Tešíme sa na máj 2009 IV.

lenand
5. apr 2009

Tak kočky šup do novej témy a ideme zachvílku do finále 😵

dupinka
30. apr 2009

Emode, DM: GRATULUJEME!!! Prajeme vela zdravicka vam aj anjelikom 😵 😵

Baby, mne je fajn, okrem toho tvrdnutia bruska... 😉 A este aj keksikovanie dnes bolo a v pohode. Pritom doteraz som stale citila od spodu taku neprijemnu bolest, nehovoriac o vcerajsom blbom dni. Mozno to bolo sposobene tou dlhou absenciou. 😅

Co ste inak varili? Ja som grilovala zemiacky a plesnivy syr.

zuzkaprofant
30. apr 2009

joooj koska nezavidim ti stale kinderko, preco ti ju budili

monkap
30. apr 2009

kosska: to akoze ak do pondelka neporodis, tak ta poslu domov s tym, ze termin mas az o dva tyzdne??? 😨 😨 😨

kosska3003
30. apr 2009

monka to mam termin podla prvych son tak a lebo ja som mala nepravidelne kramy tak preto sa asi neotvaram a nic na porod

monkap
30. apr 2009

kosska: a podla menstruacie mas kedy termin?

monkap
30. apr 2009

zuzkaprof: ked sa babo na monitore nehybe - spinka, tak ho budia - nech nemusia opakovat monitor 😝

kosska3003
30. apr 2009

monka hej asi tak no ja som zvedava dufam ze v pondelok mi povedia ze si ma tu nechavaju do porodu a budem tu este 2tt
zuzka no lebo spala a ked spi tak ti ju budia aby sa pohla

kosska3003
30. apr 2009

monka termin som mala vcera podla kramov

monkap
30. apr 2009

kosska: ja ak neporodim , tak predpokladam , ze buduci tyzden tiez nastupim do nemocky ... v pondelok idem na monitor, prietoky, biometriu a k dr. tak uvidim, co povie .. mozno sa tam stretneme

takze sa neriadia tym terminom 29.4.???? cize nebudu vyvolavat?? to povedal primar??

jamaat
30. apr 2009

Ahojte.
Tak v prvom rade gratulujem Emode a dm. Hlavne že emode strašili, že je Sofia malá! Pritom má úplne normálne miery. Tie odhady veľkosti robia viac chaosu ako osohu.

Ja som bola dnes posledný krát u svojej doktorky. Všetko je OK, vraj som zdravá ako repa, kultivácie v poriadku, krvný obraz ukážkový, otvorená som na špičku prsta. Len nohy mi obzerala, že mám spuchnuté. Takže o týždeň už na kontrolu do nemocnice.

Dnes som od desiatej na nohách, lekári, vybavovačky, nákupy. Mám dosť. A ani si ľahnúť nemôžem, lebo som sa konečne o piatej naobedovala a keby som si hneď ľahla, tak mi všetko vracia späť do pažeráka. Fuuuj!

kosska3003
30. apr 2009

monka no oni sa nim riadili ale kedze som zavreta tak ze to neni dobre vyvolavat vravel Babjak tak radsej nech tam pobudne a podla tych son a mojich nepravidelnych kramoch to posunuli no uvidime ci sa stretneme mna by mali pustit v pondelok ak neporodim a bude ok vsetko

jamaat
30. apr 2009

Kosska, termín podľa prvých son je najpresnejší. Najlepšie keď sa sono urobí do 10tt. Minule mi to aj lekár na prietokoch potvrdil.

kosska3003
30. apr 2009

inac k tej vahe moja ma 4kg +/- 5OO g tak este 2tt a budem mat aj 5kg a mna urve

kosska3003
30. apr 2009

jammat no u mna sa riadia sonom co bol v 17tt asi lebo prve sono mi robila moja super dr a ta mi dala 29april tak ja som z toho debil

sssimi
30. apr 2009

Kosska neblázni, čo ty tu ešte? Marike sa nejako nechce. Veď kde by jej bolo lepšie!!!

Tak mamča bude mať zajtra 41, ale na to že bude babka sa strááášne teší... Ona by už miminko nechcela... Ja som sa jej narodila necelé 3 mesiace po 19tke.

kosska3003
30. apr 2009

sssimi no vies ako asi budem tehu ako slon 13mesiacov lebo ja sa uz ani na porod necitim myslim ako ziadne bolesti nic len dneska ma prezeral primar tak mi trosku ublizil ale inac nic

jamaat
30. apr 2009

Kosska, nemáš záznam z toho prvého sona od doktorky? Veď prístroj plod pomeria a podľa toho určí TP. Lekár si to len vytlačí alebo ručne odpíše. Všetky záznamy zo sona mám v tehu knižke. Mne vyšlo podľa prvých son termín 18.5. a potom 17.5. Podľa PM mám termín 21.5. Ak sa tieto termíny veľmi neodlišujú, tak sa necháva termín podľa PM. V neskoršom štádiu už soná nie sú také presné, lebo bábätko rastie aj podľa predispozícií po rodičoch, podľa stravy, cukrovka zohráva úlohu a tak.

kosska3003
30. apr 2009

jammat mam zaznam mo dr mi tam napisala az plod 1 a to +/+ a potom sa kukla kedy mi vychadza termin a ho odpisala no krava ja ju kaslem idem od nej kaje lahsie ved tie nervy co tu prezivam mi za to nestoja

monkap
30. apr 2009

kosska: 4kg?? fuha ..... no ja predpokladam, ze ak do stredy neporodim, tak nastupujem do nemocky ... ale to uz snad budes mat mariku na svete

monkap
30. apr 2009

kosska: kolko vas je na izbe??

mystery7
30. apr 2009

ahojky kocky

vidim, ze problemy est elen teraz zacinaju ☹

kosska3003
30. apr 2009

monka tak to dufam ze uz budem mat za sebou lebo ak ma pustia operem veci a mozem ist na spat lebo uz budem rodit a mm ide v utorok do roboty tak super ako neviem kto ma sem potom zaveze

kosska3003
30. apr 2009

monka vsak dve to byva aj viac ale je nast tu dost 20 isto

monkap
30. apr 2009

kosska: fuha, tak to musis stihat do utorka ..... a manzel chce byt pri porode??
no su rozne izby - bud si sama, alebo 2, 3 ... ale trojka je tusim iba jedna

kosska3003
30. apr 2009

monka nie nechce byt ale ved chudatko moje uvidi malu ako posledy a to bude tata no nie
no ja som na 122 a tu su len dve postele a predtym som bola na 12O a tam su tiez len dve a ja uz si nejdem davat nadeje lebó aj tak mi nevyndu teraz vravim ze porodim 10 maja to mame vyrocie svadby s mm no uvidim necham sa prekvapit tu v nemocnici sa ucim mysliet pesimisticky a to som ja poriadny optimista

jamaat
30. apr 2009

kosska Hmm....tak možno má tá tvoja doktorka len nejaký starší prístroj, ktorý tieto merania nedokáže robiť. Tak sa len drž. Malá je riadny valibuk, len aby to nakoniec ešte aj chlapec nebol 🙂 ....Ale ak si zoberieš tú odchýlku nadol, možno má len 3500g a to je úplne v norme.

kosska3003
30. apr 2009

jammat no jo ale ked hore tak ma 4500 no ved uvidime uz niekedy aj chcem aby to bol chlapec ty sa maju lepsie na svete

mystery7
30. apr 2009

koska: rzim palce, nech to vyjde rychlo a nech ta dlho netrapia, nech si opat optimistka 😉

kosska3003
30. apr 2009

mystery diky to to je inac ina makacka na moju psychyku ved to co sa tu narevem to som za cely zivot hadam nie

evita6
30. apr 2009

Joooj kosska ale ťa riadne vytrápia - tohto sa aj ja bojím, že sa maličké neprihlási načas a ja budem len čakať na zázrak....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Podobné diskusie


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre