Tešíme sa na máj 2009 IV.

lenand
5. apr 2009

Tak kočky šup do novej témy a ideme zachvílku do finále 😵

dannynka
9. apr 2009

Ja som bola na prietoky v 36-tt,a aj pri Gabike som tak bola normalne som prekvapena ze sa to nerobi vsade 😕 ,lebo sa tam kontroluje tusim prietok cez pupocnik a plodova voda kolko jej je a tak,a tusim aj placenta 😨

dannynka
9. apr 2009

sssimi-ahooj,aj ja vsetky vybavocaky papierovacky necham na manzela,aj pri Gabike vsetko obehal on 😉

saskarisko
9. apr 2009

Dannynka - papiere na md som poslala do roboty (aj z dobrovolneho poistenia, aj zo zamestnania). mam zlatu uctovnicku, tak ona to tam zanesie. a pribalila som jej aj ten papier na potvrdenie z uradu prace, ze prechadzam z rodicaku na md. ale ten prispevok na starsie dieta mi zamietli, vraj nemam narok . tak mam vytlaceny zakon, a kedze tam idem buduci tyzden, tak si ho budem krasne aj ziadat.

Tanulik - ja mam pocit, ze mam teraz toho tak vela, pretoze chodim k lekarovi, ktoreho som si vybrala k porodu. takze on si to kontroluje uz sam.

dannynka
9. apr 2009

saskarisko-a to ako mozne ze ti ho zamietli?co nesplnas nejaki podmienku?ved na MD si,zamestnana si tiez,mas dieta do 3-rokov....tak nechapem....veru nedaj sa 😉 .Ja mam doma uz dva papiere nachystane lebo ze to treba na kazde dieta jeden papier tak ked sa mimi narodi vypisem a poslem mangela nech to vybavi aj s kopiou RL a potvrdenie od zamestnavatela ze mi trva pracovny pomer 😉

saskarisko
9. apr 2009

Dannynka - nesplnam ju kvoli tomu, ze Risko nechodi do skolky. ale tetusa, co tam bola tiez nemala o tom zakone nejako vela info. (ja fakt nechapem, ako tie baby skolia na uradoch, ked riadne nevedia poradit 🙄 a nemaju informacie 🙄 )

tanulik21
9. apr 2009

dannynka aj ja chceeeem, no nic, mozno sa dockam nabuduce.
Sarkanisko - ja tu moc lekarov nepoznam, moj doky je iba gyn., tak som sla len do, nazvem to, ze "univerzalnej" poradne 😀 a teda nic moc.

Simi ty si ale sikovnica 😀 , my sme boli v pondelok na matrike a ta "mila"pani sa tiez tvarila kolko ma prace, udaje z obcianskeho prepisovala dobrych 20min. Zvysok uz muzik pobeha sam

dannynka
9. apr 2009

saskarisko-ani mne nezobrali GAbiku do skolky...a aj tak na neho narok mam 😅 tak potom nechapem 🙄

dannynka
9. apr 2009

je to diskriminacia lebo mi prislo vyjadrenie zo skolky ze nesplnam podmienku,ze som s druhym dietatom doma na MD a teda nepotrebuje ist do skolky 🙄 ,teda ma s kym byt doma..... 😝 a navyse sme silny rocnik,som pocula ze tu u nas na sidlisku nezobrali do skolky cez 200 deti co je taaak vela deti 😅

mystery7
9. apr 2009

ja mam uz vytlaceny kopec papierov co mame obehat po narodeni maleho, ale som z toho uz uplne na nervy - teraz.
sak mm bude tyzden travit na uradoch, kym toto vybeha 😠

mystery7
9. apr 2009

tanulik: prajem stastnu cestu. aj ja budem cez sviatky v KE, tak keby si porodila, pridem ta kuknut do novej nemocky 😀

saskarisko
9. apr 2009

Dannynka - "super" vyjadrenie zo skolky 😖 . Ja ked som sa bola informovat v 2 skolkach, tak mi povedali, ze aj ked zostanem s druhym dietatom doma na md, tak pohoda. este v sukromnej chceli, aby som ho dala od 2. rokov, ze oni potom dostanu 2-nasobny prispevok na neho. ale nakoniec som skolku vypustila, lebo Risko je kazdy mesiac od decembra chory, takze najprv ho potrebujem dat do poriadku po zdravotnej stranke, a skolka mozno od 3. rokov. ale viem, ze vo vseobecnosti bol tento rok velky problem dostat dieta do skolky.

a s tym narokom, nepoznaju riadne zakon, tak potom zavadzaju.

dannynka
9. apr 2009

mys-veru treba sa obrnit pevnímy nervamy 😉

mystery7
9. apr 2009

simi: dobre si urobila ze si si uz bola po tie papiere. Budem o tom uvazovta 😉

dannynka
9. apr 2009

saskarisko-ja som povodne aj zvazovala ci dam Gabiku do skolky alebo ee kedze budem doma s druhym dietatom na MD tak mi prislo luto ju davat do skolky,takze nakoniec to oni vyriesili za mna 😅

saskarisko
9. apr 2009

Simmi - ja si planujem tiez vypytat papiere dopredu uz buducu stredu, ked tam pojdem. pekne si ich doma vypisem, a nosit ich tam budeme dodatocne podla potrebnych terminov 😅

dannynka
9. apr 2009

nejako to tu utichlo 😅 som bola dat dcerke papat a ulozit ju 😉

sirinka
9. apr 2009

ahojte baby...v senci tiez nehrozi, ze by zobrali dieta do skolky, pokial je mamina na RD s druhym...su tu totalne preplnene skolky aj tie sukromne...

dnes mam krasny zazitok, vbehol mi z vedlajsej cesty rovno pred auto jeep..v nom parik a este si potukali na celo, ze aka som blba, ze im nedam prednost...este ze som isla pomaly a stihla zabrzdit...debilita niektorych ludi nema medze...

sssimi
9. apr 2009

Siri to je hrúza na tých cestách... Ja som šla minulý rok cez prechod-máme taký dlhý cez 4prúdovku a z vedľajšej cesty sa vyrutilo auto a keby som neodskočila tak ma zrámuje. Som sa otočila a začala do debilov nadávať a pani čo sedela s tým šoférom začala po mne vrieskať, že čo nadávam na jej muža... Tak som jej pekne nasrato vysvetlila, že som bola na konci prechodu pre chodcov a tak mám predsa prednosť hlavne ak debilko išiel na plne z vedlajšej cesty a že keď sa tomu nerozumie nech si naštuduje zákony-že ich môžem udať na polícii... Skoro sa posrala sprostaňa... Hneď sklapla 😠 😠 😠

sirinka
9. apr 2009

inac dnes mi prisla prva varka latkovych plienok...baby tie su take makkucke a krasne...sa z nich totalne vytesujem... 😵

gavslavka
9. apr 2009

ahojte.včera som bola na kontrole bambulka ma 2.90kg .moje prve malo 2.60pri narodeni.už sa tešim to bude baba ako ma byť.

iinuska
9. apr 2009

Ahojte tehulky, ako sa mavate?Maly drobcek sa dnes nejako casto tlaci stale na to iste miesto, uz ma tam aj boli. Ked som bola na sone, ako mi tam prechadzala s tou sondou, az ma to bolelo. 😕 Drobcek bude asi silak.

Sirinka, prva varka?Kolko si si objednala. Ja mam asi 40. Ostali mi po Petkovi. Ja som nove nekupovala.

jamaat
9. apr 2009

iinuska - ty máš po Peťkovi tiež asi obyčajné štvorcové plienky. Takže chystáš sa ich používať? Nie iba jednorazovky?

Mám pocit, že sirinka si objednávala tie nové nohavičkové, nie?

iinuska
9. apr 2009

Jamaat, ano teraz som si spomenula. No ja budem pouzivat Pampersky, len kvoli baleniu nasiroko. I ked teraz je to kratsie, ako ked boli nase deti male.

jamaat
9. apr 2009

Ja sa chystám viac používať látkové. Kvôli ekológii, kvôli financiám...no a pri dcére som jednorazovky ani nesmela dávať často, lebo sa v nich hneď zaparila. Takže nerobím si teraz žiadne plienkové zásoby, uvidím, ako sa vyvinie situešn.

iinuska
9. apr 2009

No ano, Petko bol do pol roka baleny do latkovych, potom sme zacali pouzivat jednorazovky hlavne na noc.No ved uvidime, ako sa situacia vivinie...

Dnes sme mali na obedik spenat, taky bol dobry, prave som dojedla druhu varku. Mnamky.

jamaat
9. apr 2009

Mne sa nechce ani rozmýšľať, čo cez sviatky variť a piecť.

iinuska
9. apr 2009

Ja mam o sladke postarane, to pecie svokra. Ja aj tak sladke nebudem.Ja budem robit taky parizsky salat, hodi sa super k udenemu. A mozno este syrovu roladu. Uvidim, ako sa mi bude chciet.V sobotu vari obed svokra a v nedelu ideme na obed k mojej mamine, takze to mam ulahcene. 🙂

jamaat
9. apr 2009

My si pôjdem niekam do hory opekať a bude jeden deň vybavený. 🙂

iinuska
9. apr 2009

To je super, pocasie by malo byt dobre. 😎

jamaat
9. apr 2009

Idem o chvíľu ku kaderníčke, nech som ešte krajšia ako teraz 🙂 ....tak čaves.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Podobné diskusie


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre