Tešíme sa na máj 2009 IV.

lenand
5. apr 2009

Tak kočky šup do novej témy a ideme zachvílku do finále 😵

zuzkad
5. máj 2009

sssimi urcite mala len spinka je unavena, ked ju tolko tato chodi pozerat 😀 😀 😀 a ukazuje jej cestu von 😉 😉 ...ty si casto v pohybe podla toho ako pises...cize sa ani necudujem, ze to malu uspava..ked budes v klude lezat a uvidis ako zacne tancovat princezna 😉 😉

kosska3003
5. máj 2009

henka no ved hej ale ten prvy tt bez mm je hrozne tazky a hlavne teraz ked ma caka porod ale ja to zvladnem to viem inac mne ked sa mala mrvy teraz mna to az boli ma tam malo miesta tak mi natahuje kozu na brusku no az niekedy zvrestim

nikanika28
5. máj 2009

Simi, no aj by to mohla byt plodovka..doktorke si neskusala volat? Prepac, ak ta stresujem tym, urcite to je vsetko v poriadku, len nechcem, aby si si zazila to, co ja pred 4-mi rokmi 😒 Tak ale prietoky ti robila,nie?

sssimi
5. máj 2009

Nika neboj nestrašíš ma... Potrebujem poradiť a hlavne od niekoho kto to zažil, tak ja ďakujem! Doktorke som to vravela už minulý týždeň a odbila ma tým, že ak som mala všetko na prietokoch ok, tak je to v poriadku... Ona nemá zariadenie na to, aby mi ich pozrela a musím chodiť do nemocky. Na prietokoch som bola pred 2tt...

Malinka sa už mrvká po troške. Dnes sa jej asi naozaj nechce.

Kosska aj mňa už niekedy bolí keď sa malá vytláča...

kosska3003
5. máj 2009

sssimi moja sa aj dvakrat denne pretoci a to strasne boli lebo aj podla sona to viem vzdy je dole hlavickou ale ta poloha sa meni uz je nervozna asi uz pojde pomalicky vonku 🙂
inac ku dr to mas dobre moja je este horsia ta ma dovolenku tak ma poslala do nemocky lezat ze nemam co na robote no dobre nie a v nemocke by ma drzali este do porodu vsak by som tam zosalela teraz mi je dobre doma aj ked sama ale doma

jamaat
5. máj 2009

Sssimi, dievčatá, ja tomu celkom nerozumiem. To stále chodíte ku svojmu gynekológovi, aj keď nie je pôrodník? U nás do 37tt normálny gynekológ, potom už každý týždeň ku gynekológom v nemocnici. A tí už potom kontrolujú prietoky, placentu, plodovú vodu. Na prietokoch som bola zatiaľ 2x v priebehu mesiaca. Zajtra sa chystám prvý krát na kontrolu do nemocky.

mi.mimi2
5. máj 2009

jamat ahoj..a v ktorom tt si bola prvý krát na pásoch??ďakujem

jamaat
5. máj 2009

mimi, na pásoch som ešte nebola. Mala som ísť predminulý týždeň spolu s prietokmi, lenže nebol tam doktor, tak ma na prietoky poslali inde - na súkromnú ambulanciu a ten nemal prístroj na CTG (pásy), takže mi skontroloval iba prietoky. Absolvujem to asi tento týždeň vrámci nemocničnej kontroly.

kosska3003
5. máj 2009

jamaat no ja chodim kazdy tt do nemocky aj ku svojmu gynekologova aj ked ma sice teraz dovolenku a si mysli ze uz som porodena aj hadam

kosska3003
5. máj 2009

a kdes ste vsetky usli

atima
5. máj 2009

ahojte
gratulujem novým mamičkám a ich babatkám nech su zdravučke
aj ja ešte chodim stale aj ku svojmu dokimu aj do nemocky.

tanulik21
5. máj 2009

ahojte tak uz mam aj obednajsieho slofika za sebou 🙂 , a ani u mna ziadna zmena,

zuzkad - tak ten "hmat" nejako nezabera, ked si este stale 2v1, som myslela, ze uz aj ty budes v nemocke,
simi - tak aspon nieco sa uz u teba pohlo, ja ziadne zmeny necitim, aj ked pri tom vytoku, myslim, ze ani nezbadam, co je voda a co zatka atd.
takze stvrtok bude rusny den, cakam na spravicky 😉 .... to mame vsetky tri poradnu

jamaat- ja chodim uz mesiac do nemocky a jedine vysetrenie ktore mi tam spravili bola klasika zo spodu len doky pozrel ci sa neotvaram a takym super starym pristrojom popocuval srdiecko (aj to nie stale, posledne ma len pozrel). Prietoky mam spred dvoch tyzdnov aj utz (to som si musela ist dat urobit na sukromnu kliniku, ak som chcela vediet), inak nic.

henka76
5. máj 2009

ja som už tu...mm bol doma na obed 🙂
teraz čakám,prídu naši 😉
kosska-aj mňa až bolí,ked malinký kope a sa prevracia.a ked priloží ruku tatino,tak sa normálne upokojí 😀

kosska3003
5. máj 2009

henka no to ked moj mm dal ruku tak tiez sa ukludnila citi ze to je tato
ja mam zajtra monitor a poradnu u jedneho dr no som zvedava co povie lebo mu mam dat aj prepustaciu spravu z nemocky

henka76
5. máj 2009

kosska-aj ja idem zajtra k dokimu,a zdá sa mi,že ma nechá asi v nemocnici..

mystery7
5. máj 2009

ja uz chodim hlavne do nemocky na monitory a k mojej porodnicke na prietoky a ona ma kontroluje zospodu.
dnes som si ku gynekolog. skocila len pre vysledky krvneho obrazu a steru, ale ten aj tak este nebol hotovy, idem tam volat

moj maly robi tiez niekedy take pohyby ze to vyzera ako keby som tam mala votrelca 😀 ale tak som si na to zvykla, ze mi bude divne, ked sa mi tam nic nebude vlnit 😀

kosska3003
5. máj 2009

henka no vsak uvidis co ti povie ja uz mam panicky strach z nemocnice ale zajtra tam idem na monitor tak dufam ze bude ok lebo ma slahne ja uz tam chcem ist len rodit a oni si tam vecne cosi na mne najdu len aby som tam lezala doparoma

sssimi
5. máj 2009

Jamat ja chodím ešte k mojej gynekologičke, lebo vraj pôrodníci tam majú toho veľa....dobrá výhovorka na to, že keď nedáš peniaze tak hovno-hovno zlatá rybka...

henka76
5. máj 2009

kosska-pri 1.synovi som si odležala v nemocnici celý 7 mesiac,lebo som sa otvárala...a vidíš teraz som stále zatvorená...a ja som dúfala,že to bude zas taký rýchly pôrod.vtedy to prišlo a za 3 hodinky bolo po všetkom.

slnecnica11
5. máj 2009

sssimi tak daj drobny darcek a uvidis 🙂

jamaat
5. máj 2009

Takže všetky normálne s doktormi, len sssimi nejak divne.

Sssimi, ale ak ti tá plodová voda tak odteká, tak podľa mňa by to mali skontrolovať. Nedaj sa doktorke odbiť.

kosska3003
5. máj 2009

ssimi no tak to je to dnesne zdravotnictvo u nas na slovensku
henka aj ja som zavreta

mi.mimi2
5. máj 2009

jamaat ďakujem pretože som sa obávala keď som sa pýtala aj známych a tak oni mi vraveli že v mojom tt už mali za sebou aj pásy..ale tak asi vedia naši lekári čo robia.. 😉
baby ja keď vidím tie vaše vysoké čísla pri tt júj vás obdivujem...ja umieram už teraz. 😉 .klobúk dolu pred vami 😉

jamaat
5. máj 2009

Včera som tu hodila otázku do pléna, ale neodpovedali ste mi. Môj chlop mi včera hovoril, že od marca sú zakázané na Slovensku ortuťové teplomery? Je to pravda, či si robil zo mňa srandu?

jamaat
5. máj 2009

Ja si totiž musím do pôrodnice doniesť ešte aj teplomer, tak mi povedal, že keď prídem s ortuťovým, tak mi ho rovno do koša hodia.

kosska3003
5. máj 2009

jamaat to je podla mna hovadine ved ked ma prijimali do nemocky tak mi merali teplotu normalne ortutovym to mozno len niekde vraveli
mimi neboj aj ty ho budes mat take ja sa ledva hybem

jamaat
5. máj 2009

mimi, ja som si pri svojej lekárke istá, že ma pošle kam treba a urobí vyšetrenia, aké treba. Ona je veľmi opatrná a preventívna.

tanulik21
5. máj 2009

jamaat ja som tiez take nieco citala, a potom sme sa v lekarni informovali a tam este v pohode aj ortutove predavali... tak neviem teraz, ale urcite nebudu vyhadzovat funkcne teplomery, sak aj tak nemaju prachy

nikanika28
5. máj 2009

jamaat, no mne sa nezda, ze to je hovadina. Davali to aj v spravach a nemali by sa uz ani predavat. Ja osobne ortutovy teplomer ani nemam. Digi je lepsi, stoji okolo 3-4Euro a rychlejsie meria teplotu 😉

nikanika28
5. máj 2009

no, najvyssi cas na NANUUUUUUUK 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Podobné diskusie


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre