Tešíme sa na máj 2009 IV.

lenand
5. apr 2009

Tak kočky šup do novej témy a ideme zachvílku do finále 😵

nikuska19
5. máj 2009

mimi21 - zatial sa nebojim,ale ktovie ako to bude ked zacnu bolesti 🙂

mimi21
5. máj 2009

no ved aj u mna sa to strieda, raz si hovorim, ze to zvladnem, ze ved rodili zeny v jaskyniach a prezili to a inokedy mam strach - poriadny

a este sa obavam jedneho, ze ked to bude tak budem protivna, lebo uz aj teraz ked sa necitim OK, tak som podrazdena ako fras
chudak manzel si to odtrpi spolu so mnou 😒

cipka
5. máj 2009

Ináč, je dôležité nebáť sa pôrodu...možno si poviete, že sa to ľahko hovorí, ale videla som na vlastné oči čo urobí, ked sa rodička bojí.
Jedna mladá babenka prišla do nemocky, že má vysoký krvný tlak a kontrakcie, takže zrelý prípad na pôrod a tak sa veľmi bála, ale neskutočne, že to skončilo tak, že mala všetky bolesti ako pri normálnom prirodzenom pôrode, ale nemohla vytlačiť, tak to skončilo cisárskym. To je veľmi zlá kombinácia ☹

zuzkaprofant
5. máj 2009

jooooooooj ta jak je fajne vam ja som bola na 2cm otvorena par hodim pred tym ako maly vysiel 😀 to vam pojde uz rychlo porod aby ste nerodili do hodky od otecenia vody

mimi21
5. máj 2009

no ved ja viem, ze stres nie je dobry, ze to brzdi porod, uvidime ako to bude ked to pride
ja som totiz dost nevyspitatelna 😅

sirinka
5. máj 2009

zuzka no tak ta synator vytrapil, ale uz to mae stastne za sebou a mozes byt hrda na seba, ako si to zvladla 🙂

co sa tvojho mliecka tyka, tak to zlte je kolostrum a je najdolezitejsie a najbohatsie na tuky a imunitne latky...to mu davaj vsetko...lepsie ako UM....

nikuska19
5. máj 2009

zuzka-ja som bola vcera u doktorky a vravi,ze uz mozem ist kludne rodit,ze som na 2cm otvorena.ale vobec sa tak necitim.ty si sa nejako inak citila pred tym ako ti to vsetko zacalo?ja som dnes iba strasne slaba,ale ani brucho mi netvrdne,ani bolesti nemam.proste nic
mne sa zda,ze 2cm je dost,ked pri 4cm sa uz rodi.no nie?

slnecnica11
5. máj 2009

kočky,vela toho urobi aj psychika...v hlave to zacina,pozitivne myslenie 🙂
este ze som cele tehu chodila na psychoprofilaxiu,tak mi to hadam nieco da

zuzkaprofant
5. máj 2009

len sa nebojte porodu zase to az take strasne nie je, ja som sa nebala a ot bolo dobre ja este chcem mat dalsie deti a to po roku 🙂
rodi sa nikuska az ked si na 10cm otvorena v tedy ide hlavicka pri 4cm sa picha epi

sirinka
5. máj 2009

nikuska ja som bola na 4 cm otvorena asi dva tyzdne... 😉
je to tak, ako pise zuzka profant, akurat v ruzinove pichaju PEDU tusim az pri 6cm...

mimi21
5. máj 2009

slnecnica ahoj
nieco nove s kocikom?
inac aj mne predporodna priprava dost pomaha, ja odtial idem vzdy taka kludna, u nas to robi perfektna PA

mimi21
5. máj 2009

baby druhorodicky rodili ste uz niektora s EPI?
mne povedala PA, ze kedze sa to picha az pri 4 cm, tak uz mate nejaku bolest za sebou a telo si uz na nu zvyka...

nikuska19
5. máj 2009

zuzka - ja to nechapem,kazdy vravi inac.citala som ze pri 6cm,sestricka mi povedala ze uz od 4cm a dalsi tvrdia ze od 8-10cm..tak ja neviem.
a este ta prosim ako vyzera ta plodova voda.

ako to riesite s holenim?pocula som,ze pred terminom sa musim holit kazdy den.hm?

slnecnica11
5. máj 2009

Cau mimi,zatial vsetko po starom ako som pisala v IP.
Ja som tie kurzy mala strasne rada,tak ma to bavilo.Pred
tyzdnom som uz bola naposledy,lebo som chodila autom 13km
a teraz uz nechcem soferovat.Niektori lietaju jak blazni 😲

mimi21
5. máj 2009

dvojdnove strnisko hadam len nebude problem 🙂

nikuska19
5. máj 2009

sirinka - a ja som myslela,ze uz to za chvilu bude 🙂 chcela by som to mat uz za sebou,aj ked mi asi bude chybat to brusko.

sirinka
5. máj 2009

mimi ja som rodila s PEDOU ale kedze bol porod velmi rychly, nestihla zabrat...ale je pravda, ze ten zaciatok a vacsinou aj koniec si musis odtrpiet...ale vzdy lepsie, ako niekolko hodin v kuse...

nikuska holenie dom aje len na tebe a ked v porodnici vyzaduju oholenu...tak si to urobia same...ja osobne sa sama uz nezvladam holit, takze iba ked mm...pri prvom ma oholila sestricka.

nikuska19
5. máj 2009

mimi - to som si myslela aj ja,ale skusim to poriesit medzi kontrakciami,ak budem vladat,aby to za mna nemuseli robit v nemocnici.

sirinka
5. máj 2009

slnecnica tak ja som dnes mala stastie na same brzdy...furt som natrafila na niekoho, kto isiel aspon o 20km pomalsie, ako bola povolena rychlost 😠

mausy21
5. máj 2009

ahojte pridamsa k vam, samozrejme chcem zablahoželat zuzkeprofant...
baburence ja už nevladzem neviemako vy ale moja psychika je ko.vraj sa rodi až pri 10cm som ja počula, a ja som neni ešte vobec otvorena.
je tu niekto taky?o 3 dni mam termin a ešte nič, len bolesti ale nepravidelne, myslite že sa možem hned tak otvorit rychle či ako to je?

mimi21
5. máj 2009

sirinka a co teraz, chces EPI ?

slnecnica11
5. máj 2009

siri,ale ved to je ten lepsi pripad,nie?bud to boli tehulky alebo dochodcovia 🙂

mimi21
5. máj 2009

no neviem ci tu, ale ja som niekde citala ze otvarat sa mozes zacat rychlo aj za pol hodku, takze dr. pri kontrole nemusi nic vidiet

aj ja som uvazovala nad EPI ale u nas vo zvolene to picha len primarka a ked nema sluzbu tak smola... 😒

zuzkaprofant
5. máj 2009

dievcata mne cecky stvrdli tak pumpujem 😀

kosska3003
5. máj 2009

ahojte zuzka gratulujem aj ja to ta rychlo pustili tu musis lezat 5 dni ci kolko to je ja som akurat dosla od mami ta si pozicala auto aby ma brat vozil zajtra tak som rada lebo ja uz mam problem niekde prejst lebo strasne ma boli ta jedna noha dufam ze po porode prestane lebo ja nechcem ist potom do nemocky na vymenu klbou 🙂

mausy21
5. máj 2009

mimi ako si na tom?

kosska3003
5. máj 2009

mausi aj ja som zavreta neboj no neviem co povie zajtra dr uvidim a otvarat sa mozes az ked ti zacnu kontrakcie a porod neboj ja sa uz nestresujem radsej lebo uz som dost vystresovana za posledny tt

sirinka
5. máj 2009

no ja som bola akurat dnes vybavit PEDU...takze iste chcem... 🙂

slnecnica no co ja viem...hlavne mi vadia taki nadsenci na dialnicnom obchvate v lavom pruhu...

kvetinkaaa
5. máj 2009

ahojte!

čo je novee? mišulka mi zabuvala tak som zbehla pozreit maily a trosku aj vas. inak zehlim pradlo.
zuzkaprofant blahozelam ti k maličkemu!! 😉 a ako ti papa? moja miška je lenivček musim odsavat dnes sme kupili novu perfektnu odsavačku. ty mas aku??

mimi21
5. máj 2009

ja som bola dnes na kontrole, otvaranie sa nekona 😠 😠 😠
ale hlavicka uz vraj postupuje nizsie
o tyzden zase kontrola, sestricka povedala ze ma tam uz nechce vidiet 😵

tajne som dufala, ze to bude skor, ale nas to dieta vobec neposlucha, tolko mu dohovarame...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Podobné diskusie


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre