Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

susane01
11. dec 2009

Ahojte, no ja som si uz kupila tehu rifle,lebo tie normalne ma uz tlacili na bruchu a tiez som mala potom bolesti. 😝 Ja som schudla 3kg no ale neviem asi mi to dlho nevydrží. 😉

pancake
11. dec 2009

ja uz sa nezmestim do nicoho a vsetko tehu oblecko mam na slovensku. tak som si kupila aspon teplaky o 3 cisla vacsie 😀 😀

duja viitaj medzi tehulami 😵 😵

liluu natieraj si brusko a stehna kremom na strie pre tehotne. fakt sa to oplati si to kupit. ja nema an jednu striu a prve tehu som sa mazala ako palacinka kazdy vecer pred spanim. 😉 za cele tehu obdobie ti staci si kupit 3 kremy. su sice drahsie ale stoji to za to. 😵 😵

baby mam vytoky. taku zrazenu krv som mala prvy tyzden a teraz taky hlien. nie cervenu krv, len taka kavova farba. 😔 😔 a musim stale nosit tenke vlozky. 😔

no a bolesti brucha ani nehovorim .predvcerom strasne, ani som sa nemohla postavit ,vcera nic a dnes zase. take ako pred porodom. 😝 😝 😝

zrzulka
11. dec 2009

Ja som sa pri malej natierala len sporadicky (ja neznasam kremy a podobne zalezitosti a hlavne nie nieco dodrziavat pravidelne) a striu nemam ani jednu. ono vela zavisi aj od genetickej vybavy kazdeho z nas.... Ked ma niekto sklon k tvoreniu strii tak ho nezachrani ani ten najdrahsi a najkvalitnejsi krem.... Ale strie sa daju odstranit laserom ak by ti to velmi prekazalo....

ja tiez spekulujem uz nat tehu riflami lebo tiez mam pocit ze netehu ma tlacia. len sa mi vobec nechce ist po obchodoch.....A rifle si kupim s tym pasom. Mala som aj pri malej take a boli fajn...No ved uvidime ake zozeniem... Na leto sa uz tesim na saticky.... Milujem volne oblecko

Dievcata radte!!!!!!!: Hlavne tie spoza hranic. Do kolkeho tyzdna mozu tehulky lietat??? chcem si zabookovat letenku tak nech to neprezeniem.... Som volala gyndosovi ale neberie. Asi ma obednajsiu siestu🙂)))

pancake
11. dec 2009

zrzulka ja som mohla lietat do 36tyznda. len 4-6 tyzdnov pred terminom uz nemozes. a predtym mesiac-dva ked sa im to nepozdava /colnikom/tak si mozu pytat papier od doktora ze mozes lietat. ja som letela v prvom tehu 6 krat a v poho.

pancake
11. dec 2009

ale presne kolko tyzdnov to je, zistis ked si zavolas na spolocnost ktorou letis. 🙂

zrzulka
11. dec 2009

pancake vrelaaaaa vdaka... takze ten prvy a druhy trimester by mal byt este bezpecny. No ved som chcela bud teraz po Vianociach alebo potom na jar... este uvidim. pred porodom by som asi neriskovala....

pancake
11. dec 2009

jasne teraz mozes lietat 106. 😉 😉 😉

ak ti uz bude vidiet brusko, tak mozes poprosit ze mas strach /lebo si vymysli ze mas zdr.problemy/ aby si nemusela ist cez scanner na detektor kovov. 😉 😉 v blave mi to akceptovali a prehliadla ma pani iba rucne. 😉 😉

lebo ja som fakt vela krat letela a v praci som chodila 2 krat denne cez ten detektor. tak som bola u dr. nech mi napise papier do prace ze mam chodit iba na rucnu kontrolu. 🙂

pancake
11. dec 2009

inak neviete kde je lucia. ? ona to tu zalozila a zmizla 😕

zrzulka
11. dec 2009

Tiez ma napadlomkde je lucia nedavno...

A ten scaner je nebezpecny pre dietatko?

petrusk
11. dec 2009

zrzulka, moja sestrenica chcela letiet minuly rok z anglicka na slovensko a povedali jej, moze letiet len do 7 mesiaca tehotenstva. potom ju letecka spolocnost odmietla prepravit.

miki060707
11. dec 2009

Ahojte, tak aj mi máme knižku, robili mi aj sono, ale neviem aké je babo veliké, ale povedal, že všetko je ok, srdiečko bije a tak...tak som rada
to čakanie bolo hrozné, lebo ho odvolali na pôrod, tak hodinu meškal, išli sme z domu o 6 hod, cesta trva 15 min, kym tam dojdeme a už som bola 7ma 😖 a to jeho odvolanie a tie časenky, čo ludia si zaplatia a idu kedy chcu, tak som bola vybavená o 11, ale nesťažujem sa, mama mala dovolenku a bola s malou a kiki stíhal do práce, teraz idem 28. 12, potom mi budu robiť odberi a tak, lebo dnes som bola v 9 tt a to že je skoro na odberi, ale to ma manžel dovolenku aj otec aj mama, tak bude mať kto byť s malou...

ericica
11. dec 2009

miki gartulujeeeeeem 🙂
aj my sme dostali knizku robili mi odbery a odmerali panvu,potom som isla dnu k dr a robil mi ultrazvuk,babenko sa hmyrilo vrtelo a spravil mi aj fotku vsak hodim 😉
nabuduce idem 22.na double testy zase na krv a uz nemusim byt nalacno 😝
inac bola som objednana na 8:45 a zobral ma dnu ako prvu takze 8:10 som uz bola vonku...
baby mne je hrozne zle uz od vcera vecera v hrdle ako by som mala kaktus neviem vobec prehltat tak som na homeopatikach a muz mi ide kupit do lekarne bioparox...dufam ze budem lepsie 😕 😖

wolfskinka
11. dec 2009

ahojte
mozem sa pridat ????

ericica
11. dec 2009

vitaj wofskinka 🙂 odkial pochadzas?
baby kde ste vsetky?

zajacik...
11. dec 2009

Vitam nove julovky - duju a wolfskinku 🙂
A gratulujem k tehuknizkam 🙂
Vsetky vas pozdravujem 🙂

mirka285
11. dec 2009

ahojte babule,tak uz konecne doma z prace,a zajtra idem posledny krat,straasne straasne sa tesim..aspon stihnem doma ako tak poupratovat do vianoc..k tym striam,zrzulka ma pravdu,kto ma k tomu sklony sa mu jednoducho spravia aj keby sa mastil kazdy vecer kilom kremu..takze tak,a inac ma uz toto pocasie deprimuje,mohlo y nasnezit 🙂

miki060707
11. dec 2009

eri, supeeer, že máš knižku, no aj mne meral panvu a som sa ho spýtala na homeopatika, že či si môžem dať, ked mi bude nevolno, či v aute a tak a on mi povedal, že radšej nie, som v prvom trimestri, tak žiadnu chemiu nemám dávať do seba ani homeopatika......no šak ale to je pre tehu, tak som sa čudovala, šak som ok, tak sa nestresujem, len som sa ho nato spýtala
vitaj nová júlovka...
ja teraz pozeram panelak...a vy čo porábate???

mojalili
11. dec 2009

AHojte kocky...MIki, gratulujem k dobrym spravam🙂
STRIE - cele tehu som sa natierala o 106, brucho stale mastne a noc pred porodom som sa popukala na boku bruska...proste mozem robit co chcem...urobilo sa to....co uz...myslim, ze to neovplyvnime...
Ja stale spinim, tiez taky karamelovy hlien, nie je toho vela, len trosicku ale je....ani neviem, ci ej to zle ci ako....uz ma to nebavi

wolfskinka
11. dec 2009

ericica zo ziliny,
zatial tehu knizku nemam, chodim stale do martina do helisou na kontrolne sona, lebo cakame babetko po umelom oplodneni, tak sa teraz chodi tam a az po 8-10tt sa ide k obvodnemu gyndosovi a k mojmu idem 28.12. tak dufam, ze mi uz vypise aj knizku

mam na vas taku otazku ... stale mam take nepravidlne slabulinke hnede spinenie, v heliose a aj moj gyndos hovoria ze je to normalne po umelychs a to stava, len uz to trva moc dlho, dnes sme boli na sono, babetko rastie bije mu srdiecko, ale to spinenie ma znervoznuje

mal to tu niekto z vas ?

no ja cakam prve dietatko tak sa budem asi viac vyzvedat, naco sa meria panva ?

zrzulka
12. dec 2009

Ahoj dievcata,

tak vcera som volala o vysledky z krvi, vsetky vysledky v poriadku tak som sa vcera z toho vytesovala. Ani neviem preco ale nejako to citim ze tentokrat to bude v poriadku.... Aj sa ovela menej stresujem ako pri malej...

Gratulujem vsetkym ku tehu knizkam aj dobrym vysledkom🙂))

Vitam nove tehulky - julovky medzi nami🙂)))

Mojalili verim ze si uz z toho vytoku a spinenia na nervy ale pokial je babenko v poriadku tak sa skus nestresovat... aj ked ja viem, mne sa to pise lahko ked nic take nemam.... Poznala som viacero zien ktore spinili pocas tehu a narodili sa im krasne zdrave babenka. Aj ked urcite to nie je prijemne to chapem. ja tiez napriklad dost nadvihujem malu (tym ze este nechodi). Tiez som sa najprv kvoli tomu stresovala ze co ak ublizim babetku v brusku ale teraz si to uz kolko krat ani neuvedomim ze ju nosim na rukach.... ja verim tomu ze co sa stat ma, stane sa a my to zial nijako nedokazeme ovplyvnit .... posielam vela pozitivnej energie pre teba aj babetko....🙂))

Mne panvu meral az moj gynekolog v porodnici...Teraz mi zatial nikto nemeral, ale asi ked uz mam jedno dieta porodene prirodzene tak je to zrejme bezpredmetne🙂)) A meria sa preto aby vedeli ci zena bude rodit prirodzene alebo cez nu prejde babetko....Aspon mne meral kvoli tomu ci nie je prilis uzka....

zrzulka
12. dec 2009

Dievcata co mate starsie deti uz ste uvazovali nad tym ci date po porode deti do skolky? Alebo ich nechate doma s vami???? Ake mate plany???

mojalili
12. dec 2009

Ahojte kočky - Zrzulka, panvu mi tiez lekar nemeral, ze ked uz mam jeden porod za sebou...
Dakujem co sa tyka mojho vytoku, snad lekar povie, ze je vsetko ok, i ked mam stale ten vytok...pondelok idem na kontrolu.
Dnes som zarobila cesto na pernicky a medvedie labky, tak idem na vianocne vypekanie...
JA mam 3,9 rocnu dcerku, tak chodi uz od 2,5 roka do skolky, ale skor by som to riesila tak, ze je s detmi v kolektie, aj keby mohlo byt dietatko s vami doma. Ved si ho uzjete dost, ked zacnu v skolkach choroby... 😒

Wolfskinka...ako vidis, ja tu tiez pisem, ze mam take slabe spinenie, takej karamelovej farby, je to skor v takych slizoch nez v tekutej podobe... a som uz v 14 tt...tak neviem co sa to so mnou deje....pondelok mi povie lekar, kedze pred tyzdnom nic nevidel, pricinu, preco by som mala spinit...rozdiel je ten, ze ja stale chodim do prace, som vytazena denne 15 hodin...a zaspavam pri telke...
Tak velmi chcem chodit do prace ale chcem aj byt doma...neviem co skor....do prace chcem chodit kvoli detom v nej, su dobre, mile a zsluzia si,a by som ich aspon do pol rok viedla, ale niekedy nevladzem..snad to do konca januara aspon vydrzim, aj ked by som do konca aprila najradsej, kedze matersku nastupujem 8.5.2010.

wolfskinka
12. dec 2009

mojalili no ja som doma na PN a nechcem nic riskovat, robota pocka, ked sa nam to po tych utrapach a tolkych dlhych rokoch a vsetkom moznom co sme skusali a neuspesnych umelych oplodnianiach a inseminaciach a moznom aj nemoznom podarilo ... uz to nechcem pobabrat ze sa budem rozculovat v robote, nestoji mi tych par eur za to

wolfskinka
12. dec 2009

zrzullka no tak mne ju ani merat nebudu, ja nebudem rodit normalne ale cisarskym moja neurologicka mi nedovoli normalny porod, takze u mna je to jasne neni nad cim spekulovat, aj keby som chcela rodit normalne, ziaden gynekolog by si nezobral na svedomie, ze by som mu tam dostala epilepticky zachvat a ohrozila dieta a aj seba ... takze u mna jedine cisarsky

zrzulka
12. dec 2009

Wolfskinka je mi luto cim si si musela prejst:(((( my sme tiez na dcerku cakali az 2 roky:((( Velmi tazko som to cele znasala ale dockali sa jej... Druhe babetko sa zadari uz ani nebudes vediet ako🙂)))
len pekne oddychuj, presne ako pises... nervy a tych par eur navyse za to nestoji....

Mojalili my chodime do jedneho integracneho centra v ktorom prednedavnom otvorili aj MS. zrovna vcera sme tam boli, tak som sa pytala ze od akeho veku by mi malu mohli zobrat. Povedali ze od tych 2.5 roka (vtedy sa akurat narodi druhe babeno) by mi ju vzali tak na hodinu denne. Co je pre mna uplne bezpredmetne, kedze pol rok ako sa male narodi nebudeme chodit nikde.... Vlastne aj preto som zacala rieisit skolku pretoze mala ma rada deti a spolocnost... my teraz chodime na rozne kurzy pre deti ale ked sa narodi babetko tak uz nebudeme moct isty cas chodit, zda sa mi to take nefer voci nej:(((((((((( Uz sme pozerali aj sukromnu skolku kde by ju vzali bez problemov ale je to pre nas neunosne co sa tyka financii. 330€ mesacne je strasne vela:(((((((((((((((((((( takze nad tym vsetkym visi otaznik ako hrom.....

zrzulka
12. dec 2009

tak to je potom ine Wolfskinka... mam kamaratku ktora ma od detstva epilepsiu a tiez jej robili cisarsky rez....

pancake
12. dec 2009

baby mam silne bolesti a zacala som krvacat. bola som v noci na pohotovosti a poslali ma domov ze je to ok. mam strach a neviem co mam robit. neviete mi poradit nejake stranky kde by som si mohla vyhladat ze je to normalne?
nemam moc cas na net, lebo maly vyzaduje stale pozornost a u nas v Uk su doktori uplne na prd. 😔

zrzulka
12. dec 2009

uff pancake a to ta nenechali ani na pozorovani s takymito priznakmi???? na stranke nikde nenajdes ci je nieco v poriadku a ci nie je ... Musi ta prehliadnut lekar a spravit sono. Ja ked som zacala krvacat tak si ma nechali v nemocnici. rano mi spravili sono. Podla coho zistovali ze si v poriadku???? normalne som v soku z praktik UK lekarov....

zrzulka
12. dec 2009

a tie bolesti mas v podbrusku????alebo krize?

zrzulka
12. dec 2009

tu je nieco popisane o krvacani v tehotenstve....
http://tehotenstvo.academy.sk/index.php?click=4

nechcem byt hnusna ale krvacanie a bolesti v tehu nikdy nevestia nic dobre, gynekolog ta jednoducho prezriet musi a nie poslat domov..... v ktorom si tyzdni????

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre