Tešíme sa na máj 2009 IV.

lenand
5. apr 2009

Tak kočky šup do novej témy a ideme zachvílku do finále 😵

zuzkad
5. máj 2009

jej ahoj Zuzkaaaa gratulujem este raz 😉 😉 maleho mas kraaasneho...dost sa na teba podoba---aspon mne sa zda 😉 😉
ked budes mat cas popis ako si sa mala co porod aky dlhy bol, co mliecko...ja mam tesne pred tak budem rada ak dostanem od vas cerstvych mamiciek co najviac info 🙂 🙂

najlahsie bude ak pozries dadke do albumu ma tak aktualne vsetky mamicky...lebo je mozne, ze ti nepoviem presne kto porodil 😉 😉

zuzkaprofant
5. máj 2009
kodada
5. máj 2009

ahoj zuzka, no to bol teda opis porodu .. klobuk dole, vynikajuco si to zvladla, zo srdiecka gratulujem 😎

martinaxyz
5. máj 2009

zuzi- to si si riadne odtrpela, klobúk dole...normálne som dostala strah ako budem rodiť ja, ale ako píšeš pohľad na malé všetko vynahradí 🙂

tanulik21
5. máj 2009

zuzka gratulirujem, fakt dlhy porod, ale teraz si uz oddychnes aj s malickym 😉 a urcite po case odpuchnes. To ja tu budem pisat, ze som zhodila za mesiac kilecko a tebe pojde aj 5 😀 😀 😀 uvidis 😉

sssimi
5. máj 2009

Zuzi paráda... Si úžasná ako si to zvládla... A s kilečkami si nič nerob. Ešte sa v tebe drží voda. Nechodíš často cikať? Ono sa to takto s teba dostane von.

zuzkaprofant
5. máj 2009

joooooj nechcela som vas vystrasit ja som ojedineli pripad to mi aj bolo povedane bo normalny porod sa zacina otvorenim kontrakciami a taka voda vyspliechne, ja vrelo odporucam epi pich vobec neboli len vam tak zvastne strpnu nohy a brusko ze som sa rehotala stoho, ale potom zadna bolest hlavy len trocha ma boli chrbat ale to stoho ze ja som hned po porode si pratala veci a letala hore dole 😀 😀 s dvihala maleho a pod, ale inac sa da keby mi tak necvrkalo dole ze jak maly tak aj ja pampers to isty 😀 😀

sssimi
5. máj 2009

Babuľky aj ja chcem melooon. Pred chvíľou som nahovárala mm, že by bolo treba ísť na nákupy, ale to len kvôli melónu chcem ísť 😅 ... Vraj sú už výborné. MM mi bol hladať v nedeľu, ale nikde nemali.... 😖

dupinka
5. máj 2009

juj, baby, s tym melonom ste mi narobili chute.... A to som prave zjedla zo 5 moravskych kolacikov 😅 Este mame v chladnicke jahody z Kauflandu, chutovo su fajneee, tak som si robila srandu, ze ak budem mat ist dnes rodit, este si ich dam. 😀

Aj my ideme zajtra na ozvy, prietoky a tak na poradnu k mojmu dokymu. Ten ma potom este pozera odspodu +sono. Tak uvidime, co bude zajtra, kedze mi pomaly odchadza hlienova zatka.

mimi21
5. máj 2009

ahojte buduce mamicky
gratulujem vsetkym uz mamickam a ich pokladikom zelam vela zdravicka

Simi ani ja som este nebola na monitore, u nas zrusili chodenie do nemocky pred porodom, stale chodim k svojmu dokymu ale on je aj porodnik

zuzkad
5. máj 2009

Zuzka tak to klobuk dole ako si to zvladla...uuuuf asi sa mam na co tesit...ale ked si to zvladla aj ty ...musim aj ja 😉 😉 teraz si uz len uzivaj maleho to urcite stoji za to 🙂 🙂
a ten co ti povedal, ze to je od prirody, ze zena ma trpiet...je vidno, ze nikdy nerodil a nevie co to je mat kontrakcie 😠 😠

mimi21
5. máj 2009

ja mam dnes za sebou poradnu, ale dr.ma nepotesil, ze vraj furt nist, ziadne otvaranie sa nekona ☹
ale aspon mi potvrdil dievcatko, tak som rada, lebo uz mame vsetko dievcatkovske nakupene - aj nausnicky do uska 🙂

tanulik21
5. máj 2009

mam dobru alternativu za melon ... co tak masko 😀 , ja sa teraz napchavam jelenim gulasikom 😝 .

inak konecne mi zacina trpnut brusko aj krize su hotove len ked to tak naraz citit, az mam pocit ze bez prestavok, len sem- tam silnejsie(posledny 15min.interval, tak som zvedava ci to prestane alebo co) 😕 .

mimi21
5. máj 2009

Baby ked ma boli v podbrusku ako pri menstruacii a bolia krize, myslite ze to znamena aspon to ze sa ten mrnus posuva nizsie?
je to moje prve mimi, tak napr. ani tvrdnutim bruska som si dlho nebola ista a na to posuvanie som sa dr. dnes zabudla opytat...

kackabrcka
5. máj 2009

zuzkaprofant tak gratulujem este raz.. cloveku az slzicky tecu ked to cita aky porod si mala 😢 chudatenko kolko bolesti.. ☹

cipka
5. máj 2009

Mimi,

všetky takéto príznaky môžu byť príznakmi toho, že sa pôrod pomaly bude rozbiehať. Avšak, nedá sa na to úplne spoľahnúť... niekedy to môže trvať aj niekoľko dní možno 2 týždne a ty môžeš mať takéto pocity. Napr. ked ti odíde hlienová zátka, môže sa stať, že porodíš až o týžden, nemusí to znamenať, že o pár hodín bude mimi na svete.
Hlavne klud, pozoruj sa, určite to sama zistíš, ked to pôjde 😉

mimi21
5. máj 2009

Cipka diky za info - som si aj tak nejako ja myslela
ved ja si uz ako taky debilko pripadam, kazdy den mam pocit, ze dneska by to slo 😉 a potom zase nic...

kackabrcka
5. máj 2009

som tu len som bola cvicit potom sme malovali dnes bruska lebo porodne baby maju den tak nas fotili.. som tam najvacsia ale ved ine rodia az o 6tt. takze.. a potom som behla do obchodu kupila si este pleny - latkove popolini a vrchne gatuse a isla za kamoskou, boli sme zase v obchodoch a banke a inak nic.. sedim doma.. uz konecne.. zajtra som doma tak budem hajat a stvrtok poradna.. porodna baba mi povedala ze akupunktura uz mi viac na otvorenie nepomoze takze .. ☹

cipka
5. máj 2009

Zuzkaprofant,

gratulujem ti k takému výkonu. Môj prvý pôrod bol tiež horor, a dlho som z toho mala travmu a vidíš, teraz čakám druhé a som kľudná. Radšej nemyslím na to,že by som si to mala zopakovať, ale spolieham sa na to, čo hovoria, že druhý pôrod bývaj rýchlejší. No, uvidím. Hlavne, že si aj ty, aj malý v poriadku !!!

atima
5. máj 2009

tehulky že vraj zajtra je idealny den na porod povedal mi dnes doki, lebo bude zmena počasia, takže zajtra porodia aj tie ktoré zatial nemali žiadne naznaky 😵. Hovoril mi že je 25 rokov porodnikom a ma to z vlastnej praxe. Ak dlho svieti slnko tak sem tam nejaka mamička a ked sa nahle zmeni počasie nemaju dostatok miesta pre rodičky na sale. 🙂

mimi21
5. máj 2009

No bodaj by to tomu dokimu vyslo 🙂
potesil by mnohe z nas 🙂 🙂 🙂

nikuska19
5. máj 2009

Ahojte.tak ako sa mate?
ja som dnes poriadne unavena.ani sediet sa mi nechce.

zuzkaprofant
5. máj 2009

ja idem zase rodit o vyse roka to iste da sa to zvladnut uz som aj zabudla len spomeniem si na to ked idem cikat alebo ked sa cikne samo 😀 😀

inac ja som schudla porodom asi 4 kg a take mam nohy napuchnute ani pred porodom strach normalne mam bo clenky mam dvojnasobne, a brusko iste ako som mala len snad mensie o troska dnes sa ma jedna v nemocke pytala kedy mam termin porodu ja ze mam uz babo 4 dnove tak nechapala 😀 😀

rybca
5. máj 2009

ahojte, to by mi aj vyhovovalo, keby si ma uz aj nechali v nemocka zajtra pri poradni a poobede uz mala babatko, ako suseda..🙂

inac ja som sa dnes o pol piatej rano zobudila, isla na WC a uz nezaspala do takej osmej a potom som spala az do dvanastej, kym ma nezobudil telefon..🙂

mimi21
5. máj 2009

boooze, keby som aj ja tak dlho vydrzala spat
co by so za to dala 😉

kackabrcka
5. máj 2009

zuzka aj tak si kocka.. ved sa pozri na nemecke netehule 😀

nikuska19
5. máj 2009

zuzkaprofant- gratulujem!!!
ja sa nejako nebojim porodu,ale bojim sa toho aby som nezacala rodit,ked tu Rudko nebude,lebo musel ist do TN ohladne uradov 😠

zuzkaprofant
5. máj 2009

😀 ta ti kati poviem ze ja som bola tam najmladsia a aj skoro najchudsia a to si nefandim 😀 kati a priprav sa na to ze nemky vreskaju ako o zivot ale brutal ze ket to pocujes tak zdrhacky prec 😀

inac ktej vode to zistite same ze to vyteka plodova voda to sa neda nezistit 😀 😀

mimi21
5. máj 2009

nikuska tak to ti zavidim, ze sa nebojis porodu - si asi jedna z mala - mas moj obdiv 😲 😲 😲

nikuska19
5. máj 2009

zuzkaprofant- ja som uz na 2cm otvorena,tak dufam,ze to pojde rychlejsie.a ako vyzera ta plodova voda?
ja sa len bojim,aby mi neodtiekla plodova voda v aute,to by asi tatko nebol moc nadseny keby som mu zaspinila potahy!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Podobné diskusie


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre