Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

lenkaaninka
5. aug 2010

čaute baby super že sa stretávate 😉
allexa mne malý vstával o dvoch v noci a potom okolo šiestej a teraz o druhej a potom po dvoch hodkách ako už mi ani oči nedržia otvorené potom od šiestej krofká a hemží sa a je a serie a teraz o deviatej odpadne a to zasa baby vstanú a začína druhá šichta včera som skonštatovala žeuž som vyšťavená....som nervozna a všetci mi lezú na nervy ale totálne...

lenkaaninka
5. aug 2010

@oacka ozaj oacka tebe som chcela napísať mužova segranka tiež ma 3 mesačné dievčatko a stále nevedeli a že vždy ked ju položili tak ju záha pálila a teda aj grckala tak nejaké kv apky či sirup im doktorka predpísala a kojí malú dalej ale sem tam sa dovracká ale to z prejedenia a že je taký nerváčik...

sunnygirl
5. aug 2010

Ahojte bábiky,
takže info o pôrode: malá Lenka sa narodila presne na termín, takže máme nedelniatko 🙂 . Bolesti som dostala už o pol noci, ale veľmi nepravidelné. O pól piatej som sa zobudila na silnú kontrakciu a to už boli pravidelné, každých dsať minút a potom každé 4 min. O pol siedmej sme dorazili do nemocnici, kde ma prijali. Darovala som aj pupočníkovú krv. Bola som otvorená na jeden prst, vyšetrili ma. Problém bol vtom, že kontrakcie boli pravidelné, ale plodová voda nechcela odtiecť, lebo maličká netlačila. Lenka sa narodila o 15:15 hod, riadna babizňa, 3480g a 54 cm, vlasatá, čierna a poriadna speváčka. Dotrhala ma poriadne, som zaštopkaná až po zadok a šili ma hodinu ☹ . Ale už to mám za sebou. Pustili nás minulý štvrtok, včera sme boli na očkovaní TBC.
Malá je krásna modroočka s čiernymi vlasmi, ale pomaly jej svetlejú, tak uvidíme, ako sa vykrištalizuje.

Pekné písanie prajem, páááááááááááááááá 🙂 🙂 🙂

karinnka
5. aug 2010

Ahojte.Tak nasa malicka uz druhu noc vymysla🙂Napapa sa vecer pred deviatou a spi do jednej a potom je do rana s minimalnymi prestavkami hore aj cez den....v noci dva krat potiahne a zaspinka....a neda sa zobudit...neplacka,mliecka mam dost,prdka,kaka tak ju snad nic neboli....Dufam,ze sa to nestane pravidelnostou,pretoze moj deficit spanku sa zacina prejavovat 🙂 Dnes ideme skontrolovat nozicky a do poradne,tak vidime kolko sme uz pribrali🙂
Prajem pekny den....
A inak tie fotky s chaty su super 😉

lenkaaninka
5. aug 2010

@sunnygirl ahooj aj nejaku fotečku chceme v idieť až budeš mať času 😉

no j aminule na poradni čo som bola tak doktorka no pribrali ste nejakých 300 gramov a teraz som kukala papier z nemocky a tam je váha pri prepustení a tak sme pribrali 430 gramov za dva týždne asi pedina nevie počítať 😀

lenkaaninka
5. aug 2010

@karinnka ani nehovor o deficite ja už neudžím oči otvorené ani počas varenia normalne mi padajú a idem vyvesiť prádlo a uvariť a stále to isté a chcela by som chrnieť aspon pol dna...

alllexa
5. aug 2010

@meruska - mne vadi to, ze to dlho trva, kym sa naje, prebali, potom este niekedy aj pocika, treba ho prezliect, tym zabijem aj hodinu a ked moc vymysla, tak aj dlhsie.

meruska
5. aug 2010

@alllexa tak to my sme v noci hore max 20 minut 😉

merikac
5. aug 2010

ahojte babule
,,,,tak konecne som sa sem dostala,,az tak vela ste toho nepopisali- je toho podstatne menej ako ked sme boli tehu 😀 Nemam rada lucenie ☹ - mali sme tyzden velmi prijemnu rodinnu navstevu zo zahranicia, dnes rano odisli a zostalo mi akosi clivo,,Dufam ze mala nebude moc vymyslat, pretoze ju stale niekto cele dni drndal na rukacha a jej sa to naramne pacilo..Absolvovali sme s nou vylet do Tatier, dokonca v pohode zvladla aj celu trasu vo vaku v Demenovskej jaskyni, bola ako anjelik 😵 -bude z nej asi vyznavac turistiky 🙂

merikac
5. aug 2010

@meruska pozerala som foto,maly je uzasny,,,,a na tej foto z vychadzky sa vobec nepodobas s touto-ale velmi ti to pristane 😵

merikac
5. aug 2010

@alllexa my sme si uz nasli ako tak rezim,,povecsine spava do 1 od kupania a potom je hore kazdu hodinku na papanie ale ani neotvori ocka- kojenie sa v pohode po leziacky da zvladat, mna najviac z celej noci noci unavovalo prebalovanie, ale nastastie uz asi cca 2 tyzdne vydrzi s jednou plienkou, prebalujem az rano o 7 ked je uz dost pocikana---.A cez den kadime uz len 1x 😀

merikac
5. aug 2010

@sunnygirl gratulujem k malej baculke,,,som zvedava, kto to tu teraz bude rano rozbiehat a v noci ukoncovat 😀

berka4
5. aug 2010

ahojte maminky, musím sa pochváliť, ujo doktor mi povedal, že druhé už asi nebudem môcť mať a po vyše roku snaženia začínam tretí mesiac a všetko vyzerá byť v poriadku. som šťastnááááá. ale určite nejedna z vás vie, ako sa cítim, však?

lenkaaninka
5. aug 2010

@merikac no to prebalovanie a utieranie ritky je najhoršie lebo ked kaká do každej aj ked len trošku treba vymeniť a pritom su neni ani počúrane nejak moc len trošku ...a tým že ho prehadzujem a prebalujem tak sa preberie viac ako je milé a tak dufam že sa dopracujeme ku kakaniu len cez den ako vy 😀

merikac
5. aug 2010

@kafoditka ozaj pekne fotecky z krasneho stretka a ten vozovy park, je uplne, ze fakt na pecku,,,, 😀

meruska
5. aug 2010

@merikac no i ked sa nepodobam, stale som to ja 😉 teraz je uz praktickejsie zopnut si vlasy 😉

merikac
5. aug 2010

@berka4 gratulujem,,,

merikac
5. aug 2010

@lenkaaninka ani ja som v to nedufala ale dockali sme sa, dufam, ze to nezarieknem...Ale to kadenie zas stoji zato, vzdy jej to vyjde az nachrbat po lopatky 😀

merikac
5. aug 2010

@meruska tak to verim...deti naju neuveritelnu sillu v tych drobnych prastikoch a dokonale sa im prepletu vlasy medzi prstiky

pepppe
5. aug 2010

ahojtew babulky,takze dnesna noc nic moc,,,uz som si myslela,ze drobec vydrzi prespat aj viac ako tri hodky,ale to bolo len par dni,zase sme na tom istom,dneska to bolo este horsie,,,budil sa kazde tri hodky,plus este medzitym co ho asi brusko bolelo,len sa chulil do klbka a mrncal ☹ len som z postele vstavala a davala som mu cumel,,jajha bolo to strasne,,hadam to bude dnes lepsie a pritom sa vykakal aj v nocitak veruze neviem 😒

aalexis007
5. aug 2010

Ahojte, malinkému sa vyhodila na tvárička tzv. detská krupička - čo na to používate?

lutsine
5. aug 2010

@aalexis007 mne doktorka kazala natierat sudokremom tie vyrazticky a uz pomaly miznu.....

alllexa
5. aug 2010

@meruska - tak to mas dobre, mna tiez unavuje to prebalovanie, moj maly kaka po kazdom kojeni, takze v noci som utahana... Ale tiez kojim po leziacky.
Inak, pekna foto z prechadzky, ja sa musim dat este trochu dokopy a potom tiez vyrazim🙂 Inak, my sme dali datum krstu na vyrocie svadby, takze to bude tiez pekny datum🙂 A co mu oblecies? Lebo ja som objednala cez net krstnu kosielku, ale neviem, ci to staci, ked bude len v tej kosielke a potom v zavinovacke...

oacka
5. aug 2010

@meruska 4x vstávaš v noci??? to je kedy? ja asi 2 až 3x podľa toho,akú má náladu, ale to 3x už je dosť. hlavne keď cez deň nespím, čo je sko ro vždy...kočík slúži,kolieska ok?

meruska
5. aug 2010

@alllexa pokial ja viem, krstna kosielka sa neoblieka..tu pocas krstu, ked ju vyzve knaz len polozi krstna mama na perinku....oblecene musi mat nieco ine... ja mam na krst nachystany taky biely komplet, taky kusok sviatocnejsi ako len obycajne dupacky 😉

meruska
5. aug 2010

@oacka tak napr dnes v noci zaspal o 20...potom papal o 23:30, 2:23, 4:00 a 6:30 ..teda 4 krat 😀

kocik je fajn..aj kolieska..sme s mm spokojny

zrzulka
5. aug 2010

@kafoditka super foto.. vidiet ze ste si to poriadne uzili 😀 😀 😀

zrzulka
5. aug 2010

@sunnygirl gratulujem

oacka
5. aug 2010

@meruska to aj moja tak,ale ja rátam noc len od polnoci do piatej. 😀 😀 😀 😀

alllexa
5. aug 2010

@meruska - jaj, to je fakt, mas pravdu! Uz som zabudla, ako to chodi🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre