vierkaha sucitim u nas je to s odmietanim jedla podobne ako u vas s mliekom, nas pato zase nechce za svet jest maso 😝 ☹ dnes som mu uvarila sladky zemiak brokolku a dal tam kocku vareneho morcacieho masa a nechcel to:O((((( nechce mi jest ani kupovane ani ziadne. jedine co zje kasu a ovocie... pri mase chjyta hysak ked mu ho davam

vierkaha
21. mar 2011

@denisse
@maxara kočky sú krásne 😉

@zrzulka a nie si z toho na nervy? Lebo ja začínam mať pomaly kŕč v žalúdku len keď si spomeniem, že malý má ísť jesť 😠

tinaki1275
21. mar 2011

@vierkaha nechcem byt pesimista ale zvyknes si casom 😒 ja ked je hodina ze ma jest tak normalne sa citim akoby ma cakala skuska na vyske...teda ten pocit..ale pravda je ze mne pije mlieko cca 650 ml denne ,prikrmy odmieta,..ozaj jogurt si skusala?
inac baby moje dieta este nespi... 😠 uz je to 6 hodin od posled.spanku...dokedy toto bude trvat....

gabika41
21. mar 2011

@vierkaha ...ukludni sa nezabudaj,ze pud sebezachovy je jeden z najsilnejsich....i ked i ja by som bola asi mimo,ale aj tie nase deti sa maju rady .......tak neboj 😉

tinaki1275
21. mar 2011

@zrzulka aj moja nechce moc maso ..ked dam cistu zeleninu tak zje aspon 3-4 lyzicky hned ..akonahle je tammaso ,kruti pusu hned..

gabika41
21. mar 2011

@zrzulka...bratova dcera nejedla maso prvych 15 rokov....a nejedla toho podstatne viac.....bolo to na hlavu,ale co narobis....mozno bude na buchty 😉

tinaki1275
21. mar 2011

@vierkaha nie je problem v cumliku ?skusala si dat iny ? pripadne iny typ ? mne jedne cas takto vyvadzala a ked som zmenila cumel a flasku zase bola ok ..a este aj som jej hned v tretom mesiaci dala ten najrychlejsie tecuci ...alebo este mu skus zmiesat caj s mlieckom ...

vierkaha
21. mar 2011

@tinaki1275 jogurty mu chutia, aj kašu zje keď má náladu. Najhoršie na tom je, že sa mi vracajú spomienky, ako hysáčil keď bol maličký a vytiahla som prso na "kojenie" ( aj keď sa nikdy nekojil, lebo sa jednoducho odmietol prisať, ale apoň som to skúšala 😒 ) a teraz robí to isté keď vidí fľašu s mliekom 😠

vierkaha
21. mar 2011

@tinaki1275 neviem či to je fľašou, ale zajtra som chcela ísť kúpiť iný. Kamoška mi hovorila, že na avent fľaše sedia aj MAM cumlíky. A ešte chcem ísť mrknúť nejakú inú. Inak mlieko mu dosť často zarábam do čaju, ale teraz ani to nechce 😒

tinaki1275
21. mar 2011

@vierkaha skus zajtra hlavne novy cumlik ..a daj mu kolko caju chce a este skus mozno v noci ho nakrmit v spanku ..na moju to zabralo velakrat ..proste som jej trochu podvihla hlavicku a strcila flasku ..vytiahla ju so zavretymi ocami..neboj on od hladu nieco zje skor ci neskor ...a je uz dost velky aj ked bude pit malo mliecka uz to nie je take dolezite ako predtym..moze sa nahradit mliecnymi vyroblami ..

gabika41
22. mar 2011

dobre ranko 🙂 aj ked isla vcera spat o hodinu neskor i tak uz bola zase o 5tej hore..... 🙂 prajem pekny slnecny den.... 🙂

aalexis007
22. mar 2011

Dobré ránko 🙂
@gabika41 aj my sme už o pol 6 hore a v plnom nasadení. Upratala som z umývačky, odložila opraté prádlo a dala si raňajky s mm a teraz si vychutnávam kávičku 😉

vierkaha
22. mar 2011

DObré ráno,
@tinaki1275 tak som dnes pre istotu zavolala dr. a tá mi povedala, že mu mlieko nedám dávať pár dní vôbec 😕 Mám mu dávať viac jogurtov a kaše a potom mu má skúsiť dať znovu, ale že mu mám kúpiť novú fľašu s iným dudlíkom a potom vyskúšať. Že má možno nejakú virózu a preto nechce mlieko a že to na intoleranciu laktózy nevyzerá, keď mu je aspoň jogurty a kašu. Ale nakoniec mi ešte povedala, že to skôr vyzerá nato, že sme s mliekom skončili a že mu budem musieť variť mliečne omáčky z normálneho mlieka 😕 - tak ja už neviem no

maxara
22. mar 2011

Dobre ranko..
tak mna vcera Nina tak odrovnala, ze som ledva dopozerala turkotinu a uz som spala.. Nina zaspavala asi hodinu, krutila sa ako jasterica, ale nakoniec sa podarilo.. ach moja obludka krasna. Dnes mam perny den, idem do BA ku kamoske tehotnej, z ktorej mam uz mega hlavu a potom do wenice. Celkom sa tesim, kuknem Nine nejake oblecko pekne.
A potom mozno zbehnem s mm do eurovei ( @bambola Bambi, keby si bola niekde pobliz, mozem ti doniest flasku)

@vierkaha tesim sa na teba 🙂 obcas ti zbehnem zakyvat pred jasak 😀
inak nemoze to byt vo flasi? napr ze ma malu dierku v cumli? a mlieko mu ide pomaly a potom nervaci? Tusim Tinaki mala tento problem. Alebo napr Nina neznesie kaucukovy cumel na flasi (ale na dudli jedine kaucukovy pre zmenu). Jej jedna flaska s takym cumlom este davno tak zosmradla a odvtedy len tommee tippee 😒

@zrzulka skusala si mu uvarit malinko maska s celou mrkvou (je sladsia ako ked ju varis nakrajanu) a jablkom? skus dat viac jablka, aby citil viacej to a mozno spapa

maxara
22. mar 2011

@vierkaha aha som aktualna ako vecernik 🙂 uz ste si poradili cumlik novy

jaruska8
22. mar 2011

Ahojte!!

@vierkaha Inak, ja síce dojčím ešte, ale mám panický strach, čo bude malá jesť, keď prestanem, teda, čo sa mlieka týka, lebo mnoho dojčených detí potom umelé mlieko odmieta, hlavné, že ho odporúčajú do minimálne dvoch rokov. 😠

Ozaj baby, čo vám deti prespia celú noc, tak to spia total v kuse, alebo sem-tam zamrnčia, dáte im cumlík a pod alebo vôbec nič????? Toto by ma zaujímalo. 😉 😉 😉 Moja totiž niekdy mrnčieva a ja som hneď hore, aj sa snažím počkať a neísť hne´d k nej, ale to sa nedá. 😒 Papá len raz.
@gabika41 Aj naša bola hore o pol 6, ale to bola moja chyba, už som nemala silu k nej vstať, tak som ju preniesla k nám a ona sa zobudila, ona proste cez noc spí 9-10 hodín a cez deň tie 2-4, ako kedy. 😉

jaruska8
22. mar 2011

@zrzulka A ty mu ho len nakrájaš či rozmixuješ???? Kamoška malej nedávala mäso do roka, lebo jej ho nechcela, vadili jej tie vlákna a pritom ona nikdy nemixovala nič, len roztlačila vidličkou. No a teraz, skoro ročná do seba tlačí salámu jedna radosť. 😉 😉 😉 😉

aalexis007
22. mar 2011

Ahojte, koľko vaši drobci vypijú v priemere za 24 hod. mlieka ?
A tie čo dávate UM, koľko krát dávate v noci?

maxara
22. mar 2011

@jaruska8 Mne Ninka zaspi okolo tej 20-21 ako kedy (v poslednej dobe sa jasterici v postielke) a spi cca do 6:30 ale v poslednej dobe do 6, uplne tak, ze ani neviem, ze je v izbe.. vecer ju pocujem zaspavat, to tak hlasnejsie dycha, ale ak pomrnkava, tak je to raz za cas a to nadranom, cize sa jej asi sniva nieco.. a ked nahodou ze to ja pocujem, tak jej dudku podam, tak aby sa nezobudila, cize hned. Ale fakt je to malokedy

maxara
22. mar 2011

@aalexis007 Nina vypila vcera (nechcela jest poriadne obed ani nic) asi 800ml ale obed a vyzivka a vsetko toto bolo spolu max 50ml

maxara
22. mar 2011

ale bezne pije menej, lebo aj cajik mame a tak.. len teraz sa mlieckuje

vierkaha
22. mar 2011

@maxara aspoň jedna pozitívna vec, že si budeme občas kývať 😉 inak neva, že neskoro aspoň si sa snažila
@jaruska8 no veď to, že všade vidím, že mlieko aspoň do 2 rokoch a aspoň 1/2 litra 😒 . Inak Maťo spávala pekne celú noc, bez mrnčania, ale od kedy mu idú zuby tak mrnčí keď mu vypadne dudlík, ale to mu ho hneď dám a spíme ďalej. Ešte jedno budivé obdabie mal, keď sa naučil prevračať aj v noci a reval, že nechce spať na brušku - teraz zas väčšinu noci na ňom prespí. Niekedy mi príde, že už nevie čo by si vymyslel 😀

aalexis007
22. mar 2011

@maxara lebo mne sa zdá, že mne malý vypije nejako veľa. Dávam mu aj ja čajík a niekoľko krát za deň. Ale v noci sa mi často budí. Za noc aj 3x a keď mu urobím mliečko tak vypije a spí ďalej. Tak to sa podľa mňa budí od hladu. Asi by som mu mala vyskúšať nejakú jednu dávku mlieka nahradiť čajom v noci. ? 😒

vierkaha
22. mar 2011

@aalexis007 možno ani nie je hladný, ale budí sa zo zvyku. Ja som takto Maťka asi do 3 mesiacov, tak keď sa zobudil buď som mu šupla čajík alebo ho len trošku popestovala a behom týždňa prespal celú noc 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre