Tešíme sa na máj 2009 IV.

lenand
5. apr 2009

Tak kočky šup do novej témy a ideme zachvílku do finále 😵

evita6
11. máj 2009

ale pôjdem za chvíľu - musí sa mi dostaviť odvoz 😉 je na rybách
len nemám moc silné bolesti a o pravidelnosti ani nehovorím

slnecnica11
11. máj 2009

evita,urcite chod do nemocky hned
vela stastia a rychly porod!

evita6
11. máj 2009

ďakujem 🙂

monkap
11. máj 2009

evita: nejde o bolesti, ani o pravidelnost ... odtok plodovej vody je dovod na odchod do porodnice bez ohladu na bolesti ....

sssimi
11. máj 2009

Jéééj Evita. Držím palčekýýýý 🙂 ... V našej téme sa tuším len dievčatká prenášaju 🙂

tanulik21
11. máj 2009

evita aj ja drzim palceky,

simi - 😒 este ja tu strasim, a nam na utz ukazalo gulky, tak ze by sa pomylili 😀 😀 😀

kackabrcka
12. máj 2009

pekne ranko 😀 zase tu sama strasim..
sssimi - veru asi zacal novy trend prenasaju sa slecny 🙂 ale este tanulik to zachranuje 😵

martinaxyz
12. máj 2009

Ahojte...
ja som dnes tiež skoro hore...v noci som mala také strašné bolesti v podbrušku, ale po polhodine prešli tak ma len postrašili...

atima
12. máj 2009

dobre raanko
bolesti som si užila v noci aj ja už som myslela že ideme rodiť ale po hodine prestali, a rano som sa zobudila ok, tak uvidim čo bude dnes.

martinaxyz
12. máj 2009

ja idem umyť okná, tak dúfam ,že mi to pomôže a pojdem už rodiť, lebo mám také spuchnuté členky a prsty 🙂

atima
12. máj 2009

može byť že vdaka bolesti sa mi skrati krčok a začnem sa otvarať? Sestričky v porodnici tvrdia, že je dobre ked to boli že už čoskoro to bude za nami, čim vačšia bolesť tym skorši pôrod. No neviem či je to naozaj tak.

martinaxyz
12. máj 2009

atima- bodaj by mala sestrička pravdu 😉...mňa skracovanie kŕčka nebolelo...

mimi21
12. máj 2009

pekne ranko vsetkym
tak dufam, že evita je OK, a už čoskoro bude mať maličkého pri sebe
a to sme sa spolu chystali do pôrodnice a ona mi ušla 🙂

atima aj ja mávam niekedy také zvláštne bolesti, ani nie tak v podbrušku, ale skôr "tam vnútri" tiež som si myslela, že to môže znamenať, že sa niečo deje s krčkom, tak uvidíme čo mi dnes dr. povie

atima
12. máj 2009

mimi držim prsty

jamaat
12. máj 2009

Dobré ráno.

Tak ja žiadne bolesti, poslíčkov - nič.

A po odtečení plodovej vody nemusí utekať hneď, aj tak väčšinou všetka voda nevytečie naraz. V špitáli ju potom nechajú čakať, či nezačnú kontrakcie. To môže čakať radšej doma tých pár hodín. Ale potom už treba ísť, aj keď nezačnú. Porodiť by mala do 18 hodín, ak sa nemýlim.

A evita to hádam už aj má za sebou.

mimi21
12. máj 2009

jamaat, ja som večer zase aj poslíčkov mala, trochu silnejších ako doteraz, ale zase som sa z toho vyspala,
aj keď sa mi nespalo dobre, lebo ešte aj v noci som sa zobudila na to, ake mam tvrde bruško 😒

atima
12. máj 2009

dnes je tu akosi ticho žeby zabrala zmena počasia?

jamaat
12. máj 2009

Občas mi brucho stvrdne, ale to mi tvrdlo aj v 20tt, takže to za nejakých poslíčkov nerátam. Nie je to nič pravidelné, väčšinou pri zmene polohy. Ak mám súdiť podľa môjho prvého pôrodu, tak pôjdem asi ako evita. Odtečie mi plodová voda a kontrakcie ninčem. 🙂 Ale to by nevadilo, lebo po napichnutí oxytocínovej infúzky som porodila o 2 hodiny. A kontrakcie som necítila ako bolesť, len ako sťahy. No uvidíme. Možno tentoraz si to "vychutnám" naplno. 🙂

rybca
12. máj 2009

Dobre ranko - ja som stale tu, v noci som sa aj zobudila, ale paradoxne nie kvoli cikaniu, ale ze som bola smadna, inac necitim vobec nic, maly sa len povytahoval ako na dobre ranko a bolesti nikde nic, uz mam pocit, ze takto uz ostanem navzdy

kosska3003
12. máj 2009

dobre ranko tak ja som spala v celku dobre od 10 doteraz raz som bola cikat ale sa to zmeni od zajtra ked idem do nemocky ☹ ☹ jaj tak tam nechcem ist ale uz viem ze pridem s malou hadam nebudem tehu do konca maja

kosska3003
12. máj 2009

babenky a co vsetky este dospavate alebo sa snazite rodit je tu poriadne ticho idem asi aj ja cosi porobit nech len nesedim

kackabrcka
12. máj 2009

avojte tak mozno mi to dnes vyde bolesti dole aj v krizikoch ale este niesu silne 😀

kosska3003
12. máj 2009

kacka aj ja chcem a niic ☹

mimi21
12. máj 2009

jooj kacka, tak to ti zavidim
ja som prave prisla od dr. , a ak je kosska zavreta ako dvere, tak ja som ako poriadny trezor
stále proste niiiiiiiiiiič, ani len ten najmenší náznak
hlavička je už vraj dosť nízko, ale otváranie sa nekoná...

no tak som sa aj fajne už vyrevala, lebo ak do pondelka nič, čo tak aj vyzerá, tak nemocka ☹ ☹ ☹

moncsi7
12. máj 2009

..ahojte babenky 🙂 včera som bola u dr a som už otvorená viac než na 1prst.. už by som išla rodiť, kým nie sú horúčavy..

kackabrcka
12. máj 2009

kosska - mozno su to len poplasne bolesti 😀 a nic z toho nebude .. aj to je mozne 😒
mimi - ty mozes istdo nemocky aj zavreta a budes mat bolesti.. ja som sice otvorena na 2cm ale ved uz skoro 2tt.. este mas caj neboj pride sama ked sa jej bude chciet.. aj je jej moc dobre v maminkynom brusku.. mimi ja som este nedelu depkovala.. a to je fajn ze je hlavicka nizko ja som sice otvorena ale hlavicka sa este len zosuva dole.. ☹ kazda to ma inak.. kamoska vravela ze ked ju zacalo prehanat a dostala kontrakcie vtedy sa najviac otvorila..

inak pozeram porod v TV a baba sa otvara na 2cm - ma kontrakcie a bolesti teda velke.. to asi mozem byt rada ze som doteraz este fakt nic velice necitila..
babenky - fitlopty hop na ne a brusne tance dajte.. keby ju tu mam uz hopsam..

mimi21
12. máj 2009

no ja asi budem musiet vytiahnut fitloptu, lebo doteraz som ju zanedbávala 🙂
a co na nej treba robit, hopsat a kruzit bokmi, alebo co este ?

mimi21
12. máj 2009

joj ale ma teraz vsetko boli ako ma dr. vysetroval a to on je extra jemny a pozorny...
idem trochu asi dospat, lebo v noci to nebolo bohvieco 😠

kackabrcka
12. máj 2009

mimi - tak uz aj frc napomaha to.. sadni na nu ramena drz v jednej polohe a kruz panvou ako brusne tance.. potom zase ramena v tej istej polohe tymi by si nemala pohnut a dopredu - dozadu.. a z prava do lava.. ale zevraj najviac zabera kruzenie 😉 tak sa gulkajte kocky na loptach aj ja by som sa ale uz ju nebudem kupovat.. v sr jednu mam no co ked som v nemecku..
frcim ja na postu este kym sa da a po 12stej som zase tu.. som s vami a viem ake to je - tazke ci ako 😒 ja som si tehu zacala uzivat od 32tt az a teraz by som uz rodila - som ja teda fakt.. 😅

rybca
12. máj 2009

moncsi - ja som bola na jeden prst otvorena uz minulu stredu a zatial som stale v celku, tiez som si myslela, ze uz to pojde supom, ale zatiaal nic, aj menstruacne bolesti prestali

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Podobné diskusie


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre