Tešíme sa na máj 2009 IV.

lenand
5. apr 2009

Tak kočky šup do novej témy a ideme zachvílku do finále 😵

lasenka
22. apr 2009

danny - idem si to precitat.. diik, si zlata
je to hrozne, no sme takmer pred koncom, tak lekari pomozu... len nech vsetko dobre dopadne 😉

iinuska
22. apr 2009

Dobre ranko vsetkym

dnes som akasi nevyspata, nad ranom som bola hore a nie zaspat. Dobre 2 hodky som len tak lezala. Joooj. Teraz som jak mechom prastena. Cez den to musim dobehnut.

kackabrcka
22. apr 2009

zuzkaprofant ja som sa bola vcera pokotulat 4hodky po obchodoch v meste na mna pozerali tiez ako keby nosim pred sebou vagonik ci skor idem rodit: ale to asi poznas - nemci 😀
inak som hore od pol 4tej dnes 😒

veronika1982
22. apr 2009

ahojte. tak konecne som sa dostala aj medzi vas...asi budete chciet vediet priebeh porodu co?

tak v stredu 15.4. sme sli do poradne a dr. povedal: no ale vy ste uz na 3 cm otvorena. pojdeme do porodnice.. prisla som domov zobrala veci a hajde do porodnice na prijem.. kedze sme mali streptokoka tak pan primar povedal ze musime rychlo nasadit antibiotika a bud sa porod rozbehne alebo este vydrzime ale infekciu bolo treba odstranit. hned mi dali antibiotika a poslali na odozvy.. vsetko bolo v poriadku tak ma poslali nazad na izbu.. rano o siestej sme sli opet na monitor a uz si ma tam nechali. o 8.00 mi pichli oxytocin a tak som len dalej lezala a cakala ci pridu bolesti..bolesti neprichadzali.. o 11.15 ma opat vysetrili a prepichli plodovu vodu to som uz bola na 5 cm otvorena... zase ziadne bolesti.. o 12.30 som volala tatina aby prisiel pretoze mozno uz porodim.. dosiel o 12.44 a vtedy sa dostavili aj prve kontrakcie, ktore sa dali predychat uplne v pohode. o 13.00 dosiel doktor a povedal ze do pol hodiny porodim.. aj tak sa stalo.. prisli silne kontrakcie kedy som mala nutkanie tlacit ale snazila som sa to predychat. ked som pocula dr. ako povedal: rodime tak som vedela ze je to uz na ceste.. no a na 4 zatlacenia bol maly vonku...matej sa narodil 13.26 s mierami 3560 g a 50 cm. hned po prestrihnuti pupocnika a vycistenia ustociek mi ho prilozili na brusko a potom asi po pol hodine mi ho doniesli uz umyteho.. super pocit..

baby nebojte sa. zvladnete to hlavne treba dychat s hlboka a predychavat.

veronika1982
22. apr 2009

a mame uz aj fotky tak sa pozrite na nas zazrak

kosska3003
22. apr 2009

dobre ranko tak ja mam po ranajkach a stale som 2v1 za tyzden mam termin tak to hadam do neho porodim no uvidime ako mate ja som dolamana z postele ale niako to rozhybem hadam uvidim chcem cosi upratat tak sa zatial majte 🙂

bambi7
22. apr 2009

dobre rankoooo

veronika je krasny 🙂 a super ste to zvladli parada tesim sa ze ste okkkk

iinuska
22. apr 2009

Veronika, tak gratulujem, maly je zlatucky. Tak uz sa mozete vytesovat 🙂

zuzkad
22. apr 2009

ahojte babulky,

idem vas troska pozriet a sup sup do hajan, lebo mam stale bolesti z tej rany a pridala sa aj zimnica, tak sa klepem na posteli zababusena v deke.

Veronika supeeer porod, naozaj takto rodit by som chcela aj ja...ale podla mojho "stastia" si vsetko odskacem cez najhorsiu verziu...tak mam obavu, ze moj porod bude na doooost hodin 😒 😒 ale nadej mam jasne 😉 😉
gratulujem este raz k malemu...naozaj mas krasne mimco ...Matej je krasny chlapcek...napis nam este ako s mlieckom, kojenim ako ti to islo ???

Bambi zajtra mame poradnu 😉 😉

ja som bola dnes na odbere krvi...tak mi sestricka davala radu ako si mam tu ranu od zubu cistit a hojit...volala aj na zubnu chirurgiu v nemocke..taka bola zlatucka...tak ja idem do hajan...stale dufam, ze spankom sa rana hoji lepsie 😉 😉

zatial papaaaaaaa

bambi7
22. apr 2009

zuzkad len si oddychni chudatko nase ta bolest musi byt strasna mne sa len zub prerezava ale da sa .....tak sa drzkajte a oddychuj moja

dupinka
22. apr 2009

Ahojte!

tak uz sme naspat z prietokov a ozvov. Srdiecko bilo ako malo, kontrakcie nemam, prietoky 0,65, co je vraj vsetko v poriadku.
A ani sme sa dlho nenacakali (len cca hodinu.) Este popoludni poradna, tak dufam, ze doky nebude vymyslat.

Veronika: Matej je krasny!!! A fajn porod, aj ja taky chcem.....
Mala si manzela pri porode?

Moj manzel nechce ist, aj ked ja by som bola velmi rada, keby sme si tie prve okamihy vychutnali spolu..

Zuzkad, len pekne oddychuj..

henka76
22. apr 2009

Veronika blahoželám 🙂 🙂

klomi
22. apr 2009

ahojte, nikde nikto ?
Veronika gratulujeeeeeem 😵

Tak baby neviem ci nebudem dalsia v poradi.Od pol 3 v noci som zacala mat bolesti,kazdych cca 10 min.Trvalo to asi do 4,45.Potom som nejako zaspala trosicku, ale iba tak jednym ockom.Odisla mi aj ta hlienova zatka.Od rana vsak bolesti nejako pravidelne nemam,sem - tam .Voda mi tiez neodtiekla,ale to ani mojej mame a to rodila 3 krat.Vzdy az v nemocke.Zatial cakam co bude.Ale myslym, ze do vecera pojdeme.Tak uz len cakat...

dupinka
22. apr 2009

klomi: davaj pravidelne info, ako sa citis.... Drzime paluchy!!! 😉

mamina558
22. apr 2009

Ahojte!
Nedostanem sa sem často a nestíham prečítať tolko píšete.
Gratulujem maminám ktoré to už maju za sebou a aj tebe Veronika,máš krásneho synčeka.Ja som tiež chcela Mateja velmi sa mi to meno páči ale rodinka schválila Mareka.lebo mi ked sa s mm doťahujeme tak si vravíme "ty maťo" a preto to meno nechce.
dupinka neviem či som sa ťa už pýtala ale ty budeš rodiť tiež v NR?ja mám termín 19.5. a tiež budem rodiť tam
už som bola 2x v nemocke kôli tlaku a zajtra idem na interné nasadia mi holter tak uvidíme

klomi
22. apr 2009

Dupi dik.Keby nieco dam vediet kodade 😉
Idem si skusit zdriemnut, aby som nacerpala este nejake sily 😀 a dufam, ze mala sa rozhodne ci ide al. nie.
Nech uz to mame za sebou...

jamaat
22. apr 2009

Ahojte.
Veronika, Maťko je zlatučký a aj som ti chcela písať, keď som ťa na fotke videla, že ani nevyzeráš ako unavená po pôrode, ale keď som si prečítala priebeh pôrodu, tak som pochopila, prečo tak sviežo vyzeráš 🙂 Prvý pôrod som mala podobný ako ty teraz a nedbala by som, keby aj druhý prebehol podobne. Lenže pri prvom som sa začala otvárať v 30tt a teraz furt ništ.

emode
22. apr 2009

Ahojte som stale tu, tie bolesti podbruska presli aj krize tak to boli asi len poslickovia 🙂 ale normalne som este rychlo porobila veci ktore sa mi nechcelo, tak to je dobra motivacia 😀

veronika gratulujem aj ja chcem taky porod 😕 😕 malinky je krasny a taky akurat 😉
jamaat uz si bola na kontrole hore v roosveltke?

veronika1982
22. apr 2009

dupinka odporucam manzela k porodu. velmi mi to pomohlo aj ked on teraz tvrdi ze vraj by uz nesiel.. a pozor nech vas netlaci na ruky pretoze on tlacil spolu so mnou a ja mam na ramenach od neho modriny. ha ha 😀

zuzkad: ku kojeniu... no dobra otazka..kedze ja som mala ploche bradavky a maly sa narodil o 3 tt skor tak len spinkal a zacal zltnut. ani to mledzivo som nemala a tak som zacala byt z toho unavena.. doniesli mi potom silikonove klobuciky a tak sme sa trapili cez ne..potom uz mliecko dorazilo lenze maly musel vynalozit velke usilie na to aby vtiahol bradavku do klobucky a zacat sat ale v nedelu vecer sa nam to podarilo a on zacal konecne papat. trosku pochudol a ja som uz bola taka unavena a nestastna ale nakoniec sa nam to obidvom podarilo.. na zaciatku budes mat pocit ze neviem nic, co mas robit, kedy ho prebalit, kedy mu dat jest atd..len sa netreba vzdavat pretoze ten maly cloviecik to citi.. drzim palce vsetkym aby nabehli na mlieko a kojenie hned a doda vam to odvahu.. ja som sa s tym trosku potrapila a hadam nam to uz pojde..

jamaat
22. apr 2009

emode, ešte som bola na prietokoch len. Zajtra idem asi ešte k svojej lekárke a potom už kontroly v nemocnici. V piatok alebo pondelok zase prietoky.

mystery7
22. apr 2009

ahojte kocky, je tu niekto??
veonika, super porod. Som rada ze si netrpela, taky by som priala nam vsetkym 😉

malicky je nadherny

jamaat
22. apr 2009

Došlaka, mne sa urobilo toľko materských znamienok a kadejakých dzindzíkov na koži, že sa bojím aj poškrabať, aby som si niečo neodtrhla. Ide ma z toho švihnúť! ☹

mystery7
22. apr 2009

ja som sa vcera bola prejst v meste. dosla som domov taka unavena ze som si hned lahla a zaspala som na 2 hodiny.
dnes som ledva vstala z postele.
strasne ma bolia dole svaly (teda si myslim ze su to svaly) na stehnach z vnutornej strany. mate to aj vy?

mystery7
22. apr 2009

jamaat: tak to mam aj ja. urobil sa mi kopec znamienok, ktore trcia nad kozu. take znamienka osm predtym nemala. teraz sa aj ja bojim poskrabat, mam ich po celych prsiach a bruchu 😒

jamaat
22. apr 2009

mystery - aj ja to mám. A posledné 3 dni sa mi to riadne zhoršilo.

jamaat
22. apr 2009

mys - presne. Ako keby som mala mak na sebe popriliepaný. Na bruchu ani nie, ale na prsiach a na krku. A pod prsiami, kde sa potím, tak tam také kožné dzindzíky, tie dúfam potom zmiznú.

mystery7
22. apr 2009

jamaat: tak ano aj pod prsiami sa mi narobili tie dzindziky. take som nikdy nemala. najhorsie je ze sa mi tam sucha podprda, nie je to prijemne. a na bruchu sa mi urobilo dost velke vystupujuce znamienko. da sa normalne nahmatat cez tricko. toto asi uz nezmizne, ale snad sa aspon zmensi - potom 😖

sssimi
22. apr 2009

Mys ja mám na prsiach také mini pluzgieriky... nebolia, nesvrbia, ale sú tam 😖

mystery7
22. apr 2009

no jo a vraj v tehu krasnejeme 😉 som zvedava co bude po porode, ostanu mi tie znamienka, a este aj vlasy mi vypadaju 😝 tak nebudem nikam chodit radsej 🙄

mystery7
22. apr 2009

co mate na dnes v plane?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Podobné diskusie


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre