Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

patresko11
21. máj 2010

@janulienocka no ja som Zilina-Vlcince....v poslednych dnoch sa zacinam obavat vsetkeho co sa tyka porodu...a ty ides rodit do ziliny?

janulienocka
21. máj 2010

chcela by som do martina, bola som aj s prvym, mali sme dohodnuteho lekara - bol vyborny, tak zase chcem ist k nemu? Ty planujes v ZA?

patresko11
21. máj 2010

@janulienocka no asik ano aby to nemali za mnou daleko a kamaratky co sa im narodili deticky boli v ZA a povedali ze vsetko bolo ok..teda sa nestazovali...

luminkasp
21. máj 2010

patresko ja som zo spanielska 😉

mavion
21. máj 2010

diky baby 🙂 no mna tiez dost pali zaha,zatial zabralo mlieko a kusok sucheho chleba 😉 no a vcera som zjedla balik popcornu a zaha ma vobec nepalila 😲

mavion
21. máj 2010

inak baby kupili ste si poporodny stahovaci pas?alebo tie co uz mate deticky ake s nim mate skusenosti?ja nad nim rozmyslam a stale sa neviem rozhodnut 😒

zuzik1983
21. máj 2010

ten popcorn mi tiez zabera,ale nemozem ho predsa jest kazdy den 🙂

patresko11
21. máj 2010

to naozaj zabera popcorn na palenie zahy?Pretoze mlieko mi uz nepomoha

zuzik1983
21. máj 2010

popcorn na 100%

patresko11
21. máj 2010

no tak to musim vyskusat..pretoze skoro celu noc nemozem spat...tak som zvedava ci to pomoze..

nina88
21. máj 2010

mavion ja som si ho kúpila, tak uvidíme... 😉

meruska
21. máj 2010

ahojte 🙂
ja mam dnes za sebou den chodenia po uradoch...zacalo to tym ze som do roboty odniesla papiere na matersku co som vcera dostala v poradni, uz tam si vsimli ze mi sestricka zle vyratala datum nastupu..lebo mi vyratala nie 8 tyzdnov ale 7 tyzdnov a 4 dni a to sa nesmie...

tak som rychlo musela utekat zas k lekarovi, kde mi to opravili a tak mi materska nezacina v pondelok ale uz zajtra
🙂 s tymi opravami som sla na opacny koniec kosic na personalne, odkial ma poslali na socialku, kde to este len bola komedia...
na infomaciach ma poslali na 3 poschodie... tam mi ale tetusky povedali ze materska sa riesi na 4...tam som si pockala na rad pod pismenom podla priezviska...uz som myslela ze huraaa konecne, ked ma teta zas poslala do inych dveri, lebo vraj ak okrem zamestnania som sa aj ja dobrovolne pripoistila ma ma na starosti ina teta.... opat som si myslela ze huraa konecne, ale ta ma po overeni papierov poslala este aj za inou, zas o poschodie nizsie, lebo vraj som v troch mesiacoch prekrocila positne a musia mi to vratit.... a hadajte co... ked uz to vyzeralo ze konecne vsetko..ta teta ma zas poslala za dalsou...v poradi uz stvrtou v ramci socialnej poistovne, kde som sa mala nahlasit, kedze som v 2 pilieri ze nastupujem na matesku.....
chapete????
jedna materska sa vybavuje u 4 ludi v socialnej poistovni
ale nakoniec som to zvladla a konecne vegetim doma 🙂

a kedze som dnes zas bola u lekara, povedala som sestricke ze ma vcera neako divne objednala na poradnu, ze predsa nemozem cakat 6 tyzdnov, lebo to uz budem v 38 a to sa uz nechodi k lekarovi svojmu...a ze nech mi teda najde termin lebo to takto nepojde, a ze aj vzhladom k tomu ze som hematologicky pacient musim byt predsa pod kontrolou casto a nie namiesto toho aby ma kontrolovali kazde 3-4 tyzdne ona ma objednala az o 6... tak zas zobrala do ruky kalendar a kukala a kukala a nakoniec mi nasla miestecko na 17. juna a nie 1. jula 🙂

vcelku som teda mala uspesny den 😀

patresko11
21. máj 2010

@meruska tak to si mala teda poriadni dnik....

meruska
21. máj 2010

prepacte ze som sa tak rozpisala, ale ja som sa tam uz normalne bavila na tom, ze chodim hore dole ako taky pajko 🙂

nina88
21. máj 2010

Meruska no pekne, ale teraz ti možme závidieť,že to máš za sebou... 😉 A to nechcem vidieť, čo bude v Bratislave na úradoch... 😨
6 týždňov?? To sranduješ,že? Ja už chodím každých 10-14 dní, čo ma aj otravuje,ale radšej (kvoli predošlej preeklampsi..)

meruska
21. máj 2010

nina88 ...vazne, vcera ma som mala poradnu a dalsiu mi sestricka chcela dat az 1.jula... a to mam este problem s krvou...a ked sa mi to nezdalo, ona tvrdila ze to nevadi ze nema ma uz kam zapisat...ale dnes som sa nenechala odbit a trvala som na svojom, a nasiel sa datum 🙂

katkaking
21. máj 2010

Ahojte babulky...
chcem sa opytat, tie co ste teraz este na RD...kam mam zaniest papier ohladom materskej? Na socialku, alebo k zamestnavatelovi? Lebo do socialky musim ist do ineho mesta, aby som sa zbytocne neprehnala...(aj zamestnavatel je mimo mesta)...dakujem

Inak uz mate vsetko pripravene? ja sa vytesujem, dnes mi znama mala kupit polohovatelne lehatko pre babo, tak sa uz neviem dockat kedy ho rozbalim...som ako male dieta 🙂 Ale uz som ho velmi chcela aj pri malej no nejako nevydalo, tak aspon druha princezna ho bude mat... aky mate nazor na take lehatka, kupovali ste niektora?

miki060707
21. máj 2010

ahojte, tak aj ja som na rodičovskej dovolenke, zamestanie mam v BA a ja bývam v okrese GA, takže tiež to mam dve mestá.....
ale ja to budem riešiť, tak že odnesem zamestnávatelovi papier a on to už vybaví jak sa patrí, takže ja nemusim behať, hadam to bude aj tento krát a potom si budem musieť zrušiť rodičovsku, lebo nemôžem poberať aj aj, to mi tam robi presne mesiac, od. 6.6 idem na matersku a dcéra 6.7 bude mať 3 roky, to sa spýtam v práci, že kde to mám zrušiť, ale asi v GA, odkial som, lebo tam som si hlásila rodičovsku, tak tam to aj zrušim......

Meruska, to si teda mala perný dník, ale našťastie si to vybavila....len sa čuduje, že si išla vybaviť kôli 2 pilieru, ja tiež mam a to som vybavovala po pôrode, je tam niejaká lehota, ale možno sa to dá aj teraz, fakt neviem, lebo pri prvom tehu som uplne nato zabudla a po pol roku mi kamoška vravi, či som bola na dôchodkovom kôli pilieru, že som už porodila, takže tušim pol roka mi to neplati, lebo som o tom nevedela....

No ja mam všetko a nemienim už nič kupovať, len to nahádzať do jednej kabele a čakať....

miki060707
21. máj 2010

no môj názor na lehátko je taký, že ho musim mať, pri dcére to bola prvá vec, kt. dostatočne využila, lehátko a hrazdičku, je to fakt velmi dobré, lebo ked som aj varila, tak som si lehátko dala na stôl a mal videla na mna a aj tam spinkala, keďže sa to dá na spanie dať a ked papala ako 4 mesačná, tak som to dala na taký pololah, či polosed, či sed, neviem, ale bola to ako stolička....
pri malej som mala požičané a teraz som si kupila od kamošky s hrazdičkou, tiež je super, takže ho určite využijete....

katty17
21. máj 2010

katkaking, tiez mam na plane take lehatko. zatial co mi vraveli kamaratky, tak s nim boli max spokojne. dokonca odporucali, nakolko sa mohli na nejaky cas uvolnit od pozornosti miminka 🙂 mali strosku casu pre seba 🙂 mam pocit, ze budeme vdacne za kazdu moznu volnu chvilocku 🙂

janka256
21. máj 2010

katkaking s tym papierom ohladom materskej mas ist za zamestnavatelom potvrdit a potom na socialku ja som sa obehala az az tak ako meruska stale do inych dveri a este aj na opacny koniec mesta a este vtipna teta tam kde som robila zahlasila ze nevie co so mnou ze este taky pripad nemala no co asik som ina 🙂 a k tomu lehatku teraz som si kupila aj ja mam ho v albume z mimibazaru aj s hrazdickou tak sa tesim lebo moje deti nemali ale teraz som chcela 🙂

luminkasp
21. máj 2010

ani sa nepytajte ako vybavujem matersku ja 😎

kafoditka
21. máj 2010

Baby caute 🙂
No konecne som doma.. mam nabehanych 100km v nohach 😝 No v Pandorfe sme bolo dnes vybrakovane takze sme si obaja kupili velke HOV** Samozrejme. Ako vzdy, ked mam peniaze a chcem si nieco kupit, tak nic nemaju ☹
Tak sme sa pekne vybrali do Eurovei na obed, potom sme zbehli do NIKE a tam som si konecne tenisky kupila 😉 Aspon nieco...Teraz lezim a odpocivam..

mirka285
21. máj 2010

caute,no Kafko takze nakup o nicom ☹ ja uz do Parndorfu ani nechodim,lebo podla mna tam ani nic nemaju,tam to bolo zaujimave par rokov dozadu,teraz je to bieda..tak aspon ste boli na obediku a tenisky tiez potesia aj ked si viem predstavit aka si utahana...lehatko som objednala aj ja na odporucanie kamosiek,tak snad posluzi....ja som dnes bola na palacinky,ked ja by som len sladke teraz jedla 😝

zrzulka
21. máj 2010

Lumi tak ako? mna to zaujima....
...ja uz to mam z krku nastastie. Kati takze najprv zbehnes a odnesies ten papier od gynekologa zamestnavatelovi... (ten to posiela do socialky, ty sa tym nemusis trapit) Akurat ti da kopiu toho papiera od gynekologa a ten zanesies na UPSVa R v mieste bydliska. to kvoli tomu aby si si stopla poberanie RP a mohla nabehnut na poberanie materskej... ja teraz cakam kym mi poslu rozhodnutie zo socialky (co som zaniesla ziadost o materske zamestnavatelovi) a to budu opat potrebovat na UPSVaR v mieste bydliska. malo by to prist vraj az do 2 mesiacov.... Tam vlastne bude uz vyska materskej ktoru mi budu vyplacat.... Ale to nemusis behat, staci ked im to posles postou. ja som sa na to pytala lebo sa mi nechce stale trepat na urad kedze tam je milion schodov a mini vytah ☹

zrzulka
21. máj 2010

my mame tiez dnes sladke. Piekla som osie hniezda :o)))))) Taku chut som dostala na nieco skoricove ze som ich musela spravit :o))))
Lehatko mame aj my este po malej.... My sme ho dost vyuzivali, uvidime ci sa tam bude aj malemu pacit....

zrzulka
21. máj 2010

Inak co sa tyka lehatka tak je to podla mna super pri prvom dietati ale pri mojom malom tornade neviem neviem ci ho z toho kresla nevykoti 😒 alebo netresne po hlave .... Ked vidim ako kocikuje babiky po byte tak snad tak nedopadne aj brasko....

meruska
21. máj 2010

miki060707... ohladom 2 piliera, ma poslali za tetuskou po tlacivo, to mam vraj vyplnit ked mi stanovia vysku materskeho a mam to doniest

zrzulka
21. máj 2010

Alex krasne vecicky mas v albume.... To kresielko je neskutocne. To je molitanove? Alebo z akeho matrosa? my sme teraz malej kupovali molitanove . Musela som jej ho kupit lebo je na nom zabicka (mam slabost pre zabky )

lulu1983
21. máj 2010

Ahojte pupceky 🙂,

ja som tento tyzden poprala vsetku detsku vybavicku a pomaly pripravujem tasku do porodnice, uz mi chyba len par veci 🙂
Riesili ste strach z porodu, ja sa paradoxne porodu ani tak nebojim... necakam, ze to bude jednoduche, ale skor mam obavu z prveho tyzdna, ked budeme doma, ci budem vladat, ci budem vediet kojit a tak..ja viem, asi trochu cudne..
Posledne tyzdne mi vobec nechuti jest a byva mi dost zle, ako na zaciatku tehotenstva, mate to niektora?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre