Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

zrzulka
3. jan 2010

Nie ze nechcem, chcela by som ale kedze uz mame jednu dceru tak by nemal byt kto s nou. Budu spolu ale ved v pohode, zvladnem to na sale🙂)))) A mozno to nakoniec vyriesime nejako aby mohol byt, vsak je to este daleko. povodne sme chceli ist do tej Stiavnice a boli by sme tam vsetci 4 po porode spolu ale neviem ci sa na to dame..... Stale nad tym premyslam ako to urobit.....

oacka
3. jan 2010

Aha, no veď uvidíš,ako sa to vyvrbi. Môj manžel sa vehementne chystá rodiť. On by aj kojil, keby mohol.

zrzulka
3. jan 2010

Ericica ja neporadim lebo chlapcenske netusim ... Chceli sme Lukáša (ked sme cakali malu) tak mozno to alebo Dominik, aj Martin je fajn.... fakt neviem co vyberieme ak to bude nakoniec chlapcek.... inak sa hovori ze zena ma vzdy to po com tuzi, to co ma v podvedomi zafixovane. Neviem co je na tom pravdy. Pri malej to fungovalo lebo som strasne chcela dievcatko. Aj teraz by sme radsej dievcatko, tak som zvedava ci to zafunguje🙂))))))V podstate nam je to aj jedno, len nech je babulko v poriadku. lubit ho lubime uz teraz bez ohladu ci je on a ci ona🙂

zrzulka
3. jan 2010

Oacka pri prvom je vsetko ine,🙂)))) 🙂 Teraz su okolnosti ine tak sa musime prisposobit im🙂 Chciet by aj on chcel ist, preco nie ved je to super zazitok ale ci bude moct ukaze cas.... Pri prvom by som bez neho asi ani nerodila a teraz uz pohodicka.....

mojalili
3. jan 2010

Oacka - LILIANA je v cekom kalendari 25.2., vtedy oslavujeme. HOvorim dcerke LILIANKA, LILUNKA, LILINKA, LILU, LILUŠKA, a ked nas nasere tak LILEK 😀 😀 😀 na to sa jeduje moooooc🙂 Je to nevsedne meno a naozaj pekne. V slovenskom je LIANA.

ericica
3. jan 2010

noo meno oliver sa paci aj mne strasne ale muz nechce anii pocut ☹
a edina sa mne osobne nepaci ale muz pozeral ten serial poistovna stesti a tam sa volala ta sekretarka edina tak odtvtedy ma s tym menom plasi 😠

oacka
3. jan 2010

A nie je to len skrátené nejaké iné meno, ericica? Môj muž tiež nechce Olivera.

kafoditka
3. jan 2010

Ahojte julovky,
chcela by som sa opytat- kedy ste ako prvorodicky zacali citit pohyby dietatka pripadne nejake slabe kopanceky?
Inak my s manzelom mame chlapcenske meno vyriesene- Filipko. 😉 U dievcatka to take jednoduche nie je- Nelka, Kristinka, Lianka...

oacka
3. jan 2010

Ja teda ešte žiadne pohyby necítim, a že vraj začnem až v 17 - 18tt.

sunnygirl
3. jan 2010

oacka, no ja síce nezvraciam ale trápim sa kým to cezomňa prejde, aj s nevolnosťami aj s nafukovaním. Niekedy idem poriadne rozladená spať, lebo ani najesť, ani napiť, nič. Ale pre to malinké sa zapriem a vydržím.

erytrea: Tak veľmi si aj ja chcem kúpiť 1. vecičku, tie malé vecičky sú také zlaté. Ja som ešte ani nevošla do takého obchodu, lebo by som tam ostala až do záverečnej 😀.

Ináč o tých vlasoch som niekde čítala, že ti farba nemusí chytiť, kvôli hormónom. Myslím tým výkyvom, uf, dúfam, že som to nedomotala.

Tak na tie chemikálie si musím dať pozor aj ja, to som nevedela, aj keď ja jej tak veľa nepoužívam.

Som rada, že ste sa rozpísali 😀 😀 😀 😀

sunnygirl
3. jan 2010

Uf, som nejako pozadu 😒 . Ale ako a tak pozerám, tak vy ste už poriadne predomnou. Ja zajtra iba začínam 11 tt. Meno teda ešte neriešim, skôr premýšľam, či chcem vedieť pohlavie vopred, alebo sa nechám prekvapiť. Ale asi by som nevydržala na prekvapko, budem určite zvedavá 😀 😀 😀

sunnygirl
3. jan 2010

No mne sa páči chlapčenské Jakub, pred tým sa mi páčil aj Samuel, ale teraz je to meno in, dokonca som premýšľala aj na Tadeášom, Timotejom a Adamom. A dievčenské, tam to vôbec ani netuším. Že by Lenka, Soňa, Laura... 🙂

ericica
3. jan 2010

oacka neni skratene ja poznam aj zo tri ediny ale ja to meno moc nemusim ale clovek sa musi naucit robit aj kompromisy nech ma aj mur radost... 🙂 ja som pri malej citila pohyba az okolo 20 tyzdna a teraz som 14 a take zblnkotanie uz citim 😉

zajacik...
3. jan 2010

Juj babulky ale ste sa dnes rozpisali 🙂
Sunnygirl vitaj medzi nami 🙂 A mozes si nastavit tt v pase 😉
Ked sa rozpravate o tych menach, je pravda ze v SK kalendari nieje vela ien, ale ako tu uz niekto spominal, v knihe Vyberte si meno pre svoje dieta je aj plno inych mien a je aj napisane kedy sa na SK oslavuju. A pokial by ste chceli nejake cudzojazycne meno, tak si mozete vybrat zo stranky www.babynamesworld.com alebo z roznych inych internetovych stranok, matrika to akceptuje, len tam musi byt uvedene pre ake pohlavie je to meno urcene 😉

miki060707
3. jan 2010

ahojte baby, tak dnes ma Soňa buchla po bruchu,lebo som si dovolila telefonovať s kamoškou a ona sa tak nahnevala, že s jej malou rukou spravila bach po brucho a terza som z toho hotová, či je bábo v poriadku, lebo to nebolo len slabunké, jaaaj som z toho taká nervozná....a teraz keď sa to vyvíja...

no ja chlapčenske meno mám vybraté od strednej ŠIMON a ešte k tom u keď priezvisko je na Š tak dám to, ale uvažovala som aj nad Samkom, ale ked sa švagrine mal narodiť syn, tak som jej vravela, že ja dám druhému dieťaťu meno Šimon, a ona tiež uvažovala, ale bolo to tak na desiatom mieste, a dievča???? Sofia alebo Nina, mala vraví, že v brušku je Sofia, tak bude asi Sofia k Soni sa to hodí , ale aj Simonka a Sára sa mi páčia, no šak ešte je čas......

meruska
3. jan 2010

Ahojte, teeeeda vy ste sa tu rozpisali 🙂 my sme uz jednoznacne rozhodnuty pre Timka a Viki (Timotej, Viktoria) Mena sme vybrali este pred svadbou a tak lahko ich asi nezmenime 😉

radulka77
3. jan 2010

ahojte, môžem sa k vám pridať? čakáme druhé bábo v júli a tu na mk už frčím od prvého tehu, čo nebolo zas až tak dávno, ale predsa len niektoré detaily som už pozabúdala, tak by som rada konzultovala čerstvé novinky s vami 😉

maaja
3. jan 2010

kafoditka, aj my mame pre chlapca vybrate Filip ... uz davno ... pre dievca Lea, ale to je len zatial ... ani pri prvom sme nejak babske meno nemali, ani teraz :-/

maaja
3. jan 2010

radulka, jasne ze sa pridaj ... a ze si zabudla ? to verim 🙂 tiez sa niekedy citim ako prvorodicka 🙂

maaja
3. jan 2010

a nedavno mi moja NAJ kamoska povedala ze caka babo 🙂 mesiac po mne, teda koncom jula, ale neviem ci sa "odvazi" pridat sa sem 🙂

mirka285
3. jan 2010

baby ako to tu citam mam pocit,ze tento rok nebude len vela babatiek ale babatiek s rovnakymi menami...je 5 dievcenskych a 5 chapcenskych mien ktore sa stale opakuju 😒 ja chcem Lindu tak dufam ze v skolke ich nebude dalsich 5 🙂 Z chlapcenskych sa mi tiez paci Timotej len sa mi zda ze Timiho chce kazda druha mamicka ktora caka chlapceka,tak vymyslim nieco co je teraz menej in,aj ked som presvedcena ze budem mat dievcatko 🙂

maaja
3. jan 2010

aj my mame Lindu, ale psika ;)
no a Filipa sme mali kocura ... ale kedze ho uz nemame, tak bude syn Filip 🙂
... dufam ze ste sa niekto neurazili 😵

erytrea
3. jan 2010

caute babule 😉

ako vidim rozoberate mena, no u nas to bude este dost zaujimave, kazde totiz co navrhnem manzelikovi mi zamietne, jemu sa najviac paci Saška a hotovo, co sa dievcenskych tyka tak mne sa paci Isabella alebo Sara u chlapcov neviem lebo Samkov Jakubov a Adamkov maju kamosky v okoli, tak uvidime ved este mame na to dost casu 😵

zajtra do prace 😖 tak sa drzte tie ktore idete 😉 🙂

maaja
3. jan 2010

ja idem 🙂 ale asi len na chvilku

mirka285
3. jan 2010

maaja vas psik je urcite velmi pekny 🙂 Linda je ludske meno takze mne to nevadi a tiez poznam psika ktory sa vola Linda..a este sa mi paci meno Mia,ale tak sa vola pes mojho byvaleho manzela a to by uz bolo aj na mna vela 😀

sunnygirl
4. jan 2010

ahojte bábiky,
tak som zvedavá, či je tu niekto kto tiež trpí takýmto divným spánkom ako ja. O siedmej, nieked o šiestej som v posteli a potom takto skoro kuvikám, pozerám Tv a surfujem po internete 😅.

Vidím, že ste sa večer ešte pekne rozpísali, no to ja som bola už dááááááávno v hajanoch. Ešteže ráno opakujú veľa filmov, pokukám.

sunnygirl
4. jan 2010

Hm, nie a nie zaspať ☹ , asi to už potiahnem až do odchodu do roboty 😒, som hladná idem sa najesť 😅

zrzulka
4. jan 2010

Ono je teraz dost moderne davat zvieratam "ludske" mena. Muzova kamaratka mala psa Emila 🙂)) teraz ma Simonu... Moja kamratka ma pitbulla Sofiu 🙂))) my papagaja Rikiho🙂))) Ale uz len chvilku, tento tyzden si ponho pride novy majitel:(((((((((((((((

ericica
4. jan 2010

dobre rano kocky 🙂
sunny to ti nezavidim u mna je opacny problem ja zaspim az okolo 11 a potom sa ledva pozviecham o 9 s postele 😖
som zvedava co bude ked budem mat deti dve a mala bude chodit do skolky 😝

zrzulka
4. jan 2010

Ericica to budes mat super ked pojde mala do skolky, to budes mat prakticky 1 dieta, aj ja by som rada dala malu do skolky ale nikde mi ju nechcu zobrat a na sukromnu skolku nemame financie....Bude to perne, pretoze teraz je zvyknuta na kolektiv (chodime na cvicenie s detmi, hudobku, MC) a potom bude cele dni doma so mnou a drobcom. Uffffff sama som zvedava ake to bude.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre