Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

meruska
11. apr 2011

@oacka ja viem tiez ze az po roku, a mne dr. spominala ze uz moze...tak si vyber

luminkasp
11. apr 2011

@meruska ja uz som dvakrat strihala 😉

oacka
11. apr 2011

@meruska tak ja si vyberiem,že jej dám 🙂

meruska
11. apr 2011

@luminkasp a len ofinku alebo celeho? neako neviem aky strih na takeho maleho spunta 😀

meruska
11. apr 2011

@oacka masko dusis na pore na troske vody?

vierkaha
11. apr 2011

@maxara no mrkva a cukina 😝 tak to by som asi nedala 😀

oacka
11. apr 2011

@meruska najprv trošku popražím na oleji a na póre a potom podlejem vodou. ja s tým jedlom nerobím veľmi drahoty, polievku jej dávam takú,čo jeme aj my, len ju menej solím.

gabika41
11. apr 2011

@tatianka.g ja som Lucku naucila ako dycha jezko a normalne sa pri tom aj vyfuka,takze staci zotriet.... 😉

oacka
11. apr 2011

@meruska dávam jej aj zemiakové pyré s plnotučným mliekom a maslom a miluje ho.

meruska
11. apr 2011

@oacka ake polievky jej davas okrem masoveho vyvaru? Vy uz mate normalny obed ze polievka a druhe jedlo?

oacka
11. apr 2011

@meruska robila som jej krémovú brokolicovú,tá jej chutila, kalerábová jej nechutiila.... zatiaľ som dala polievku a druhé len asi 3x a to tak,že najprv polievku a o hodinku druhé jedlo. dnes asi urobím fazuľkovú mliečnu. mne je ľúto dávať jej len polievku,keď to je len vodička... ja by som do nej stále dačo pchala 🙂

bellablonde
11. apr 2011

aaahojte!
ja vam strucne zreferujem vcerajsok
hned rano som poslala chalanov kupit autosedacku do brendonu ... bebeconfort isofix.... vratili sa odtial s dlhym nosom, vraj ju teta nemohla najst v sklade 😠
potom sme si dali mnou navareny skvely obed, chvilu oddychli na gauci a vyrazili na vylet - prechadzku na Konigswarte (to je taka vyhliadka hned za hranicami v Bergu, slapanie asi 2km do kopca)
ako skonstatoval mm, bolo to az gycovito pekne jarne, kvety, stromy, vone, slnko
proste idealne poobedie, maly peto poctivo slapal, behal, ani sme ho nemuseli nosit 😉
sasenka sa viezla v kociku, mame tank, takze teren zvladol uplne v pohode

pripajam aj nejaku fotecku 😵
dnes mam zase patalie s petovym cikanim, uz sa stihol raz kompletne precurat 😠
saska buva, trochu upratujem
@meruska nezabudni odlozit kucierku na pamiatku 😵
ja mam odlozenu petkovu, prve vlasky mal jemnucke, zatocene, teraz mu uz rastu tvrde droty po tatovi

ja urcite nedam tvaroh do roka. Idem s prikrmami viac-menej podla casaku mama a ja vyziva
Tvaroh obsahuje mnozstvo soli, kvoli ktorym je ho nevhodne podavat detom mladsim ako rok, kedze ich oblicky este nie su na to dostatocne vyvinute - je to zbytocna zataz

adelaine
11. apr 2011

dobre neskore ranko 🙂
vikend za nami, mozeme sa tesit na dalsi, ci skor ja sa tesim na piatok 😀

@bellablonde aka super jarna atmoska ide z fotiek 😉
a co sa tyka tvojho komentaru k tvarohu, uuplny suhlas.

luminkasp
11. apr 2011

@meruska zastrihla som mu ofinku, aj nad usami, lebo to uz by mal snad aj po plecia 😎 a vsetky tie vlasky som musela trochu skratit, ved by to mal strasne dlhe, ale nenechala som ho na ¨jeza¨, neviem, ci si ma pochopila 😎

bellablonde
11. apr 2011

@tatianka.g nech sa soplika cim skor zbavite, myslis, ze to bude zo zubkov alebo nadcha?
aj ja som tak naucila petka smrkat ako vravi @gabika41 plus minus sa uz vie pekne, ale tak on je uz velky chalan..
takze Lucka je velka sikovnica, ked to uz dokaze 😵 😵 peto v jej veku kdezeeeee

meruska
11. apr 2011

@luminkasp pochopila 😉

luminkasp
11. apr 2011

@meruska ja nedavam aj prve aj druhe, davam bud polievku, alebo zeleninove pure s masom, alebo vajickovu polievku s cestovinami (vaj len zltok, bielok sa este nemoze), ten casak mama a ja je dobry, aj ja sa snazim ist podla neho a davam len olivovy eko olej, kedze mame, maslo nedavam vobec 😉

bellablonde
11. apr 2011

@adelaine ahoj, ja mam tiez este ranko 😉 my to budeme mat tento tyzden perne, lebo mm ide str, stvr mimo sr, takze budem s drobcami aj v noci sama a to ja moc nemam rada

luminkasp
11. apr 2011

@bellablonde ako ste to naucili tie deti smrkat?

meruska
11. apr 2011

@luminkasp aj ja varim podla toho casopisu, len som tam nenasla nic na cuketu ...a aj my mame zatial len polievku alebo len masko a zeleninku

tinaki1275
11. apr 2011

Dobre ranko .tak nam sa stal vcera v noci zazrak ..mala sa napapala o pol tretej a spala az do pol deviatej .. 😕 prvykrat po mesiacoch som spala viac ako 2 hodiny vkuse..takze som nadsena..asi jej zabral viburcol tak uspesne.. 🙂
ja som stihla akurat vybrat mycku a umyt malej flasky a postavit jej obed ,necham ju zdriemnut polhodku a pojdeme do supermarketu ..a som si dala zavazok ze si napisem zoznam co musim stihnut tento tyzden a ze to aj dodrzim .. 😉 lebo mam strasne vela veci rozrobenych a uz ich musim konecne dokoncit,lebo za chvilu zacnem robit a uz nic z toho ..a zajtra sa stretnem s tou znamou co mi ma prist robit babysitter a dohodneme sa na podmienkch .

bellablonde
11. apr 2011

@luminkasp lumi ako jezko funi
pusinku zatvorit a nostekom napodobnit "fu fu"
petinko si daval aj rucicku na pusu
...
a teraz uz smrka tak, ze prilozime vreckovku k nosteku, ale nestlacam dierky, ani aby nezakryvala ocka

baby idem sa hrat s petom, lebo ma tu strasne ale fakt strasne otravuje 😖

luminkasp
11. apr 2011

bezim kocky, anglinu mam hotovu a dieta je hore

adelaine
11. apr 2011

@meruska ja robim cukinu so zemiakom a maskom, alebo mrkvou a maskom,
hokiado tekvicu robim s cestovinou a maskom, tieto variace mu chutia...

a s porom je to pravda, ze ked pridam do jedla zopar koliecok, hned to ziska lespiu chut,
rascu davam do jedla tiez, ale ja ju rozmixujem spolu so zeleninou aj vodou, v ktorej sa to varilo...

inak, neviem dokedy budem musiet mixovat, mame uz 2 zubky, ale risi aj tak uprednostnuje mixovane,
ked mu to len popocim, tak to nechce alebo sa mi tym drhne a napina ho 😖 😒

maxara
11. apr 2011

@oacka ano, na porik som zabudla, aj ja davam obcas, ked mam.. a aj mne povedala dr, ze mozeme tvaroh, ale ja zatial nedavam

@vierkaha 😀 no tak mm nema ani takych kamaratov, ktori by prisli.. vsetci su lavi 😅

tatianka.g
11. apr 2011

no je to des tie sopliky, mm maleho nakazil a pevne verim, ze zostane len pri soplikoch...
mozu byt sopliky aj zo zubkov?
vy mate teda riadne variacie na obediky, budem sa musiet nejako inspirovat

maxara
11. apr 2011

@bellablonde @tatianka.g @gabika41 ja som Ninku tiez naucila jezka, vlastne sama to zacala robit straaasne davno a ja som ju ucila, ze tak robi jezko a ona to teraz vie aj sama pekne napodobnit, ked sa opytam ako robi.. A ked smrkam, tak sa na tom smeje, takze si dam na nos vreckovku a poviem Ako robi jezko? a fuknem tak ako to vie ona, aby to chapala.Zlata je, tiez tak sama smrka, akurat bez vreckovky a len tie redsie sople.

tatianka.g
11. apr 2011

ja mam tu balonikovu odsavacku a je strasne zlaty, ked ma s nou vidi pekne vytrci nostek a caka kym mu sopliky odsajem
nas Tominko vie robit tapusky ale s nesmiernou radostou, vytesuje sa vzdy ked si kychne, rahoce sa ked mu robime varila mysicka a ked ho akoze nahaname .... 🙂 🙂

bellablonde
11. apr 2011

@tatianka.g petulo maval pri zubkoch uplne rieducky priesvitny soplik a mierne teplotky (max do 37,5)
sasena nema ani jedno ani druhe.... (ma len 1 zub) 😀 a ten ani neviem ako vysiel

katty17
11. apr 2011

@maxara - peti, tie kociky z bambiny a aladina sa daju kuknut aj osobne? nievies nahodou? ale su len cez net? lebo ked som videla nejake farby aj v skutocnosti tak boli uplne ine ako na obrazku ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre