Tešíme sa na máj 2009 IV.

lenand
5. apr 2009

Tak kočky šup do novej témy a ideme zachvílku do finále 😵

kackabrcka
14. máj 2009

mys - no tak daj potom info zajtra co a ako.. ja sa idem chystat a frcim.. caute zatial a po 16tej sa ozvem co nove.. ak vobec nieco 😖

snezzy7
14. máj 2009

ahojte 😀

baby poraďte, teraz som sa vrátila z poradne a doktorka mi napísala do knižky:krčok 1,5 cm, bránka pre špic prsta, hlavička kryje vchod.
znamená to že sa pôrod blíži, alebo budem čakať dlhšie? poraďte prosím, bolo to u nej také rýchle, že mi to ani nestihla vysvetliť 😠

atima
14. máj 2009

sssimi asi by si mala viac tlačiť na lekarov lebo ak prenášaš viac ako dva týždne može to ohroziť babatko. Ja mam dosť uzku panvu a pokial sa babatko nevypýta v najbližších dnoch na svet budu musieť mi urobiť cisara a to ja nechcem. Ak do pondelka sa nič neudeje tak už by mali hospitalizovať a pripraviť na pôrod.

mystery7
14. máj 2009

podla mna to nic moc neznamena
aj mne minule poveda,a ze mam krcok 1,5cm=znamena ze ho mas takejto dlzky a hlavicka nalieha na vchod=dietatko je spravne otocene
otvorenie na spicku prsta je je ze trosku otvorena, ale niektore zeny su takto otvorene uz mesiac pred porodom

atima
14. máj 2009

snezzy7 podla mna je to tak. Pravdepodobne budeš dalšia mamina v poradi. Lekari hovoria že pokial už hlavička kryje vchod je otazka najbližších hodin kedy sa spusti pôrod. Tak držím prsty

snezzy7
14. máj 2009

aha, takže dilema pokračuje...a ešte k tomu včera mi volali kvôli kočíku, čo sme mali objednaný, že bohužiaľ si musím vybrať iný, lebo tento náš nedostanú...a my sme boli tak nerozhodní...keď sme sa nakoniec rozhodli po dlhom uvažovaní, tak takáto zlá správa...fňuk

sssimi
14. máj 2009

Veď dnes to idem riešiť. Naštastie malá sa mrvká stále, ale už je toho veľa na moju psychiku ☹ ... Stále sa len sledujem a keď sa malá dlhšie nepohne tak ju chúďatko budím...

Snezzy ja som bola na špic prsta otvorená pred 2tt, ale u každej ženy je to individuálne. V utorok som bola otvorená na 2cm.

monkap
14. máj 2009

ahojte,
sssimi ty si este stale tu?? ved co ti ti doktori nejako nepomozu?? mne sa zda, ze uz akosi pridlho prenasas ....

snezzy7
14. máj 2009

teraz v noci ma aj strášne bolelo bruško, ale ešte horšie ako pri červenej...a malá ma tak silno kopala, že to nebolo normálne...aj som si trošku poplakala...je to hrozne, keď som ešte niečo také neprežívala a nevedomosť tiež bolí 😢

sssimi
14. máj 2009

Monkap ja neviem... Veď oni neprenášajú... Snáď zajtra sa vyjadria konečne... 😒

leahl
14. máj 2009

snezzi, ja mám tiež také bolesti no najhoršie je ked šoferujem, mám pocit, že malý odtial vyskočí za jazdy. Žiadne náznaky blížiaceho sa pôrodu ešte nemám no strašne ma tlačí zo spodu. Snad to do utorka vydržíme obidvaja

luba142
14. máj 2009

caute baby mame majovcatko nasa Barborka sa narodila 10.5. o 0:45h vazila 3350g a mala 51cm

martinaxyz
14. máj 2009

Ahojte babenky 😉

ako sa máte?...u nás prší a ja sa cítim ako by ma prešiel vlak ☹ ...ruky mi nenormálne tŕpnu 😒 ...a to som sa tešila, že bude pršať a bude lepší vzduch...

martinaxyz
14. máj 2009

luba gratulujem ti k Barborke 😉 ...aký bol pôrod?

luba142
14. máj 2009

martinaxyz dakujem porod bol rychly od 22:00 co mi pichli vodu a mala sa narodila 0:45

snezzy7
14. máj 2009

leahl ja mám tiež ten pocit akoby sa malá drala stále von a keď ma tlačí zo spodu tak to je fakt na nevydržanie ☹ stále jej dohováram, že buď nech už ide von alebo nech má somnou zľutovanie, veď stále keď vystrčí chrbátik, tak jej ho hladkám a ona mi to takto opätuje 😅

sssimi
14. máj 2009

Luba gratulujem k Barborke... Tak sa nám tie dievčatká rozhýbali...

Som zvedavá na Sirinku. Už by to ako druhordička mala mať za sebou. Dúfam, že sú Ok.

mystery7
14. máj 2009

ahojte
Luba srdecne gratulujem 😉

sssimi
14. máj 2009

No boli sme pozrieť či je tá suseda pôrodníčka doma a nie je... Skúsime ešte neskôr...alebo zajtra sa pokúsim ísť k nej na poradňu...

Kočky ja neviem čo som pojedla, ale už ma 2x prehnalo... Snáď by to mohlo byť už to predpôrodné čistenie, ale bolesti nemám ziadne, tak asi účinkuje melón aj keď ten jem už vyše týždňa a že by až teraz zabral?!

mystery7
14. máj 2009

simi: mozno sa to uz rozbieha 😉 drzim palce nech to vyjde 🙂

kodada
14. máj 2009

ahojte, tak uz je Sirinka dvojnasobnou maminkou 😉

O 12:00 sa nam cisarskym rezom narodila Magdalenka. 3160 g a 49 cm. Sirinka

martinaxyz
14. máj 2009

Super 😀 sirinka to má za sebou 🙂 srdečne gratulujem 😉

mystery7
14. máj 2009

sirinka: srdecne gratulujem 🙂

martinaxyz
14. máj 2009

všimli ste si, že čím ďalej tak sa rodia väčšie deti...

kodada
14. máj 2009

keby len vacsie ... momentalne je viac narodenych dievcatiek v maji 😉

martinaxyz
14. máj 2009

no uvidíme možno sa skóre vyrovná a bude pol na pol clapci a baby

mimi21
14. máj 2009

ahojte tehulky
gratulujem sirinke, už sa môže tešiť z malinkej 🙂

k tým väčším deťom, ja som niekde čítala, že je to aj kvôli vitamínom, čo sa berú teraz v tehu (calibrum a pod.) a niektorí dr. to vraj vôbec neodporúčajú...

kackabrcka
14. máj 2009

sirinka - gratulujem 😉
kocky - tak som doma s tym ze od zajtra ctg nemocnica, ak do pondelka nic tak pondelok poradna s tym ze utorok uz idem nemocnica ze tak do stvrtka to mate urcite za sebou 😠 vobec ma nepotesil ☹

martinaxyz
14. máj 2009

kacka-tým ako budeš často cestovať tak do poradne aj možno porodíš...

mimi21
14. máj 2009

kacka ja už odratávam dni do pondelka - však nemocnica 😒
ale dnes ma kamoška vôbec nepotešila, lebo mi povedala že ak ma prijmú v pondelok tak podľa nej mi vyvolávačku dajú najskôr v utorok, po vizite, keď si ma všetci dr. obzrú - ma porazí

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Podobné diskusie


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre