Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

katarina7777
8. mar 2010

pettrunka trosku vas natahuje, mate to napinave.... ten moj je nehanebnik hned poukazoval svoje prednosti, dufam ze po narodeni bude hamblivejsi 😉

maxara
8. mar 2010

dobry vecer buchticky... moje brusko som mala dnes take velke, ze som sa az normalne cudovala... no myslim, ze uz si o mne nemyslia ludia, ze som len dobre nazrata... 🙂
inak robota sa dnes dala zniest, som milo prekvapenkana... ale uz v stredu budem zas znechutena, uz viem, co ma caka. Idem vyhadzovat jedneho extra chmula... no som zvedava... ale tesim sa, ze konecne vypadne, sedlak...
mojalili - akurat som videla tu sikanu a ta babka vyzerala jak jedna tehla co u nas byvala (ale ta bola mladsia).. tak jarabica nosata...
inak vsetkym, co ste sa dnes dozvedeli, co mate v brusku, blahozelaaaaam 🙂

mojalili
8. mar 2010

Ciganka spinava....to ze chodila do triedy, ked maly bol svrtak...a bila tam chlapcov, na ktrych nazaloval....len ma sere, ze moj riaditel nereagoval....ale co sa cudujem....tak ako v mojom pripade....skoda reci.... 😠 Je to maly hajzel, ktory provokuje. Ta chodba ma 6 tried, neda sa cez prestavku vsetky triedy ustriehnut a ked tam pridete, tak so smiechom povedia, ze oni sa len tak hraju.... 😒

katarina7777
8. mar 2010

mojalili cigani radi brnkaju na rasisticku notu , ze aki su zneuzivani a jak sa zle maju ale vacsina z nich nic nerobi aby zmenili svoj zivot.

maxara
8. mar 2010

mojalili ved to je jasne... vzdy sa predsa len tak hraju... nikdy si neuvedomia, keby aj naozaj niekomu ublizovali, aj ked si to trebars zasluzi... podla mna to ucitel nema sancu riesit, a hlavne nie teraz, ked si hocijaka subra smradlava zavola telku a poda takuto verziu... a hlavne ked teraz aj ucitel sa kolkokrat moze bat o zivot

maxara
8. mar 2010

katka im sa ich zivot paci nad mieru... to su stastni ludia.. kedze na nich robia ini, samozrejme cest vynimkam, poznam aj inych, ale veeeelmi malo ☹

katarina7777
8. mar 2010

tak tak maxi

mojalili
8. mar 2010

...a mame peknu reklamu nasej skoly, pritom sme boli povazovani za najlepsiu skolu, najkludnejsiu....to je sila.. 😠

matita
8. mar 2010

oacka a v madarsku maju peg perega za dobre ceny? tiez sa mi paci gt3, ale zatial som nenasla ani internetovu stranku, kde by boli za nejaku lepsiu cenu. rozmyslam, ci by sa neoplatilo skocit do rakuska...

aalexis007
8. mar 2010

Ahojte, v prvom rade: všetko naj k nášmu sviatku 🙂
Máte aj vy bolesti v krížoch a nižšie? Ja keď ležím na chrbte, tak mám problém aj postaviť sa. Je to neuveriteľná bolesť. Spať môžem len na boku, alebo mám taký ten polohovací vankúš, takže som prevalená cez neho. Neviete mi poradiť niečo aby ma to tak nebolelo?

aalexis007
8. mar 2010

Ozaj a kupujete aj monitory dychu? Ja sa stále neviem rozhodnút ci kupit alebo nie?

matita
8. mar 2010

mna pri lezani na chrbte zacne boliet brucho. to je zrejme ten tlak na dutu zilu a preto sa nema spavat na chrbte. takze iba striedat boky ☹

carrie84
8. mar 2010

Caute babule 🙂
Tak som sa prave vratila z kina - Princezna a zaba - mila rozpravka 😀 Aj malemu sa pacilo, ku koncu kopal ako divy .. hehe
Alexis - mna bolia krize uplne sialene (najma ak sa trochu viac hybem a upratujem 😒 ). A spat na chrbte mi doktorka zakazala uz davno - myslim, ze som to citala aj v nejakych knihach. Maternica tlaci na dutu zilu a neviem naco este - tehulky by mali spavat cca. od 4 mesiaca len na boku ...

zuzik1983
8. mar 2010

baby a co je to ta duta zila?co to moze sposobit?

janatt23
8. mar 2010

alexis aj mna strasne bolievaju krize. no uz od nejakeho druheho mesiaca ☹ niekedy sa nemozem ani postavit bez pomoci ☹ chodievas aj niekam v tt cvicit?

matita
8. mar 2010

myslim, ze to robi problemy iba mame (ze ti je spatne) a nie dietatku...

mojalili
8. mar 2010

Mna tiez velmi bolieva chrbat, ked vstavate, prevalujte sa na bok a tak vstante, teda ja mam s tym preoblemy, kedze mam brucho ako slon....
ZUZIK - tusim ty si sa pytala na nieco proti záhe ....mne zabera hlavne Fatra mineralka, Tums sa moze tabletky...to mam po ruke vzdy, a psledne mi zacalo zaberat jablko citronky co su....aj tie tortove oplatky som pocula...

aalexis - ja som skor pocula o tom motyliku pod plienku co sa dava...taky monitor dychu je vraj lepsi....
http://www.babybazar.sk/Monitor-dychu-NA-plienk... tento, kamaratka ho ma a nevie si ho vynachvalit...tak neviem neviem, tiez rozmyslam...

Kocky, moj chlap mi povedal na MDŽ, ze on nemal cas....ze robil dlho, no nezabijete ho? 😠

aalexis007
8. mar 2010

Janatt23: nie nechodím v TT nikam cvicit, ale chcela by som. A ty chodis?

matita
8. mar 2010

toto som nasla k tej dutej zile:
Syndrom dolnej dutej zily spociva v tom, ze zvacsena maternica tlaci na velku dutu zilu, ktore privadza krv do vasho srdca, tym padom sa znizuje zilovy navrat krvi do srdca, co ma za nasledok pokles krvneho tlaku, z toho plynu zavrate az mdloby. Ak sa neurobi protiopatrenie, znizuje sa aj uteroplacentarny prietok, teda prietok krvi medzi maternicou a placentou, viazne okyslicovanie krvi dietatka. Tento priznak sa zjavuje pri polohe na chrbte, presne tak ako pisete, co je uplne logicke, maternica sa akoby uklada na dolnu zilu, akoby ste polozili nieco tazke na hadicu, prud vody z hadice takisto zoslabne. Preto treba ihned zmenit polohu - z chrbatu na bok, vysetrenia - porodnicke a ctg by sa mali vykonavat v polohe v polosede. U kazdeho su anatomicke pomery individualne, preto je mozne, ze u vas je tento syndrom castejsi a viac vyjadreny. nemusite sa obavat, vzdy sa to vyriesi uz spominanou zmenou polohy, nehanbite sa vzdy na to svojho lekara a sestry upozornit, aj pri porode.

janatt23
8. mar 2010

no ja som kupila monitor dychu. je uz aj s odposluchom a bolo to az na 250metrov. vyslo to o 100euro lacnejsie ako keby som to kupovala kazde zvlast. snad to pojde ok 🙂
alexis cvicit chodim kazdu stredu do nukleonu. je to fajnove, mi to uplne robi dobre. a dnes som nasla ze je nejake cvicenie v materskom centre, to je na okruznej. chcem vyskusat tam ist, no tam sa musi nahlasovat, bo ze to tam byva plne.

zrzulka
8. mar 2010

jeeeeeeej Mojalili to som este nevidela ten monitor na plienku. my sme kupili Angel care aj s vysielackami.... Najprv som ani nechcela ze naco. pri malej som mala nanny a zapinala ho len cez den kedze spavala v noci s nami ale muz ma ukecal.... 😀 Ale aj som rada aspon budem kludnejsia....

janatt23
8. mar 2010

mojalili ja nemam nejaky problem s bruskom este. aj sa zaviazem celkom ok 🙂 len tie krize su strasne. aj ked lezim na boku a prehadzujem sa na druhy, tak ma ide porazit ☹ inak ze sa daju u dokyho naordinovat masaze a su tym padom lacnejsie az o nejakych 70%. len asi niekde u specializovanych ludi... v nemocnici alebo tak myslim.

oacka
8. mar 2010

kočky, Košičanky, idete rodiť do Šace? a pôjdete aj na kurz predpôrodnej prípravy? Robí to MC Stonožka. Chystá sa tam niekto? jja sa zajtra opýtam v MC, čo je oproti nášmu bloku,či náhodou aj oni nerobia také kurzy.
Monitor dychu buď kúpime alebo budeme mať od švagrinej.
Chystá sa niekto na výstavu Prodeti do Brna?

mojalili
8. mar 2010

U nas vo velkosklade ho maju za dobru cenu tento "motylik" a naozaj som videla ako funguje, tak nad tym rozmyslam...NO a moje stare vysielacky Orava su pokazene, sustia...tak skor aby som to dal opravit tto radsej kupim za tu opravu nove 😒

aalexis007
8. mar 2010

Janatt23: Aj ja som rozmýslala, ze do toho MC na okruznej ale akosi sa neviem odhodlat. A v tom nukleone sa ako cvici?

kafoditka
8. mar 2010

mojalili, co znamena dobra cena na ten motylik? Rozmyslam o nom...

zuzik1983
8. mar 2010

mojalili vyskusam,lebo niekedy je to ozaj az moc,nieco mi uz musi zabrat🙂

janatt23
8. mar 2010

to je cvicenie na cele telo. tak sa tam ponatahujeme trosku 🙂 precvicuje to ucitelka zo strednej zdravotnej. cvicime aj s tymi fit loptami. a potom tak relaxujeme... medzi tym nas tam uci ako dychat pri porode. mne sa to celkom paci. aspon trosku sa hybem. len je na nic, ze to je len 1x do tyzdna ☹skusim to kompenzovat trosku s tym MC 🙂v pondelok by som chcela ist prvy krat

janatt23
8. mar 2010

OACKA kedy je ta vystava? daj nejaky link, bo to neviem najst ☹

karinnka
8. mar 2010

oacka ja sa chystam rodit do sace 🙂 a ta predporodna priprava je aj pre muzikov ci len pre nas?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre