Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

tinaki1275
13. sep 2010

@merikac napodobne a dik za podporu🙂)

bambola
14. sep 2010

baby neviem ci je to vekom ale ja este nemam tolko ako vy ale tiez sa o malu bojim a pri predstave bolesti mi jej pride luto ☹ ked som videla ako jej v nemocnici brali krv tak som normalne plakala a to ona spala a nic nerobil, ja len som videla tu obrovsku ihlu v rucke. necakala som, ze ma to tak vezme lebo ja som prave ten typ co by sa aj na pitvu isiel pozriet a v telke cumim na rozne operacie apod.
musim sa priznat, ze rano som na malu zvysila hlas ale to bolo jedinykrat a to vtedy mala blby den prvykrat, odvtedy ju skor stiskam a pytam sa, ze co sa deje, ako jej mozem pomoct apod.

lenkaaninka
14. sep 2010

čaute baby tak som to vystrojila do školy, Lenka ešte spí a malý tiež okupuje našu postel lebo sa mu nadránom zle dýchalo a dali sme mu kvapky do nosa a že idem mu to s odsávačkou hadičkovou vytiahnuť a hned prestal a zaspal 🙂 asi sa zlakol 😉 .

A ak ide o lutovanie detičiek ja neviem ja som akásik obrnená na to všetko nieže by som sa na to musela dívať ale napríklad už ked babám prepichovali uši tak mi to nevadilo lebo som vedela že to tak musí byť. Ale ked su choré alebo tak tak aj ich pestujem a lutujem. Ale ked idu na krv a podobne viem že bez plaču sa to nezaobíde a keby videli ešte mna plakať to by bolo horšie. Som sa tak oťukala za tie roky čo sme s dievčencami a hlavne s Lenkou ked bola bábo po nemocniciach nachodili že mi to teraz príde ako taká vec ktorá sa deje a hotovo.

mojalili
14. sep 2010

@tinaki1275 do 24 hodin by to malo ustupit. Aj nas pichali do oboch noziciek. Spytala som sa sestricky, ktra z nich je ta bolava, iba jedna je. Tak prajem, nech to cim skor prejde. 😉

noemarta
14. sep 2010

@mirka285 ahooj , pekne fotecky z krstu, tiez nam vsetko dobre dopadlo, mala bola ukazkova, aj ked omsa trvala hodinu a pol, Nela bola supeeer. vy ste krstili Lindu LINDA MARIA ?? my sme NELA KORNELIA, lebo nela nie je svate meno.
My sme tiez dostali peniaze pre Nelu, ma zalozenu poistku v ING a tak isto ma zalozene setriace konto v ING,tak tam jej dame tie peniazky.
Prikladam foto, tiez ich nemam zatial vela. Miri, tusim sme mali podobne torty. Ta nasa bola supeeer, vobec nechutila umelo...

mirka285
14. sep 2010

@noemarta marceli cau..no krstili sme Linda Maria,lebo mama je Maria a este aj krst bol na Mariu a som myslela ze Linda neni sv. meno a predstav si ze je...no torticky mame podobne a veru bola dobra...Nelka je tiez niaka nohata ked pozeram tie fotky...ja sa chystam dnes do pordne tak som zvedava ake mame miery...rano som bola na krv lebo chcem si dat zaviest Danu,pytala som sa aj na tu Mirenu a sestricka povedala ze ona v tom niaky rozdiel nevidi,ze akurat v cene...a ze ked som mala Danu a bola som spoko,tak nemam vymyslat a mam si dat znovu,vraj nie vzdy plati ze co je nove,musi byt aj lepsie....

zrzulka
14. sep 2010

babulky ja som taka rozcarovana....
neskutocne co uz ludia dokazu predat :O(((((((((((((((((((((((((( az mi je z toho zle ked si pomyslim ze je to na ukor zdravia a bezpecnosti nasich deti... no smutne!!! dotycni asi nie su rodicia zrejme ... inak si to vysvetlit neviem.....
tymto vas chcem upozornit na to aby ste davali sakra pozor ked nieco kupujete cez mmb ci mma. niektori ludia tak predavaju cinske haraburdy hodne tak poslat na SOIku a prepecie sa im to... sakra co je toto za svet...:O( normalne som smutna z toho :O((((

zrzulka
14. sep 2010

@noemarta krasna rodinka a ta torticka vyzera mnamkovo... Nelka uz jaka velka baba... zlatucka je

lenkaaninka
14. sep 2010

baby malý ma vyparený celý krk v tých záhyboch čo mu mám na to dať???

lenkaaninka
14. sep 2010

@zrzulka niektorí ludia su v dnešnej dobe hovädá

bambola
14. sep 2010

@zrzulka zrzi vsak daj meno predavajucej nech sa vyvarujeme. ja tiez odtial obcas nieco kupim, aj ked vacsinou oblecko

bambola
14. sep 2010

@lenkaaninka nielenze su hovada ale od radosti anii nevedia co za to pytat ☹

noemarta
14. sep 2010

@mirka285 moja mama je tiez maria, a napadlo ma to az po krste ze sme mohli dat Nela MAria, ale tak co uz...
booze, ja som malu drzala na zaciatku omse asi 15 min. a ja som bola uuuplne hotova, cela spotena, make up steceny, vlasy vytocena, ze na co som si zehlila vlasy??? 😔 😔 to sa nezda, ale je tazkaaa, tak potom ju drzal mm.
tak ti v dnesny den drzim palce, aby vsetky navstevy u lekarov dopadli na jednicku.
@zrzulka dakujem za pochvalu a dik za upozornenie, hm.... vselijaky su ludia... 😕

noemarta
14. sep 2010

babyy, uz ste niektora prepichovali uska dievcataam??? my sme dostali nausnice, a chcela by som jej ich dat, ale svagrina mi povedala, ze to sa robi az ked bude mat mala 4-5 mesiacov, lebo ze jej sa este stale vyvija usko..

zrzulka
14. sep 2010

babulky viac nestiham ale v sukromnej vam to vsetko napisem....ked deti dovolia 😀
u nas to skoncilo len s odstrihnutym pramenom vlaskov ale co u inych deti? boze az strasne pomysliet. som dotycnej napisala nech pekne krasne vrati peniaze a aj postovne... co by som ja mala doplacat? tak som zvedava ako to dopadne. co napise.... ja tu nebezpecnu vec nechcem mat doma.... Inak ani ja nekupujem hracky cez net ale tomuto som neoddolala kedze zvukove sa tazko zhanaju. A celkom sa mi pozdavalo ze to aj svieti a ked narazi na prekazku tak si razi cestu inym smerom... Miska ma rada taketo veci, a bude mat meniny ze jej radost urobim....akoze keby bola hracka bezpecna tak je super ale ani ten matierial nie je ktovie co. no fakt jak od cinanov. A to tam ja nekupujem detom ani handry nie este hracku 😠 clovek obchadza tieto obchody oblukom a nakoniec kupi cez net takuto haraburdu... a podla obrazku ani nezistite aka je to kvalita
ja by som najradsej ten brak poslala na SOIku co aj urobim ak sa s tou dotycnou nedohodnem....

mirka285
14. sep 2010

@noemarta najlepsie je dat prepichnut uska az po tych povinnych ockovaniach co su v troch mesiacoch..aj ja nato uz cakam 😉 a ja dam nastrelit,vraj to menej boli a je to jednoduchsie.....baby ja som taka nasrata...dnes ma Gabo narodky,som mu kupila bundu xl a je mu mala...tak mozem ist do Eurovei dnes,a silno pochybujem ze taku este budu mat....

kafoditka
14. sep 2010

Ahojte 🙂
baby prosim vas, tie, co davate deckam nutrilon, kakaju vam v pohode? Ja posledne dni davam malemu nutrilon kazde druhe kojenie, striedam to s materskym ale mam ho cim dalej, tym menej 😔 Odkedy mu to davam takto, tak maly kadi tak raz za 4-5dni a vzdy tak husto, akoby ho z toho nutrilonu zapekalo.. inak ho znasa dobre, nemame s tym problem, len ta kakanica sa mi nepozdava.. ma byt v tomto veku este stale prazenickova kakanica alebo je normalne, ze je taka hustejsia? maly ma tri mesiace

adelaine
14. sep 2010

ahojte babulky,
@mirka285 , @merikac, ja tiez tak casto prezliekam maleho,
kazdy den ciste, aj pyzamkona noc, ved ked je pekne okupkany a
vonavy, nech ma ciste aj na sebe...

chcem sa opytat, ked chodite von, davate uz nejaku hrubsiu ciapocku
a rukavicky malym?
ja som sa minule vyblaznila v obchode, plno krasnych veci som mu pokupila,
aj ciapocky, uz len, aby to vynosil 😀

cigaretka5
14. sep 2010

@kafoditka My sme na nutrilone asi tyzden, predtym sme davali bebu a kakala stolicu hustejsiu ako pri mm. Teraz na nutrilone mam pocit ze je redsia ako pri bebe. ale ved aj na krabiciach um sa pise ze stolica moze byt hustejsia , dokonca niektoré babatka ju majú do zelena........

kafoditka
14. sep 2010

@cigaretka5 aha, ja som to necitala.. 😅 tak je to potom asi v pohode..

kafoditka
14. sep 2010

@adelaine nie, este nedavam hrubsie ciapocky..dokonca ani hrube kabatiky este nedavam.. moj maly totiz ciapky celkovo neznasa, vzdy mu dam taku tensiu a navrch kapucnu od mikiny a radsej teplejsou dekou ho zakryjem. Keby si videla ten cirkus, co spusti, ked mu dam nieco hrubsie na seba 😲 😲 🙂 som zvedava, ako si zvykne v zime.. 😉 Inak kde si nakupovala? Daj tip - ja rada kupujem v detskom nexte..

noemarta
14. sep 2010

@kafoditka ahoj, ja tiez rada nakupujem v detskom nexte, ale cez internet, je to lacnejsie, a vcera som nakupovala hmku a pekne veci maju aj mark spencer.
Ja zatial tiez neobliekam hrubsie, ani hrubsie capice....
@mirka285 my pojdeme tiez nastrelovat nausnice, takze az po tretom mesiaci, no dobre, tak uz len cakat... 😉

kafoditka
14. sep 2010

@noemarta to cez tu anglicku stranku nakupujes next veci? Tam musis byt tusim nejak zaregistrovana nie?? Ci mas nejaku inu stranku?

noemarta
14. sep 2010

@kafoditka nie, cez mimibazar, a cez inzerentku Olse.

kafoditka
14. sep 2010

@noemarta aha dakujem, urcite sa na nu pozriem.. 😉

merikac
14. sep 2010

@lenkaaninka ja som to tu uz spominala,,ale nikto okrem asi partizanskych mamiciek to nerobi,,,nas ucili v porodnici dat ten detsky lieh, co nim vy ostatne maminy ste osetrovali len pupik a ockovanie, na vaticku a vzdy po kupani s t ym pretriet zahyby v oblasti krku, pazuchy, zahyby laktov a pod kolienkami,,,ked tak neurobim par dni- na zaklade toho, ze ste pisali, viacere,,,ze vy to vobec nerobite,,tak mala ma zacervenanau pokozku hlavne pod krkom,,tak to skus....

merikac
14. sep 2010

@noemarta , @mirka285, kolko tie vase baby meraju,,sak ake maju obe dlhe nozky,,moja je vyzera, proti vasim ako dobre vykrmeny skrecok 😀 ..A tiez nausnicky idem davat az teraz po ockovani,,,doktorka hovorila, ze mam po ockovani pockat este aspom tyzden,,tak 28- ideme na to,,sa tesim 😵

merikac
14. sep 2010

@zrzulka a co konkretne ta rozcarovalo???

tinaki1275
14. sep 2010

@mojalili dakujeme,uz chvalabohu ustupilo..mala sa rano o piatej zobudila a chcela sa hrat 🙂,a uz bola komplet bez teplotky...aj teraz je uplne ok,tak sa tesim..🙂

tinaki1275
14. sep 2010

@monline ani som nestihla ti odpovedat..vcera sme ockovali tak sme z toho boli trochu mimo..svadba sa plati z darov,na krete je zvykom ze davaju vsetci peniaze,co je dobre..a su na to specialne saly-centra,ktore maju hned aj kostolik vedla,aj ked vacsinou sa sobasi vonku pred kostolom..centra su aj velkeze sa tam vojde az do 2000ludi,a na dedinach to robia aj v strede dediny...dar sa pocita tak ze kamaratom ak ide par das do obalky 50-100 eur...zavisi od toho aki blizki ste si..rodina dava viac samozrejme ,bratranci a sesternice aspon 100,ale su aj ludia co daju 20-30 eur...to pocitanie obalok je na tom najkrajsie 😉 na krstinach ti davaju dary, ale mozes to vymenit aj bez blocka do 1 mesiaca...ak to nie je kupene niekde v inom meste samozrejme,ale prevazne to kupuju v mieste bydliska...
ja uz sa teraz desim krstu buduce leto☹(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre