Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

zrzulka
16. feb 2010

maxi asi pred rokom som velmi dobre nakupila v carrefoure... tiez mali take brutal zlavy na hracky (ja velmi oblecko nepozeram lebo to ma na starost mama a segra, oni sa vyburuju kvalitne na malej co sa tyka paradenia)A aj Hypernova mala celkom fajn ceny na hracky. malej som pokupila spolcenske hry, knizky....Co sa tyka hraciek tak aj dracik ma niekedy celkom fajn zlavy ... ono je to o tom ze musis vysliedit.V letakoch to nenajdes Na tieto veci ma stastie moja krstna. Sesterke v hypernove kupila Cam autosedacku fungl novu za 10 euri. A este ak mozem poradit, nie je dobre nakupovat v specializovanych detskych predajniach lebo tam to maju vzdy drahsie a ten isty sortiment ako ponukaju napriklad hypace.... ja do takychto obchodov chodim vacsinou len po inspiracii. i ked aj tam maju niekedy zlavy

zrzulka
16. feb 2010

jani jasne, tiez si myslim.... nebudem riesit ani to ked sa bude hrat s malej kuchynkou alebo kocikom🙂))) napriklad nasa mala je presny opak ona je skor na auticka, vlaciky... este tak kocik to ano ale babiku vyhodi von a tlaci prazdny....

sunnygirl
16. feb 2010

janatt23
aj môj to prežíva tak decentne, mužsky, ale však aj ja. Len sa veľmi teším, keď viem, že si pomaličky robím zásoby a že to moje bruško rastie a modlím sa aby to malinké v brušku bolo v poriadku a zdravé, rovnako ako budúca mamina aj ocinko.

maxara
16. feb 2010

jani ja som ich tu videla a chcela som take pre muza na valentina... nebol cas na nakup cez net a navyse to tam bolo dost drahe.. fixky som kupila po ceste do detskeho obchodu 😅 skratka mi to vyslo...

zrzulka - ja si myslim, ze ruzove bodynko urcite je v pohode, alebo pyzamko... ved je to babo... aj ked bude uz bezkat, tak tricko ruzove a nohavice nejake tmave su podla mna v poho... ak to nema nejaky vyslovene babsky motiv

maxara
16. feb 2010

baby aj ja som sa hrala s tatrovkou, bola moja najoblubenejsia hracka... a maly Kubo, synovec, zasa tlacil kocik...

sunnygirl
16. feb 2010

maxara
aj ja si také urobím, pokúsim sa kúpiť tie ficky (tak sme to hovorili ako deti 🙂 )

zrzulka
16. feb 2010

Sunny ja som robila malej tricko ked sme oznamovali nasim ze cakame mimco a su na to bud speci farby (ktore kupis v obchode s hobby potrebami) alebo aj rozne farby ktore robia taky akoby plasticky povrch... Ja som si par takychto triciek povyrabala aj pre seba. Aj pre deti budem....ked to operies na 40tke tak to drzi....len raz mi zislo dolu ale to som mala asi zle zafixovane....

maxi nie necakala som to .... uz len preto ze v nasej rodine sa chalaniska nerodia 😀
Ale tak som aj rada ze skusim nieco ine.... A mala ho bude zboznovat.... Ona je na chlapoch zavisla....ja viem ze je to na jej vek priskoro ale doslovne lipne na muzskom pohlavi.... zeny si nevsima....

sunnygirl
16. feb 2010

noooooooooooooo, veď s tatrovkou som sa hrala aj ja. S bratom sme si stavali bunkre a z repolera stavali dráhy na autíčka

sunnygirl
16. feb 2010

zrzulík
hoď po tom j do albumu tie tričušká, čo si vytvorila 🙂

maxara
16. feb 2010

to je strasne individualne ked si deti vyberaju oblubenu hracku... hlavne nech nejaku maju... moji psi su rovnaki, jazveciky a jedna sa hra s loptickou a je nou uplne posadnuta a druhy sa rad taha, ma take to lano... a vobec sa nehadaju, len ked jeden nema nic a druhy to svoje ma... tak vtedy je loptickarke dobre aj lano 😉 to iste je s detmi...

zrzulka
16. feb 2010

Sunny idem vyhrabat to malej co som vyrabala....tie moje su uz take dost vytahane, len na doma nosim.... nestiham vyrabat🙂)))) Ale v plane mam...🙂))) teraz sa hrajkam s malbou na hodvab. je to super....

maxara
16. feb 2010

zrzulka - ked ju pekne pripravis na braceka, urcite ho bude zboznovat... a keby aj nahodou zo zaciatku ziarlila, urcite aspon na ihrisku uvidis, ako si ho pred inymi detmi obranuje a zastava...
sunny - na ten textil su fakt aj ine farby... skus pokukat, tie fixky maju bezne v papiernictve a tam kde som ich kupovala mi ponukala aj farby take ako su napr... na sklo, ze sa nanasaju stetcom. Ale ja som chcela pisat natenko.

zrzulka
16. feb 2010

Sunny mas v albe... ono je to pismo plasticke len sa mi to nedari odfotit a packy su packy mojej dcerusky🙂

zrzulka
16. feb 2010

maxi ona tieto veci nechape... jej musis ukazat ona nevie ked jej o niecom rozpravas o niecom co nezazila... tazko sa mi to takto cez pismena vysvetluje. nepocujuce deti spoznavaju svet na zaklade niecoho preziteho... To je na dlhsiu debatu ....A ziarlit bude urcite, tomu sa nevyhneme....Len dufam ze nebude ako ja lebo ja som na segru ziarlila ako pes a aj jej ublizovala 😖
Inak super vybavu uz mas prichystanu..... A preco by si nemohla dat malej tmavomodry overal na zimu???? ja som s tymto napriklad problem nemala vobec 🙂))) Aj kocik mala tmavomodro sivy....🙂))

luminkasp
16. feb 2010

zrzi, neboj, urcite jej to nejako vysvetlis 😉

zrzulka
16. feb 2010

Lumi 🙂 jasne ona pochopi len dufam ze bracho neskonci ako jej babiky.... oci budem musiet mat aj na stopkach.... to bude ina sranda

maxara
16. feb 2010

zrzulka - mohla by som, po Kubkovi ma svetlomodre... ale ten overalik, co tam bol odfoteny, bol 56tka, tak preto... si myslim, ze asi uz bude malinky, ci? ja neviem, ako dlho sa nosi taka 56tka... Ta bundicka vedla, sa da aj na jesen dat...

maxara
16. feb 2010

zrzulik urcite si budu rozumiet... nie je medzi nimi taky velky rozdiel... teraz asi napisem strasnu blbost, ale ja vsetko porovnavam cez zvieratka... my sme mali ratlika a korelu... a ked bola Vinka sama a korela pustena, tak sa Vinka nevedela dostekat... niekedy, ked bola na zemi, tak Vinka tak skakala pri nej, akoze labkami naznacovala, ze ju zaslapne (ale tak ratlik...) a zubkami naznacovala hryzkanie... ale nikdy nepohryzla... a zazerala na nu teda poriadne. A ked sa nasi predstahovali na dedinu, aj s Vinkou a Korelou, mali sme tam Maxinku a Sisku (dalsich dvoch psov) a ti psi, ked zbadali korelu, hned ju chceli zozrat, ale Vinka ju tak branila, az sa normalne dokrvi dohryzli tie teliatka... a pritom sa nikdy nebili. Ale pochopili, ze korela je doma a musia tolerovat...

zrzulka
16. feb 2010

maxi jasne... Aj mne povedala jedna dr v nemocke ze babetka su ako zvieratka (myslela to tak ze tak vnimaju svet, nejako pudovo)Povedala mi to na margo toho ked som bola nestastna ze ma mala ani nevnima, take brutal depky na mna prisli.... Urcite budu chranit jeden druheho.... Surodenca pre malu sme chceli hlavne z toho dovodu, aj ked si mnohi tukali do cela ci jej nam to za potreby.... vsak uz s malou mame dost starosti tak naco dalsie.... take reci sme si neraz vypoculi,teraz uz aj ked si to niekto mozno mysli to nepovie nahlas... asi pochopili ze surodenec je pre kazde dieta to najlepsie co moze rodic dat....

zrzulka
16. feb 2010

A ta 56 je tak na prvy mesiac cize do zimy ani omylom. 😒 babka malemu kupila velkost 74 na zimu....

zrzulka
16. feb 2010

a s tymi velkostami je to inak strasne indi vindi. napriklad 56 co som mala z HaM som obliekla aj ked mala pomaly 3 mesiace... A mala ma aj teraz niektore oblecko velkosti 86 (co je pisane na 12 az 18 mesiacov) a niektore 92 (18 -24 mes) Vcera som jej kupila supravku ktora je 92 (na 2 roky) A jej je este velka... takze ono vela zavisi aj od vyrobcu....Co ma napriklad Nextovu supravu ktoru som jej objednavala na minulu jar jej bude dobra asi az na tuto jar 🙂)))))Overal zimny 92 co som jej objednavala jej bude asi buducu zimu dobry.... Som zvedava ako jej sadne letne oblecko co som kupovala vo vypredaji....

oacka
16. feb 2010

kočky, no dnnes sme teda rekordmanky v písaní!
maxara,zrzulka, parádne tričká ste porobili, úplne profesionálne! 😲
maxarka, pekne sa ti výbavička rozrastá, veď už aj kočík a postieľlku máš, my k tomu máme ešte ďaleko!
zrzulka,no veru s dvoma drobcami si také ťahy užiješ,že sa ti o tom ani nesnívalo! Minule sme to tu rozoberali! 😀 a kedy vlastne cestuješ? Juj, donesieš si parádne vecičky,už sa teším na fokty!

miki060707
16. feb 2010

jeeeej, maxara, to si spravila, ale pekne, ako si to robila, si šikulka..... 😉
no ja ked budem mať chlapca a budem mať niejaké veci ružové po Sone, tak na noc, či na doma jej budem dávať pyžamko, či bodyčko....

ja pojdem 22.na poradnu, tak som zvedavá, či to bude vidieť.
no zrzulka, pekne si nakúpila....

oacka
16. feb 2010

ja som staršia sestra mladšieho brata a veru nie je to ľahké! za všetko som bola zodpovedná! a koľko sme sa bili! ale máme sa radi a brácho mi vždy pomôže.

luminkasp
16. feb 2010

zrzi, mozno bude velka pomocnicka

miki ajja idem 22. 😉

maxara
16. feb 2010

zrzulik - tak potom som to dobre odhadla s tym overalom... je krasny a kludne by som ho dala dievcatku, ale je fakt malinky..
a s tym surodencom mas pravdu... tiez si myslim, ze aspon dve deti by mali v rodine byt... akoze ked sa neda tak sa neda, ale ak sa da, tak urcite treba... a tych ludi nepocuvaj, mozno by som zvazovala druhe babo vtedy, keby sa som porodila postihnute babo nejako geneticky... no vies, co myslim, downnov syndrom alebo skratka nieco take vrodene... urcite by som sa bala mat druhe, ale ak by bola sanca, ze druhe bude v poriadku asi by som do toho sla... ale toto nie je tvoj pripad, takze ty jednoznacne nemas dovod druhe babo nemat... navyse deti, co maju nejakym sposobom hedikepovaneho surodenca su uplne ine, take rozumne, alebo ako by som to povedala... aj potom v dospelosti su taky iny ...

janatt23
16. feb 2010

ja idem 18. ale len na poradnu. no chcela by som dr poziadat, ci by nespravil maly kuk ze co to tam je 😀 mohol by trosku...

maxara
16. feb 2010

miki, lumi - a co by ste vy chceli? babulku, ci chlapcurika...
oacka, postielku mi kupil drahy, cez bazos
tie bodycka su obycajne pekne biele a popisane fixkami na textil, odkukane z netu

maxara
16. feb 2010

jani a kedy ides na ten morfologicky? ja idem 1.3. k mojmu Dr. to co som bola vcera bol sukromny plateny... ale tak sestra mi po znamosti vybavila, tak nechod, ked ides puknut od zvedavosti...

zrzulka
16. feb 2010

oacka ty si najstarsia???? To je udel najstarsich deti, ja som si tiez kdeco zlizla ale nasi sa snazili byt spravodlivi i ked ja som mala mat rozum lebo ved ja som bola starsia .....U nas to bude trosku viac zlozite lebo aj viem ze aj ked to vedome nedopustime urcite nastanu situacie ked si drobec povie ze na malej nam viac zalezi. kym dospeje do stadia aby pochopil ze sestricka potrebuje viac pomoci, viac s anou budeme "zaoberat" tak to nebude jednoduche..... co som sa rozpravala s ludmi kde je jedno z deti nejakym spsobom hendicapovane tak zial tak to je v kazdej rodine. Ale zase ked su deti dospele a pochopia preco to tak bolo tak tie vztahy su vo vacsine pripadov velmi priaznive.... tak uvidime ake to bude u nas.... verim ze dobre....
Oacka idem zajtra rano.... a tesim sa lebo konecne budem nakupovat s niekym koho to bavi a aj poradi🙂)))) Tu na Sr nemam nikoho takeho ....Uz pisem zoznam aby som nahodou na nieco nezabudla....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre