Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

dugyna
2. feb 2010

ahojte nove kocky kkubekova a maxara

ericica ja mam dr zenu takze je to v pohode..ale drahy povedal ze nevie ci by mu to nevadilo keby bol pri sone zo spodu..keby lekar bol chlap..kedze ma mdr zenu tak je to v poho a inak som velmi spokojna.

maxara morfologicky sa robi po ukoncenom 20tt ako ti povedal tvoj gynekolog..

dugyna
2. feb 2010

no ten prenatal box som este nedostal atk sa opytam na buducej poradni dr ..len akurat k tehu knizke nejake letaky..

dugyna
2. feb 2010

inak dneska pisala Mirka ze zajtra ju pustiaale ze nema mlieko este a ze malinka ma zlatcku a schudla na 490g

zdenkam
2. feb 2010

ahojte buduce maminky.
TAk sa k vam idem pridat. technicky tretia, realne vsak druhe, miminko cakame v juli.
ste tu aj maminky co rodite mimo sr?

kafoditka
3. feb 2010

Pekne dobre ranko zenusky!
Tak ja som hore uz od 2:30, s tou bolavou kostrcou sa neda vydrzat ☹ ☹ Snad sa to coskoro zlepsi. Dnes nam pridu zamerat stavanu skrinu, dali sme spravit s manzelikom, aby malo nase babo kde skladovat veci 😉
Vsetkym tehulkam pekny dnik a usmev na perach! 😀

leanax
3. feb 2010

Dobré ránko. Ja som nemala dobrú noc, nevedela som večer zaspať a v noci som bola často na WC, vypila som pred spaním čaj od smädu tak som behala. Potom som nevedela zase zaspať a ráno trebalo vstávať do práce. Teraz sedím a oči sa mi zatvárajú. ☹ No prežijem to musím. Prajem vám všetkým krásny pohodový deň 🙂

oacka
3. feb 2010

Ahojte, maminy! Ja gabriela nechcem!!!! To som dala,aby ste ma poľutovali,lebo moj muž ma s ním stále straší! neviem, kde prišiel na také meno, nikoho takého nepoznáme... Gabi to nebude,aj keď muž ho tak volá... 🙂 Mne sa páči David alebo Daniel, ale najviac Roman.
karinnka, mňa teraz k Dankoovčíkovi neposlal,takže predpokladám,že to robí on sám. Keď nebude 3D nevadí, jedna kočka v nemocnici mi povedala,že to aj tak neni ozajstná fotka,ale len približný počítačový program. no veď ozajstná fotka by sa ťažko robila cez mamine brucho... 🙂 🙂 🙂
To normálne chodíte do roboty, ženy? Ja už ani neviem, čo to je, od novembra som PN a dúfam, že budem do konca.nemôžem sa namáhať.

yoda_
3. feb 2010

Dugyna, ja k doktorovi chodim vzdy poobede, a moc nenosim zo sebou nikdy. Az priamo na mieste. Tak neviem, mozno su tie testovacie pasiky rozne.

zdenkam
3. feb 2010

Ja chodim part time do prace t. j. 24 hodin, robim po veceroch 3 a 5 hodin a vikend 8,5 hodin. A este sa staram o syna. Nejako pohoda, paradne to zvladam. A na matersku sa chystam mesiac pred porodom.

A vecer som mala tehu chut na melon cerveny, zjedla som pol melona 😲 takze s cikanim som si tiez uzila svoje. Ale aj tak je to lepsie ako pri prvom tehu. 😉

Ja mam dnes lekara a vycikat sa mozem tam alebo to priniest z domu. Idem mu povedat, nech mi da popocuvat tlkot srdiecka mimina.

Babenky, ja si idem dat urobit v marci tehotensku fotografiu portret a jednu chcem aj so syncekom ako hladka brusko. Sa na to dost tesim. No jo a este 3d scan ma caka v tom istom tyzdni.

Ja tentoraz nechcem vediet pohlavie, chcem to zazit inak, pri Patrickovi som vedela. Takze jednoznacne vedie meno Eliška Vesela. 🙂 Povodne sme robili 🙂 Klaru, ale nejako sa to zvrtlo pred mesiacom na Elišku.
Tehu mam uplne ine, totalne nez s malym, tak si myslim,ze to bude holcicka. A ak nie, hold budu dvaja chlapci 🙂 Nebudem musiet nic kupit, lebo mam horu veci po malom a nebudu nezhody co sa tyka rozdielneho pohlavia 🙂

lucka_o
3. feb 2010

Baby ja si myslim ze ten prenatal box sa dostava az vnejakom 7 mesiaci u lekara, ci nie? asi to je individualne.

zdenkam vitaj 🙂

oacka...mas to tazke s tymi menami🙂 ja som mojmu povedala ze ked to bude prvorodeny syn bude sa volat po nom čiže Matúš a on suhlasi🙂 ale este sa nam paci Sebastian

inak co dnes varíte?????????????

maxara
3. feb 2010

Ahojte babulky,
som v praci a moc sa mi teda nechce, tak ma napadlo, ze kuknem na Vas, co mate nove... Zaroven sa chcem podakovat za uvitanie medzi Vas...

kkubekova - kvoli testom AFP sa nestresuj, ja som sice dopadla dobre, ale kym som sa vysledky dozvedela, hladala som o tom co najviac... a v podstate su to testy na to, aby podla krvi lekari odhadli aka miera poskodenia plodu u teba hrozi, na zaklade viacerych faktorov... vysledok je potom akoze 1:niekolko... napr normalny vysledok je 1:250 pre vyskyt downovho syndromu tusim v mojom veku (28), uz si to presne nepamatam... a kebyze mam vysledok napr. 1:100 tak mam zvysene riziko, ze mi to hrozi... ale este stale to nic neznamena. Hlavne treba mysliet pozitivne... no a dalsia vec je, ze som to potom hovorila sestre a ona mi na to strelila, ze a ak by si mala tie vysledky zle a potom aj amnio by ti ukazala, ze je to pravda, tak potom co urobis?
Mala pravdu... ja by som si ho ASI zobrat nedala, ved ani amnio nie je na 100% a vlastne by som len preplakala do konca tehu, vystresovala by som seba, maleho a okolie a nakoniec by to este stale mohlo skoncit happyendom... 😒
Skratka je to podla mna strasne na zamyslenie...Tym chcem povedat, ze sa netrap a fakt nemysli na najhorsie...

Zrzulka, Dugyna - ja moc nosim do poradne sice ranny, cely den v kabelke, ale to len kvoli tomu odberu, aby som nemusela v robote haluzit na zachode...sestricka mi povedala, ze ked nedonesiem, nacikam do sampusaku na stredisku. Tak asi moze byt z hociktorej hodiny. 😕

Oacka - ticho ti zavidim, ze nemusis chodit do prace, lebo ja to tu nemozem vydrzat, absolutne mam hlavu uplne inde a posledne co by sa mi chcelo, je pracovat... navyse mam nizky tlak, tak sa mi furt chce spat, hlavne po obede, ked sa najem... a navyse kazde rano vraciam, este stale a nic mi nepomaha a cele doobedie mi je na vracanie... strasne tuzim po postielke asi cely den... ☹
No a Gabriel... ako meno nie je najhorsie, ale skor by som ho dala dievcatu, lebo teda Gabiko je blbe... Ja tak volam kamarata zo srandy uz 5 rokov a teda nie je nadseny... No ale co ti poviem, moj drahy chce Vladka... som z toho na nervy, takze dufam tajne, ze bude cikulka a nie gulky... 😀

trosku som toho nacmarala ale asi sa sem najblizsie tri hodiny nedostanem 😠

mirka285
3. feb 2010

dobre ranko 🙂 kocky ten moc nemusi byt ranny,ja som sa na to pytala..oacka a mne sa meno Gabriel paci 😉 Hlavne sa tak nevola kazde druhe dieta,Danielov a Davidov je s prepacenim plna ...Gabriel je anjelske meno 🙂 Ja ak budem mat chlapca bude Viliam,to tiez nie je moderne meno ale podla mna je pekne...mne sa pacia aj moderne mena len sa mi nepaci ze kazde druhe dieta je Alex,Samko,Lukas a ked Sebastiana volaju Sebko,tak to je uz uple ze konecna..

lucka_o
3. feb 2010

Mirka kuk....je to starsi clanok ale tie mena sa stale opakuju...

http://korzar.sme.sk/c/4616280/babatka-dostavaj...

mirka285
3. feb 2010

Luci som sa zasmiala nad niektorymi menami tie z telenoviel asi ficia na Luniku 9 🙂 a inac moja polovicka chcel dat chlapcovi meno Imrich,po dedovi,tak vam nebudem hovorit ze sme mali tyzden tichu domacnost 😠 no a ten Viliam je po pradedovi,tak s tym som suhlasila lebo sa to hodi k priezvisku,mame strasne tazke nemecke priezvisko a j som sa narodila na Viliama ta som to meno vzdy mala rada 😀

kkubekova
3. feb 2010

Ahojte,

dugyna - vdaka za privitanie

maxana - o tych testoch som uz toho nacitala aj ja dost - od vcera robim riadny vyskum - nasla som aj take nazory, ze 3D vie tiez odhalit vyvinove poruchy - nie vsetky, ale downa a razstep chrbtice ano, tak rozmyslam, ze pojdem najskor na to, je to menej invazivne a rozikove
teraz myslim len pozitivne, ale taku facku by som si zasluzila vcera - kedze som jedinacik, tak mi ju nemal kto dat

😉

inak baby - ja som prenatal box dostala hned na prvej poradni - boli tam len casopisy, reklamne letaky, jeden cumlik NUK, vzorka plienky pampers a praci prach persil sensitive s avivazou silan sensitive.
Bolo to mile 🙂

mirka285
3. feb 2010

kkubekova a preco nejdes na ten morfologicky ultrazvuk?ved ten je na to najlepsi...

yoda_
3. feb 2010

Baby, preco si kociky kupujete uz teraz? Ved takto vlastne stracate pol roka na zaruke, hm?

kkubekova
3. feb 2010

Mirka 285 - a to je čo? ten morfologicky ultrazvuk? Mne zatial na kazdej poradni robili ultrazvuk, ale neviem ci morfologicky ...
To sa robi niekde v menocnici, alebo priamo u doktora? Takuto moznost som na nete nenasla - vacsinou pisali o to, ze ked mas zle vysledky krvi doktor ta posle na amnio

mirka285
3. feb 2010

Yoda,ja nemam kupenu este ani jednu vecicku,nieto este kocik 😒 mam len matrac do postielky...nie som poverciva,len neviem este ani pohlavie ☹

mirka285
3. feb 2010

kkubekova to je podrobny ultrazvuk kezdeho organu babatka,kazdej kosticky ,a daju sa nim vylucit niektore podozrenia na vyvojove vady...robi sa v 20 tyzdni,daj si do vyhladavaca morfologicky ultrazvuk,urcite ho robi niekto aj v Banskej Bystrici a objednaj sa na neho...ja som mala tiez zle vysledky na Downa,robili mi opakovane,nakolko sa doktorke zdalo ze tie prve mi nerobili v spravnom tyzdni..opakovane mi uz vysli sice dobre,ale az take upne dobre tiez neboli lebo riziko mi vyslo 1 ku 398,co vzhladom na moj vek je sice v norme,ale zatial moc nevyskakujem,tak mi povedali ze na amnio netreba,ale hned ma objednali do nemocnice na tento morfologicky ultrazvuk aby to doktor poriadne pozrel a mohol to vylucit..idem buduci stvrtok tak som zvedava ako dopadnem...

yoda_
3. feb 2010

mirka, ja nemam absolutne nic, este ani kde byvat poriadne. Tak mi robia stresy zeny co uz pomaly maju vsetko 🙂 Ako pohoda, vsetko je v rieseni, zacnem tak neskor trocha, ale isto vsetko stihnem. Ja pohlavie ani nechcem vediet, budeme mat vsetko neutralne. Zelena je super! 🙂

yoda_
3. feb 2010

Juhuu, prave mi volal doktor, screening dopadol negativne, dnes vecer pijeme!

mirka285
3. feb 2010

yoda vobec sa tym nazatazuj,vsetko stihnes,neboj 🙂 a hlavne ze vysledky su dobre,lebo to su potom len stresy,gratulujem

oacka
3. feb 2010

Yoda,ani ja nemám ešte nič kúpené, ani sa ešte nechystám. ale moja mamka mi kúpila nejaké látkové plienky, lebo boli v zľave. 🙂 🙂
Joj, baby, srandovné ste s tými menami. 🙂 🙂 🙂 🙂 Imrich je fakt podpásovka!!!! 🙂 🙂 🙂 A Sebko je aj podľa mňa o ničom. Ale čo človek to názor. ja by som najsamradšej Romana po mužovi,ale on nechce. Mmusím ho spracovať! Ale možno bude kočka.
A pribrala som kilo! Zasa žerem čokoládu.... 😠
ten prenatal box mi dali v 13 tt na prvom screeningu. a bol o ničom...

oacka
3. feb 2010

ešte s tým nizkym tlakom. nám ho každý deň merali v nemocnici, a keď som ako jediná z izby mala 115 na 70, tak to som už bola žena! 😀 Všetky sme vždy mali okolo 100 na 60. a po magnéziu som spala ako nadrogovaná. 🙂 🙂

sunnygirl
3. feb 2010

Ahojte bábiky,
tak dnes ráno som si vás neuvítala. No má to jeden dôvod. Nad ránom ma zobudil manžel, lebo som veľmi plakala 🙂, zobudila som sa celá zaslzená. Snívalo sa mi totižto, že mi zomrel brat 😢 a že sa s nami prišiel rozlúčíť. Polovička nechápala, však ani ja. No hrôza, hneď som písala bratovi, či je v poriadku, volal že hej. Počula som, že tehotné mávajú také sny, ktoré sa nezvyknú vysvetlovať ako bežné. No hrôza, uf 😨 😨 😨

Vítam všetky nové tehuľky a vidím, že ich tu je dosť.

Ďakujem za všetky gratulácie, vééééééľmi potešili, v živote mi toľko ľudí negratulovalo na meniny, však som sa patrične pripomenula 😀 😀 😀

Gratulujem k všetkým dobrým výsledkom, k všetkým krásnym kopancom.

Držím palce k vyšetreniam, ja idem na budúci pondelok na triple testy.

Dugyna:
áno mám uja Dr., ono by to vyšetrenie (sono od spodu) ani nebolo tak nepríjemné pre moju polovičk, však on to berie ako normálku, skôr pre mňa, ale prečo, to neviem.

mirka285
3. feb 2010

oacka ani nehovor,ved ja ze to ho ako budem volat?Imrisko?no zomrela som od smiechu a moj drahy sa este aj urazil ze co mi je na tom smiesne 😉

kkubekova
3. feb 2010

mirka - dakujem za info - idem to pozriet aj ked ja som len na zaciatku 18 tyzdna - ale urcite sa budem informovat - este raz vdaka 🙂

kkubekova
3. feb 2010

Inak co sa tyka nakupov, tak my este nemame kupene vobec nic - chceme pocakt na pohlavie a potom nakupovat - co sa tyka kocika, tak vsetci okolo mna (hlavne mamina a svokra) na nas tlacia, ze to az tesne pred porodom - lebo to prinasa smolu, ale uvidim, ked bude dobra cena, tak kupime 😉

cigaretka5
3. feb 2010

ahojte dievcata obcas sem nakuknem, no ja som v 16 tt , citim sa dobre, dnes rano ma prekvapila zaludocna nevolnovst, haluz lebo dotera som nic take nezazila, tak som si pokecala so zachodovou misou a teraz mi je fajn, asi mi skor nesadli ranajky ..... no chcem sa vas spytat ako prezivate tehu, ked vas citam tak vsetky pozitivne, mna ale vecer prepadaju neslkutocne depresie, mate to niektora?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre