Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

pancake
2. nov 2009

mne sa nechce cakat dokedy mi bude meskat MS. chcela by som to vediet hned. 😠 😠

petrusk
3. nov 2009

Ahojte, tie co ste uz boli tehotne, mali ste v tehu kasel. Ja mam taky dusivy, inak mi nic nie je ani teplota, ani nadcha nic. Vcera som uz tak kaslala, ze ma bolelo brucho. Bojim sa, aby ten kasel neublizil nejako, ked sa pritom tak brucho stahuje. Neviem ci nemam ist skor na gyndu ako som objednana.

petrusk
3. nov 2009

pancake, ja som bola taka tiez, ale podarilo sa nam, az ked som sa na to vykaslala a necakala a ja som si robila teste 3 dni pred menzesom a nic a potom az 4 dni po menzese a tam uz // boli.

eviq
3. nov 2009

pancake ja som si robila test po 5 dnjoch od kexíku a bol negatívny, potom po 7 dnoch a bol negatívny 🙂 a potom az po nejakych 11 dnoch a aaz vtedy bol pozitivny aj to bola druha ciarka velmi slaba, neverim za nejaky test ukaze tehu po 5 dnoch po oplodneni aj ked na mamateste sa tak pise, lebo buduce babulko sa uhniezduje 7-10 den po styku...

petrusk mam púresne ten problem s kaslom, hlavne ked lezim, dnes som ostala doma, dam sa na PN aspon na dva tyzdne nech to v klude doma stravim, v robote mame vela chorych ludi...

susane01
3. nov 2009

Dobre ranko, no ja som si tiez robila test az ked mi meskali. 🙂

zajacik...
3. nov 2009

Babulky na kasel som citala ze je dobre nakrajat cibulu a zaliat medom alebo cukrom, nechat odstat a potom tu stavu z toho pit. Len neviem ci sa to moze aj v tehulkovstve...

zuzla80
3. nov 2009

Ahojte Júlovky - zajulko, tak som tu ako som sľúbila 🙂
U nás to vychádza na prelom jún/júl, ale keďže sú tu kočky, s ktorými to ťahám už istú dobu spolu, tak sa pridám aj ja k vám ak môžem 😉
Idem si vás prečítať, aby som bola v obraze...

petrusk
3. nov 2009

eviq, mne sa to taha uz mesiac predtym som mala sem tam klud, ale bolo v praci aj doma vela chorych a ked uz bolo dobre, tak zas niekto ochorel a uz som kaslala. mne oddych nehrozi, zajtra beriem dovolenku, lebo buduci piatok mam odovzdat 2/3 bakalarky, hned po nej skusku a na druhy den rano dalsiu skusku, takze sa od zajtra az do konca buduceho tyzden len ucim a ucim. to nase dietko bude studovane 🙂 🙂

petrusk
3. nov 2009

ja som pocula na kasel vraj je dobre nechat zovriet vodu, pridat cukor, majoranku a cibulu a varit 5 minut. potom pit. ale sama som to este neskusala, asi s tym zacnem. inak sa moze hedelix, ten je pre tehotne, kojace aj deti. mala ho moja sestra ked cakala dvojicky a pomohol.

lenuliatko
3. nov 2009

Ahojte kočky. Ako sa pekne rozrastáme, až strácam prehľad 🙂 Vidím, že mnohé budeme budúce leto dovolenkovať v pôrodnici 😀 A ten 6. júl je nejaký obľúbený 😉
Neviem sa dočkať UZV, či je bábo, alebo bábätká ok, nejak mi zjemneli príznaky 😒 Už aby boli srdiečka a zas jeden kameň so srdca odpadne 😅

sarai
3. nov 2009

ahojte, uz ste videli aj srdiecko? ja som bola vcera na ultrazvuk, ale zatial bola len dutinka. mala vsak 18mm.

lenuliatko
3. nov 2009

Sarai, pekná dutinka, nabudúce už bude aj bábo, aj srdiečko 😉 Asi ešte žiadna z nás ani nemôže mať srdiečko, je na to skoro.

sarai
3. nov 2009

neviem, vela bab mava srdiecko uz okolo 6tt.

lenuliatko
3. nov 2009

Ale nie, v 6tt je to skôr výnimka. Drvivá väčšina až 7-8tt. A veľa závisí aj od toho, kedy sa drobec uhniezdil.

petrusk
3. nov 2009

mne keby sem tam nepichlo vo vajecnikoch, tak celkom nic necitim. akoby som ani tehu nebola. ono mi to dojde asi az ked ho uvidim na UZV.

lenuliatko
3. nov 2009

Hm, lenže ja som mala dosť výrazné príznaky a teraz ich už tak intenzívne necítim 😒 A na UZV sa kedy chystáš? Ja niekedy budúci týždeň.

sarai
3. nov 2009

petrus, ja tiez ani neviem, ze som tehu. tesila som sa na uzv, ze ho uvidim a budem vediet, ze je vsetko ok. ale asi si musim este pockat.

petrusk
3. nov 2009

sarai ja si musim pockat do 18.11. a to uz bude 8tt. dufam, ze bude vsetko ok a babatko je tam kde ma byt. tie obavy su asi normalne. ale nejako to nepreham.

zuzla80
3. nov 2009

Tak už som si vás prečítala, je nás tu fakt veľa a verím, že sa budeme len a len rozrastať.

My sme boli na utz teraz v piatok, ale to by na srdiečka bolo skoro - tiež nám bolo vidieť dutinky 0,74cm a 0,76cm. Sme taktiež ako Zajko a Lenuliatko po IVF a i keď tomu výška hcg nenasvedčovala, tak u nás to zatiaľ vyzerá na dvojičky - možno nás tu dvojičkových pribudne viac, Zajko, Lenka 🙂

Inak na kašeľ som aj ja počula, že je dobrá cibula s medom, prípadne voda so soľou - také domáce babské recepty, lebo vraj máločo sa môže v 1.trimestry.

sarai
3. nov 2009

ja idem 10.11., takze som zvedava. tiez som sa nejako neobavala, a hlavne som sa tesila, ze mi je ok, ze mi nie je zle. ale vcera, ked som videla dutinku, manzel sa ma spytal, preco v nej nic nie je. a potom som si nasla na nete, ze moze byt aj prazdna. tak sa dost teraz obavam. zda sa mi uz dost velka na to, aby tam nic nebolo.

lenuliatko
3. nov 2009

Ja budem o týždeň začiatok 7tt a nečakám, že už uvidím srdiečka. Hlavne chcem vedieť, koľko drobcov je v brušku, keďže som po IVF a HCG je pekné aj na dve detičky. A o jedno som už dávnejšie prišla, takže ja sa bojím prehnane, to si uvedomujem, ale bohužiaľ 😒

lenuliatko
3. nov 2009

Zuzla ahoj a aké si mala hodnoty hCG? Ja 12. deň po 275 a 14 deň 728.

sarai
3. nov 2009

lenuliatko uvidis, ze bude vsetko ok. nemali by sme sa asi tolko strachovat.

lenuliatko
3. nov 2009

Sarai, také si teraz nepripúšťaj. Veľmi často sa stáva, že drobátko najskôr nevidno, aj keď tam už je. Proste je to len malá bodka a mohla sa niekde schovať, uvidíš o týždeň bude všetko ok, aj so srdiečkom 😉

lenuliatko
3. nov 2009

Fakt milé, ako my dve vystrašené ukľudňujeme jedna druhú 😀 Ale aj ten strach k tomu patrí, prežijeme a bude dobre. Všetko v najlepšom poriadku 🙂

sarai
3. nov 2009

bodaj by si mala pravdu. velmi sa na babo tesime.

lenuliatko
3. nov 2009

My tiež 😵

sarai
3. nov 2009

to hej, ukludnujeme jedna druhu 🙂 tak sa musime pekne drzat.

lenuliatko
3. nov 2009

Veď popravde, som sa prišla na koníka ukľudniť 🙂

zuzla80
3. nov 2009

Leni ja som mala na 12ty deň hcg 335,4 - a prekvapko na utz 2 vačky 🙂

Sarai pri prvom utz nieje možné vidieť bábätko vo vnútri - vtedy vidno len gestačný vak - dutinku, takže to je úplne v pohode. Niekedy nieje dobre čítať, také správy, lebo len zbytočne znepokoja človeka - treba veriť 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre