Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

merikac
12. júl 2010

@robika- ked mala malinak2 tt, tak uz som sa jej odvazila dat kratky rukav, teraz je k ratkych dupinach, alebo v kratkom body- snazim sa aby na nu nesvietilo slniecko,,,a ma ponozky na nohach, lebo som si vsimla, ze ked ich nema, tak jej chytia farbu mramoru,,,a celkovo akonahle je jej chladnejsie, tak aj rucky ma mramorove a to je znamenie, ze treba bud prikryt, alebo dat dlhsi rukav,,,,,,,,,Vravi sa, ze mamnky by mali papat vsetko a neobmedzovat sa,,,ale vo vseobecnosti plati, ze sa treba vyhybat len veciam ktore nafukuju,,,,,,inac treba do stravy v malom mnozstve pridavat vsetko a sledovat co to s babatkom robi,,,,,,,aby si vedela ptom co mozes a co nie,,,,,,,,,ja som zistila, ze vobec nemoze coklinu 😠 .........

zrzulka
12. júl 2010

@maxara takze zajtra mas Ninku v naruci? super... drzte sa babulky!!!

zrzulka
12. júl 2010

@merikac z cokolady ju boli brusko?

merikac
12. júl 2010

@adelaine ja som sice po 3 tyzdnoch dala dole nabratu vahu,,ale na postave to nebolo vobec vidiet a az teraz sa mi zacina davat do povodneho tvaru,,,,,takze vydrzat!!!

cigaretka5
12. júl 2010

@oacka Tiez ti malu v nemocke prikrmovali? Mne vlastne prikrmovali iba vcera v noci dnes ina zmena iny nazor. Som
z toho na nervy. Mala dnes cuca skoro
kazdu hodinku a pol ale vidiet aka je slabunka po chvilke odkvacne a potom zacne znovu....... Tak dnes v noci vypytam este prikrm. Len neviem ako to bude doma. Mam
podla vas prikrmovat umelou stravou?

merikac
12. júl 2010

@zrzulka ano, z cokolady,- potom je len nervna , natahuje sa a hlada bradavku a zas sa od nej odtahuje aj sa prisaje ale zas pusti,,viditelne chce papat, ale nemoze -co ju bantuje to brusino, uz som sa zapovedala ze cokoladu ani do ust nedam,,ale neviem ci vydrzim,,,,,ked ja ju tak milujem 😠 😀

merikac
12. júl 2010

@cigaretka5 mne robi tiez toto malinka,,ale mam trpezlivost, ked sa preberie a pyta si, tak jej dam znova,,lebo to ma z toho tepla,,,aj dospelemu sa nic nechce a kazdu chvilku pije a citi sa slaby ako mucha- tak sa necudujem tym malinkym batozkom,,,,,

ericica
12. júl 2010

@merikac moja robi presne to iste cucka potom zaspi potom zase hlada a tak dookola,aj ja si myslim ze to ma z tepla 😖

mojalili
12. júl 2010

@ericica aj my sme na to takto...aurat place, uz neviem co s nim.....to teplo je prisernéééé.

Dnes sme boli u lekara,mame 55 cm, 4330g. 🙂

merikac
12. júl 2010

@ericica
@mojalili - musime byt trpezlive,,,som zistila, ze nesmiem tomu podlahnut a spanikarit, lebo potom sa z nerovzity, ze co a deje zacnem potiti aj ja, smika sa mi bradavka a je to este horsie, lebo jej stale vypadava z pusiny,,,,,,,, 😠
my sme mali 56 cm a 4210 ked mala 28 dni,,presne 4 tyzdne,,,tak som zvedava kolko zas pribrala ked pojdeme najblilzie,,,,ale asi uz tolko nie, lebo ako je to teplo, tak z toho cuckania mi vytiahne len predne mliecko a to nema tolko tukov ako to zadne,,,,,,,,

merikac
12. júl 2010

SMYKA----------teplo a to cucanie mi gumuje mozog 😀

merikac
12. júl 2010

@zrzulka malu som si naucila nsit na rukach, resp,,na boku, strasne sa jej to paci,,,vies mi poradit aky nosic, alebo satka by bola najvhodnejsia??.....ak dobre pamatam, mas s tym skusenost,,alebo si ta s niekym mylim?

merikac
12. júl 2010

@mojalili a inac od soboty nas Emmuska zacala pozorovat, az som od stastia najskor plakala a potom som ju tak vybozkavala, az jej to bolo neprijemne,,,,,,,,normalne mi padol kamen zo srdca, ze ocka budu v poriadku 😵 😵 😵

nina88
12. júl 2010

Ahojte, tak som si dala trocha toho ,,zazracneho,, oleja, drzte palce... 😉

tutifruti
12. júl 2010

Caute zienky... tak čítam, že to teplo neprospieva ani vašim bábatkám.... ale závidím vám, že už nemusíte nosiť pred sebou brucho... Ja som od samého rana opuchnutá... Pery mám opuchnuté, akoby som bola na botulotoxíne.... ale mali ho v zľave.... a dala som si napichať celé telo 😠
Dnes mi brali krv a bola som odovzdať 24h moč čo som zbierala... mala som naposledy v poradni zvýšený tlak... V stredu budú vysledky... tak dúfam, že všetko bude OK...

merikac
12. júl 2010

@nina88 nepisala si, ze ti o dr.neodporucal?

lenuss84
12. júl 2010

ahojte.to teplo je naozaj strasne.aj ja som dnes opuchnuta.ale iba nohy nastastie.zajtra mam poradnu aj monitor.tak dufam ze vysledky budu lepsie ako minuly tyzden.doki mi povedala minule,ze asi podla nej porodim uz tento tyzden.hoc termin az 21eho.tak cakam....a mam strach kazdy vecer ze co ma caka v noci...ten den je akosi v pohode.ked nieco robim,na strach nemam cas mysliet...drzte sa vsetky

janka_michal
12. júl 2010

ahoooojte..tak ja sa opat hlasim...idem si vas precitat..toto teplo je katastrofa..akurat som si dala super letnu sprsku a veeeeelmi dlhu tak to mi trosku pomohlo..no inak hruza des..asi ani jednej z vas nie je nijak extra dobre..ale nebojte nejak to uz dobojujeme..

janka_michal
12. júl 2010

baby som sa vas este chcela spytat ked ste zacali chodit na kontroly do nemocnice tak vam robili sono na kazdej kontrole cize kazdy tyzden ci??lebo mne minule nerobila..tak neviem ci sa jej mam na to spytat ak by mi nerobila ani v stredu...dakujem za odp

mojalili
12. júl 2010

@merikac jasne ze budu, chce to len cas na "dozretie" ociciek 😉 😉 😉 MOj maly prave zaspal, no nevadi, nech potiahne do 20tej a potom ho okupem a pojde spat na vecerny spanok. 🙂

JA tiez sa snazim jest uz skoro vsetko, okrem strukovin. A prave sa panchavam Stracatella zmrzlinou. 😵 😵 😵 Chladim nervy....

Mala ma obr bordel v izbe, zavrela som za noui dvere a rozkazala upratovat, tak som zvedava, co z toho bude. UZ ma to nebavi stale jej to upratovat. 😠

merikac
12. júl 2010

@mojalili nechci vidiet, aky "poriadok"- ma moj "maly" ........hroza, uz sa mu vyhrazam, ze mu to vyhadzem von z okna,,,,,nech susedia vidia ....ak ma nastve, tak mu to fakt aj spravim,,,,,,,,

lenuss84
12. júl 2010

@janka_michal ahoj.no mne sono robi doktorka zakazdym ked som na poradni.cize teraz uz kazdy tyzden.robi ho ale len take kratucke-pozre polohu babatka a ci mu bije srdiecko.take riadne dlhe sono mi robila za cele tehu 3 krat.a teraz uz chodim aj kazdy tyzden na monitor.

mojalili
12. júl 2010

@merikac ja som sa tiez vyhrozila a pomohlo 😀 😀 😀 zavolala ma o chvilku a naozaj vsetko bolo na svojom mieste 😉 som si vydychla a mozem jest zmrzinu dalej.....
Inak dnes som bola s Dankom u lekara, lebo mal hrozne sople rano,ale nema to na prieduskach, tak je to OK...

lenuss84
12. júl 2010

@janka_michal ja by som sa doki na to spytala.no ved za opytanie nic nedas.a hnevat sa na teba za to hadam nebude...ja by som sa nato spytala na tvojom mieste...

merikac
12. júl 2010

@mojalili a co tvoja ruka, uz sa to dalo do normalu?- chuda male,,,,niekde prechladol??..........

zrzulka
12. júl 2010

@merikac ja mam tuto: http://nosime.sk/browse.php?id=163
to je taky zlaty stred, nie je najlepsia ale ani najhorsia. cenovo dostupna. najlepsie satky su didymos (taku mam kratku satku) ale priznam sa ze este som neskusala . zda sa mi az prlis horko na to aby som mala na sebe este omotanu "handru" asi ani maly by sa necitil prijemne taky zababuseny. takze ako tak pozeram satkovanie na leto asi nic moc.... 😒 nejako mi to nevadi lebo si vychutnavam nosenie maleho na rukach, je este lahucky. a co sa tyka nosicov tak ja mam manducu. Ja som s nou spokojna, niektore babulky uprednostnuju skor ergo nosic. Najlepsie ked by si si vyskusala... nakontaktuj sa na nejaku poradkynu nosenia ak mas moznost, pretoze nie je to lacna zalezitost... ja som si tiez bola skusat kym som nasla to co som chcela....ked sa trosku ochladi tak vyskusam ako sa malemu bude pacit v "koliske" ale v tomto horku ked beham len v podprde a nohavickach sa mi do toho nechce 😒

nina88
12. júl 2010

@merikac nie, nepisala, doktor len pokrutil hlavou, ze co vymyslam, ale nezakazal mi to, moj muz mi to nedovolil, ale dnes uz bol aj za, ked tak na mna kukol... 😉 Som zvedava,ze co bude dnes... dala som si ho malinko, ale malo by stacit, po tom ako ma doktor posmatral dnes... 😉

janka_michal
12. júl 2010

@lenuss84 no asi mas pravdu..vsak uvidim v stredu ci mi ho bude robit alebo nie a ak nie, tak sa jej na to spytam..nech viem aj kolko malicka vazi a tak pod..no ten monitor robili aj mne..a kedy mas ty termin?

merikac
12. júl 2010

@zrzulka ved prave rozmyslam, ze v tom musi byt strasne horko, ale proste ked mam malu stale na rukach , tak sa mi neda pracovat,, aspom navarit by som mohla, keby som mala aj druhu ruku volnu, takto robim vsetko len s jedhou,,,a uz zacina byt aj poriadne tazka,,,,,,,,,

merikac
12. júl 2010

@nina88 tak nech zaberie, tam kde ma 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre