Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

noemarta
14. nov 2010

@zrzulka ahooj, akurat som napisala, ze kramy dosli, takze babo sa nekonaaaa 😉
Ja som tortu dala robit vo Vajnoroch v Elezi, supis bola, ale nebola najlacnejsia. 😒
Jasne ze dame stretko na vianocnych trhoch, to uz tu bolo spominane, myslim, ze to bude velka akcia, lebo vela bab pisalo, ze sa tesiii 🙂

bambola
14. nov 2010

@lutsine vsak povedz lekarke, ze nech ti predpide vigantol a v lekarni sa spytas ci je to naozaj tak, ze len raz za tri mesiace a ak povedia, ze ano tak im das recept (aby videli, ze dokina predpisala) a povies, ze uhradis plnu sumu (co je nieco okolo 5€) 😉 to akoze teraz dokine dovoli svedomie nechat maleho bez Dcka? 😕 ja uz teraz davam bacha, lebo slniecko svieti pomenej a uz nestaci prirodneho vitaminu.

karinnka
14. nov 2010

Dobre ranko,Ja MILUJEM PRAHU 😵 😵 to je moja srdcovka,mne tam ziju rodicia,brat aj stryko 🙂 Polovicku som 5 rokov neuspesne prehovarala aby sme sa tam prestahovali....zial bezuspesne 😒
Ale stale verim,ze raz tam budem zit 😀 😀 Paci sa mi ze sa tam da stale niekde vybehnut...Tu v Ke clovek nema tolko moznosti 😝
Tesi ma to pekne pocasie....Snad vydrzi co najdlhsie 😉
inak Mirka a MOnline Vy mate starsie deti,kolko hodin denne travia na nete?Pretoze moja keby mohla tak aj pri nom spi 😠 akosi na nu zacina liezt puberta a to nevravim,ze s kamoskami nic ine ako chlapcov neriesia 😝

zrzulka
14. nov 2010

@noemarta jaaaaaj tak mozno nabuduce 😉
na stretko prideme ak zastihnem info kde a kedy kedze aj som len taky "obcasnik v teme 😒

zrzulka
14. nov 2010

@lutsine podla mna by ti mala predpisat ved take veci sa stavaju akoze teraz co??? ved si to pripadne zaplat zo svojho len nech ti da recept ale ako pise katka tak niektori lekarnici predaju aj bez predpisu 😉

oacka
14. nov 2010

ahojte, naša kráska schudla... už druhý týždeň nič nepribrala a dnes schudla... asi zas vysadím všetko mliečne a ani tú kašu jej nebudem dávať... mne už z toho asi šibne...

bambola
14. nov 2010

@oacka ty tu malu stresujes 😠 ani ju nevaz prosim ta. pozri mne pred mesiacom priberala cca 120 za tyzden a dokina, ze malo a teraz som bola na prevazenie, vychadzalo nieco vyse 100 za tyzden a dokina, ze ako krasne priberame 😀 no tak sa rozhodni 😉

oacka
14. nov 2010

@bambola chudnúť by asi nemala...neviem,či to nie je od toho nutrilonu...radšej jej to prestanem dávať,aj tak to u nej asi nemá žiadny efekt. nech radšej ťahá MM. čím je dieťa staršie,tak menej priberá,asi preto ťa pochválila. 3.11. vážila 6290 a dnes 6240, viem,že je to mini odchylka, ja ju nestresujem, len som chcela vedieť,či tá kaša má vôbec nejaký efekt. a nemá. akurát po nej prespí celú noc.

bambola
14. nov 2010

@oacka mozno predtym ked si ju vazila tak nebola vykakana a teraz je vykakana a vyprdena 😉 😀

kafoditka
14. nov 2010

@oacka aocik kedy si ty zacnes naplno uzivat materstvo a prestanes sa NONSTOP zaoberat Kikinou vahou?? Ved je krasna, prospieva, pediatricka nepovedala nic zle... a ty stale stresujes. ja by som ti tu vahu prisam vacku vyhodila von oknom 😠 Vsetky sme videli kikine fotky a podla nas je kraaasna a uplne v norme.. a zdaleka nie je vo fore najchudsia...

miki060707
14. nov 2010

@lutsine ahoj, aj mne sa vylial vigantol a manžel išiel pre recept a doktroka, že môže vtedy a vtedy predpísať, tak hovorí, že sa nam vylial a začala sa usmievať...a predpísala nám ho znova....a tiež viem, že môžeš aj bez receptu ho dostať v lekárni, šak to je len pre malé bábenko....

miki060707
14. nov 2010

@oacka ja ťa aj chápem, deti, kt. su na umelom, tak vieme, že tolko a tolko vypijú..no nie a ktoré su na materskom, tam nemáš odmerky a ked ti dieťa chudne, tak to možno niečo značí....ale zas, chodiš na preventívky, dnes by si už lekár nedovolil nechať bábo, keby bolo v ohrození, tam ti dieťa vážia a zistuju, či prospieva a tak...ale zas každé dieťa je iné, jedno je baculko a hoc ani tolko nevypije a druhé je zas chudučké,......takže tiež si myslim, že ťa tá vaha stresuje....

oacka
14. nov 2010

@miki060707 23.11. ideme na poradňu,dovtedy počkám a vysadím zas mliečnu bielkovinu.

noemarta
14. nov 2010

@zrzulka ziadne na buduce, my zatial neplanujeme, tak za dva roky... 😉

@oacka prosim ta, nestresuj sa uz Kikinou vahou, dobre ti napisala kafko, plne suhlasim. 🙂 🙂

mirka285
14. nov 2010

caute herecky 🙂 fiha dnes je na pretrase zas a opat Kikina vaha?
@oacka to mas zato ze stale vymyslas,mala si ju pekne kojit ked si mala tu moznost a nevymyslat kasou a neviem cim ..moc si si tym teda nepomohla...ale aj tak nechapem ako moze chudnut,to kolkokrat za den je a co jej davas?

mirka285
14. nov 2010

baby ja som sa vyse hodinu piplala plnenim tych canelonov tak som zvedava ake budu ale vyzera to dost dobre,len je to pracne na pripravu....dnes je vonku krasne 🙂

bambola
14. nov 2010

@mirka285 ale ak ti potom budu chutit 😉 😝

mirka285
14. nov 2010

@bambola no hlavne aby chutili ostatnym clenom rodiny 😀
@karinnka vsetko cas co neni vonku presedi pri pocitaci 😠 bolo obdobie ked ani vn nechodil,nastastie ho to preslo a teraz je stale vonku na bicykli a vecer ked dojde tak prve zapina pocitac....

monline
14. nov 2010

@katarina7777 už ma upozornili na vás, prepáč, v rýchlosti som to poplietla, ja viem, že máš chlapčeka...opravím to, len včera sa mi už nechcelo 🙂

kafoditka
14. nov 2010

baby ja neviem, ci je nieco vo vzduchu alebo co, ale mne sa strasne toci hlava a najradsej by som cely den prespala 😕 Cakam, kym sa maly zobudi, dame kuracie masko s mrkvou a zemiakom na obed a sup sup vonku, dnes je tam naozaj naaadherne 😵

oacka
14. nov 2010

@mirka285 normálne ju kojím. naobed má trochu zeleniny, potoom mliečko a na večeru 90 alebo 120ml kaše.... v noci papá raz alebo 2x.
prosím,zabudnite na to,že som tu niečo napísala o Kikinej váhe. nechcem vám pokaziť deň. kašlite na to.

mirka285
14. nov 2010

@oacka podla toho co pises sa mi zda ze papa dost...ona nechce pit z flase tusim,ze?lebo najlepsie by bolo po nakojeni jej este skusit dat UM aby si vedela ci je este hladna...tak skus jej dat po nakojeni UM lyzickou ci bude este jest?Kika neni chuda,ale to ze schudla si myslim nieje v poriadku....mna fakt napada uz jedine moznost ze mas v prsnikoch malo mlieka a ona si malo vytiahne....

kafoditka
14. nov 2010

@oacka este ma napadlo, skusila si napisat AnnaG,? Mozno by ti poradila..

mirka285
14. nov 2010

baby tak Caneloni mi moji dvaja chlapi zjedli,i ked povedali ze nie su to rezne,ale ze dali sa 😉 mna osobne chutili,myslim ze by som ich kludne mohla ponuknut aj Katkinmu manzelovi 😀

oacka
14. nov 2010

@mirka285 fľašu nechce... po nakojení zvykla spapať ešte 30ml kaše, to bolo tie prvé dni,keď som kašu skúšala, ale vraj sa má kaša dávať až večer,tak som jej ju cez deň nedávala.... ona keď sa ráno zobudí,tak skoro nič nevypije,hoci jej neustále ponúkam prsník, normálne pije až okolo 9:30. predtým pije normálne okolo piatej ráno. skúšala som jej teda ráno namiesto mliečka dať kašu,lenže potom nechcela nič jesť až do pol jednej! ke´d som jej na druhý deň dala kašu naobed,tak nejedla nič do piatej. prsník jej stále núkam,ale nechce ho. dnes pila normálne o 9:30, trochu o 12:00 a teraz o jednej zas normálne. potom pije okolo tretej štvrtej voľakedy pila ešte o piatej a o pol osmej. lenže teraz chodí spať skoro,tak sa napije len po kaši o pol šiestej a potom až v noci.
proste menej pije, ale podľa mňa mi mliečko tečie ešte viac... ale ono prestane,keď ho nebude piť...
@kafoditka ja už na tie rady nemám chuť, ja už som s tým kojením toľko poskúšala, že už ma to unavuje... ona skoro nikdy nepila normálne, furt s nejakým revom, na stokrát prevracať z prsníka na prsník... teraz zas pije málo...najnovšie kojím poležiačky cez deň, lebo na vankúši nechce byť. šak uvidím,čo povie doktorka, nechcem stresovať,len ma to dnes ráno fakt prekvapilo... ešte raz sa ospravedlňujem,že vás tým furt otravujem...

oacka
14. nov 2010

@mirka285 na to caneloni máš nejaký extra recept? ide tam aj smotana?

mirka285
14. nov 2010

@oacka takze zhrniem to ci som to dobre pochopila-mlieka mas pravdepodobne dost ale ona aj tak pije malo a s dlhymi intervalmi,kasu uz moc nedavas lebo sa tie intervali este predlzovali??po kasi asi nechcela lebo ju to velmi zasytilo,tak kasu vynechaj,davaj aj vecer mlieko,aby jej travilo a bola hladna aj rano,na obed davaj vzdy nejaky prikrm apotom ju este nakoj...Linda tiez extra vela neje,ona ma cez den 4,maximalne 5 davok mlieka a jeden prikrm cez obed,takze tiez nic extra ale nechudne....v noci neje 12 hodin vobec,a ja nedavam ziadnu kasu....skoda ze nechce pit z flase,lebo ja by som ju normalne nakrmila z flase nech vidim kolko zje,ale takto ked nechce z flase tak ani ja neviem co by som robila ☹ tebe sa to od zaciatku nepozdavalo,tak mozno ako jej matka mas nejaky siesty zmysel a mozno naozaj nieje nieco v poriadku...kazdopadne to povedz na poradni doktorke,ze ti to povie ona...

mirka285
14. nov 2010

@oacka nemam recept,urobila som ako ma napadlo...na oleji a cibulke som orestovala mleti ochutene maso ktorym som tie caneloni potom pracne plnila,udisila som sampinony s porom,a potom som to vrstvila do zapekacej misy,este som medzi to nadrobno pokrajala dve susene paradajky a ten olej z tych susenych paradajok taky fajnovy bylinkovy som zmiesala s cistou domacou stavou z paradajok s ktorou som to vsetko zaliala,a samozrejme som to posypala parmezanom a este som medzi to dala platkovy emental a dala som to piect...ale po pol hodine pecenia som zistila ze tam mam uz malo paradajkovej stavy,dost sa jej vyparilo,som tam vyliala este jednu sladku smotanu,aby to nebolo suche...a bolo to fakt dobre 🙂

monline
14. nov 2010

@mirka285 vyzerá to, že máte výborný obed, kde je foto? nech máme inšpiráciu? my sme dnes mali plnené rezne z kare, ryžu a kapustový šalát...a malý bude mať o druhej mrkvu, brokolicu a karfiol..

denisse
14. nov 2010

ahojte
@oacka
ja ta chapem a toto forum je tu okrem ineho presne na to, aby si sa tu postazovala a kto vie, tak ti poradi ...
popravde ja si myslim, ze kike nerobia dobre tie prikrmy, mozno je to na nu priskoro ... co keby si skusila par dni znova vylucne kojit? myslim, ze nevadi, ak dieta pribera malo, dokonca v istom obdobi nemusi pribrat vobec ... ale chudnut by nemalo ... kolko schudla? nie je to len odchylka vazenia? ja na tvojom mieste skusim odolat vazeniu a do najblizsej poradne by som ju nevazila a len kojila ... a potom uvidis .. ak sa aj na poradi ukaze, ze schudla, tak ti doktorka urcite poradi ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre