Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

mojalili
5. jan 2010

Ja som mala klokanku a tak ma bolel chrbat, mam velke prsia a to je co nosit, nieto este babo nosit, mavala som problemy s chrbticou, tak pre nas je no.1 kočik. Ale je to pekne, ked maminky tak nosia a babetka taaak krasne spinkaju v nich

cigaretka5
5. jan 2010

dievcata este mam na vas jedne dotaz od vcera vecera ma boli prava mandla, moze to nejak poskodit krpca, nasadila som cajik s medom a vela ovovica, teplotku nemam, ale dnes som sa rozhodla chrochnit cely dne v posteli kedze som si povedala ze praca pocka aj po do 11 januara a anaodinolai sme si celozavodnu dovolenku 🙂

lucka_o
5. jan 2010

cigaretka len si davaj pozor na bylinkove caje tie sa v tehu nesmu. 🙂 inak by to malo byt ok

mojalili
5. jan 2010

Davaj si ovocne caje a tehotensky caj je dobry. A kliktaj slanu vodu, pomoze ti to...NEboj, drobcovi sa nic nestane🙂

ericica
5. jan 2010

mojalili dakujem dufam ze bude lepsie 🙂

cigaretka5
5. jan 2010

Lucka a nenapisal ti do knizky vek babatka? To je tyzden tehu minus 2

maaja
5. jan 2010

cigaretka, to bude oki ... ja som uz aj teplotu mala a cele vianoce som bola total nachladnuta ;)

any23
5. jan 2010

ahojte brušká 🙂 idem sa trošku pochváliť 😵 😅 bola som dnes u dokiho a všetko je v poriadkuuu 😎 bábenko nám pekne rastie, už malo 6,6cm a pekne sa tam vrtelo, mávalo ručičkami a kopkalo nožičkami - no bolo to krááásne 😵 😵 😵 aj všetky výsledky z minulajška sú oki - všetko negatívne, netvoríme protilátky /keďže som RH neg. a drahý RH pozit. musia to sledovať/ krvný obraz ukážkový - vraj nadpriemerný podľa sestričky 😅 tak som spokojnááá 😎 19.1. idem na krv na AFP a 28.1. mám ďaľšiu poradňu 😉

lucka to máš vážne veľké bábenko 🙂 😉 s tými tt si nelám hlavu, hlavne že je podľa dokiho malinké v poriadku 😉

mne doki napísal podľa MS 14+4, podľa sona /a aj tuna ako mi to ráta/ je to 13+4 😅

takyna
5. jan 2010

Ahojte babule 🙂 , tak aj my sme po kontrole malé má 7,8 cm , a 19.1 máme tripláky tak sa teším 😝 , ale hlavné je , že zatiaľ sme ok, klop,klop,klop 😵 😵 😵 😵

pozdravujem a čakám správičky aj od Zajka 😉

zrzulka
5. jan 2010

jej super spravy, gratulujem 🙂))

Kocky ake vysetrenia vam robia na poradni?
ja som mala mat vcera ale nemala som kde dat malu tak som nas preobjednala na 8.1. tiez mam napisane ze krv. teraz neviem ci uz nie na tripple test ale ved to by bolo skoro i ked podla PM som uz v 16tt. zatial som bola tri krat u gyndosa a vzdy mi bral krv. 2 krat robil ultrazvuk....

meruska
5. jan 2010

ja sa uz tiez neviem dockat piatka kedy mam ist na 3D a krvne testy..aj ked je mozne ze ma objednali zle, pretoze pravdepodobne budem len v 11t +6 a ma sa to robit od toho 12 t... tak som zvedava... ale hlavne ze sa na drobca pozru a povedia ako sa tam ma 😉

sunnygirl
5. jan 2010

ahojte bábiky,
tak od včera sa tu toho rozpísalo a prebralo, no ja asi s vami nebudem vládať držať krok, keďže som už o siedmej v posteli a za pól hodinku v hajanoch. Škoda že ráno o 4 si nikto nechce písať 😀 😀 😀.

Ja idem na kontrolu v pondelok, 11. januára. Ja osobne sa bojím a stále sa len sledujem či ma neprešli nevolnosti ako pri prvom ☹ .

lumimi
5. jan 2010

meruska, 11+0 je začiatok 12 týždna 🙂

ericica
5. jan 2010

takynka dobre spravicky 😉
jej to je nahoda aj ja idem 19 na triple testy na pol desiatu,tak som zvedava ako to dopadne double som mala v poriadku 😵

sunnygirl
5. jan 2010

čo je to double a triple?

lumimi
5. jan 2010

sunnygirl - su to testy ktoré zistuju hladiny daných hormonov AFP, hcg a estriol - ak je nejaka hodnota odlišná od normy moze to ukazovat na možnu vývojovu vadu - je nutné to potvrdit amniocentézou - dberom plodovej vody kde to zistia presne.

zrzulka
5. jan 2010

sunnygirl ale nemusis sa toho vobec obavat pretoze tieto testy su dost nepresne aj keby ti vysli zle. Mnohym kockam vyjdu zle a narodia sa im zdrave deti a plati to aj opacne.... ja aj rozmyslam ze ich odmietnem, musim hodit rec s gynekologom....

terina25
5. jan 2010

Ahojte babule.

ja len narýchlo,lebo nie je čas 😒

Takže bola som v poradni.Krvný obraz o.k.Len je problém s priberaním,lebo som ešte vobec nepribrala.A takisto som mala zlý tlak - 139/81 😠 26.1. idem na tripple test a budú mi robiť odber aj na štítnu žlazu.A objednaná som už aj na ultrazvuk na 18.2.,tak konečne uvidím bábo po dlhej dobe.už aby to bolo .

držte sa.

lumimi
5. jan 2010

zrzulka - ja by som skor povedala že tie testy su viac falošne pozitivne, a podla mna je lepsie ist zbytočne na amniocentezu aby som dokázala že testy klamu. falošne negatívnych je omnoho menej.
ale je pravda že ked nevýdu dobre netreba robit paniku.

meruska
5. jan 2010

lumini...ja sa v tym cislach velmi nevyznam kedze cakam prve a ty ako buduca pani Dr. to ale vies iste lepsie..tak sa tesim 🙂 a preco potom druhy trimester je az od 13 t a nie od 12+1 ? ved podla toho co pises uz je to 13 tyzden...ci to pletiem?

radulka77
5. jan 2010

ahojte, no s týmto počítaním týždňov som stále jeleň.. akoby sa tam pripočítal 1 týždeň aby to vychádzalo.. ale je to divné, keď presne viem kedy som otehotnela 😉 no každopádne som sa chcela spýtať či tu je niekto z BB alebo okolia? prípadne či sa niekto chystá rodiť v Zv?? 😵

zrzulka
5. jan 2010

lumini a vies kolko buducich mamin sa kvoli nim stresuje, prave preto som to sunny napisala.... na co je to dobre?
A aj amnio nesie so sebou rizika....

zajacik...
5. jan 2010

Taky som rada ze ste v poriadku, drobec pekne rastie 🙂 🙂 🙂 Ja som bola len na obycajnej poradni, len mi vysetrila sestricka moc a zmerala tlak a doki mi len pochytal brusko a bolo. Ale 20.1. uz idem na krvicku, tripple 😉 To je sranda kolko vas ide na testy 19.1. 🙂

Meruska druhy trimester zacina 13+3, cize je to az v 14tt 🙂

Any my ked sme boli minuly tyzden na UZV tak babatko malo 6,71 cm a podla UZV to vypocitalo ze som bola v 12tt+6. A tvoje babatko ma 6,6 cm a si v 13+4? Nechapem ci maju doktori iny program alebo co, ked to tak odlisne pocitaju... ale to je jedno, hlavne ze su babatka zdravucke 🙂

Dobru nocku babulky 😉

any23
5. jan 2010

ahojky...zajko ja to tiez nechapem tie ich merania a pocty ale ked vravel ze je vsetko v poriadku a ak je spokojny s tym ako babo rastie tak som spokojna aj ja😉mne na kazdej poradni zmeria sestricka tlak,dnes som mala 125/80,odvazi ma,zatial som pribrala 1kg,potom doki spravi sono-doteraz zakazdym,kvoli tomu missedu nas ostro sleduje a dnes ma aj vysetril zospodu-bo som mu spominala ze predvcerom ma dost pobolievalo podbrusko a aj dnes v noci trosku ale aj tam bol nalez v poriadku,tak ze to bolo asi tym ako sa maternica roztahuje tak mi doporucil magne b6 a mam sa setrit😉

any23
5. jan 2010

a dnes mi sono robil uz cez brusko,nie zo spodu😅

luminkasp
5. jan 2010

ahojte, tak u nas dnes chodili 3krali, tak sme zas dostali kooooooooooopec darcekov, mala bola stastna ako blska

lumini, vitaj, mas celkom simpaticky nick 😎

ericica
6. jan 2010

ahojte zelam vam pekny zasnezeny den 🙂
my sme v noci zase horuckovali 😠 a nemozme ist von tak sme pozerali z okna ako nam tatino stavia snehuliaka...aspon to 😝
inac mna zase skriabe v hrdle ,,,booze kedy to prejde vsak sa to taha uz od polovice decembra 🙄 🙄 🙄

sarai
6. jan 2010

ahojte, zasnezeny den je dnes poriadne. ale je aj celkom teplo, tak to je fajn.
chcem sa vas spytat, ci sa citite dobre. ja az moc dobre, akoby som ani tehu nebola. brusko mi zatial moc nerastie, tak ani neviem, ci je vsetko ok. k doktorovi idem az 19.1. preto by som chcela vediet, ci je to normalne. keby sa nieco dialo, vedela by som to?

ericica
6. jan 2010

sarai presne tak sa citim aj ja a toho 19 idem aj ja na poradnu inac keby som nemala brusko tak by som ani nevedela ze som tehu 🙂
a vcera sa mimčo zase vrtelo 😵 😵 😵 😵 je to uzasny pocit 🙂

zajacik...
6. jan 2010

Sarai je to uplne v poriadku, aj ja sa citim ako by som ani tehulka nebola, myslim fyzicky, ale psychicky som straaasne stastnaaaa 🙂 🙂 🙂
Any tak je dobre ze babatko pekne rastie a je vsetko v poriadku 😵
Ericica skore uzdravenie tebe aj malej, nech mozete stavat snehuliakov aj vy 🙂
Luminka v span. je taky zvyk ze na troch kralov sa davaju detom darceky? Ved to su ako druhe vianoce 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre