Tešíme sa na máj 2009 IV.

lenand
5. apr 2009

Tak kočky šup do novej témy a ideme zachvílku do finále 😵

snezzy7
7. apr 2009

Dobré ránko 😀

tak včera sme boli v poradni a za posledný mesiac sme pribrali len jedno kilko takže už je to dokopy 5 😀 ja tomu fakt nechápem...veď papáme všetko...kým som nebola tehu a takto veľa hlavne sladkého keď som popapala tak kilečká išli prudko hore a teraz keby som to čakala tak je to v pohode, ale aj moja mamina pri mojom bratovi pribrala 7 kíl a pri mne 8, tak to máme asi v génoch 😅
a vy ako? drobci ešte spinkajú? lebo moja malá kým som sa nenaraňajkovala sa v brušku tak divošila, to je taká malá zverinka 😀

atima
7. apr 2009

ja som pribrala zatial 10 kil, dnes ma čaka poradňa tak uvidime čo povie doki, asi nas už pošle aj na sono, teda mal by medzi 30 až 32 tt, by som mala absolvovať utz zatiaľ mi nerobil. dam potom vedieť ako sa ma naše babatko.

snezzy7
7. apr 2009

jeee, to ti závidím atima, ja zbožňujem sono, keď vydím našu babulku a keď mi potvrdia ako sa má...ešte by som mala mať jeden, tak už sa teškám, len škoda že u nás na antolskej nerobia obrázky, bo nemajú papier ☹

mamina558
7. apr 2009

snezy ty si dobrá že 5 kg my zatial 14 ale aj som teraz super lebo ked som čakala Zuzanku tak som pribrala 28kg .... 😲 no bolo to hrozné a aj som mala pri pôrode problémy a malá šla cisárskym

snezzy7
7. apr 2009

ja si myslím, že dosť spravilo aj to, že doteraz som chodila do práce, tak som mala aj pohyb..tak uvidíme keď budem teraz doma že či to nedobehnem 😅
ťuk-ťik, dúfam že mi nebudeme mať žiadne komplikácie, už nech je to za nami 😀 už by som bola s malou na prechádzke, keď je konečne také krásne počko 😎

martinaxyz
7. apr 2009

Dobre ranko, vidím že sa tu rieši váha. Ja som do teraz pribrala 9kg a dr povedal, že je to ok tak som spokojná a na sono sa aj ja veľmi teším, len naše malé to nemá rado a na truc kope a otáča sa riťkou. 😎

snezzy7
7. apr 2009

no ani my sme ešte nevymakli, že by bola malá v kľude 😅 a hlavne pri 3d to bol s ňou boj a stále si tváričku zakrývala, hanblivka 🙂

kvietok23
7. apr 2009

ahojte, mate uz digitalny teplomer do vody?

https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...

mamina558
7. apr 2009

som zvedavá velmi aj na to ako pribral náš krásavec/ked mi to brucho tak vyskočilo/V 30 týždni mal váhu 1800g a doktor hovoril že to bude chlap,tak uvidíme zajtra.
moje dieťa doteraz nechcelo komunikovať s nikým a hlavne s otcom nie...no ten aj skoro žiarlil 😝
ale od minulého týždna kopol už aj jeho tak je spokojný.
aj ja sa už velmi teším kedy ho budem držať v náručí....
ale mám vela otázok....aký bude?....bude všetko O.K.?....bude vela plačkať?....
Zuzanka mi stále len spala tak som ju ani nemala kedy učiť na ruky a ani sa mi to nepáči ale počula som že chlapci su takí "plačkoši"tak mám obavi 😒

martinaxyz
7. apr 2009

Tak na to som celkom zabudla, budeme musiet dokúpiť. 😨

mamina558
7. apr 2009

dievčence a ja to vôbec nebudem kupovať.Ked som kupala malu tak sme to skušali hánkou ruky a nikdy sa jej nič nestalo...ale samozrejme je to na každej mamine.Vela vecí som sa musela naučiť čo kupiť teraz čo som pred tým nikdy nepoužila.Ja viem musím ísť s dobou....len niekedy sa to pri tých financiách nedá

snezzy7
7. apr 2009

no moja malá zase komunikovala len so mnou a s manželom, tak moja mama bola vždy smutná, lebo videla vždy ako my skáče celé bruško, ale keď chytila tak malá akoby zmrzla, ale pred dvoma dňami konečne kopla aj ju a dosť silno tak mama bola taká dojatá 😎 veď čaká na prvé vnúča, tak je celá bez seba 😀
ten teplomer som aj ja zabudla, ale našťastie je to vec, ktorú by zvládol dokúpiť aj manžel 😅 😅

mystery7
7. apr 2009

my sme kupili normalny teplomer do vody. 😉

mamina: nic neboj, aj my sme zvedave. Vacsinou sme tu prvorodicky, takze to prezivame dost podobne 😀 ja uz sa neviem dockat kedy bude malicky pri mne. budem ho "ocumovat" od rana do vecera 😀

zuzkad
7. apr 2009

dobreee raaanko 🙂 🙂 🙂

mamina vitam ta tu u nas 😉 😉 a drzim palceky, aby ste boli obaja v poriadku a vsetko islo ako po masle 😉 😉 😉

dnes som moooc skoro vsatala..teda aspon pre mna o 8,30 vstavat je skoro 🙂 kedze ja spim aj do desiatej v poslednej dobe 😀 😀 idem si uvarit cajik malinikovy a sup sup prebrat tasku do porodnice...lebo mam v tom nejaky hokej a ja potrebujem aby som k porodu veci mala na vrchu..a mam to mis mas 😝 😝

teplomer do vody som dostala do daru este v piatom mesiaci, cize mam 😉 😉

maminky prajem nam kraasny slnecny den 🙂 🙂 🙂

mamina558
7. apr 2009

mám strach aj o kojenie....kojila som len 2 mesiace a potom som mala môžnosť kupovať domáce kravské mliečko ktoré som riedila s Luckou a Zuzanka mi vôbec nebývala chorá ale bojím sa že tento malý bude uplne iný a bojím že budem musieť kupovať nejaké drahé mlieko

mystery7
7. apr 2009

mamina: 2mesacneh´mu dietatku si davala kravske mliecko? zaujimave. vsade o nom hovoria ako o velkom alergene.
Ja dufam, ze budem moct kojit co najdlhsie. Predsa len materske mlieko je materske 😉

snezzy7
7. apr 2009

ahoj zuzka 🙂
no ja dúfam, že budem kojiť tiež čo najdlhšie teda tých 9-12 mesiacov je podľa mňa ideál, no toto je vec ktorá sa nedá nejak naplánovať a pri mojom bratovi sa mamine stalo že kým bola preč a brat vypil už odstaté mliečko tak potom mu dali sunár a odvtedy už nechcel maminu didu 😠 fajnovka, tak dúfam, že nám sa nestane nič podobné 😨

mamina558
7. apr 2009

ved to my hovor...aj ja by som chcela kojiť čo najdlhšie!!!!
no vtedy to bolo asi iné..ja neviem ale nezabudnem na to nikdy mama bola 2 týždne v nemocnici a ja som bola s malou sama doma/slobodná mamička/tak som nevedela čo s nou lebo mi nekakala skoro týžden a ked prišla domov mama tak mi vraví že skusme kravské mliečko pol na pol s Luckou.Viem že vypila prvý krát 180 a spala celé poobede a chvalabohu nič jej nebolo ale teraz je to všetko iné ako sledujem v okolí tie detičky maju s mliečkom problémy
mystery teraz by som už asi na to nepristupila že kravské...bála by som sa....
zuzka dakujem aj tebe za privítanie
tašku aj ja budem musieť ešte raz prebrať lebo ju kontrolujem každý druhy den a nakoniec ozaj niečo zabudnem.
A my bývame od NR 40km tak manžel nebude môcť za nami chodiť každý den

snezzy7
7. apr 2009

mamina ty mi budeš určite vedieť aj poradiť, máme chatu v Bátovcách a rozmyšľali sme že keby sme išli aj s malou, kde je najbližšia pohotovosť, človek nikdy nevie čo sa môže stáť, v Levicách je?

mamina558
7. apr 2009

no určite je v Leviciach pohotovosť ale bohužial ti to moc neporadím pretože tu bývam len 4 roky a do Levíc som chodila vybavovať len urady.Ja chodím lekárom do Nitry a obvodných lekárov máme všetci zase vo Vrábloch lebo tam som aj robila a aj manžel tam robí aj dcéra tam chodí do školy.Bývam len 9 km od Vrábel tak Levice moc nemusím ale spýtam sa ti na najbližšiu pohotovosť keby dačo...

zuzkad
7. apr 2009

mamina ja mam tiez strach ohladom kojenia, pretoze moja mamina aj sestra kojili len dva mesiace..potom prisli o mliecko...a ja by som nerada v tom pokracovala..ja dufam, ze tieto veci nie su dedicne....ja sa budem snazit rozkojit to za kazdu cenu...ved nase materske mliecko je nenahraditelne..a financne usetrene peniazky...a hlavne je to pre dieta dolezite ....tak dufam, ze to pojde....inac ak by si mala problem ohladom kojenia ...mame to sirinku v nasom fore a dost pomaha ohladom kojenia, myslim, ze mala aj nejaku poradnu pre mamicky...a este je jedna annag a ta ti odpovie asi na vsetko co potrebujes vediet o kojeni a rieseni problemov...tak kludne napis IP jednej ..urcite ti poradia 🙂 🙂

snezzy7
7. apr 2009

ďakujem a môžeš mi to poslať potom cez rp, alebo na mail?

babule musím utekať, bo antolská volá? zuzka idem zase za pani ježíkovou tak dúfam, že tam konečne bude, lebo dovolať sa nedá, ale bude tam aspoň ta jej kolegyňa,tak snaď už niečo vybavím, potom sa ozvem.
papa 😎

mystery7
7. apr 2009

ja som zvedava ako to pojde mne. prsia uz mam DD 😅 tak snad budu produkovat mlieko dostatocne 😉

veronika1982
7. apr 2009

ja som mala kazdodennu prechadzku rano na stanicu a poobede zo stanice domov a tot mam 21 kg navyse.. ako vam zavidim tych 5 kg... a pri tom som niekedy v praci bola bez obeda ked som nestihala.. ale je to asi individualne..

zuzkad
7. apr 2009

snezzy skooda, ze nejdes aj zajtra na prednasku o EPI...budeme tam aj skovka, rybca...ty uz si bola ??

zuzkad
7. apr 2009

mys zevraj tvorba mliecka nezalezi od velkosti prsnikov...mne doky povedala, ze sa mi pekne naplnaju...ale neviem podla coho to videla...tak dufam, ze naozaj sa naplnaju ako maju..kedze kolostrum netecie 😖 😖

veronika1982
7. apr 2009

velmi vela posobi na tvorbu mlieka aj prikladanie babätka ku prsniku. zo zaciatku cim sa viac priklada tak vtedy sa spusti tvorba.. a existuje aj cajik weleda ktori posobi na tvorbu mlieka.
zuzkad ty si spominala ze pijes malinikovy caj. ja som si vcera kupila alchemilku ale odpila som asi len pol hrnceka lebo som sa bala ze ako zareaguje maternica..

snezzy7
7. apr 2009

nie,nebola ☹ inak objavila som pri nás jeden obchod a tam bola taká zlatá tá pani, že my povedala že dnes donesie také popísané tehu tričká a že nebudú ani drahé,bo ona to nosí zo skladu,tak dnes tam idem kuk tak potom dám vedieť, včera som si tam kúpila veľmi pekné tričko len za 5 eur, tak som mohla hneď prihodiť nejaké euričká Emuške do pokladničky 😀 😀

zuzkad
7. apr 2009

veronika ja som si kupila ten malinikovy...ten sa moze v pohode pit v poslednom trimestri 3xdenne ak nie si rizikova...ak si ako ja...tak od toho 36tt sa moze kludne pit...od dnes idem na to 🙂 🙂 zevraj na maternicu to posobi dobre...aj na stahovanie a kontrakcie ...zevraj to ma zlepsovat porod ...ale to viem, len z pocutia...a druhy cajik mi pani odporucila...na podporu laktacie je to mix byliniek...samozrejme fenikel obsahuje a ten tiez mozem zacat pit uz do predu...kedze je mozne, ze na svet maly pride uz buduci tyzden...tak poctivo idem popijat ...aby mo to pomohlo 😉 😉 dokonca mam aj karton vinei kupenej na mliecko..to mi donesu do nemocnice 😉 😉 😉

zuzkaprofant
7. apr 2009

cafte som tu uz napapana a odklavcnuta na stoli cke nevladzem zas esom spuchla 😠 to ako mozete tolko malo pribrat nechapoem ja nezerem sladkosti jem ovocie a zeleninu a mam cez 23kg nechapem je to nespravodlive ja idem prasknut uz snad nebudem prenasat bo sa odstrelim ked tak pojde dalej a to mam mesiac do terminu uz sa tesm co povie doky zajtra rano na kontrole
mne tecie s cicika tak avodicka niekedy cista a niekedy s troskm mliecka akoby a ze vraj mam male ceceky to nevideli pre tehu ze ake lentilky to boli teraz mam 85c a to ma tlaci podprda 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Podobné diskusie


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre