Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

zrzulka
23. mar 2011

@denisse ak vydrzite do roka a pol tak uz nebudes musiet davat um ale rovno kravske ci vy mate "alergicky teren" tak kvoli tomu?????? ja som miske tiez davala umele a teraz sa dozvedam ze to nie je potrebne uz pri vacsich detoch davat.... um tiez obsahuje kravske mlieko. miska mi napriklad teraz (co jej uz nedavam um) nevypije kravske vobec. cize nepije ziadne...tak ako ja, mne tiez nechuti 😝

luludi
23. mar 2011

@zrzulka 😉 😵 😵

zrzulka
23. mar 2011

@maxara praveze to pochopili lebo ty tym ze si nahradila cast mm umelym tak sa ti automaticky znizila tvorba...prave toto je chyba ktoru mnoho mamin ked ma pocit ze "straca mlieko" robi. nahradza to "stratene mlieko" umelym cim automaticky znizuje produkciu ...takze mas "mudre prsia" bud bez obav !xixi
btw bambola a preco chces vlastne maťku odstavit?????

aalexis007
23. mar 2011

Myslíte si, že ak si budem odsávať mlieko pravidelne - tak sa mi obnoví tvorba mliečka tak ako som mala pred tým????

tinaki1275
23. mar 2011

@aalexis007 nemyslim ..mne sa odsavanim postupne tvorba zastavila..a to som odsavala popri kojeni .,ze aby som mala do zasoby a viac mleka sa mi netvorilo ...tak neviem..

maxara
23. mar 2011

@zrzulka ale ja viem, akurat ze Nina nieco jest musela, lebo uplne tyrat hladom som ju nemohla.. je rozdiel, kebyze som pohodlna, ze sa mi nechce kojit kazde 2 hodiny, ale ona chuda pila a plakala a pytala kazdu pol hodinku.. proste som potrebovala oddych, nech sa stihnu naliat.. preto vravim, ze to nepochopili.. ze sa mali vtedy naliat a stale sa tak vela nalievat.. ale oni neee, chapes?

maxara
23. mar 2011

baby ja pozeram koberce a nemozem si vybrat.. musim ho kupit este v tejto nalade, kedy sa mi paci toho vela.. lebo kupovat koberec v nalede, ked sa mi nepaci nic je samovrazda 😒

vierkaha
23. mar 2011

@bambola no veď to, že malý je evidentne spoko keď sa kúpka, ale ja počkám až na teplejšie počko, lebo mm máva dosť často zápaly stredného ucha a aj svokrato máva - tak nechcem, riskovať že to malý chytí ( ja viem, že nemusí, ale genetický základ tam je 😅 )
@katka55 aha tak to potom chápem, fakt to máte dobre vymyslené 😉

tinaki1275
23. mar 2011

babule potrebujem pomoct..mate niektora nejakeho znameho endokrinologa ktoreho by ste sa mohli pre mna nieco opytat? moja dr.tuna je na nejakom sympoziu ta kamoska co porodila na cypre ma problem..a jej dr.vyzera byt dobry idiot..teda ona ma hyperfunkcnu stitnu zlazu a brala carbimazol predtym ,hned ako otehotnela jej to lekar zmenil na nieco co bolo zlucitelne aj s tehotenstvom ..lebo vraj ten carbimazol je nebezpecny pre plod..v 8 .mesiaci vsak ten nahradny liek prestali na cyprus dovazat a jej dr.jej povedal ze teraz uz plod nemoze ohrozit a moze brat zase carbimazol(cca 10m g) a vraj s nim moze aj kojit.. 😒 teraz ked porodila jej pediater samozrjeme razne zakazal kojit.. 😒 ze vraj je to nemozne ak brala dany liek ..ona je ochotna ohrozit aj samu seb a ak bude treba a nebrat nic..ale aj takto v organizme podla mna ma..a neviem kolko moze trvat kym to odide..kazdopadne ona len place ,este k tomu malu ma v inkubatore lebo vracia od prveho dna a je na vyzive ,takze este si ju ani nestihla prilozit a pre nu predstava ze nebude kojit sa rovna koncu sveta..ja som hladal infio na nete a vsade je ze sa nesmie kojit s danym liekom ..su nejake ine s ktorymi sa smie, ale ja by som chcela vediet,ci by napr.mohla teraz pockat a napr.odsavat a ci dany liek z organizmu napr.po 10 dnoch neodide ..a ked bude cista zacat kojit.. dufam ze som to zrozumitelne vysvetlila..tak ak mozte pomozte mi .. ☹

maxara
23. mar 2011

@tinaki1275 fiiha, tak s tymto vobec nemam skusenosti, ani ponatia a ani nikoho nepoznam, cize ja ti asi neporadim 😒

tinaki1275
23. mar 2011

@maxara nevadi hadam niektora z bab ma niekoho ..mozno @bambola- by sa mohla opytat teda jm....ja som z toho tiez nestastna ..ona je v placi a mala este k tomu uz treti den v inkubatore a svyzivami ..vraj nechce flasu ..a ona si ju prilozit nesmie..a este bez muza..aj ked by jej ten pomohol .. 😒

maxara
23. mar 2011

@tinaki1275 no tak je mozno rad na tebe.. skus ju nejako uchlacholit a povedz jej, ze to nie je ziadna tragedia, ked nekoji.. ved kopec zien nemoze.. nech sa tym netrapi

tinaki1275
23. mar 2011

@maxara to sa jej snazim vysvetlit ale ona len place..som sa jej snazila jemne vysvetlit ze v tomto pripade to je v zaujme dietata a ze sa na to nesmie pozerat egoisticky(tak to bohuzial je) ze teda ona chce kojit stoj co stoj..to tie hormony z nej urobili uplne nelogicku bytost ...

maxara
23. mar 2011

@tinaki1275 no ved aj my sme boli divne, nie? ja som napr na 7mi den po porode, ked som stale trcala v porodke, chytila normalne hysak.. 😒 som revala jak pridrbana asi tri hodiny.. aj detska dr za mnou prisla a nepochopila, ze mi nijak nepomoze

katarina7777
23. mar 2011

@tinaki1275 zatial nech si mlieko aspon odsava a vylieva a ked by sa ten liek po case stratil z tela tak moze zacat skusat kojit... aspon sa zamestna a bude sa citit uzitocna a spokojna ze je aspon nadej... tie hormony vedia riadne so zenou zamavat, o par dni to uz bude lepsie a zatial je aspon prejde pri odsavani cas i ked teda netusim ci raz bude moct aj kojit. 😒

tinaki1275
23. mar 2011

@maxara ja som zacala byt divna az teraz 😀 😀 ja som bola kupodivu az prilis normalna po porode..sa aj mm cudoval ..za to teraz.. 🙂 uz mi minule povedal ze sa mi hormony nejako oneskorili ..

katarina7777
23. mar 2011

@maxara peti ja to iste , hysaky ked mi este 7 dni po porode povedali ze nemozem ist kvoli krvnemu obrazu domov, uz mi tam po dvoch tyzdnoch drbalo ☹ normalne som si na wcku hryzla do pery a stipala lica aby som nebola biela 😕

tinaki1275
23. mar 2011

@katarina7777 to som jej hovorila aj ja ze hadam takto by to slo ..ale problem je ze ona podla mna bez liekov uplne byt nemoze..a aj tie co sa vraj mozu pri kojeni brat nie su az take bezpecne..a ona ked nebrala 4 dni lieky tak mala silne arytmie srdca ..stitna zlaza je svina...ja mam len znizenu cinnost stitnej zlazy to sa este da..ta zvysena je hnusna..

tinaki1275
23. mar 2011

@katarina7777 @maxara ja som nastastie 4ty den po cisaraku mohla domov..primar bol kamos tak ma tam zbytocne nedrzal..a ja som s tavrila ze som 100% ok aj ked som sa ledva hybala ,lebo som nechcela mat svokru na hlave..ta tam u mna trcala 7-8 hodin denne a ani mi malu nedala do ruk .. 😠

maxara
23. mar 2011

@tinaki1275 @katarina7777 no nastastie som tam bola s jankou, ktora je z PK a oni tiez mali trosku zltacku a taaak.. a ona ma velmi povzbudzovala a ja ju.. tak sme to spolocne zvladli.. oni isli domov v piatok a ja v sobotu. Uz som myslela, ze sa nedozijem odchodu od hladu ☹

maxara
23. mar 2011

@tinaki1275 ja som bola kvoli Ninke, tak to by som nechcela riskovat 😒

maxara
23. mar 2011

@katarina7777 kati, ja sa na teba taaaak tesim.. dufam, ze letenku uz mas

katarina7777
23. mar 2011

@tinaki1275 nezavidim jej ☹ ma tam niekoho z rodiny? lebo aj ta "samota" v cudzine robi svoje a este ked aj malicka nie je uplne fit tak to je na jednu osobu vela... mne pomohlo az ked som bola doma, mala som tu maminu aj segru... tak dufam ze obe budu skoro fit a budu moct ist domov.

katarina7777
23. mar 2011

@maxara peti este nemam letenku lebo cakam kedy vyzdravieme lebo nechcem s malym letiet hned ale aspon tyzden potom ked vyzdravieme aby sme znova nieco v lietadle nechytili, keby nahodou nestiham stretko v nitre tak urcite ta dojdem pozriet 🙂

tinaki1275
23. mar 2011

@katarina7777 ma tam maminu ...
@maxara tak to chapem..my sme boli pod drobnohladom novorodeneckeho este 2 tyzdne po porode kvoli protilatkam co som mala..ale nastastie mala ich vsetky zlikvidovala.. 😀
no idem ja zobrat malu niekam von uz je tu nervozna..

kafoditka
23. mar 2011

Caute baby.. dnes sme mali poradnu - mam doma 10,5kg chlapinu 😉 inak som bola rozladena, lebo som dosla k lekarke a plna cakaren chorych deti 😠 no ale po chvili vysla sestricka a brala nas hned dnu, aby maly neochorel od ostatnych deti, tak esteze tak... Bola som potom v praci, kuk na Mileticku a naspat domov..
@katarina7777
@maxara baby tak presne viem, o com hovorite...ja som bola v porodnici 10dni a keby som si po tyzdni nevybavila nadstandard, kde bol s nami aj Peto, tak sa asi zblaznim ☹ baby ja som si sla placuc pytat ten nadstandard od sestriciek a akurat odisla Polniska z tej izby, tak som sa mohla nastahovat. A poviem vam, ze akonahle sme boli na izbe spolu vsetci traja, moja psychika sa otocila o 100 stup. k lepsiemu 🙂 No co uz, hormony nam dali zabrat 😔

denisse
23. mar 2011

@zrzulka
ja som nele asi do dvoch a pol roka davala UM a az potom kravske ... tak uvidim ..

inak baby, moja barunka dnes doobeda spala neuveritelnu hodinu (este nikdy doobeda tak dlho nespala) a dosledkom toho poobede nezaspala ako zvycajne okolo 14 ale az 15.20 a namiesto zvycajnej hodiny a pol spala len 45 min ... 😀

a nela vcera po obede v skolke zvracala, ale poobede ani doma vecer a v noci, ani rano jej nic nebolo, normalne jedla, tak isla dnes do skolky a tam vraj cely den nic nejedla, je biela ako stena a doma uz trikrat zvracala samu vodu ☹

jaruska8
23. mar 2011

@zrzulka Ja by som bola tiež rada, keby som mohla kojiť tak do roka- roka aj pol, nuž uvidíme, či malá bude mať záujem. 😉 😉 Aj mne bude pri odstavovaní ľúto, ja normálne rada kojím. 😉 Je to krásne, rýchle, pohodlné... samé výhody.

macik27
23. mar 2011

ahojte...tak moja dcérka sa v noci nadomnou zlutovala a zobudila sa len 4 krát 🙂 ráno o tretej mi porozprávala krásnu 20 minútovú rozprávku a uložila sa spinkať... budíček dala až o siedmej tak som bola ráno do ružova vyspatá 😀 na obed som využila babkinu pohostinnosť a nezabudla som si zabaliť aj večeru, veď robila palacinky kto by odolal 😀
@maxara bývam s malou sama no ja som po pôrode dostala takú sprostú mániu že mi vadí aj omrvinka na stole, pred tým som taká vôbec nebola 😒 a varím si na dlhšie ale nie viac ako na dva dni ja to už potom do seba nedostanem

aalexis007
23. mar 2011

🙂 😉 Ahojte,
nedávno som sem dávala link na super výpredajové topánočky. Ja idem objednať pre malého tieto:
http://www.sportsdirect.com/puma-drift-cat-ferr...
http://www.sportsdirect.com/puma-strict-infants...
Tak ak by ste mali záujem, tak sa môžte pridať a objednám aj Vám. Pozerala som botasky pre malého tu v meste a žiadne nestáli menej ako 40 - 50 EUR.

A aj pre baby tam majú pekné, napr. :
http://www.sportsdirect.com/puma-strict-infant-...
http://www.sportsdirect.com/puma-drift-cat-ii-i...
http://www.sportsdirect.com/puma-jago-2-st-v-in...
http://www.sportsdirect.com/nike-court-trad2-v-...

A urobíme nejaké stretko u maxi a všetky detičky budú mať supišné botasočky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre