Tešíme sa na máj 2009 IV.

lenand
5. apr 2009

Tak kočky šup do novej témy a ideme zachvílku do finále 😵

mimi21
3. máj 2009

Evita, este pockaj, ved sme sa chceli stretnut v porodnici 🙂
alebo teda dobre, ale uz aj ja chcem ist !!!

lasenka
3. máj 2009

kosska - no kym si zavreta, tak sami od seba nevyvolaju... no drzim ti palce, aby sa stal zazrak a z nemocky si prisla domov uz s Marikou 😉

lasenka
3. máj 2009

mimi - aj ja uz chceeeeeeeeeem 😒 moje malinke sa tam uz nema kde hniezdit, tiez nechapem, preco este nejde vonku 😉 citim vsetky jeho pohyby, uff...

bambi este neprisla z nemocky?

sssimi
3. máj 2009

Kamoške dávali vyvolávačku a nemala ani bolesti a ani sa neotvárala a mala týždeň do pôrodu... Spravili to z dôvodu, že bývala 30km od nemocnice a pred tým tam robila sestričku, takže Kosska už by ti aj mohli vyvolať...

Ja dnes len posedávam, ale bolí ma všetko. Zatiaľ nemám intervali, ale dúfam, že sa rozbehnú... Každí mi už vravý, že sa maternica pripravuje na pôrod, tak dufam, že sa neplánuje pripravovať ešte týždeň, lebo potom už nebudem ani vládať porodiť...

lasenka
3. máj 2009

sssimi - takze protekcne 😒 ty mas termin zajtra, tak snad 😉

sssimi
3. máj 2009

Las aj moja malá sa tam už chúďatko nevie poskladať... stále mám také Vysoké Tatry, že mám pocit, že mi za chvíľočku vyskočí cez kožu...

evita6
3. máj 2009

mimi - ja ale nemám pocit, že to už je predzvesť pôrodu 😖
ale už by som chcela
tiež je to stále len o tých prípravách - furt tá moja maternica trénuje a nič ☹

sssimi
3. máj 2009

Las termín mám aj na 12.5 podľa 3D v 26tt, ale ja tiež dúfam, že zajtra-snáď....

sirinka
3. máj 2009

ahojte...veru aj to moje mi uz riadne strka ritku pod rebra...dnes mi dalo zabrat, k tomu senna nadcha, miestami som ledva dychala...dufam, ze do porodu mi to trochu prejde...

mne ked odtekala plodovka nemala som ziadne specialne bolesti...

lasenka
3. máj 2009

sssimi - 😀 castokrat podla desivehe vyzoru mojho bruska si ho tam predstavujem, co to tam stvara 😅 nozicky citim niekedy uplne na lavej inokedy na pravej strane, medzitym hlavickou mi trieska o mocovy mechur... no ja neviem, co z neho bude 😅

lasenka
3. máj 2009

siri - sestra mala len take male bolesti pri odtekani plodovej vody, ako pri menzese...

sssimi
3. máj 2009

Mne sa zdá, že mi každé ráno odtečie trošku plodovky, ale istá si nie som-no nemá to byť nič iné a pred tým som to nemávala... A aj preto chcem ísť čím skôr rodiť....

sssimi
3. máj 2009

Las nejaký Nirvanista 😀 ... Mňa už bolí brucho ako pri menzese tak cca 5 dní...

mimi21
3. máj 2009

uff, senna nadcha dava zabrat aj mne 😠
aj mne niekedy brusko vyzera dost strasidelne - a tolko tej malej dohovaram, a stale nic, tu sa moze natahovat kolko len chce
aj ja mam dnes prvy termin, podla poslednej menstruacie, a podla sona v 12 tt az 14.5 a podla 3D v 21tt uz 10.5
tak si mala moze vyerat 😅

mimi21
3. máj 2009

idem si dat dufam poslednu predporodnu veceru 🙂 kamarat griluje, tak sa dobre napapkame a mozme ist sup sup von

pekny vecer este vsetkym
a ti co maju rodit, tak nech uz to je a nech je to rychle 🙂 🙂 🙂

evita6
3. máj 2009

Nie je nebezpečné keď plodová voda odteká postupne? ☹

mimi21
3. máj 2009

Evita mne na predporodnej priprave v nemocke povedala porodna asistentka, ze to je normalne - bud to odtecie naraz, alebo po kvapkach, ale je vtedy tiez dobre ist do nemocky, vziat si so sebou vlozku a oni urobia taky test ci je to naozaj plodovka

sirinka
3. máj 2009

sssimi inac aj ja byvam min. 30 km od nemocnice...ale este som nepocula, ze by to bol dovod na vyvolanie porodu 😝

evita v podstate ked sa nejedna o velke mnozstva, tak plodovka sa stale obnovuje...ja ked som upozornila na to dr. tak mi ale pre istotu skontroloval na usg mnozstvo vody....

evita6
3. máj 2009

mimi ďakujem - takže budem to sledovať

sirinka
3. máj 2009

mimi aj my dnes na veceru grilujeme...vcera grilovali susedia a narobili nam nenormalne chute 😝

mimi21
3. máj 2009

joooj grilovacka je taka fajna a taka nezdrava
a vraj zeny sa dlho chystaju, ten moj drahy je horsi ako baba 😀

sirinka
3. máj 2009

mimi inac termin porodu sa po prvom trimestri uz menit nema...najpresnejsie je to podla usg v cca 7-8tt...potom uz kazde babo rastie svojim tempom a podla genetickej vybavy... 😉

kackabrcka
3. máj 2009

lasenka - neodtiekla potom ani neodteka.. to ked so mna vytecie tak mala lyzicka ale s bielym vytokom tak plodovka to neni..
brucko mam inak tvrde cely den ale bez bolesti a mala sa hybe ci skor naskakuje cele brusko.. ale som fakt nejaka max.hotova tak neviem ci by som vobec zvladala rodit dnes ☹

sirinka
3. máj 2009

moj dr. ani iny termin ako podla PM neuvadza, pokial to priblizne sedi aj v tom 8tt podla usg...

evita6
3. máj 2009

sirinka sono mi lekár robil vo štvrtok a bolo všetko OK 🙂
no nie je to nejaké obrovské množstvo ani sa to neobjavuje počas celého dňa - takže skúsim sa lekárovi posťažovať znovu no štvrtok keď pôjdem do poradne a uvidím čo povie

grilovať sa chystáme na budúci víkend 🙂 🙂 ale dala by som si tedáááá

sirinka
3. máj 2009

evita najlepsie je mat vlozku so sebou, mozu hned urobit test.

zo mna to slo v podstate cely den, ale nie nonstop, ale vzdy pri roznych pohyboch, resp. kontrakciach...citila som to ako keby mi spontanne unikal moc...

evita6
3. máj 2009

No márnosť začínam mať pocit, že pôrod je normálna veda 🙂 a najhoršie je, že sa to všetko človek musí učiť za pochodu.....

jamaat
3. máj 2009

sirinka - Súhlasím s tebou. Nechápem, prečo ostatným doktori neskôr posúvajú tie termíny hore-dole podľa sona.

kackabrcka
3. máj 2009

no mne minule robil doky vysetrenie na unik plodovky a prijemne to nebolo ☹

sirinka
3. máj 2009

kacka a to ako robil??? mne iba podla temesvaryho testu na vlozke...plodove obaly som mala prasknute totiz niekde hore, co sa nijako neda zistit...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Podobné diskusie


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre