Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

denisse
23. jún 2011

ahojte baby ...
tak ja mam doma choru nelu, stale ma zvysenu teplotu, rano mm odniesol do labaku moc, to musime vzdy ked ma nad 38 kvoli tomu, ze ma len jednu oblicku ... zatial jej nic okrem teploty nie je, tak som zvedava ... dokonca spi, co ona cez den vobec nezvykne ...

co sa tyka materskej, tak ja som asi pre vas vsetky jasny pripad, ja si to neuzivam od zaciatku, ja mam radsej ked deti su vacsie a az teraz je to lepsie, ked s tou barunkou uz je nejaka rec ... ale som tu sama ako prst, okrem deti a mm ako su dni a tyzdne dlhe sa s nikym nerozpravam, ak nepocitam nasich a segru na skype, nikam nechodim len po nelu do skolky, dni su ako vajce vajcu podobne ... takze ja by som do prace isla hned zajtra 😀
esteze uz je leto a to pre nas znamena aspon obcas vikend u svokrovcov a dovolenka u nasich .. tak na to sa tesim 😀

katka55
23. jún 2011

@sisaa ooo, dakujem. to som velmi rada, ze chutilo, lebo ja nie som kuchticky typ a maso som pacovala mozno 3x v zivote 😅 no boli tam 4 druhy pacu, takze neviem, ktory si papala, ale jeden bol uz hotovy kupeny cesnakovy v takom saciku, jedno bolo grilovacie korenie, ktore malo na druhej strane vrecuska recep, pridaval sa tam tusim olivovy olej, horcica, limetkova stava, sojova omacka a neviem ci este nieco, dalsie bolo len grilovacie korenie s olejom, kedze toho masa bolo hrozne vela a stvrte som si vymyslela kombinaciou predchadzajucich 😅 asi som ti velmi nepomohla 😔

monline
23. jún 2011

@noemarta zatiaľ nedostal kiahne ani Daniel, ani Lukáš..podľa mňa ich už ani nedostanú, ale počkám ešte do nedele..zajtra to budú tri týždne, čo sa marek vyhádzal...budúci týždeň môžme dať kafe 🙂 ...a to užívanie poznám i ja...mne je doma na materskej zatiaľ výborne..mala som obavu, že zbláznim, ale nie preto, že budem doma, ale preto, že naši aj švagriná sú tak blízo...ale je to fajn, nelezieme si na nervy 🙂
@denisse ani si neviem predstaviť, ako tam môžeš žiť tak osamelo...to sa tam nenájdu nejaké mladé rodiny, nejaké kamošky, s ktorými by si občas vyšla aspoň na prechádzku von? pokecala?

mirka285
23. jún 2011

ahojte.. @noemarta Maci ani ja nemam ponorku,ze som doma,ja sa z toho tiez velmi tesim,praveze som smutna,ze to rychlo uteka a ani sa nenazdam a zase pojdem do roboty ☹ mala sa pravezobudila,tak sa naobeduje,dnes mame spenat,aj rybu,tak uvidim co jej bude chutit,momentalne som vo fazy,ze jej davam jest,co mam normalne aj pre zvysok rodiny navarene 🙂 samozrejme pokial to nie je uplne nevhodne jedlo pre rocne dieta 🙂
@monline myslim,ze uz nedostanete tie kiahne,a mojno sa deti teraz viac cickuju lebo je teplo,ci?

ywett
23. jún 2011

@katka55 veru masko bolo perfektneeeeee, dufam, ze aj nabuduce sa ti take super podari...xixixix 🙂
@denisse a preco sa s niekym nestretavas, nemas vo svojom okruhu mamicky? Inak od 14-16/7 sme v Prahe...

mirka285
23. jún 2011

@gabika41 ja robim toto http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=4661 ale miesto dvoch slahaciek staci jedna a miesto troch vajicok davam dve,skus,je naozaj vyborne.....ten Katik recept nie je zly,ale 6 vajicok je strasne vela na taky kolac 😔

mirka285
23. jún 2011

a samozrejme ze miesto konaku davam amaretto 🙂

noemarta
23. jún 2011

no nohy odepilovane, hned sa citim lepsie 😉
@mirka285 veru, mne tiez pride smutno z toho ze to rychlo leti a zaaas ten isty stereotyp do praaace.... 😒 aj ja robim z tohto receptu... 😉 Inac zlatokopka ma syna,dnes porodila.... 😉
O.k. baby, tak naplanujme na buduci tyzden kafco, adelaine, monline, mirka, katty17, kafo je prec, a uvidime kto sa este prida, co vy na to?

karinnka
23. jún 2011

Ahojte,u nas krasne prsi a Emmuš konecne zaspala 🙂 Inak ja som Happy ze som s nou doma,cas strasne leti a ja by som si vycitala,kebyze by som isla niekam bez nej ci na dovolenku ci niekde na cely den....Pre mna je cas straveny s rodinou dolezity..... 😉 Emmuš taktieź papa všetko čo my,samozrejme smierou 🙂 Od nedele ideme s polovickou a s Emmus do Tatier a starsia id zo školy na Balaton,tak sa tešim,ze konečne vypadneme.....
Dievčata čo kojite aj prikrmujete?Ja už prikrmujem vecer asi 2 tyzdne,neviete da sa takto fungovat alebo mi mlieko skonci uplne?V noci ju este kojim 2-3krat a cez den tak 2krat Dakujem,krasny den 🙂

kafoditka
23. jún 2011

Cafte 😎 akurat som dosla z prechadzky domov, krasny den je tu nakoniec u nas 🙂
@noemarta
@mirka285 baby ja sa pridavam tiez k vasmu nazoru, matersku si strasne uzivam, vobec mi ani len trosicku nechyba praca a tym, ze som stale medzi ludmi a stretavam sa s kamaratkami nemam pocit, ze mi to prerasta cez hlavu. A poviem vam, ze ja som radsej, ze uz je filip takyto vacsi.. ze sa s nim da uz ako tak komunikovat, ze mi tu blaboce, blaznime sa spolu, obima ma.. 😵 inak keby to stretko bolo ud stredy hocikedy, rada sa pridam 🙂 @adelaine @katty17 @monline vas som uz strasne dlho nevidela 😉

macik27
23. jún 2011

dievčatá ahojte ....malinká dnes dvakrát na mňa zavolala mama 🙂 🙂 🙂 tak sa tu vytešujem

kafoditka
23. jún 2011

a este som chcela, ze maly mi dnes sprasil na obed s nami kuraci perkelt s haluskami a zalizoval sa az za usi 🙂

mirka285
23. jún 2011

baby Linda zjedla celu kocku file a spenatovu polievku k tomu...kokos,ona uplne pekne papa a patri medzi najchudsie deti,no nechapem to 😕 idem do Stupavy k sesternici na kavu,tak dufam,ze sa nerozprsi... a ozaj,jasne,ze som za stretko 😉

noemarta
23. jún 2011

@kafoditka nooo tak stredu alebo stvrtok ako to komu vyhovuje co vy na to???

noemarta
23. jún 2011

@karinnka my takto ficime uz davno, vecer ma kasu a v noci je aj tri styri razy hore, napije sa a spi dalej... akurat som spominala, ze nela uz cez den vobec nepila mlieko iba v noci, a mlieka mam furt rovnako by som povedala, teraz znovu pije aj cez den, ale iba jeden maxim.dvakrat.

kafoditka
23. jún 2011

@noemarta ja som za, nech sa vyjadria aj ostatne baby a dohodneme sa 🙂

Baby mozu rocne deti jest bryndzu?

karinnka
23. jún 2011

@noemarta napisala som to blbo dokrmujem s UM vecer pretoze mam vecer menej mlieka 😒

noemarta
23. jún 2011

@karinnka jaaj, a chce ti umele??? lebo u nas ani pocut....iba cecek...
a jak vies ze mas malo???
ja si myslim, ze ked ti chce um, tak za chvilu ti prestane pytat ceco a mlieko ti pojde do stratena...

denisse
23. jún 2011

@mirka285
ako si to file pripravila? tiez by som detom dala, ale neviem ako ho urobit, aby mohla aj barunka ....

@karinnka
preco si myslis, ze mas malo mlieka? podla mna aj keby to bola pravda, tak take velke dieta je lepsie dokrmovat inymi potravinami ako davat UM ... teda ak nechces odstavit ... ak chces odstavit a mala neodmieta UM, tak je to v pohode ... ale ak chces dalej kojit, tak nenahradzaj MM flaskou, lebo ako pise
@noemarta o chvilu bude po tvojom mlieku ...

denisse
23. jún 2011

@ywett
@monline
veru som tu velmi osamela ... ja som od povahy dost spolocensky clovek, ale cim som starsia, tym tazsie nadvazujem take trvalejsie kamaratstva ...a tu je hrozna anonymita, kazdy si robi svoje, ludia v podstate priamo z garaze pod panelakom idu vytahom rovno do bytu, byvae tu 6 rokov a ani nepoznam vsetkych susedov, mnohych som nikdy nevidela ... a na ihrisku sa samozrejme davame s mamickami do reci, ale su to prilezitostne kecy cudzich ludi ... sice dobre padnu, ale nestacia ... mame dobrych znamych, ale maju tiez male dieta a byvaju na opacnom konci prahy, co je cca 30 km ... takze sa vidime malo .... no, co vam poviem, svoju socialnu siet som nechala na vychode slovenska a je mi za tym smutno 😒

katty17
23. jún 2011

@noemarta - maci ja som tiez za stretko. 🙂
@mirka285 -miri tiez chcem vedeit ako si robila to file? na masle? a spenatovu polievku ako robis? ja som ju snad este nikdy v zivote nerobila 😉

luminkasp
23. jún 2011

ahojte, kocky, no snazim sa nas dobalit, zajtra v noci vyrazame, strach a hroza ako u spanielov;), mm sa len zajtra rano chysta nakupovat veci na cestu 😉 inak vsetky moje " deti¨z angliny urobili skusky, tak maminky su rady 😎 no a ja ako maminka sa tiez tesim, lebo terinka ma zo vsetkeho excelente, co je tu velmi tazke dosiahnut, z jej triedy jedina (dobre sa chvali hrdej mati 😀 ), dnes som bola po znamky. Inak mi zablokoval bankomat kartu, tak aj to som musela riesit a inak mame skoro 40, tak som zvedava na slovenske leto 😎

mirka285
23. jún 2011

@denisse
@katty17 baby normalne som urobila to file na masielku na prirodno,trosicku som ho aj osolila a spenatova sa robi tak isto ako spenat,akurat som dala do nej viac mlieka,alebo davam do nej smotanu na varenie ked mam doma...kedze je Linda dokrmovana od 4 mesiaca ja jej uz pomaly davam jest vsetko,co jej chuti zje,co jej nechuti vypluje..
@luminkasp sikulka je Tere,stastnu cestua uzite si to tu 🙂

mirka285
23. jún 2011

@denisse ja by som to nezvladla,by som z tej Prahy urcite utiekla ☹

noemarta
23. jún 2011

@denisse preco si myslis??? ze mi nepila cez den, cii?? ja uz davam iba z jedneho prsnika, ale nalieva sa mi furt.... 😕 😕 😕
A veru, ja by som tiez zdrhla z prahy.... ☹
Nooo u nas sa akurat rozprsalo..... ale som rada, lebo to dusno bolu uz neunosneee..

@luminkasp stastn cestu 🙂 🙂

denisse
23. jún 2011

@noemarta
nie o tvojom mlieku som pisala .. ono mi to nejak divne odriadkovalo a naozaj to vyzera akoby to bolo o tebe ...
ale spravne to bolo adresovane karinnke a v tej vete som len s tebou suhlasila, ze takto pomaly pride o mlieko, ked bude nahradzovat kojenie umelym 😉
cize spravne to malo byt takto:

karinnka, ak chces dalej kojit, tak nenahradzaj MM flaskou, lebo ako pise @noemarta, o chvilu bude po tvojom mlieku ...

denisse
23. jún 2011

@mirka285
@noemarta
casto rozmyslam, ze by mi najlepsie bolo naspat na vychode, ci v kosiciach, ci v presove ... ale muza mam odtial, deti sa tu narodili, neda sa len tak vratit .. kebyze som slobodna, tak mozno o tom uvazujem ... ale to by som sa zas pohybovala v inej spolocnosti z prace, tak asi by som tiez zostala ...
ja nejak verim, ze vsetko co sa mi deje ma nejaky zmysel a kedze som tu a mam tu dve krasne deti a dobreho muza, tak to tak ma byt ... 😉

mirka285
23. jún 2011

@denisse Deni ale ved jasne,vo vsetkom treba najst nejake pozitivum 😉 dobre bude,co bojis 😉

denisse
23. jún 2011

@mirka285
ved ja sa momentalne nejak nestazujem, ja som len reagovala na temu, co baby nastolili ... ja som teraz rada, ze su dlhe dni, ze je teplo, ze barunka je uz vacsia .. ja mam kopu dovodov k radosti, aj ked som tu sama 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre