Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

strasska
7. júl 2011

@adelaine len ja mlieko klasika nedavam a UM nekupujem, lebo kojim. Tak mam urobit tie kasicky na vode?

zuzik1983
7. júl 2011

@kristip aj ja mam znovu chut na tehotenstvo,nakoniec som nebola tehotna,ale silno rozmyslam,ze by sme uz tento rok zacali pracovat na druhom babatku,nie az ten buduci,ako som povodne chcela.no neviem,ako by som to zvladla 😉
@macik27 tak to mi je luto,hned zla sprava 😒
@strasska @nununka @miki060707 @tinaki1275 @medved tiez prajem vsetko najlepsie detickam
@katka55 @maxara sikovnici mali 🙂

bambola
7. júl 2011

ahojte,
my sme dnes boli v sade sa trosku vyvetrat, ocko si nieco pocital na deke a my sme chodili okolo a boli sme na hojdach, ked sme odchadzali videla som @ywett aj s jm ale nechcela som kricat a vkuse sa niekde inde obzerala tak som dvihanie ruky vzdala 😀

katka55
7. júl 2011

dakujem baby za "paci sa" 😉 a este nieco som chcela. neplanovane planovane sme v odstavovacom procese, a kedze som nestihla nic nastudovat, mohli by ste mi dat nejake tipy, ako co najrychlejsie pripravit UM ( 😅 ). hlavne rano sa mi nebude chciet nejako dlho chladit flasu 😒 ako to robievate? a davate vecer aj kasu? lebo my sme zvykli davat, ale dnes mal o 6 kasu a o pol 9 vypil len 100ml UM. asi mu to budem musiet zmenit, ze? ja som v UM totalny amater 😔 a oficialne by mal akoze vypit 250ml rano a 250ml vecer? 😅 dakujeeem 😉

@strasska my sme mali zatial vzdy na veceru kasu, tak ja neporadim 😔

adelaine
7. júl 2011

@strasska ja vlocky necham napucat vo vode, rozmixujem, pridam trochu UM a ovocie....
ryzovu kasu robim na vode,
a zrejme asi tolko vlastneho mlieka mat nebudes, tak asi ano, vo vode...

bambola
7. júl 2011

@strasska a kupujes mliecne kase ci este stale nemliecne? lebo v mliecnej je vlastne UM a ja ich rozrabam do vody. mam este jednu nemliecnu a obcas tam pridam aj tu lebo mi ju treba minut a je fajna broskynova tak malej chuti 😉 predtym som robila nemliecne do MM ale uz sa mi nechce odsavat a uz je dost velka a kase jej chutia. 😎

bambola
7. júl 2011

@katka55 ako je to neplanovane planovane? 😕

adelaine
7. júl 2011

@katka55 katka, preco zmenit? ked ti vyhovuje, ze zje vecer o 6 kasu..to je fajn...a ked jej zje dost,
potom aj 100 ml mlieka pred spanim staci....a nie je vyslovene nutnost, aby ti Patko vypil 250 ml mlieka....rano a vecer, mozno si da menej...a aj kasa sa rata za mliecnu davku, tak mi povedala pedina.
...a inak, ja zohrievam vodu na mlieko vyslovene v mikrovlnke, mam uz odskusane ze napr. 150 ml je na 18 sekund 🙂 🙂 🙂 poriadne vodu premiesam s praskom a samozrejme skusam na predlakti...
kedysi som mala prevarenu vodu v termoske, ale to sa mi neosvedcilo, ta mikrovlnka je u nas najrychlejsi sposob.

nununka
7. júl 2011

Ahojte dievcata,
@bambola @maxara @robika a ostatne dievcata dakujeme za gratulky 🙂 🙂
Aj my zelame vsetko naj naj naj k prvemu rocku @strasska @miki060707 @tinaki1275 @medved
A dodatocne vsetko naj Patkom k vcerajsim meninkam @zrzulka @katka55
@maxara zajtra budem mat udaje do tabulky, kedze ideme na ockovanie 😒 (to zas bude placu) a do kolonky prve kroky daj 24.5. Pekny vecer zelam 😉

bambola
7. júl 2011

@katka55 ja sa teda nechcem do toho pliest, lebo UM nedavam ale vodu zohrievam 😀 a ja zohrievam do kase tak, ze zapnem normalne kanvicu a necham len chvilku kym voda nesteplie, je to odhadom ale uz viem cca , ze kedy. my mikrovonku nemame 😉

katka55
7. júl 2011

@adelaine to znie pozitivne, dakujem 😵 🙂 a voda teda nemusi byt prevreta? sa pytam ako dilino, prepac 😅
@bambola planovane znamena, ze som ho tak ci tak chcela odstavit po roku a neplanovane, ze nie uz teraz. som to chcela tak postupne 😉 mali sme ale tu virozu a MM mu robilo zle, a ked uz bol 2 noci bez MM, tak som to rovno vyuzila na odstavenie. som zvedava, ako to dobojujeme. ale je mi to normalne aj luto, ze sa uz ku mne neprisaje ☹ fakt... vies, ako ti to bude chybat?? 😔

katka55
7. júl 2011

@bambola ja aj do kase prevaram ako blazon 😀 😀

mirka285
7. júl 2011

@bambola jee ja to robim presne tak isto,ze v kanvici voda prevarena a potom ju uz len zohrievam 😉

mirka285
7. júl 2011

inak ja od vcera davam malej pit normalne vodu z vodovodu...predvcerom som jej kupila Lucku a normalne v nej oli bublinky a Linda to nechcela pit,tak som si povedala,ze voda z vodovodu je aj tak nejlepsia a ked som vecer pocula v spravach,ze Ecoli nasli uz aj v mineralke,tak si myslim,ze to je dobra volba 🙂

adelaine
7. júl 2011

@katka55 ja neprevaram

noemarta
7. júl 2011

dobry vecer sa praje,
vsetkym oslavencom meninovym aj narodeninovym prajeme vsetko naj naj!!!!
akurat som dorobila papiere, nachystala som si marhule na zajtra, idem robit dzem a zajtra si aj zavarim... akoooo, nemam co robit..... ale tak my toto ovocie lubime aj dzem u nas fici, tak musim. 😎
My sme boli dnes od rana zurovat. Segra mala promocie, brasko 18tku, tak som prezrata dobrot ze az. A zajtra nas caka zurka u susedovcov a v sobotu .....u naaaas !!!!! 🙂
Baby idem hajen, zajtra sa hadam ozvem.

denisse
7. júl 2011

ahojte baby, ja len rychlovku cez nejaky mobilny pomaly net, co mam na chate na domasi .. konecne sa nam dnes vycasilo, vcera cely den lialo ... takze dnes sme si konecne aj my uzili slniecka, ihrisko a nela aj v malom bazene sa poclapkala ... 😀
nestiham vsetko citat, ale aktualnym oslavencom prajem vsetko najlepsie, hlavne nech su deti zdrave ...
a vidim, ze sa bavite o kasi a vode ... ja vodu na kasu prevaram v kanvici ... aj pit davam prevarenu vodu z vodovodu, alebo lucku ... tu jej dam aj neprevarenu ... a aj z vodovodu uz mala parkrat neprevarenu ...

co sa tyka mlieka, tak kojim, kasu davam uz davno mliecnu, teda je v nej UM a do varenia davam normalne kravske plnotucne mlieko, snazim sa netrvanlive, teda cerstve, ale ked potrebujem a mam len krabicu trvanliveho, tak uz som dala trosku aj takeho ...

strasska
7. júl 2011

@adelaine dakujem, skusim to tak ako si napisala 😉
@bambola uz som skusala aj mliecne aj nemliecne, zje dve - tri lyzciky a potom zacne krutit hlavou, ze nechce.
A inak ani predtym som neodsavala, nechcelo sa mi, tak som aj nemliecne zarabala do vody 😔

denisse
7. júl 2011

@strasska
ja som tiez odsavala asi dva mesiace a davala som nemliecnu s MM, potom sa mi uz nechcelo odsavat, tak som kupila mliecnu ...
a tiez obcas davam na veceru zemiakovu kasu, robim ju normalne s maslom a troskou prevareneho plnostucneho kravskeho mlieka a chuti jej viac ako ta sladka kasa 😀
a niekedy jej na veceru davam chlebik s troskou masla ... a obcas sa stane ze nechce druhe jedlo, lebo zjedla dost polievky, tak dostane k veceru to druhe jedlo a potom uz pred spanim len kojim ...

strasska
7. júl 2011

@denisse musim uz nieco vyskusat aj ine, lebo vcera jej normalne v noci skvrkalo v bruchu ☹ tak som ju potom kojila asi x-krat 😖

bambola
7. júl 2011

@mirka285 miri mam vacsinou prevarenu a zohrievam ale niekedy zohrejem aj neprevarenu, malej lejem z vodovodu uz dlho tak si myslim, ze nic strasne sa nestane 🙂 my tu mame dobru vodu

denisse
7. júl 2011

@strasska
skus tu zemiakovu kasu, to by jej mohlo chutit ... ja do nej obcas pridam aj mrkvu ... celkovo mi barunka lepsie je zeleninu ako ovocie ... a ja jej uz davam pred obednym spankom polievku a ked sa zobudi, tak druhe jedlo ... cize obeduje az okolo 14.30 ... to potom uz vacsinou olovrantuje len MM a veceria ako som pisala ...

bambola
7. júl 2011

@katka55 neviem ci mi to bude chybat ale tak zatial to nechavam tak ako je 😔

denisse
7. júl 2011

@bambola
aj my mame dobru vodu a tiez si myslim, ze ju deti mozu pit aj neprevarenu ...

bambola
7. júl 2011

@denisse ja robim zemiakovu kasu casto na obed k masu lebo zemiacky ma strasne rada ale ja ich popucim len s maslom 🙂 dnes som pridala aj mrkvu a hrasok lebo bolo namiesto maska len zltko 🙂

strasska
7. júl 2011

@denisse skusim, dam vediet. Aj julka zeleninu velmi lubi, a banany. zvysok ovocia, az teraz, dnes napr. zjedla skoro dve nektarinky 😉
Este jogurty ochutene spapa a chlebik s maslom, trosku.
A zvysok doplna v noci 😀

denisse
7. júl 2011

@bambola
tiez to casto len pusim s maslom ... niekedy ale miesam mixerom aj s mliekom, davam to aj nele 🙂
ja si myslim, ze do varenia uz kludne kravske mlieko mozu ...

bambola
7. júl 2011

@strasska aj mne dnes zjedla dve nektarinky, teda andrejovi , ked videla, ze je tak sa na neho vyskriabala a zjedla mu ich 😀

denisse
7. júl 2011

@strasska
ja tiez velakrat v noci kojim, ale nezda sa mi, ze nejak vela vypije, ona vacsinou len tak cucka, efektivne pije len obcas ...

bambola
7. júl 2011

@denisse a v mixery za ti zo zemiakov nespravi taka lepkava kasa? lebo mne sa to vyslovene nalepi na mixer a je to take nechutne lepkave a nejeditelne, preto ich vzdy pucim aj ked maso mixujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre