Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

merikac
14. júl 2010

@zrzulka ved aj ja sa tym ospravedlnujem, ze tam musia mat chladnejsie,,,lebo aj ja mam malu skoro nahatu,,,

mirka285
14. júl 2010

@stanka33 toto vsetko viem,ale nechapem ten princip toho celeho...lebo pri Tomasovi som nemala mlieko tak mi ho jednoducho predpisala detska doktorka..teraz nemam mlieko a uz sa to predpisat neda,akoby ja som zato mohla ze nemam mlieko...no bohuzial nova doba ☹ vidim ze moja materska padne na plienky a na mlieko..inak ja miniem denne 5 plienok,neviem kto tu pisal ze minie dve,ale obdivujem ho,moja mala stale cika...

stanka33
14. júl 2010

@zrzulka ked sa ochladilo v septembri spaval ako dudok vonku aj 3 hodiny neboj prejde, nam reval aj vecer lebo maval koliky ked som nevedela co s nim pustila som digestor akoze biely sum a tak zaspal sa ukludnil on nechcel ani dudlik tak som ho nemala ako ukludnovat ja sa desim ak bude aj mala taka ako to poriesim
dneska mi kamoska dala kontakt na jednu auparku vysokoskolacku co sa starala o jej malu na par hodin asi to budem riesit takou cestou nech mi pride na par hodin pomoct

stanka33
14. júl 2010

@mirka285 to bola ina doba vtedy, keby si vedela co sa vselico robi v zdravotnictve a ake su nariadenia aj v lekarnach je to hrozne, obycajni ludia si to odskacu a niekdo sa nabaluje
napr. lieky na chemoterapiu ti schvalia iba do 35 rokov ak si starcia ked sa chces liecit resp.prezit musis cvakat a to su nehorazne palky niekolko desiatok tiisic korun

merikac
14. júl 2010

@mirka285 veru mas pravdu,,,vsetky peniaze idu na mimco a akurat som mamine hovorila, ze ako dobre, ze kojim, bo malemu som kupovala mlieko a pamatam, ako to slo do penazi a nedaj boze ze sa mi v noci minulo,,,mm cakal rano pred lekarnou kym ju otvoria 😀

janka256-spominala, ze mine len 2 plienky, ja tiez 5 aj viac niekedy,,,,,,,,,,

zrzulka
14. júl 2010

@mirka285 predpisuju len ak je jeden z rodicov alergik... moja sesterka tiez nema mlieko a tiez jej nikto nic nepreplati.... 😒

stanka33
14. júl 2010

baby ja 5 plienok minem pri malom a to ma 2 roky a pri malej ani nehovorim co pominam a mlieko mu kupujem stale za 20 euro mesacne a to chodim do rakuska na nakup, ked bude aj mala na umelom 200 euro ide len na plienky a mlieko...

mirka285
14. júl 2010

@stanka33 no je to katastrofa,naozaj lutujem rodiny co nemaju peniaze nazvys a tych co ziju v tych regionoch kde ani robota poriadne nie je...ti fakt maju co robit aby uzivili svoje deti ☹
@merikac no ja tiez veru niekedy aj viac,lebo Linda mi niekedy kaka na tri krat,takze tri plienky mi nasupu osere 😀

zrzulka
14. júl 2010

@stanka33 boze ved to je strasne akoby po 35 ludia uz nechceli zit, ved kazdy ma dovod preco tu chce byt a spravi pre svoje uzdravenie aj maximum. kazdy by mal dostat sancu....mal.... ale tak tieto temy ja nemusim lebo tiez sme si popri malej vela preskakali, vlastne ked pre nu nieco chceme musime to hradit z vlastneho vrecka a nie su to vobec male polozky. este zo zaciatku som s optimizmom sla na UPSVaR v ramci kompenzacie zeby na nieco prispeli ale kde... A ked aj prispeju tak tie cakacie doby ... este ze sa nam podarilo vyzbierat peniazky na to aby sme jej to co surne potrebovala mohli kupit lebo do 3 rokov nikto nic riesit nebude a to su prave tie najdolezitejsie roky pre dieta. ved vtedy sa najviac vyvyja... jak sa vravi spongia (nasava)!

mirka285
14. júl 2010

@zrzulka ja mam alergiu na travu a skorocel,to nestaci 😀 😝 ?

zrzulka
14. júl 2010

@stanka33 inak este donedavna nepreplacali po urcitom veku ani lieky na sklerozu multipex tiez taka nizka vekova hranica... to co uz je? poznam viacero kociek v mojom veku ktore tato nelahka choroba postihla... nechapem ze ked sa da pomoct preco su okolo toho taketo prekazky...podla coho vlastne vyberaju komu ano a komu nie? ☹

zrzulka
14. júl 2010

@mirka285 to vazne? tak mi povedala sesterka lebo jej detska sa najprv pomylila a predpisala jej nutrilon a ked sla druhy krat po recept tak jej povedala ze len ak je v rodine alergik ze len vtedy jej ho moze predpisat... ja v tom ale nevidim ziadnu logiku.... akoze dieta co ma rodica alergika tak tomu predpisu a ostatne co? su od macochy? tymto veciam ja nerozumiem ako je to myslene...

zrzulka
14. júl 2010

@stanka33 a myla bol na umelom??? ja tiez pominam plienok ale nasla som jednu kocku co predava 1 pampers po 7 eur(tie co su 43ks v baleni my pouzivame) tak od nej teraz beriem kym nezacneme latkovat... Ake pouzivate plienky? Ak by ste chceli kontakt na tu babu s plienkami tak hodim ip

zrzulka
14. júl 2010

@zrzulka maly

oacka
14. júl 2010

@zrzulka malá nemmá napodiv potničky. a fakt ju obliekam oveľa viac ako vy. ja sa bojím, je ešte veľmi malinká, a ke´d ju kúpem, hneď jej zmrznú rúčky, až jej skoro modrajú a začne kýchať... a ponožky preto hrubé,lebo iné nemám...

oacka
14. júl 2010

nie sú dve plienky za deň málo?????????

zrzulka
14. júl 2010

@oacka prebalujes 2 krat? to je malo, malo by byt 5-6 plienok denne

a tak jasne ja mam valibuka tak moj znesie aj trosku ked by mu bola zima hadam, ale nebyva, on sa poti aj ked je nahy :O) drobcence zrejme treba viac obliekat. ked ja mu ani klobuk na von nedavam lebo mu pada z hlavy... a ciapka na uska sa mi zda vela

mirka285
14. júl 2010

@zrzulka no je to veru cudne s tymi receptami..no co uz,ine mi neostava len ho kupovat ked nechcem aby mala hladovala,alebo si najdem dojku jak za starych cias a to robilo 😀
@oacka mne sa zda ze ty obliekas trosku vela ale zase fakt neviem ake je u vas na vychode pocasie,tu je fakt nenormalny hic,takze neviem to objektivne posudit...hlavne ze mala sa citi spokojna,to je dolezite...

23bambuliatko
14. júl 2010

@sunnygirl nevadí...ja si este chvilku pockam, no taky porod by som si veru priala aj ja 😀

stanka33
14. júl 2010

@mirka285 kolkokrat prisli ludia ku mne do lekarne az zo slzami v ociach ze cele dochodky na lieky a to je aj v Ba alebo mlade rodiny, my sme obaja vysokoskolaci a poviem ti mame co robit aby sme to zmakli, myslis ze preco muz menil od 1.7 robotu lebo 4 roky cakal na taku ponuku a dalsie 3 by ju asi nedostal uz aj prestal hladat ked sa blizil moj termin a zrazu beres alebo nie, hypoteka teraz auto na splatky lebo nase strajkovalo a potrebovali sme vacsie, sice zasa budeme tam kde sme boli ale aspon z autom a 2 detmi, ved hadam to niekedy bude lepsie
@zrzulka ja mam 2 spoluziacky zo zakladky co maju sklerozu strasne su na voziku....a viem si predstavit ake to mate aj vy, malemu kupujem od roka umele, este aj Lucku vasa uz pije normalne mlieko a vodu???
@mirka285 skus sa spytat dokktorky co ti povie na ten skorocel, budes muset vybavit papier od alergologa

mirka285
14. júl 2010

zrzulka jedine zeby mi tie plienky az domov nosila 😀 ak by som mala pre ne niekam chodit,tak sa mi to neoplati lebo to co usetrim,dam na benzin...

stanka33
14. júl 2010

ja si balim do porodnice bodinka s kratkym rukavom tych mam dost po malom radsej dam ponozky a rukavicky a body a prikryjem plienkou, perinky som pri malom ani nepouzivala iba na kojenie aby som ho lepsie chytila ale to bol taky spoteny on aj ja

zuzik1983
14. júl 2010

ahojte babule,precitat vas neni sanca nejakych 130stran,tak postupne pocitam,strasne pisete teda 🙂 teraz vobec nemam prehlad o narodenych babatkach ale o jednom vam napisem.5 jula o 15.05sa nam narodila mala nikolka,mala 3250g a 51 cm

mirka285
14. júl 2010

@stanka33 ja ti poviem ze ja som mala vzdy dobry prijem a teraz ked uz nerobim a som od Vianoc doma,snazim sa menej rozhadzovat,by som povedala ze fakt nekupujem ziadne hovadiny lebo ja sa normalne blbo citim ze moj chlap taha celu domacnost..a veru mam to aj na papiery tu alergiu na skorocel tak sa nato spytam,aspon zo zvedavosti..

noemarta
14. júl 2010

ahojte babule,
no tak ja som doma z nemocnice , ale este stale kinderko celeee!!!
vcera mi mali robit cisarak, ale urobili mi usg a mala sa otocila dole hlavou, a neotvaram sa vobec, tak ma dnes poslali domov, dalsia kontrola v pondelok.
Allexa to ma vcera uuuuspesne za sebou, rano jej dali vyvolavacku, cely den absolutne nic, az o siestej hodine sa jej pustila plodova voda, velmi pomaly sa otvarala ale pred polnocou porodila SYNCEKA, 3,4 kg, dlzku neviem. A Max, ta dostala dnes vyvolavacku, viac zatial neviem.
takze tak. ked budem vediet nieco viac, podam info. paaa idem trosku odpocivat, konecne domaaaaaa.

zrzulka
14. júl 2010

@mirka285 to je fakt ale tak my to mame ku nej po ceste....

@noemarta dakujeme za sqele spravy... Alexe gratulujeme k syncekovi. Mne sa dnes snivalo ze porodila dievcatko 😀 A taka som bola v tom sne sklamana lebo som bola cele tehu v tom ze bude mat synceka :O))))
A ty sa drzkaj!!! nech to uz tiez mas cim skor za sebou!

zrzulka
14. júl 2010

@noemarta ale inak ma dost prekvapilo aky chrustikl maly na to ze bol prenasany 😀

zrzulka
14. júl 2010

@stanka33 pit jej obcas dam aj vodu z vodovodu ale mlieko este nie. ona kravske ani nechce len UM

stanka33
14. júl 2010

@mirka285 aj ja som mala super prijem na babu az moc,ale dva roky na materskej predsa len poznat, a muz nezarabal spociatku tak ako ja, este koncil skolu, ani ja nerozhadzujem, nosim 3-4 rocne veci do kt. sa urcite nevojdem takze si budem musiet nieco pokupit...nejako uz bude, ale ja chcem ist uz zajtra rodit.....uz nechcem takto byt
@noemarta chudiatko poslali ta do toho tepla sa este trapit aspon tu nebudem oxidovat zasa
ak budes pisat pozdravuj alexu a o katty nevies nic???

stanka33
14. júl 2010

@zrzulka ja asi zacnem prevarat obyc. vodu bo tie lucky su drahe a teraz v lete padne flaska za den , mlieko davam umele ale varim z kravskeho

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre