Tešíme sa na máj 2009 IV.

lenand
5. apr 2009

Tak kočky šup do novej témy a ideme zachvílku do finále 😵

emode
6. apr 2009

Ahoj babule, tak dnes som mala prvu poradnu uz v nemocnici, no zazitok, hned tlak 140/100 sestricka ze to je na hospitalizaciu, tak mi ho radsej este premeria neskor, ze nemam stresovat ... 😖 jej sa to hovori, ked vam povie, ze vas posle do nemocky ... potom uz som mala dobry ... 🙂 a este aj malinko bielkoviny v moci, no fakt nam dnes islo 😒

inak malinka je trosku mensia, povela doky, ze teraz ma tak 2,5 kg a pri porode mozno okolo 3kg, tak dufam, ze bude ok 😒 😒 😒 a ani plodovej vody nemam nazvys, je to na hranici, co ale suvisi aj s tym, ze je mala mensia. Ale prietoky su OK, tak snad vsetko bude dobre. V stredu idem este na CTG. NOrmalne sa clovek aj vyplasi 😨

Vam sa ako dari?

sssimi
6. apr 2009

Fasa nechcela by som byť teraz na Ivaninom mieste 😖 Pozerali ste Panelák?

rybca
6. apr 2009

emode - neboj, dobre to dopadne, s tym tlakom by som sa tiez nestresovala, ja mam u dokyni vzdy zvyseny, doma co si meriam, je to vzdy ok, nemas doma tlakomer?

sirinka
6. apr 2009

emode taky tlak ja mam cele tehu 😉

sssimi za to si sama moze, ved ako sa sprava....

sssimi
6. apr 2009

Idem zase niečo hltať 😝

Emode ja mám zase celé tehu nízky tlak a aj malá je menšia ako má byť... Tie naše kočky nás nechcú veľmi trápiť pri pôrode 😀

sssimi
6. apr 2009

Siri keď ja teraz spolucítim zo všetkými...

zuzkad
6. apr 2009

emode neboooj....bud v klude a ak mas doma tlakomer sleduj si tlak...si mi inac pripomenulla, ze na dnesnej poradni mi tiez doky odsledovala vyssi tlak..a tak mi kazala, ze si mam kazdy den merat tlak a pisat na papier a nabuduci tyzden jej to ukazem...ale nic to...mame pred koncom, tak to zvladneme 😉 😉 😉

sssimi bolo to take smutne...len sa mi nepaci, ze odisla prec...lebo mohol by ma nasrat aj cely svet od svojho babatka by som neodisla 😠 😠 ale je to len serial... 😉 😉 😉

emode
6. apr 2009

sssimi dievcatka su asi vseobecne mensie, ale podla rozmerov jej stehenna kost zodpoveda tyzdnu (alebo ak nie, tak je dlhsia o tyzden), tak sme skonstatovali, ze bude modelka 😀

siri tiez som vzdy mavala tych 130 na 90 ale dnes ma to soklo, no ale utekala som s mocom cez celu chodbu tak asi preto 😒

dakujem babulky, trosku ste ma upokojili, jednoducho sa na to neda nemysliet, ci je a bude mala v poriadku ...
sssimi, ake mas hodnoty z UTZ?

rybca
6. apr 2009

ja dufam, ze uz ten posledny UTZ absolvujem v porodnici, lebo ta moja doktorka ho ma taky malinky, nic tam nevidno..🙂

emode
6. apr 2009

vy asi vsetky sledujete panelak, nechce sa vam pisat ... 😉

rybca
6. apr 2009

emode - len pre info, panelak uz skoncil..🙂

emode
6. apr 2009

zuzka ten tlak ma z toho trapi asi najmenej, skor menej plodovej vody a velkost malickej, ale co uz, teraz to uz nezmenim, nemozem sa stresovat, bude to potom este horsie ... 😒

emode
6. apr 2009

rybca, to uz je tolko hodin? dnes som riadne utahana, ale vyriadila som si konecne auto 😀 aby som prisla na ine myslienky
rybca, ved posledne kontroly sa robia uz v nemocnici, teba tvoja este neposlala?

rybca
6. apr 2009

emode - fu, to auticko by som aj ja potrebovala vyriadit..🙂 ale asi to necham uz na chlapa ked pride v maji domov..🙂

moja doktorka ma na vsetko cas, povedala, ze az 20. 4. ma posle, teda este 15. idem k nej na kultivacie, tak som zvedava co mi povie

jamaat
6. apr 2009

Emode - veď nie je až taká malá. Trojkilové bábätká sú v pohode. A ak má menšiu hlavičku, bude sa ti ľahšie rodiť.

sssimi
6. apr 2009

Emode ja som bola naposledy na poradni pred mesiacom. Teraz idem v stredu, ale aj tak sa toho veľa nedozviem, lebo ona má také 30 ročné sono, takže maximum čo sa dozviem je ako je malá otočená a či jej bije srdiečko...

emode
6. apr 2009

rybca, ak je vsetko ok, tak sa nemas kde ponahlat, robia presne to iste, len moj doky nemal prietoky, tak som spokojnejsia aspon s tymto a u svojej doky to poznas, tak to pre teba nie je take nezname a mozno stresujuce ...

jamaat
6. apr 2009

Dievčatá, neviete mi poradiť niečo na opuchnuté nohy? Hlavne ľavý členok mám taký, že mi ani kosti nevidno.

rybca
6. apr 2009

sssimi - no tak to som na tom podobne, naposledy povedala, ze nemoze pozriet chlopne, lebo jej zavadzia sadlo co mam na bruchu,

rybca
6. apr 2009

emode - no u mojej dokyny je stresujuca hlavne sestricka, ona dokaze zobrat dobru naladu za sekundu..🙂

rybca
6. apr 2009

jamaat - no ja ti asi pooradim len vylozit nohu hore

emode
6. apr 2009

rybca to je dobra blbost, nechapem, preco vas neposlu na riadne sono, mne chlopne skontroloval este v 30 tyzdni ze ako sa pekne otvaraju a zatvaraju ... ale chapem, priznaju si v poistovni vykon ostatne ich netrapi ...
sssimi preco si myslis, ze tvoja je mensia, ked ti doky nic nepovie? udaje mas zapisane v tehu knizke?

rybca
6. apr 2009

emode - lebo by si museli priznat, ze ich vybavenie nie je uz najlepsie, no vsak uz ten tyzden, dufam, vydrzim..🙂

emode
6. apr 2009

jamaat neviem ziadny trik, dufam, ze sa ti to zlepsi do rana, mavas opuch aj rano?

jamaat
6. apr 2009

Neodpuchnú ani cez noc. Je to len o trošku lepšie a cez deň, ak neležím, tak sa to hneď zhorší. A ruky mávam ráno opuchnuté a boľavé tiež, tie však cez deň práveže povolia.

kosska3003
6. apr 2009

ahojte ja som dozehlila konecne to co som poprala tak mam aspon zajtra veget ked pridem z monitoru budem len lezat no panelak bol dneska zaujmavy
jamaat no maz to tazke ako citam z tym opuchanim no ja to namam tak neviem ti poradit 😒

rybca
6. apr 2009

jamaat - dnes som citala, ze opuchanie moze byt sposobene vyssim tlakom a ak mas vyssi tlak, tak by mohhlo pomoct magnezium, ale to by som na tvojom mieste najprv prebrala s dooktorom

emode
6. apr 2009

idem do sprchy, este pridem kuk

jamaat
6. apr 2009

rybca - ja mám práveže nízky tlak a moč je tiež v poriadku. To opúchanie beriem teda ako normálne v tehotenstve, len je to nepríjemné, lebo sú neohybné a aj topánky ma tlačia.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Podobné diskusie


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre