Tešíme sa na máj 2009 IV.

lenand
5. apr 2009

Tak kočky šup do novej témy a ideme zachvílku do finále 😵

zuzkaprofant
17. apr 2009

mne hebame robi stimulaciu malicka pomoc akupunkturu od vtedy mi je tak ako celu tutu noc 😀 😀 inac ja sex ani neskusam mna tak boli cele vnutro ze by som asi mm zbila 😀

dannynka
17. apr 2009

zuzka-my sme skusali vcera ale so mnou to akosi nerobi nic 😅 😅 😅 😅

henka76
17. apr 2009

dakujem za rady 🙂

zuzkaprofant
17. apr 2009

vazne,,,,,,,,,xiixixi,,,,,,,,,,,,,,,,ja ani neskusam a ani myslienky mi na ot nejdu ja som rada ze sa sama v noci pretocim v posteli a nie este smiense pohyby robit 😀 😀

bambi7
17. apr 2009

cafteee

zuzka my mame smiesne pohyby zakazane od zaciatku 😅

kackabrcka
17. apr 2009

ahojte
dannynka kazdy odporuca nieco ine napr. v nemecku odsudzuju klistir porodne baby ho vobec neodporucaju ..
a potom co viem tak teply kupel ci tepla sprcha - aku znesies moze vyvolat porod..

bambi7
17. apr 2009

co mate noveee?

dannynka
17. apr 2009

kackabrcka-ja sakupem od zaciatku tehu na mna to nema ziadny ucinok 😅

kackabrcka
17. apr 2009

dannynka no tak mas navyk ani na mna nezabera teply kupel.. uvidime ako to pojde ked ma to chyti.. ja som mala este len pond. prvych poslickov a utorok lekara a dokyno povedal ze sa uvidime az o 2tt takze asi tak skoro neporodim este 😒
a ako to bolo pri prvom miminku u teba?

zuzkaprofant
17. apr 2009

dievcata napiste mi este raz kontrakcie ako sa prejavuju a ako si ich mam stopovat ja som debil uz v tom nech sledujem bo dako mi brusko asi tvrdne bo az cecky mi na nom stoja 😀 😀

dannynka
17. apr 2009

kacka-aj pri prvom tehu to bolo tak isto,tiez to na mna nezaberalo a Gabiku mi museli na 9-ty den po termine vyvolavat preto sa toho teraz troska bojim ze asi budu musiet zas 😅

sirinka
17. apr 2009

dupinka...kamoska letela so 4 mesacnym babom z australie na sk a pohoda...
😉

dannynka
17. apr 2009

tak babule lucim sa s Vami ideme sa vencit von,pa pa a pekny dnik prajeme 🙂

kvetinkaaa
17. apr 2009

ahojte!

ahoj danny, čoze odchadzas? ☹

kvetinkaaa
17. apr 2009

baby mna boli cely podvozok furt. zuzkaprof uz to mam ako aj ty 🙂
take krče. akurat idem varit a neviem ako to prezijem.
danny ty uz pozeras vyvolanie porodu? moj drahy kazde rano ze či uz ideme rodit. ja chcem este počkat tyzden, potom mozeme 🙂
mam pocit ze uz som otvorena na 10prstov 😒

zuzkaprofant
17. apr 2009

idem pratat bud ma trafi alebo prejde uvidime uz na to nemam nervu vkuse ma daco boli 😀 😀 😀 ja sa citim taka roztahnuta ze az snad maly pojde vonku v pohode uz mu dohovaram ze ma pekny kociarik a izbicku ze vonku je pekne 😀 😀

sirinka
17. apr 2009

zuzkaprofant ja som mala kontrakcie take od chrbta...najprv ma zacnu boliet krize a potom mi pekne strdlo cele brusko...zozaciatku to bolo len s jemnymi bolestami a nepravidelne...
normalne som si zacala zapisovat na papier cay, lebo som si nebola schopna zapamatat a ked to bolo cca kazdych 8-9 minut a bolest sa zvysovala, radsej som sla...

ak ti doteraz brusko takto netvrdlo, radsej sa priprav, ze rodis... 😉

kackabrcka
17. apr 2009

kvetinkaaaa
Ako poznať začiatok pôrodu
Každá pôrodná doba sa začína nejakou zmenou, výraznou zmenou. Niečím čo predtým mama neprežívala, alebo necítila a zrazu je to tu.
Možnosti začiatku pôrodu
Ak sa v termíne pôrodu vyskytnú tieto ukazovatele, s najväčšou pravdepodobnosťou začal pôrod:
Pôrodné kontrakcie
- Môžu začať tlakom v podbrušku, panve alebo v chrbtovej oblasti alebo rovno sťahovaním svalstva bruška. Sprievodným javom môže byť hnačka, ako prirodzená očista pred pôrodom.
Pôrodné kontrakcie rozoznávame podľa toho, či je ich možné zásahom mamy zastaviť. Pozri Prípravné kontrakcie nižšie... Tie pôrodné zásahom mamy zastaviť nejde.

dupinka
my pocestujeme s 3mesacnym autom do SR tisic KM takze to zvladate..

dannynka no neviem ani pohyby s muzikom nezaberaju ? 😉 moj teda nechce vobec mojkat sa uz od 7mes. nic 😠 jedine ze ho priputam a prisadnem poriadne 😀

zuzkaprofant
17. apr 2009

mna to tak neboli ze musim plakat leb take nepriemne to je ako by ste sa mali hned pokakat alebo ze uz ide menzes a potom to prejde a potom zase idem to sledovat a zapisat cas kedy zacne a kedy skonci a uvidim

sirinka
17. apr 2009

danny a ved vase babo ma tiez este par dni cas...kam sa ponahlate?

sirinka
17. apr 2009

zuzka no tak to je presne ono...mne zacali take kontrakcie u klarky v noci okolo tretej nadranom...bolo to skoro iba ako lahke skrabkanie...az poobede o piatej som zacala citit take naozajstne bolesti...trochu vacsie ako pri kramoch...
no a okolo jedenastej v noci uz to boli riadne bolesti na nevydrzanie a za dve hodky bola mala na svete 😉
no drzim ti palce, mozno to este prejde a maternica sa len chysta, ale mozno uz je to tu...pohybom tomu mozes napomoct...
netreba si zapisovat kedy zacne a skonci, ale ako casto sa opakuju tie tvrdnutia s bolestami.

kvetinkaaa
17. apr 2009

kackabrcka dakujem, no veru ja som to taketo este nemala, preto chcem vediet či sa dalej otvaram. v stredu na poradni som bola na 1 prst (pred dvoma tyzdnami vobec) tak by som rada vedela či sa viac neotvaram lebo mam pocit ze hej a aby som tu nezmatkovala lebo mm bude zajtra preč. tak budem sama ☹
a mm chcel tiez skusit milovanie, ze či to urychlime, ale ja este ee 🙂 predtym normalka ale teraz ako ma to boli,tak sa aj bojim.

sirinka
17. apr 2009

kvetinkaaa a teraz mas kedy poradnu?

sirinka
17. apr 2009

ale musim povedat, ze mna to dole nebolelo vobec, ani teraz, iba pri vysetreni...necitila som, ze by som sa otvarala alebo nejake tlaky...az pri samotnej dobe vypudzovacej a po... 😝

kvetinkaaa
17. apr 2009

sirinka mam prist v pondelok na nejake vysetrenie asi srdiečko alebo take niečo a vraj mi ju aj zmeria. a potom dalsi pondelok mam poradnu. len sa bojim cez vikend čo bude, nebudem vediet či mam ist do nemocky či čo : (

ja som este v stredu bola autom ale ako mam bolesti uz nechcem ist, tak neviem ked budem sama doma, čo spravit, či volat sanitku či čo, lebo tu kde byvame rodinu nemame, ..

kvetinkaaa
17. apr 2009

inak kto chce foto dat vyvolat na www.happyfoto.sk je akcia. ja som si dala vyvolat 10x15 rozmer 180ks a pri tychto kusoch ma kus vyjde 2,50sk cca. to je rozpočitane aj s postovnym a manipulačn.poplatkom.

minule sme to tu s kosskou rozoberali a mi prisiel mail ze maju taku akciu.

baby idem ja, boli ma to moooc. nemozem tu ani sediet. pá a dakujem 😉

zuzkaprofant
17. apr 2009

uz ma preslo bolenie burska ja mam dost vam poviem , idem to uz vazne sledovat tak pa keby daco napisem idem japratat bo pridu okolo 18hod znamy konecne ma niekto pride kuknut bo som doma jak na samotke posledny tt 😀 😀

rybca
17. apr 2009

kvetinka - ja som na tom podobne, priatel daleko a nasi maju aj ine povinnosti.🙂 tiez neviem co budem robit ked to na mna pride, ci volat suseda, ci sanitku..🙂

sirinka
17. apr 2009

kvetinkaaa neboj sa, budes vediet kedy je ten spravny cas...a keby aj plany poplach, nevadi, radsej dvakrat zbytocne ako raz zmeskat 😉
a keby si mala zaciatok porodu a nema ta kto odviezt urcite volaj sanitku...

atima
17. apr 2009

neviete kde sa stratila kosska?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Podobné diskusie


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre