Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

erytrea
19. máj 2010

ahojte

tak sa Vam musim dnes pochvalit 😵 dnes mame s manzelikom 3 VYROCIE SVADBICKY 😵 😵 😵 😵 😵 😵 taaaaaak to rychlo ubehlo, no a od rana spominam a kukam na hodiny ze co a ako som pred 3 rokmi chaosila 😀 😀 😀 no ale to pocasie bolo sto krat lepsie, slniecko svietilo od rana, dokonca na fotenie sme museli brat krem na opalovanie aby mi nezhorel chrbat 😎 😎 😎 😎 😎

vecer ideme na vecericku, tak sa vytesujem 😵 😵 😵

tak a idem cosi robit lebo mam toho dnes este dost 😝

vsetky Vas pozdravujem a u nas dnes KONECNE neprsi!!!!!! 😝 😝 😝 😝 😝

katty17
19. máj 2010

sunny, jednoznacne chod skor na matersku ak sa necitis dobre. lekar by si mal podpisat papier na 8 tyzdnov pred. nemal by s tym robit ziadne problemy...
mojali, ja som mala take tocaky vcera v praci a to som este aj sedela. boli to zvlasne pocity. som bola prekvapena ze ako mi moze byt tak mdlo aj ked sedim :(

noemarta
19. máj 2010

no ved to uz sme spominali, ze sa mozno stretneme na jednej chodbe v ruzinove , hi hi, ty si si uz bola obzriet teren nemocnice ?? ja sa chystam ale az ked budem na materskej, takze za dva tyzdne. aj lekarku budeme mat rovnaku, aj baby obe cakame, aj my sme chceli sandru, alebo lindu a vyhrala Nela, noooo, len nech nam to vsetko dobre dopadne, lebo mna tiez uz zacinaju prepadat take vselijake myslienky, ci zvladnem porod, uz sa mi o tom aj sniva, napr. tuto noc, ze to bolo uuuuplne ze bez bolesti, bodaj by !!!!

alllexa
19. máj 2010

Noemarta - fotky budu asi za mesiac. Aj ja budem rodit v Ruzinove, zaciatkom jula...
A uz som na materskej, sla som 8 tyzdnov pred terminom...

Silvia - mne sa moc nechce varit, dam si asi pizzu z mrazaku..🙂

mojalili
19. máj 2010

ERYTREA - gratulujeeeeem 😵 😵 😵
NINA 88 - este k tebe som chcela....vies, ja by som aj chcela keksikovat s muzickom, tak velmi mi chyba, ale nemozem, ale este pred 1,5 tyzdnami sme....a to som chcela vydrzat do porodu. Chudatko, musi to aj on nejako vydrzat, tka sa snazim inak, lebo viem, ze aj tato stranka vztahu je dolezita... 🙂 To je tazko, chlap si neuvedomi pokial sa nieco nestane, ze netreba tlacit na pílu - ako sa to povie....

mojalili
19. máj 2010

NO a ja idem varit.....cestoviny s kuracim paprikasom a hlavkovy salat k tomu.... 😉

noemarta
19. máj 2010

Katty, to poznam, ze tocaky v sede. Ja som bola v 30tt na morfolog.vysetreni, a chapes lezala som, lekar ma zacal vysetrovat a mne doslo total zle, tocaky, mdloby, teply pot... no otras, az si to lekar vsimol, tak ma potom polozil na bok a uz bolo dobre. takze dobre poznam tieto stavy a a a vobec mi nerobi dobre chodit po obchod.centrach, asi tam nie je dostatocny kyslik pre mna.

silvia.vesela
19. máj 2010

Katty, tak to ano....ja to sledujem na sebe, kazdy tyzden mam uplne ine pocity. Napr. pred dvoma tyzdnami som nemala vobec az takeho bolesti a pocit, ze mam dostat menzes. Takze pre mna to je vsetko nove a neviem, to az tak rozlisit, co je ok a co nie..

katty17
19. máj 2010

erytrea, kukla som si tvoj album a vidime ze idete do kociku casualplay. my sa mame tento tyzden rozhodnut pre jane alebo casualplay. 🙂 kde ste ho kupovali? taktiez ma zaujala tvoja zavinovacka s motylkami. vyzera velmi fajn. 🙂
neomarta, uz si si zazmluvnila nasu spolocnu Dr.? ja jej mam volat okolo 34 tyzdna. ty? inac, to by sme sa mohli dohodnut spolu a skocit za nou aj v rovnaky termin. urcite sa budeme pytat na rovnake otazocky 🙂)))
aj moje fotky by mali byt tak za cca mesiac. 🙂

silvia.vesela
19. máj 2010

mne sa tiez nechce moc varit, po vcerasej noci nevyspatej. Pizzu mam aj ja v mrazaku, tak si ju dam aj ja. 🙂

noemarta
19. máj 2010

Erytrea, gratulujem k 3jemu vyrociu, my mame za dva tyzdne 6 rokov !!!! ten cas letiiiii.

katty17
19. máj 2010

mojali, jooooooj, taky paprikas by som si dned dala. mnami 🙂 neposles mi na obedik do prace. objednavam si donasku u teba 😀 .

noemarta
19. máj 2010

katty, ja idem 3.6. do poradne este posledny krat a moj gynekolog jej bude volat, takze to akurat budem aj ja v 34tt takze to by sme mohli ozaj ist spolu, ved sa dohodneme jo?
hm.. som zvedava kedy budem mat ja fotky, hadam do porodu budu, hi hi
Katty, my uz mame jane doma, ja som spokojna s nim, urcite ma vacsiu vanicku nez casualplay, tiez sme sa rozhodovali medzi nimi dvoma, sice este peg perego trojkolku sme zvazovali. ten je asi najvacsi, ale tak co uz, uz je jane doma. ved zajtra porobim nejake to foto a hodim to na svoj fotoblog.

katty17
19. máj 2010

neomarta, to by bolo super, hod sem konecne aj ty fotecky 🙂 a ktory jane ste kupili. Risi sa neustale priklana k Jane. normalne ma nan ukeciava 🙂 paci sa nam hnedo oranzove prevedenie. mate 2009 alebo 2010? Mne sa totiz zdal dost malicky tak preto sa stale rozhodujem. ale ked sme boli v utorok na UTZ tak nam doki povedal ze mala bude mat cca 3200 g ked sa narodi, tak Risi hned ze super. to sa pomesti aj do Jane. chichcichi. 😀 . len tie odhady kileciek su podla mna len tak naoko pre maminky. chichichi.
ohaldne nasej Dr. si dame vedie urcite. bolo by to super. poslem ti cislo na mna do IP. 🙂

alllexa
19. máj 2010

Katty - ta Tvoja doktorka ma tusim ordinaciu spolocnu s tym mojim lekarom, ked som u neho bola, tak som si vsimla, ze je na dverach napisana aj ona🙂

katty17
19. máj 2010

alex, tak to sa tam mozno aj postretavame 🙂 kde maju vlastne ordinaciu? 🙂 ozaj, ako si dopadla u toho porodnika? uz si si ho aj zazmluvnila? kedy sa to robi?

noemarta
19. máj 2010

katty, my mame jane reverse 2010 hnedo oranzovy, tusim mame rovnaky vkus, hi hi
cakala som ze ta vanicka bude vacsia, ale tak co uz... do kedy sa zmesti tam bude a potom pojde do sportoveho.
nam vyratal lekar ze mala bude mat 3600 kg. o.k. dnes to nafotim a dam to potom do fotobloku aby ste videli co mame....

zrzulka
19. máj 2010

babulky tusim vsetky v Ruzinove budete rodit 😀 Preco ste sa rozhodli prave tam? Mne uz to hori, uz sa musim rozhodnut lebo vcera som bola posledny krat u svojho gyndosa... Ale ked ja stale neviem ☹ kazdy ma od Antolskej odhovara a radi skor Ruzinov

alllexa
19. máj 2010

Katty - oni maju tu ordinaciu v tom lavom trakte budovy, tam, kde sa vybavuje aj ta epiduralka, tito su vsak na prizemi a epi je v suterene. Ordinacia je uplne vzadu chodby, myslim, ze k nej vedie sipka "gynekologicke ambulancie"...
Ked som tam bola, tak mi dal papiere na zazmluvnenie, mam mu ich doniest v 36. tyzdni.

Zrzi - ja som si vyberala nemocnicu podla lekara, ktoreho som si chcela zazmluvnit.

katty17
19. máj 2010

zrzi, je to velmi individualne. na kazdu nemocnicu je cosi dobre a cosi zleho. zalezi od lekara ktoreho si vyberies, teda ak si chces zazmluvnit. ja som dala na referencie od znamych na moju Dr. A kedze uz aj chodim na prednasky do ruzinova a nejako sa mi tam uz zapacilo, tak budem rodit tam 🙂. aj EPI som si tam uz zaplatila nech to mam z krku 🙂
ked sa nevies rozhodnut, tak skus sa ist kuknut na porodnice a uvidis ktora ti bude najsympatickejsia ;)

katty17
19. máj 2010

alex a stoji to kolko? tak ako sa vravi cca 7 000 sk? musis tam s tymi papiermi obehat nejake podpisy? ci ako to funguje?

adka1311
19. máj 2010

zrzulik.... 🙂 pekny den..
mna moja Dr. praveze odhovara od Ruzinova.../povodne som chcela ist rodit tam/ tak teraz neviem...dost mi nuka Antolsku...
faktom je, ze vybavenie pre deticky je lepsie na Antolskej...v ruzinove nemaju bohvieake novrodenecke a preto aj ked hrozi precasny porod prevazaju rodicky z Ruzinova /ak su hospitalizovane tam/ na Antolsku.....
ja som prveho syna rodila v Ruzinove, lezala som tam 8 tyzdnov na rizikovom /vlastne az kym sa nenarodil/ na standarde a bola som spokojna - ale ja nie som vobec narocny typ...a po porode som uz bola na nadstandarde /10 dni, lebo maly mal problemy/ a to bolo OK....ale na standarde - na sestonedeli - to bolo brutalne , bolo to pred 4 rokmi ale vela sa tam nezmenilo - sprchy a zachody boli hroza a vraj su aj dnes....
co sa tyka dokrmovania deticiek...mne maleho dokrmovali flasou od zaciatku :( vobec neskusili striekacku a to bolo od nich hnusne, lebo potom - po 6 tich dnoch, ked mi ho konecne dali von z inkubatora sa uz nevedel naucit sat z prsnika 😝

a co sa tyka personalu, je to podla mna vseade rovnake, su tam aj super ludia /ci uz lekari alebo sestry/ aj totalni idoti...
kedze som tam bola dlho, zazila som ich kompletne vsetkych a viem ich par odporucit, tak keby si sa rozhodla pre Ruzinov, poslem ti do IP konkkretne mena lekarov, ktori su aj ludski aj odbornici....

ja naozaj neviem, kde skoncim..na Antolskej som bola len raz v zivote odniest nejaky papier a mam strach z neznamych miest...ala kamoska tam nedavno rodilaa bola velmi spokojna....

este uvidim...

zrzulka
19. máj 2010

dakujem babulky, ja tiez vyberam podla lekara. ten moj je na Antolskej aj ked mnohi ma od tejto nemocky odhovaraju. V Ruzinove nikoho nepoznam akurat mojho byvaleho gynekologa ktoremu by som sa velmi rada vyhla.... 😒
katty zmluva stoji 7000. cca 230€, partner pri porode 16€, epidural 106€
V ruzinove neviem ako to funguje ale na Antolskej tak ze gynekolog ti da papiere tie potom zanesies na schvalenie na riaditelstvo nemocky, a tie potom zanesies opat svojmu gyndosovi. Aspon tak to fungovalo pred 2.5 rokom

Ako dlho cakate na poradni v nemocke ????

katty17
19. máj 2010

adi, v pondelok na prednaske v ruzinove vraveli ze dokrmuju striekackou ak nemoze malicke pit mliecko od mamicky... 🙂

zrzulka
19. máj 2010

Adik ved to ze ja som bola na Antolskej spokojna a velmi rada by som si zazmluvnila toho lekar co pri malej. nebola som na nadstandarde a nebolo to brutal. boli sme len 2 baby na izbe takze sa dalo....Sestricky boli take aj take asi ako vsade... no tak si vyber. napis mi do IP tie mena pls... ja mam dobre referencie na Orosa z ruzinova a na Krizka ale v zivote som ich nevidela tak aj neviem podla coho vyberat, ci podla sympatii alebo jak.Ci radsej zenu alebo chlapa 😒 zase viem o niektorych z Ruzinova dost nemile veci to by som radsej utekala kade lahsie. na Antolskej je super primar na detskom oddeleni.... taky haluzak.... 😉 hned spravi kazdemu naladicku...

zrzulka
19. máj 2010

Aj na Antolskej sme vyfasovali striekacky takze to je asi standardne vsade tak....

zrzulka
19. máj 2010

Ale dokrmuju glukozou a potom UM. V tomto maju vyhodu zase Kramare tam dostavaju deti MM z laktaria....

alllexa
19. máj 2010

No, neviem, co dalej, lebo mi dali ziadost o vyber lekara a tam je aj kolonka pre podpis primara/prednostu (to som si vsimla az doma) a este zmluvu, kde je uvedena ta suma 7000 Sk (232,36 EUR). Ved ta Tvoja doktorka Ti tieto papiere sama da, takze jej sa potom spytaj... Oni to asi potom daju na podpis primarovi.

katty17
19. máj 2010

zrzi, na krizka som pocula samu chvalu 🙂

katty17
19. máj 2010

z laktaria do znamena ze to dostanu od maminiek ktore odsaju mliecko ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre