Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

alllexa
2. máj 2010

Zuzik, tak to by potom nemal byt problem...

zuzik1983
2. máj 2010

ved uvidime,a za ako dlho sa vybavit krst?

maxara
2. máj 2010

baby s tymi farnostami a s celou cirkvou sa mi to zda cudne.. moju kamosku oddali v kostole s rozvedenym muzom, moja sesternica mala svadbu v devine pocas postu.. no ja neviem..
pri krste babatka si myslim, a inak si to myslim vseobecne pri krste kohokolvek, ze by s tym nemali robit caviky, kedze v podstate ide o noveho prislusnika cirkvi, mali by sa o neho pobit a nie ho odradzat.. ved ked je uz dospeky a rozhodne sa byt trebars katolik, tak by sa mali potesit.. samozrejme urcite by nezaskodila nejaka osveta k tomu.. nejake zasvetenie do "problematiky" trebars aj v podobe nauk. Ale nie polena pod nohy, aby niekto prispel na farnost.. bohuzial s tymto sa stretol v KE ten moj kolega, lebo tam nemal kedy chodit, kedze je v BA.. Ale samozrejme zrazu nevadi, ze nemoze chodit, ked prispeje do zvonceka slusnym obnosom.. trapas..bleee
allexa skus sa opytat na to, ak mozes, ja zase zistim, kolko ma casu. Pripadne sa spytaj aj na nejake zhustene nauky, nejaky rychlokurz.. keby nahodou..
a inak ja ako Petrzalske dietko som mala prve svate prijimanie na futbalovom stadione artmedie.. 😒

alllexa
2. máj 2010

Zuzik - cca jeden-dva mesiace... Tiez su tam nejake stretnutia s knazom, tusim dve, kde sa zucastnuju rodicia a buduci krstni rodicia.
Maxi - moznoze mali nejaky vazny dovod na sobas prave v tom case (napr. tehotenstvo). A rozvedeny sa moze zosobasit v kostole, ak bol predtym sobaseny len na urade.
S tymi krstami je to tak, ze podla mna uz su dost benevolentni, ale zase chcu mat nejaku istotu, ze ked dieta pokrstia, bude vyrastat v prostredi, kde bude vychovavane vo viere. Preto by krstny rodic mal mat vsetky sviatosti a robi sa aspon taka kratka nauka.

zrzulka
2. máj 2010

Nie vsade sa to robi tak. Krstna mojej dcery na ziadnej nauke nebola.... Tusim len my ako rodicia sme boli ale teraz neviem ci raz alebo viackrat.... to uz si nepamatam....

maxara
2. máj 2010

Allexa - no oni boli tehotni, ked sa brali, ale brali sa 27.3. a post bol do Velkej Noci, cize do 2.4. tento rok.. tak si myslim, ze tych 5 dni by urcite nevadili.. neviem.. no a to neviem, ci bol ten rozvedeny sobaseny na urade.. to by som klamala, len som myslela, ze nemoze byt rozvedeny..
a s tym krstom som to myslela tak, ze ked uz sa dospely rozhodne vstupit do cirkvi, alebo jak sa tomu hovori, tak vacsinou to nie je z roztopase.. ale samozrejme proti tym naukam nic nemam.. nech chodi, nech vie do coho ide, ale ked raz nemoze u seba doma, tak by mal dostat ponuku v inom meste a nie sek a vybavena vec.. nie?

zrzulka
2. máj 2010

Mne sa zase nepacilo to ze my sme potrebovali iny den krstit ako v nedelu a uz sa to nedalo. uz knaz vymyslal ze ved krstna pri obrade fyzicky byt nemusi 😒 kym som ho ukecala na to ze ja tam ale krstnu fyzicky mat chcem tak to bola taka neistota ci nam ju vobec pokrstia.ja na nervy z toho uz pomaly... Az ked som povedala ze dobre teda tak dceru dame pokrstit v inej farnosti, ked jeho farnost nie je ochotna, tak zrazu a preco by mala byt krstnena inde ked bude patrit do ich farnosti (mne to bolo vtedy tak jedno) Zrazu sa to dalo.

zrzulka
2. máj 2010

Aby som sa presnejsie vyjadrila, v nasej farnosti maju presny rozpis dni kedy krstia deti, a nam proste tie ich dni nevyhovovali ....

alllexa
2. máj 2010

Maxi - tak uz som mu napisala mail, ci este robi tie nauky...
No s tym krstom dospelych je to tak, ze prave na tej nauke sa zisti, ci ma ten clovek skutocny zaujem o vieru - lebo su taki, co sa potrebuju dat "rychlo" pokrstit, aby mohli mat svadbu v kostole alebo ist za krstneho... A v reali som sa este nestretla s tym, ze by stacilo zaplatit...
Inak, toto som namatkovo nasla na stranke farnosti vo Vrakuni:
"Krst dospelého
Ak máte záujem o prijatie sviatosti krstu, prihláste sa na farskom úrade do konca septembra, kde Vám budú ochotne poskytnuté všetky informácie. Prípravné stretnutia začínajú vždy v októbri. Počas prípravy (katechumenátu) Vám budú vysvetlené pravdy viery. Na Veľkú noc zároveň s krstom Vám bude vyslúžená sviatosť birmovania a sviatosť Eucharistie (Prvé sväté prijímanie)."

maxara
2. máj 2010

Allexa mas pravdu s tymi rychlokvasenymi "veriacimi", preto tie nauky chapem.. ja sa spytam toho kolegu, ci ma tolko casu, resp. nech si to tak zariadi, aby ten cas mal..

ivka8255
2. máj 2010

Peknú nedeľu všetkým 🙂
najprv k piatkovým nákupom v BA, bolo úžasne (stihli sme obehat biznis, aupark, avion, kiku aj ikeu) len keby ma neotlačili topánky a nepuchli mi nohy :( no na druhej strane som si "musela" kúpiť nejaké šlapky, takže aspoň mám nové botičky (Baťa to istí, veď keď už mám míňať peniaze, tak poriadne) 🙂
inak mm bol nervný celý čas, lebo sa mu nechcelo čakať kým ja všetko obkukám a potom vyberiem, tak som po hodine stratila nervy a poslala ho na kávu, ale po 15 minútach mi volal, že kde som tak dlho 😝
pokúpili sme oblečko, zavinovačku, deky,matrac do postielky a všetky vecičky do nej, osušky, prebaľovaciu podložku... len som bola sklamaná výberom spodného prádla, jediné cenovo normálne boli v Marks and Spencer a C&A ale nie moju veľkosť, tak budem musieť ešte hľadať 😒

ivka8255
2. máj 2010

a aby som nadviazala na dnešnú tému, cirkev a sviatosti vs. pokrstení, tak my s mm sme boli minulý rok za krstných rodičov mm strýkovi, teda jeho dcére. On a mamina malej nie sú zobratí, ona je dokonca rozvedená, on nemá krst, môj mm tiež nie. Jedine ja som tam "zachraňovala" reputáciu, lebo ja mám všetky sviatosti a brali sme sa (vďaka dišpenzu od biskupa) v kostole. Keď sa mamina malej informovala či sa to dá, tak jej povedali, že v žiadnom prípade a potom to vybavili cez známeho na fare za kartón vínečka 😝 😝 😝 tak asi tak

robika
2. máj 2010

ahojte,
oacka: velmi pekna farba kocika, naozaj si dobre vybrala 🙂
ako som vas citala baby o tych krstoch, nevedela som ze to je take komplikovane... lebo ja som evanjelicka, priatel je katolik, svadbu chceme mat az buduci rok na jar, ale urcite nebude v kostole, za krstnu mamu chcem rozhodne moju sestru, ktora je tiez evanjelicka, ale maleho by sme asi chceli pokrstit v katolickom, kvoli starej mame mojho priatela... lenze moj priatel nema okrem krstu ziadne sviatosti, takze som zvedava, ci sa to teda vobec podari... ale mozno stara mama bude u farara v ich dedine orodovat a vybojuje to... aj ked nie som si tym ista, ked pisete ze krstny musia mat vsetko...

ivka8255
2. máj 2010

robika: nám bolo povedané, že stačí keď má jeden a ten druhý je oficiálne "len" svedok krstu 🙂 tak hádam to bude ok aj u vás

robika
2. máj 2010

ivka: tak to asi nebude, lebo druhy by bol mm brat, lenze ten ma tiez iba krst... ale mne ide o to, aby bol malicky pokrsteny, len som chcela urobit radost starej mame, ze aj ked nebude svadba v kostole, nech je teda pokrsteny v katolickom maly, keby sa to nedalo, urcite ho dame pokrstit v evanjelickom, tam to nie je take prisne,,,

robika
2. máj 2010

alllexa mas velmi pekne svadobne fotky 🙂

alllexa
2. máj 2010

Dakujem, robika🙂

mirka285
2. máj 2010

caute,aby som sa pripojila do debaty tak vsade je to inac.u nas nemusim mat "vsetko"aby som mohla byt krstna mama...sestra ide krstit za tri tyzdne,ja budem krstna mama,a som rozvedena,mam prve svate prijmanie a som pokrstena...ziadny problem s tym nebol....

kafoditka
2. máj 2010

mirka, segra ma chlapca, vsak? by ma zaujimalo, co sa dava chlapcom ku krstu, dievcatkam nausnicky ale co chlapcovi??

mirka285
2. máj 2010

Kafko ja mu zalozim vkladnu knizku a dam mu peniaze...ja neuznavam take hovadiny ako retiazka na ruku,nausnicky a pod.,to babatko tu retiazku aj tak nikdy nenosi a napr. ja uz pre moju malu nausnicky mam odlozene,ktore boli moje a nieco pre mna znamenaju a nedam jej ziadne ine...pekne mu dam peniazky a sestra mu tam bude odkladat a potom s nimi nalozi ked maly dospeje ako uzna za vhodne..ja mam taku maniu ze ja napr. Tomasovi odkladam kazdy mesiac vo forme poistiek so setrenim,lebo chcem aby mal na studium bud u nas alebo v zahranici....ja by som ho strasne chcela poslat na studijny pobyt niekam kde sa perfektne nauci anglictinu 🙂

kafoditka
2. máj 2010

Mirka, co sa tyka zabezpeky do buducnosti, s petom sme sa jednoznacne zhodli na zivotnej poistke so setrenim, moja mama je poistovacka pre kooperativu, ale tam sa mi nepacia podmienky tak idem este pozistovat v alianzi - teraz propaguju setrenie, vola sa to farbicka. Ked bude maly plnolety, urcite sa to zide. Napr. na to studium. Nikdy predsa nevieme, co bude o 10-20 rokov...
ja som sa pytala len pre to, ze moja sestra nam pojde za krstnu malemu a ona je este studentka na vyske. Nemozem po nej ziadat neviem ake dary, len som chcela nejaku ispiraciu, akurat vcera sa ma to pytala...

mirka285
2. máj 2010

ja mam tiez vsetky poistky v Allianzi,ja platim sebe a malemu mesacne spolu sto eur..a vlastne potom mu vyberiem po niakych rokoch peniaze z obidvoch...ved take studium v zahranici je drahe jak hovado..mojej sestre to nasi chceli zaplatit do Australie a uz vtedy to stalo na rok 200 000 tis. korun,a ona nechcela ist ☹ ta vkladna knizka je dobra v tom,ze maly ma vsetko po tom starsom takze vela krat ked neviem co mu kupit mu dam peniaze,a aj od druhych ked ma aspon si tam odlozi a ked sa nasetri viac pouziju sa na nieco rozumne....

oacka
2. máj 2010

čaute ženy,ja len tak rýchlo,vidím,že rozoberáte krst, moja švagrinká neni pokrstená a obe jej deti sú krstené, my s mm sme krstní. Krstní musia mať všetky sviatosti. krst sa dá vybaviť,ak máte známeho,švagriná bola raz na náuku a bude pokrstená,ale aj tak nemôže byť krstnou našej Kike,lebo nemá ostatné sviatosti. Ale môže byť svedok krstu, bude pri krste aj s mojím bratom,ale krstný bude iba on. šak deťom je to jedno,aj tak ju bude malá volať krstná,ak sa všetko podarí.

oacka
2. máj 2010

som vás rýchlo prenehla, vy tu pekne miešate krst so sexom! 😀 😀 dík za pochvaly na kočík, dúfam,že mi nebudú všetci hovoriť,že akého máme pekného chlapčeka! 😒 my nesexujeme, je to technicky obtiažne,tak už sa s tým ani netrápim... boli sme na oslave narodenín, my sme kúpili policajnú motorku na baterky, moja mama obrovský traktor na pedále, no malý preskakoval z jedného na druhé,nešiel ani spať,, úplne bol v tranze!!!! torta sa vydarila, mal na nej lokomotívu Tomaša a hneď ju chcel zobrať a hrať sa s ňou. super deň,až na to,že zvyšok oslavy som prespala, aj vy furt spíte?

kafoditka
2. máj 2010

oacka, sme na tom rovnako, ja cakam, ze sa ma budu pytat, ako sa vola to dievcatko v kociku?? 😀 A ja som prespala prve 4 mesiace, teraz by som aj chcela, ale neda sa 😉

oacka
2. máj 2010

ja sa v noci stále prehadzujem na posteli,ale spím, no cez deň nevládzem mať oči otvorené... a ten malý ťuťo synovec,nespal celý deň! neviem,ako to dokázal. teraz o siedmmej prišiel konečne do domu z vonku a zaspal v kresle. 🙂

robika
2. máj 2010

ja v noci spim, aj ked beham na wc asi tak 4 krat, ale hned zaspim, cez den som este ani raz nezaspala, aj ked som skusala, ale nevedela som zaspat a v noci by sa mi velmi nechcelo spat...
dufam ze maly bude spinkat pekne celu noc tiez 🙂

miki060707
2. máj 2010

ahojte, tak mi sme boli v tej inchebe, tešila som sa na ten 4D, ale krpček spinkal a dokonca tak, že mal pri tváričke ručičky aj nožičky, takže tak doklbka, tak som bola smutná, aj ho tam štuchali, nech sa preberie a pýtali sa, kedy som jedla naposledy, no bolo to dáávno na ranajky, tak ani papať nechcel len spinkať, takže sa vôôbec nehýbal a peniaze v keli, ale čo už, videli sme pol hlavičky, ručičky a nožičky.....
som banovala, že som nezobrala malú, lebo pre deti tam bolo dosť toho, jej by stačil ten hrad skákaci, ale bola tam aj rozprávka a deti chodili na podium a všelijaké šmyklavky, no ale čo už.....
od kamarátky som jej kupila kolobežku, tak sme jej niečo doniesli a dala mi igelitku veci pre nu, tak som rada.....

no s tým krstom je to rôzne, napr. náš farár by neprijal rozvedenú krstnú, alebo bez sviatosti a chodi sa k nemu na prednášky ako tehotné a o pár dedin vedla, ked sme boli, tak nieje žiaden probleeeem...

mirka285
2. máj 2010

inak podla mna je pekna hovadina to ked som rozvedena som ako horsia krstna mama ako ta co je slobodna alebo vydata?ved vela zien je rozvedenych z dovodu ze muz ich tyral,bol opilec a pod....nas farar je normalny nastastie a nerobi taketo caviky...lebo aj tak vela fararov vodu kazu a vino piju....

miki060707
2. máj 2010

oacka, ten kočik je supeer 🙂
ja som na tie náplaste zabudla, mali tam asi 3 stánky s nimi aj nám ich vyskúšali a bohužial sme nekupili.... 😉 možno nabudúce..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre