Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

maxara
24. mar 2011

@katarina7777 ja som sa bavila s jednou detskou lekarkou, este davno a ta mi vravela, ze celozrnne peciva a chleby akoze rychlejsie prechadzaju cez creva a biele pecivo tam trci dlhsie.. takze napr na hnacky vracacky je najlepsi biely chlieb a pecivo, aby sa tie creva akoze ukludnili.. z coho mi vyplyva, ze ani jedno ani druhe nijak neskodi..

inak celozrnny chlieb neznamena, ze ma v sebe zrniecka, ale ze je z celozrnnej muky, co znamena, ze na jej vyrobu pouzili cele zrna, cize vratane tych obalov, plievociek a tak.. pricom biela muka je vlastne z osupaneho zrna.

maxara
24. mar 2011

a este doplnim.. dnes som si pekne zatancovala, ucili sme sa tak zrychlika variacku na VAKA VAKA od shakiry.. tak sranda. Mm sa pripil za ten cas v krcme, ale tak neprijemne, nemam rada, ked sa opije do takej nalady ako dnes 😒 uplny trapos. A ja uz idem spat, kedze tu okrem kona skapal aj pes

monline
24. mar 2011

@maxara už spíš?

monline
24. mar 2011

38,5....to je číslo, ktoré má od včerajšieho poobedia máta..
teplotujeme...malý je umrnčaný, zavesený na mne celý deň, zle spí, zle zaspáva, celý deň dnes výlučne kojím, lebo zo všetkého si dal max 1 lyžičku a rovno ukazuje nie....pred deviatou zaspal, teraz je celý spotený, tak brufen zabral, som zvedavá dokedy...
má soplíky a strašne slintá, ráno ho prehnalo (možno skrz čípok) a všetko kúše, presnejšie cumeľ strašne obkusuje...všetko nasvedčuje na zúbky, ale pre istotu ráno ideme k lekárke, snáď už tam bude ten nový/nová a nahradí tú starú zastupujúcu...
ani neviem čo ste písali a štve ma to, neviem reagovať..postrehla som ako barunka skypuje a strašne ma to pobavilo, ale iné som nestihla čítať, lebo malý sa dožadoval pozornosti...

tinaki1275
24. mar 2011

@denisse no som sa zasmiala na tom skype.. 🙂 skoda ze moja mama nema pc a je total antitechnicky typ (a este k tomu ma 70 rokov,aj ked na to nevyzera)..takze som rada ze vobec este zvlada raz rocne tu priletiet..a ked sa ja raz rocne dostanem domov tak to je tiez uspech..
@maxara samozrejme ze som sa totalne urazila 😠a uz sa s tebou nikdy nebudem hrat 😠 a ani dopple bacove gule to nespravia.. 😀 ..ja bohuzial mam vsetky kamosky( no je ich as 5-6) s vacsimi detmi tuna a za posledne 3 mesiace som nevidela ani jednu z nich kedze ich deti su nonstop chore..tu je taka divna zima vsetky deti su stale od decembra do marca chore,takz e to s malou neriskujem..
@zrzulka keby ze som mala len jeden vikend do mesiaca s mm waw to by bolo super..
@monline chudatko Danko ..dufam ze vam to rychlo prejde..
inac tu je pol dvanastej a moje dieta este nespi ..ale tentokrat sa ani nepokusam..prechadzala som sa s nou a dosiel aj mm potom do desiatej v pristave a o pol jedenastej som ju nakrmila a pokusila sa ju ulozit...normalne spustila huronsky smiech ked som ju ulozila do postielky ... 😠 tak som sa pokusila 15 minut a le nechala som to tak ..zatial nekrici z postielky ale hundre si tam ..mm je s nou tak hadam sa o nu postara..a uz mi oznamil ze zajtra mu dali extra nocnu(maju nejaku odstavku prudu v nemocnic a musia tam byt technici) ...takze domov pride okolo siedmej a o desiatej sa tam zase vrat i...

tinaki1275
24. mar 2011

no tak aby som nebola trapka a nepisala si tu sama prajem vam vsetkym dobru noc 🙂

monline
24. mar 2011

@tinaki1275 čítala som si o tvojom trápení..je mi ťa ľúto, skutočne to máš ťažké, keďže si na všetko sama..k tomu náročné dieťa..veru, nedivím sa, že občas to pretečie cez hlavu a vybuchneš, či si poplačeš..spolu s dennise to v inej krajine je náročné

monline
24. mar 2011

@tinaki1275 tak aj zajtra budeš mať "nočnú"...ale ktovie- možno Leia pekne zaspí a nechá ťa prespať viac hodín v kuse..ved niekedy sa musí to ponocovanie skončiť, nie? a prečo nie rovno zajtra? 🙂
mne včera malý zalomil o 8 večer, spal hodinu a prebral sa...a toľko kecal, koľko za celý deň nenahovoril..tak aj muž aj Nika sa na ňom strašne bavili a on ked má divákov, tak je celý rozkokošený, tak sa takto hrali do jedenástej, medzitým som ho samozrejme kojila a snažila sa uspať, ale napil sa a zase rehoty a vykecávačky, tak Nika furt pribehla, neodolala 🙂 a ja som sa tešila, že napriek teplote má takú náladu...potom zaspal o pol 12 a spinkal do piatej, pomerne pokojne, znížená teplota..ale o piatej bol horúci, tak dostal čípok a kojila som a zaspal (čo ma potešilo, lebo už asi týždeň vstáva po piatej) a spal do pol ôsmej..

kafoditka
25. mar 2011

Bre ranko zeny 🙂 prisla som vas pozdravit a zapriat pekny den, my ho dnes cely stravime v Lehniciach, ideme sa trochu vyvetrat na zahradu 🙂

aalexis007
25. mar 2011

Dobréé ránko, tak konečne lepšia noc. Išla som spať už o 20:00 a malý bol hore iba o 23:00 a 3:30 a 5:45 už vyspatý. Takže celkom fajn. Už som sa potrebovala trošku vyspať a načerpať síl ☹

katarina7777
25. mar 2011

@maxara peti ja to robim tak ze malemu davam akykolvek chleba co mam doma, cize raz ma taky a raz taky a nikdy nemal s bruskom problemy... a diky za odborne info 🙂

Ja tak neznasam preglgat tabletky a teraz mam take velke antibiotika.... no fuj, zakazdym sa s tym pridrhnem 😠 prave ma caka ranna davka ☹

bambola
25. mar 2011

Dobre ranko 🙂

tak ja som dnes vstavala o piatej ale nie kvoli malej ale som sa zobudila na zimnicu a prisernu bolest zaludka 🙄 tak som si otvorila dvere na zachode a lahla do obyvacky a cakala kedy pobezim 😖 no nejdem vas obstastnovat detailami 🤐 nastastie mi uz je lepsie a uz ma ani neklepe.

Myslim, ze sa tu budem stazovat castejsie lebo posledne dve noci sice musim ist s malou lahnut o 20 ale budi sa menej a nevisi mi stale na ciciku, cizeeee uz dva dni ma nebolel chrbat 😵 (klop klop) No lenze sa nam asi podari jej rozhadzat system teraz 😒 ideme si spravit pekny vikend a ideme do Prahy 🙂 tak sa strasne tesim lebo my Prahu zboznujeme 😉 navyse tam mame strasne vela znamych kedze sme tam obaja zili (aj spolu aj oddelene 😀 )

bambola
25. mar 2011

pripajam nejake foto slecinky. ste tu vcera spominali prechodne bundy tak som si spomenula, ze mame doma vestu 😉
tak sme sli na plavanie vo svetriku a veste, na nocniku sedela vecer 😉

denisse
25. mar 2011

ahojte ...

@maxara
samozrejme, ze nikto tvoj prispevok nechapal ako utok 😀
ja len chcem etse doplnit, ze ja sa v poslednej dobe ani velmi nestazujem, pretoze u nas sa to o milion percent zlepsilo oproti tomu co bolo, ked bola mala ... to dokazala plakat a plakat a plakat aj cely den s malymi prestavkami, ked mi na chvilu zaspala v naruci ... TAKZE .. u nas uz v porovnani s tymto pohoda ...
ja som sa vcera len pripojila k
@tinaki1275 ze ju chapem ... lebo aj teraz mame dni, kedy ma z toho ide porazit ... ale aby som barunke nekrivdila, tak mame aj dni alebo aspon casti dni, kedy je zlata a kym ja robim, tak ona sa hraje v postielke, na zemi, v stolicke ...

a ja si plne uvedomujem, ze JA som odveci (a to vy viete, lebo to tu pisem od jej narodenia) ... ja mam proste idiotsku povahu na tieto male deti ... ja som schopna urobit program a zabavat mesiac sto deti v tabore, ale nezvladam jedno malicke doma ... a je to dane mojou povahou, aj tou samotou ... u mna v prahe pocet kamaratiek je nula ☹
ja som vsetko nechala v presove a v kosiciach a odisla som ... a tu som si uz nasla len kolegov a znamych ... nikoho blizkeho ... a ked chodim do prace, tak mi to nejak neva, ale ked som zavreta doma a chodim len do parku s kociarom a sluchatkami na usiach, tak mi z toho obcas hrabne a je mi smutno 😉

ale ide jar, ja sa tesim, chystame sa do PO a aj ked sa vratime sem, tak bude dlhy den, vela slnka, budeme chodit viac von .. ja viem, ze to ide k lepsiemu ... a barunka cim je vacsia, tym viac sa toho s nou da podniknut ... 😀

luludi
25. mar 2011

ahojte zlaticka 🙂,

my mame teraz nastastie seriu lepsich noci za sebou, len cez den buba trapia zubky... Vam musim povedat, ze sme vcera na podvecernej prechadzke s bubom a mm stretli bambolky, mm skonstatoval, ze mala bambi je nadherna a drobunka, ze by sa asi aj bal ju vziat na ruky.. velku bambi sa neodvazil okomentovat 😉 😀 😀
nam sa s kocikovanim zatial celkom dari - vcera sme boli dokonca dvakrat, klop - klop, sice sa v tom kociku tvari hrozne nastvane, ale aspon neplace, no

@bambola: jeeeeej super, prahu si poriadne UZITE 😵 😵 😵 u nas bubo pekne zaspava, ked ho berieme este vecer chvilu vonku, asi si potrebuje pred spanim vyvetrat hlavu 😉 😵 fest fajne fotky 🙂 hlavne ta serblikova

denisse
25. mar 2011

@bambola
len pridte, teraz je tu pekne pocko 😉 a pekne si to uzite ...

denisse
25. mar 2011

baby a nasa nela dnes dala 13tku spanku ... 😕 vcera vecer zaspala o 17.30 ... mala som v umysle ju o 18 zobudit, ze si da len takeho slofika, aby isla vecer normalne spat .. ale zobudit ju neslo ... mm prisiel pred 19 z prace, skusal ju zobudit on, ale sa mu nepodarilo .. tak ju o 20 len preniesol z gauca do izbicky a ona spala do 6.15 😕 😕 bez zobudenia do rana .. to sa nam este nestalo ... 🙂
asi ju velmi zmohla ta dvojdnova bolest zaludka a to zvracanie ...

tatianka.g
25. mar 2011

krasne ranko sa praje
@denisse musim si spatne najst tvoje prispevky ako si zacala odstavovat, videlo sa mi to zaujimave
ale chcem sa este opytat ako je to potom s mlieckom? kedze ty uz mas druhe babo tak mas skusenosti, 😉
ja kojim rano a v nociale niekedy cez den uz citim neskutocne napnute prsia a ked budem odstavovat, tak co s mlieckom, ako znizim jeho tvorbu? dufam, ze mi je ako tak rozumiet 🙂 🙂 🙂

bambola
25. mar 2011

@denisse deni len sa ma pokazit na vikend 😒 ale to je tak vzdy ked my ideme do prahy 😠 to je uz ako pravidlo 🙄
@luludi nekomentoval ma asi z dovodu, ze som malamastnu hlavu a aby to nebolo az take evidentne tak som mala zabitu siltovku az na ociach 😀 ale bubo vyzeral fakt spokojne, aj ked trosku mrzuto ale on pride tomu na chut 😉

denisse
25. mar 2011

@tatianka.g
ja ti to kludne napisem este raz ...
ale co platilo u nas, nemusi u vas ... 🙂
ja som nelu asi od 10.mesiaca kojila uz len vecer, v noci a rano .. cez den nie .. takze za dva mesiace si na to prsia zvykli .. zo zaciatku boli cez den plnsie, ale nijak ma to nebolelo a vecer to nela vypila ...
okolo roka som ju zacala ucit na UM .. teda neslo ani tak o UM ako o flasu, ona dovtedy z nej nevedela pit ... a ja som (mozno chyba) chcela nahradit nielen davku mlieka, ale aj to upokojujuce dudlanie, takze som nechcela poharik, ani sosak ...
trvalo nam skoro dva mesiace, kym zacala to UM pit ... a bola dokonca ochotna ho prijat ako nahradu kojenia ...
este medzitym som mala v takom hroznom stave bradavky a nela chcela v noci pit kazdu pol hodinu, takze ked mala rok, tak sme ju s mojou mamou 4 noci trapili a utisovali, aby neplakala, ze nad ranom prso dostane .. a to sa aj podarilo ... a postupne ako si zvykla na tu flasu, tak ked nahodou v noci chcela pit, tak dostala UM ... takze vlastne zhruba od roka do 14 mesiacov sme takto vselijak bojovali a potom som ju este do 18 mesiacov kojila vecer pred spanim a rano po zobudeni, v noci dostala flasu UM ... a potom uz nebolo tazke jej dat flasu aj namiesto vecerneho a ranneho kojenia ...
vobec netusim, ci to takto urobim znova ... zatial neriesim, este odstavovat nechcem ... 🙂

vierkaha
25. mar 2011

Dobré ráno,
my máme otrasnú noc za sebou, malý sa od tretej vrtil v postieľke a mrnčal, tak ma o pol štvrtej prestalo baviť k nemu vstávať a podávať mu dudlík a dala som si ho k sebe do postele a od vtedy som nespala, lebo síce zaspinkala, ale točil sa dookola- raz som mala pr bruchu hlavu a potom nohy 😠
No ale chcel si napriviť reputáciu tak po týždni bez mlieka mi ho dnes vypil prvýkrát vypil takmer bez rečí 150 ml a teraz tu sedí na deke a piští 😀
Ja som sa včera večer povadila s mm a išli sme spoko spať odutí 😝

leanax
25. mar 2011

@vierkaha dobré ránko, mi sme mali takú minulú noc, malá spinkala ale mrmčala zo sna a veľmi sa vrtila, stále som sa nato budila a sledovalaju, má aj trošku soplíky a nevedela dobre dýchať. Táto noc bola o mnoho lepšia, len by mohla dlhšie spinkať, lebo od pol šiestej sme už hore, ja pijem kávu a ona sa tu naparuje, rozčuluje ale spinkať nechce, chce mi zjesť chlebík tak sa s ňou delím.

bambola
25. mar 2011

@vierkaha my sme si s mm isli o polnoci lahnut a nasa kraska krizom cez celu postel, spala ako drevo na bruchu 😀 tak sme sa obaja uchylili na opacny koniec, ten kusok co ostal 😀 70cm to ma a dve postele sa jej malia 😀

vierkaha
25. mar 2011

@leanax ja som mu práve dala kukuričnú chrumku tak bude aspoň chvíľu ticho 😅

vierkaha
25. mar 2011

@bambola ako v poho ja prežijem, len mm keby sa aspoň posunul, aby malý spal v strede, len on sa pritúlil k malému a ja som takmer ležala na tej okrajovej doske, ešteže máme nočné stolíky prisunuté až k posteli tak som necapla na zem 😝

bellablonde
25. mar 2011

cavesko
sasena dnes buntosi od pol 6,,, som myslela, ze zle vidim, ked som kukla na hodiny 😀
@bambola rychle uzdravenie, martinka je na fotkach super - ako vzdy 😵 uzite si vikend
@denisse presne tak, ide jar, slniecko, hned to prida na lepsej nalade... a nehadz flintu do zita, vsak najst nove kamosky si mozes vsade 😅
@vierkaha tak dnes ta caka prijemne udobrovanie chces povedat? 😉

no a my dnes budeme asi cim viac vonku, nech si dobijeme baterky 😎 😎
sasena ked vidi, ze peto je v pieskovisku, stale sa za nim hrabe, priam ide vyskocit z kocika 😀

vierkaha
25. mar 2011

@bellablonde alebo skôr dokončenie hádky, lebo to mm včera vzdal a kým som uspala malého zalomil na gauči 😀

alllexa
25. mar 2011

Ahojte,
dakujem vsetkym za rady ohladne tych teplot! Vyzera to uz ok, teplota ustupila, ako ste pisali - po troch dnoch. Teraz je trosku vysypany, take male cervene bodky, asi je to teda ta siesta choroba.

@tatianka.g - inak to si ani ja neviem predstavit, teraz mam skusenost, ze po 4-5 hodinach sa mi mlieko spusti same. A kojim niekedy po dvoch hodinach a ked je, tak po styroch. Stale vsak papa malo a tak dost kojim.

@tinaki1275 - no aj ja som mala blby vecer, maly nechcel do pol jedenastej spat, potom robil to, ze sa zdalo, ze spi, na 5 minut bol klud, potom vstal a mrnkal. A toto spravil asi 7 krat, uz som mala nervy, lebo som chcela spat.

@bambola - juj, snad Ti to cim skor prejde!:(

A k tym "osamelym" mamickam - tiez sa pridavam - mm je teraz casto v robote az do vecera, moja mama strazi druhe vnuca, lebo svagrina sla do prace a nechcu ho davat do skolky, a svokrovcov tiez nechcem kazdy chvilu otravovat. A tiez mi z toho niekedy sibe, najma teraz, ked sme nemohli ist von a maly mrncal. Ale vzdy si poviem, ze aky je chutny a ze je super, ze je zdravy, ako pisala Maxi. No ale aj ja niekedy na neho vyletim, ze nech uz je ticho🙂

miki060707
25. mar 2011

@maxara no Petiii, to si teda pekne napísala o tých deťoch.... 🙂 😉
dobré ránko, mne malý zaspal, ráno klasika o pol 6 dávku mlieka už pije...
teraz idem dcére veci pozreť, čo mam odložené v krabici, mam samé zimné čiapky, kokos ani jednu jarnu, musim pozreť, čo mala min. jeseň....
pekný dník vam

leanax
25. mar 2011

@alllexa Aj mi sme mali tú šiestu chorobu. Ako prišla tak odišla asi 3-4 dni sme to mali. Najprv zvýšená teplota, potom malé červené vyrážky a potom už nič bola fuč - chvalabohu. Ale aj tak som bola u doktorky, pre istotu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre