Tešíme sa na máj 2009 IV.

lenand
5. apr 2009

Tak kočky šup do novej témy a ideme zachvílku do finále 😵

mimi21
11. máj 2009

aj ja sa tesim, aj bojim, aj som nervozna a to vobec nie je dobre ...
uz mam pocit, ze budem tehotna do konca zivota a ten maly krpec ostane navzdy v brusku
posielam ti cislo na dadku

kodada
11. máj 2009

bre ranko krasky 😉

tanulik21
11. máj 2009

mimi dakujem, ahoj dadi,

drzte palceky, idem off, ponahlame

atima
11. máj 2009

dobre ranko
na dadku nemam cislo ani ja tak mi prosim pošlite. Inak žiadne nove babatko už aj ja by som išla ale ked videm, že ešte stale su tu čakateľky s tt okolo 40 tak ja asi ani v maji neporodim. Už by naozaj niektora z Vás mohla isť ved aj mys, lasenka a sirinka by sme chceli rodiť.

kodada
11. máj 2009

poslem ti atima 😉 nikto sa nehlasi s babatkom ... ani o dupinke neviem nic nove

mimi21
11. máj 2009

aj ja som ti poslala 🙂
idem aj ja s mm do mesta este nejake veci povybavovat
zatial sa majte 😉

kodada
11. máj 2009

mimi uzi si mesto 😉

bambi7
11. máj 2009

cafte co noveee?

kodada
11. máj 2009

ahoj bambi, asi nic ... babatko nove ziadne

jamaat
11. máj 2009

Ahoj bambi. Zistila sa niečo ohľadne toho tvojho mliečka? Od annag?

bambi7
11. máj 2009

este neodpisala......

volala som lekarke a ze ked bude stale plakat budem musiet dokrmovat aj......stale je chuda hladna dam jej a za pol hodinku ako keby nejedla....ako kedy no uvidime

zuzkaprofant
11. máj 2009

bambi nepumpujes si mliecko a nedavas jej tak cez flasticku ja tak davam malemo lebo cez ceciky sa on velmi nenaje a je ervozny tak puppujeme inac sa zatial neda ale mne to tak aj vyhovuje cecik mu davam cez den ale vnoci ide na flasticke s mojim mlieckom

bambi7
11. máj 2009

zuzka davam jasne aj takaj tak

zuzkaprofant
11. máj 2009

A aj ztak je hladna

bambi7
11. máj 2009

staleeeeeeee je hladna a hlavne na vecerr cez den sa to este da

zuzkaprofant
11. máj 2009

tak to aj moj maly ale on raz tak raz tak vtedy je hladny ked cecikujeme cez flasu viem ze vypije 60ml a to u staci ale cec cecik 2hodky prilolzeny cuca a vkuse nervy je alebo zapi ja sa odtiahnem a on spusti , ale co uz dako si musime zvyknut a najt princip.........oxxixiii neboj podrastu a bude to lepsie

bambi7
11. máj 2009

nasa je hladna staleee dala si 70ml a za pol hodku plakala neviem snad mam dobre mlieko

jamaat
11. máj 2009

Bambi, dievčatá ti síce písali, že mliečko nemôže byť slabé, ale ja si to nemyslím. Nechcem, aby to znelo nejako urážlivo, ale viem, že ani kravy nemajú rovnaké mlieko. Niektoré majú smotany viac, niektoré menej. Čiže niektoré majú mlieko vodavejšie. A preto si myslím, že aj u žien to tak môže byť, veď sme také isté živé tvory.

Je otázne, či prikrmovať alebo vydržať len s kojením. Asi by si sa mala rozhodnúť podľa toho, či ti Dominika priberá a koľko. Ja som pri dcére mlieka nazvyš nemala a večer som začala radšej prikrmovať, aby v noci lepšie spala. Je ale pravda, že som neprikrmovala takto skoro, až po pár mesiacoch. Napriek prikrmovaniu z fľašky nemala žiadny problém s prisatím sa a papaním. Dôležité je, aby nemala v cumlíku veľkú dierku a aby nezlenivela, nezvykla si, že mliečko ide ľahko, lebo potom nebude chcieť ťahať z prsníka.

Ak si odsaješ dostatok mlieka, malá ti ho aj dostatočné množstvo vypije a napriek tomu priberá málo a stále plače od hladu, tak podľa mňa môže byť problém v mlieku.

bambi7
11. máj 2009

jamat ja si zacinma mysliet to iste .....ved stale papa a je hladna ja vydrzim o mna nejde ale o malu a vecer musim aj ja sem tam dokrmit inac by plakala stale a to som skusala uz vsetko odsavam ,,,,,,,,,no uvidimee chcem kojit ale ....... ono sa to lahko povie ze nedokrmovat ale pozerat ako je hladnaa ☹ a lekarka ze na noc nech davam no uvidime

leahl
11. máj 2009

ahojte májovky, ako pozerám už sa téma otočila, už sa nierieši tehotenstvo ale detičky 🙂 blahoželám,
-bambi, ked je malá stále hladná tak skús po porade s lekárkou dokrmovať..ja som pri prvej tiež kojila ako šialená a malá bola stále hladná, ked už mala zelené ,,prdky,, tak sme začali s prikrmovaním- nutrilonom (HA) hypoalergénnym - a bolo to ovela lepšie..ona najedená, spokojná spala, ja som nebola nervozna z toho, že jej nemám čo dať, oddychla som si aj ja ked zaspala - netreba mať výčitky - niekto kojí do dvoch rokov niekto ledva prvý mes.ako ja..a vyskúšlala som na podporu mlieka aj nemožné, jedla kvasnice, brala homeopatiká, pila všetko možné od čajov po pivo a nič nepomohlo..nenechaj ju hladovať - začni to riešiť čo najskôr..

jamaat
11. máj 2009

Jasné, rozumiem ti. Iné je radiť, čo je najlepšie, ale iné je realita.
Ak aj budeš prikrmovať, nevzdávaj sa kojenia, materské mlieko je predsa len najdôležitejšie. Ak aj nie je kaloricky výdatné, ešte stále obsahuje iné látky, ktoré dieťaťko potrebuje.

A priberá Dominika?

leahl
11. máj 2009

samozrejme medzitým aj skúšaj kojiť, možno sa predsa len spustí v takom množstve, že jej bude stačiť...

jamaat
11. máj 2009

bambi, súhlasím s leahl. Ale pokiaľ sa ti dá, tak aj koj.

leahl
11. máj 2009

ten nutrilon je vraj chuťovo aj obsahovo najpodobnejší materskému mlieku, takže by dominika nemala pocítiť veľkú zmenu v chuti..(ked sa nám zopakuje to, čo pri prvej tak na toto obdobie sa priveľmi neteším ani ja) ale skúsiť treba všetko aby malo bábo to najlepšie

bambi7
11. máj 2009

jasne kojim snazim sa 😉 a urobim pre malu vsetko

lasenka
11. máj 2009

ahojte 😉
tiez sa bojiiiiiiiiiiiim kojenia!!!
pri Matkovi som mala podobnu skusenost ako Leahl a tiez s nou suhlasim... Matuska som zacala prikrmovat, ked mal mesiac. Hoci stale pomaly priberal, bol akysi mlandravy, ako keby bez zivota a ja som nerobila nic ine, len okolo neho behala a kojila, lebo sa mi zdal vzdy hladny... az som isla za lekarkou a poradila mi dokrmovat... a zacala som so Sunarom... samozrejme kojila som stale, cez den to bolo v pohode... na noc som mu dala Sunar a spinkal kraaaasne 😉
drzkam ti palce 😉

baby tehulky, tak ktora nasleduje?

bambi7
11. máj 2009

my mame davat na noc nutrilon hypoalergenne a tiez spi po nom lepsie ale kojim stale

atima
11. máj 2009

ahoj lasenka už som dnes pisala že mame mnostvo tehuliek okolo 40tt, že by už mohli isť lebo aj my chceme v maji rodiť 😵

zuzkaprofant
11. máj 2009

lasenka neboj nic dako uz bude, ja ma kupeny umele mliecko od hippdake protialergicke ale zatiam nedavame bo mam svoje tak uvidime

jamaat
11. máj 2009

bambi, tak bude všetko OK, neboj.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Podobné diskusie


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre